Chrzest

Zaczęty przez eva_luna, 31 Sty 2009, 12:20:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abkasia

nie jest POlka? :hmm: :hmm:

ddu

no wiem, że tam teraz mieszka... i malutka też jest Irlandką i ma irlandzkie imię...
ale zastanawiałam się, czy to "u nas" znaczy np., że siog pochodzi z jakiegoś magicznego regionu, bo tradycja wydaje mi się niezwykła, piękna i w ogóle ACH!

siog


abkasia

Cytat: siog w 15 Paź 2009, 16:21:37
nie :)
nieeeeeeeeeeeeeeeee??????????? a gdzie sie nauczylas tak bezblednie po polskiemu szprechac ;)

marax

ja bylam jej nauczycielką lol lol

siog

Maraxela!!!  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Abkasia w studium jezyka pol w Lodzi a potem na sudiach

marax

Cytat: siog w 15 Paź 2009, 16:32:54
Maraxela!!!  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Abkasia w studium jezyka pol w Lodzi a potem na sudiach
mowilam ja tam w tym studium nauczam ortografii moja krew lol lol

abkasia

#182
Cytat: siog w 15 Paź 2009, 16:32:54
Maraxela!!!  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Abkasia w studium jezyka pol w Lodzi a potem na sudiach
a co studiowalas?

siog

Maraxela masz  :beer:

Abkas napisze na pw

ddu

siog! serio? niemożliwe! no ja nie wierzę, że ktoś się może tak języka nauczyć :)
i wylądować na naszej strefie....

ale jeśli to prawda, to już wiem, czemu mnie tak dziewczyny zjechały, jak zdziwiłam się niepolskim imieniem Alby...napisz mi na pw też :) kurcze, zaśmiecam DZIECIĘCY wątek

abkasia


siog

Cytat: ddu w 15 Paź 2009, 16:49:33
siog! serio? niemożliwe! no ja nie wierzę, że ktoś się może tak języka nauczyć :)
i wylądować na naszej strefie....

ale jeśli to prawda, to już wiem, czemu mnie tak dziewczyny zjechały, jak zdziwiłam się niepolskim imieniem Alby...napisz mi na pw też :) kurcze, zaśmiecam DZIECIĘCY wątek

:))  bo jak nie masz kontaktu to dziwi. ale ja np znam tyle cudzozxiemcow mowiacych BIEGLE piekna polszczyzna ze mnie to nie dziwi:) przeciez w studium masz 6-8 godz jezyka.pol CODZIENNIE! i top specjalna metoda. Chyba Abkasi maz to tez wie:)
A na GW byla dziewczyna ze Slowenii i chyba Angielka tez...

abkasia

#187
 :bravo: :bravo: :bravo:

siog

ja mam akcent ale ledwo wyczuwalny, ale robie duzo bledow stylistycznych, ciezko mi sformowac zdanie. moi znajomi Hiszpanie zdawali w ub roku egzaminy specjalne na tlumaczy ofic z polskiegoi i ros  :padam: to dopirero trzeba znac

justynaaaa2

ja się przyznam, że też nie wiedziałam do końca skąd pochodzi siog  :blush: tzn. wiedziałam, że mieszka w irlandii, ktoś gdzieś tam kiedyś mówił, że nie jest polką, ale ja myślałam, że może ma jakieś pochodzenie polskie, że któreś z rodziców/dziadków było z polski ;) ale takiej historii to bym się nie spodziewała :)

vobi

haha, no mnie tez nurtowalo skad u Irlandki taka znajomosc jezyka polskiego, ale jakos nie bylo okazji zapytac, to teraz juz wiem, choc w tym watku bym sie nie spodziewala takiego odkrycia ;) siog, a jesli moge jeszcze troche offtopu, dlaczego akurat studium polskiego?

a wracajac do tematu - piekna tradycja, w Polsce chyba nieznana, przynajmniej nigdy sie nie spotkalam  :hmm:

dragonfly

w rodzinie M jest wlasnie taka podobna szatka, dla dzieci do chrztu, i tez juz 5 czy 6 pokolenie w niej chrzcza, do niej jest przyszyta taka specjalna wstazka/szarfa gdzie wyszywane sa imiona dzieci w niej ochrzczonej, daty urodzenia i chrztu...

aja

siog macie piękną tradycję  - aż szkoda i bardzo żałuje,że u nas się taka "nie uchowała"

Angie

A ja myślałam, że siog jest w połowie Polką  :blush: :blush:
teraz jestem w szoku  :padam: :padam: :padam: siog to w takim razie skąd u Ciebie
takie zainteresowanie Polską :)  I super znasz nasz język :)

wis

Cytat: Angelos w 15 Paź 2009, 23:02:52A ja myślałam, że siog jest w połowie Polką  blush blush
Ja też tak myślałam ! :D

OlaFasola

Świetna tradycja.
Moja mama trzyma nasze szatki z chrztu (moje i rodzeństwa) jako pamiątki, ale każde było chrzczone w czym innym.

magoo

siog bardzo mi sie podoba ta sukienka

rubin04

SIOG - piękna suknia i bardzo zazdroszczę tradycji.

Widziałam chrzest w Szwecji, też była dłuuga suknia i wstązki. Pięknie to wyglądało.

..i  przyznaję że też nie wiedzialam że jesteś irlandką, a nie polką! Przy takim jez.polskim bylam pewna ze ejsteś polka mieszkajaca w Irlandii.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sweedee

siog a jak sobie radzisz z polską ortografią? nie przeraża cię?  ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

siog

Cytat: sweedee w 16 Paź 2009, 18:18:31
siog a jak sobie radzisz z polską ortografią? nie przeraża cię?  ;)

nie:) bo w jezyku "wyuczonym" rzadko robi  sie bledy ort. stylistycznie jest mi ciezej