Witamina D

Zaczęty przez jusia, 22 Sty 2009, 15:32:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

mam do Was pytanko jaka wit. D podajecie i ile? bo mnie pediatra kazała podawać jedną kapsułkę VitaD (zawiera 400 j), Franek jedzie na mieszance, która też jest wzbogacana o tą witaminę, no i nie wiem, czy nie dostaje za mało, bo strasznie poca mu się łapki i stopy i ma taki rozpłaszczony brzuch, boje się, czy to nie sa objawy krzywicy, do lekarza idziemy za 2 tygodnie, ale ja juz jestem w panice...
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

aniak1211

ja daje Dominice wit w kropelkach-VIGANTOL,dwie kropelki dziennie.

brawurka

ja daje devicap 2 kropelki prosto do buzi. Majcejeszcze nie zarosło ciemiączko,co mnie bardzo martwi

aja

ja też daje devicap ale po kropli jednej codziennie!

Pyś

my też dajemy devicap. Kropelka dziennie prosto do dzióbka. Zdarza się, że czasami więcej wpadnie.

Mi pediatra na pocące się łapki i nóżki kazała dawać jod - pół kapsułki dziennie.
Mała dostawała Jodid 100 przez miesiąc. Od tej pory lepiej. Łapki też nie są takie zimne.

;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

ja podaje z tej serri co wit. K; vitis pharma
sa to kapsulki "na jeden raz" wciskam cala kapsulke na jezyczek
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

kamu2

My podawaliśmy vigantol 2 kropelki ale Maks się dosyć pocił i szybko rośnie wiec zalecenie jest takie że dajemy 3 krople
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

vobi

Vigantol, 1 kropelka dziennie


eva_luna

my podajemy vigantol, 2 krople

aja

#10
Cytat: jusia w 22 Sty 2009, 15:32:40
czy nie dostaje za mało, bo strasznie poca mu się łapki i stopy i ma taki rozpłaszczony brzuch, boje się, czy to nie sa objawy krzywicy, do lekarza idziemy za 2 tygodnie, ale ja juz jestem w panice...
jusia i co? lekarz coś podpowiedział

bo jak ja byłam i powiedziałam że krople wpuszczam prosto do buzi i że czasem zdarzy się że wpadną dwie i czy nic to nie przeszkadza to lekarz mi powiedziała że nie mogę tak robić bo to bardzo silna witamina i najlepiej na łyżeczkę z mlekiem i tylko jedna kropla

i do kiedy podajecie

sweedee

ja podaję Mai 2 krople wit. D (Devikap) wraz z 2 kroplami wit. C (Cebion) na łyżeczce. Po podaniu daję jej zaraz cyca lub butlę, bo wit. D najlepiej jest przyswajana z tłuszczami.
Maja bardzo długo miała spoconą główkę i tez mnie to martwiło, aż taka starsza pediatra, do której chodzimy, kazała mi łączyć wit. D z tłuszczem (z mleka). Od kiedy tak robię, Maja już nie ma spoconej główki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

brawurka

ja tez na mleko daje,tz najpierw d3 a potem szybko butla,zawsze przed snem

nerinea

Michał dostaje 2 krople vigantolu wieczorem, mamy prikaz podawania do marca.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: jusia w 22 Sty 2009, 15:32:40
mam do Was pytanko jaka wit. D podajecie i ile? bo mnie pediatra kazała podawać jedną kapsułkę VitaD (zawiera 400 j), Franek jedzie na mieszance, która też jest wzbogacana o tą witaminę, no i nie wiem, czy nie dostaje za mało, bo strasznie poca mu się łapki i stopy i ma taki rozpłaszczony brzuch, boje się, czy to nie sa objawy krzywicy, do lekarza idziemy za 2 tygodnie, ale ja juz jestem w panice...

My podajemy 3 krople dziennie, nie wiem ile to bedzie w ml. I lekarka nam powiedziala, ze jesli mamy watpliwosci czy dalismy czy nie, lepiej nie dac niz dac dwa razy. I ze na wiosne to juz mozemy sobie odpuscic bo bedzie slonce. Podobno w Hiszpanii sie nie podaje, ale w baskijska sluzba zdrowia zimowym dzieciom jednak zaleca podawanie witaminy.
Spoconej glowki to chyba nigdy nie ma nasza... no chyba, ze zaloze jej czapeczke.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Cytat: aja w 04 Lut 2009, 12:31:53
Cytat: jusia w 22 Sty 2009, 15:32:40
czy nie dostaje za mało, bo strasznie poca mu się łapki i stopy i ma taki rozpłaszczony brzuch, boje się, czy to nie sa objawy krzywicy, do lekarza idziemy za 2 tygodnie, ale ja juz jestem w panice...
jusia i co? lekarz coś podpowiedział

bo jak ja byłam i powiedziałam że krople wpuszczam prosto do buzi i że czasem zdarzy się że wpadną dwie i czy nic to nie przeszkadza to lekarz mi powiedziała że nie mogę tak robić bo to bardzo silna witamina i najlepiej na łyżeczkę z mlekiem i tylko jedna kropla

i do kiedy podajecie

powiedziała, że wszystko OK,
aja ja podaje vitaD i tam jedna kapsułka to jest 400 jednostek, a jesli Ty podajesz vigantol to to jest dużo większe stężenie i trzeba rzeczywiście uważać bo przedawkowanie witaminy D skutkuje jak niedobór
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

aja

ale tą wit podaje się do 3 miesiąca czy dłużej

jusia

Cytat: aja w 04 Lut 2009, 14:16:05
ale tą wit podaje się do 3 miesiąca czy dłużej
nie wiem, ale chyba dłuzej moja kolezanka ma corke 2,5 letnia i nadal podaje, ale nie wiem, na razie mam podawac, nie pytalam do kiedy
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

aniak1211

Napewno podaje sie dluzej niz 3 miesiace,
ale chyba nie az 2 lata :hmm:
Sioatra ma 2.5 letniego synka i juz dawno mu nie podaje.

nerinea

Misiek skonczy 2 lata pod koniec marca i wtedy mamy przestać podawać wit. D, wcześniej też mieliśmy przerwę na od wiosny do jesieni
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Nam powiedziala lekarka, ze teoretycznie przez rok, ale ze na wiosne mozemy sobie darowac. Skad takie roznice???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sweedee

Cytat: nionczka w 04 Lut 2009, 17:01:12
Nam powiedziala lekarka, ze teoretycznie przez rok, ale ze na wiosne mozemy sobie darowac. Skad takie roznice???

może dlatego, ze u Was więcej słońca, które jest najlepszym źródłem wit. D?  ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

aniak1211

A w UK wogle nie podaje sie wit D3
ja podaje ale mam ja z PL
a przeciez az tyle slonca to tu nie ma;)

foszek

Ja podaje wit D w takich tabletkach, co przypominaja mi pastylki pudrowe, Wkladam malemu baezposrednio do buzi na policzek i zaraz podaje piers do picia, tak mnie nauczyli w szpitalu. I mam tak robic do ukonczenia roczku. A listek tabletek wyglada jakby byly to pigulki anty: 28 tabletek, przy kazdej napisany dzien tygodnia.

gioseppe

nam wczoraj pediatra zwiekszyla dawke bo Wiktor szybko rosnie, teraz podaje 3 kapsulki i Wiktor zapija mlekiem ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP