art. dla niemowlat - hity i kity

Zaczęty przez vobi, 17 Sty 2009, 13:30:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

Jakie produkty zwiazane z niemowletami (pielegnacja, zdrowie, karmienie itp.) sa Waszymi hitami, a jakie okazaly sie kitami? Mam swiadomosc ze dla kogos cos moze byc super hitem, a dla innej osoby ta sama rzecz bedzie mega kitem, ale mimo wszystko mysle ze warto wymienic sie doswiadczeniami :)

Moje hity na dzisiaj to:
1. butelki DR BROWNS - troche drogie, ale u nas sprawdzaja sie rewelacyjnie, Hania nie lyka tyle powietrza no i mniej lapczywie je, co do kolek sie ne wypowiadam (ponoc maja system antykolkowy), bo chyba poki co mala na kolki (jeszcze?) nie cierpi
2. chusteczki nawilzane BOBINI - kupilam przypadkiem, bo skonczyly mi sie Hipp-owe chusteczki a w sklepie akurat Hipp nie mieli. Bobini sa swietne przede wszystkim ze wzgledu na plastikowe zamkniecie, dzieki czemu chusteczki nie wysychaja! Nie sa tak grube i gabczaste jak Hipp, ale wystarczajaco mocne zeby sie nie targaly i mocno nawilzone, zapach tez ok. Porownuje z Hippem, bo do tej pory najbardziej mi te pasowaly.
http://esentia.pl/Bobini_Baby_Chusteczki_nawilzane_p28043.htm
3. zabawka pluszowa kostka z Canpola (http://canpolbabies.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=409&category_id=78&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=25)
- ona jest kolorowa, a do tego wydaje odglosy (dzwoneczek, szelest) - czesto pozwala mi zajac Hanie na dluzszy czas.
4. i jeszcze ksiazka - Wielka Ksiega Dziecka (http://www.empik.com/wielka-ksiega-dziecka,2899740,p?gclid=CJHc2LzLlZgCFU4e3god5GQrmQ) - mam chyba pol tony ksiazek dot. pielegnacji i rozwoju dziecka (troche moja nadgorliwosc, czesc prezenty), ale przy tej spokojnie moge wyrzucic inne, tutaj jest wszystko zarowno o ciazy i pologu, jak i pielegnacji i rozwoju dziecka. Zaluje ze nie kupilam jej jeszcze w ciazy.
5. body z Tesco - taniocha (przynajmniej jesli sie kupuje w 3- czy 6-io pakach), bardzo dobra jakosc
6. Paklanki (woreczki na zuzyte pieluchy)

A kity:
1. herbatki granulowane dla niemowlat Hipp i BoboVita - to jest w 90% glukoza!
2. butelki Avent - wiem ze wiele osob je poleca jako najlepsze, ale u nas sie nie sprawdzaja, polowa zawartosci laduje na sliniaczkach
3. ksiazka i plyta "Co nieco o rozwoju dziecka" Zawitkowskiego. Moze sprawdzi sie pozniej, na razie - kit. Moze gdyby Pan Pawel jako model wybral ruchliwsze dziecko zamiast wiecznie zacpanego albo zaspanego (choc przeslodkiego) Luisa, bylby z tej ksiazki, a zwlaszcza z filmu jakis pozytek i dla mnie, ale tak to moge sobie popatrzyc i ewentualnie zastanowic czy nie powinnam wiazac Hani przy przewijaniu i kapaniu ;)


eva_luna

#1
moje hity:

- rowniez woreczki paklanki. Kolezanka namawiala na kosz sangenic (drogi jak piorun) a woreczki rewelacyjnie sie sprawdzaja i skutecznie maskuja zapaszki.
- rowniezbody z Tesco sa najwygodniejsze, nie trzeba wciskac przez glowe i dobrze wykonczone,
- karuzelka Fisher price, Toska lubi sluchac melodyjek, swietnie ja uspokajaja, zabawki zastap[ilismy kulami styropianowymi i pieknie za nimi wodzi wzrokiem.
- woda morska Disnemar duzo lepiej rozpuszcza to co w nosku niz sol fizjologiczna
- ksiazka Pierwszy rok zycia dziecka, sa tam odpowiedzi na wiekszosc pytan, ktore mi sie nasuwaja wraz z rozwojem Tosi i pojawiajacymi sie problemami
- kosmetyki Hipp fajnie pachna, nie powoduja uczulen.
- maka ziemniaczana do pielegnacji pupy, tanio, ekologicznie i przede wszystkim super skutecznie!
- kule styropianowe pomalowane czarnym mazakiem w rozne wzory, ktore zastepuja nijakie miski na karuzeli. Toska uwielbia sie na nie gapic i jest na etapie, ze zaczyna plakac jak sie po 15 min zatrzymaja.... Dzis domalowalam wzorki innymi kolorami :)

kity:
- smoczki Tomee Tipee o ile butelki sa super, o tyle smoczki do ssania maja dziwaczny ksztalt i Toska ssac ich nie chce, woli Aventu
-woda morska Sterimar -leci z taka sila, ze mi oczy z orbit wychodza przy aplikacji, a co dopiero biedny niemowlak z duzo mniejszym noskiem czuje .....

brawurka

to ja na szybko,jak mi sie przypomni to dopisze.
HITY:
- smoczki nuka
- butelki nuby (leci jak dziecko ssie)
- lovela płyn do prania
- linomag maść

KITY:
- Leko do pępka (za słabe)

gatka2804

Kity:
sukienieczki wszelkiego rodziaju. Pieknie i uroczo wygladaja ale kompetnie niewygodne, mysle ze tak samo dla rodzica trzymajacego jak i malego dzieciaczka

wiecej teraz nie pamietam ale moze cos mi jeszcze wpadnie do glowy

nerinea

dla mnie hitem jest alantan plus krem krem do pupy i nie tylko - generalnie działa lepiej niż bephanten i jest dużo tańszy  ok. 7zł.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

swietny watek!! piszcie mamuski, bo jestem na etapie kupowania gadzetow i chetnie poczytam co sie sprawdza, a co nie!!

Dodany tekst: 18 Sty 2009, 16:33:08

nerinea a alantan to ja uwielbiam...i to masc... ta tlusta- do ust jest genialna :)

Pyś

#6
Hity:
1. butelki DR BROWNS
2. frida - bez niej nie dalibysmy rady jak Mała miała straszny katar
3. paklanki - woreczki na zuzyte pieluchy
4. krem ziajka - do pielęgnacji dzieci i niemowląt - rewelacyjnie się rozsmarowuje
5. chicco zestaw gimnastyczny -
www.allegro.pl/item528102513_zestaw_gimnastyczny_2w1_chicco.html - Zuza szaleje już na jego widok
6. ubranko do chrztu - naturalne i przydatne na przyszłość
www.allegro.pl/item532357258_sukieneczka_i_sweterek_68_sweterki_malgosia.html
7. body z Tesco/, ubranka Cherokee
8. pościel Feretti
9. "Olejuszka" Skarb Matki - na ciemieniuchę bardzo dobra.

Kity:
1. butelki i smoczki avent
2. butelki nuk
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

Cytat: vobi w 17 Sty 2009, 13:30:52

3. ksiazka i plyta "Co nieco o rozwoju dziecka" Zawitkowskiego. Moze sprawdzi sie pozniej, na razie - kit. Moze gdyby Pan Pawel jako model wybral ruchliwsze dziecko zamiast wiecznie zacpanego albo zaspanego (choc przeslodkiego) Luisa,


:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
mam doslownie takie samo wrazenie - gdzie takie dzieci daja?  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

eva_luna

Cytat: Pyś w 18 Sty 2009, 16:37:12

6. ubranko do chrztu - naturalne i przydatne na przyszłość
www.allegro.pl/item532357258_sukieneczka_i_sweterek_68_sweterki_malgosia.html


Pys  :beer: :beer: to sa dokladnie takie ciuszki, w jakie chcialabym ubrac Tosie do chrztu!! najchetniej zamowilabym juz dzis ale nie mam pewnosci jaki rozmiar bedzie nosic w kwietniu....

marax

 a te paklanki mozna gdzies poza allegro kupic??

eva_luna

Cytat: maraxela w 18 Sty 2009, 17:29:42
a te paklanki mozna gdzies poza allegro kupic??

my je kupujemy w hipermarkecie.

marax

a jakim konkretnie bo mi sie nigdy w oczy cos takiego nei rzucilo

eva_luna

Cytat: maraxela w 18 Sty 2009, 17:33:35
a jakim konkretnie bo mi sie nigdy w oczy cos takiego nei rzucilo
w carefurze (czy jak to sie tam pisze)

marax

tak naprawde wszytkie te kremy zawieraja bardzo podobne o ile nie odentyczne substancje
zarowno sudocrem jak i linomag oparte sa na tlenku cynku ,linomag ma dodatkowo alantoine a ten polecany przez was alantan to alantoina i pantenol

Kasia

Cytat: eva_luna w 18 Sty 2009, 17:26:22
Cytat: Pyś w 18 Sty 2009, 16:37:12

6. ubranko do chrztu - naturalne i przydatne na przyszłość
www.allegro.pl/item532357258_sukieneczka_i_sweterek_68_sweterki_malgosia.html


Pys  :beer: :beer: to sa dokladnie takie ciuszki, w jakie chcialabym ubrac Tosie do chrztu!! najchetniej zamowilabym juz dzis ale nie mam pewnosci jaki rozmiar bedzie nosic w kwietniu....


ale sliczne ubranko i nawet niedrogie  :jupi:


w podobnym sama szłam do chrztu :)

aniak1211

#15
Dla mnie hietem jest kosz na zuzyte pieluchy


Dodany tekst: 18 Sty 2009, 19:01:04

laktator tommee tipee
olwa z oliwek-z apteki nie kuchenna ;) skorka jest miekka i nawilzona:)

Kity
smoczki i butelki avent
oliwka johson baby-czy jak to sie pisze  ;)

zuzia

aniak1211
jaki jest mniej więcej koszt tego kosza?

aniak1211

Cytat: zuzia w 18 Sty 2009, 19:19:18
aniak1211
jaki jest mniej więcej koszt tego kosza?
Kosztuje 30 funtow ale czesto jest przeceniony na 15 a nawet na 10 funtow.
Oczywiscie na  ebay mozna kupic tanio :)
Do tego trzeba kupowac wklad z workiem-tu kosztuje ok 4 funty i wystarcza na jakies 4 tyg.

Pyś

#18
Cytat: Pyś w 18 Sty 2009, 16:37:12
6. ubranko do chrztu - naturalne i przydatne na przyszłość
www.allegro.pl/item532357258_sukieneczka_i_sweterek_68_sweterki_malgosia.html

jak będę miała zdjęcia Małej to w kleje  ;)

Dodany tekst: nie 18 sty 2009 19:55:58 GMT-1



Cytat: maraxela w 18 Sty 2009, 17:29:42
a te paklanki mozna gdzies poza allegro kupic??

My kupujemy w Makro
;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

#19
aniak1211 ja kupilam w mothercare jak bylam w londynie kosz plus 3 wklady -wszystko za 16 funtow (na allegro.pl sa kosmicznie drogie)

Dodany tekst: 18 Sty 2009, 19:57:46

ania, a jaki masz laktator? reczny czy elektryczny? bo ja zastanawiam sie w jaki zainwestowac... ciagle lazi mi po glowie ta medela co marax ma, no ale ona jeszcze nie wie czy to kit czy hit ;)

eva_luna

ja tez mam laktator tomee tipee i uwazam, ze to hit.


aniak1211

dragonfly
laktator reczny,dobrze i lekko ciagnie  :mocking:

A kosz tez kupilam w mothercare za 15f ale bez wkladow :foch:

dragonfly

Cytat: aniak1211 w 18 Sty 2009, 21:38:41
dobrze i lekko ciagnie  :mocking:


podoba mi sie ta reklama  :bravo: :bravo: :bravo:

a jakis konkretny model bys polecila? bo nie orientuje sie, czy jest jeden czy kilka?

eva_luna

dokladnie, laktator reczny (jest chyba tylko jeden rodzaj). jak maz mi go kupowal, to byla promocja i dali do tego butelke ze smoczkami i nakladke do laktatora dzieki ktorej pasuje do butelki aventu.