pora na nocnik???

Zaczęty przez sonatina, 16 Sty 2009, 11:52:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

#75
Cytat: mayagaramond w 19 Mar 2010, 21:22:58
nie uczy, zapytalam sie dzis tesciowej. Teraz jakos zaczel amu mowic, ze "duzi chlopcy korzystaja z toalety"...





jeszcze z 2 lata i moze go przekona ??
:crazy: :crazy: :crazy:

marax

#76
moja wola juz od miesiąca ,umie sobie zęby umyc sama ( robi to jak robi ale najwazniejsze ze sama),sama umie jesc lyzka . Aniak mowila ze ma ze swoja dwu letnia problem ale dziecko 3 letnie to juz nie wierze ze nie umialoby robic na nocnik skoro roczne umie . Moze to kwestia tej matki ze chce ciagle miec w domu malutkie dziecko ??

mayagaramond

Cytat: doda w 19 Mar 2010, 21:26:51
no ale nawet kwestia kasy, ile kasy wydaje na pieluchy? przez 3 lata?

nie mam pojecia...

Ale sa tutaj ksiazki, w ktorych podaja (znalazlam watek na niemieckim forum), ze dzieci, ktore sadza sie na nocnik przed 27 m-cem zycia maja czesciej wypadki...a dopiero po skonczeniu 18 m-ca dziecko czuja jak ma pelny pecherz. A wczesniej to rodzice zmuszali dzieci do godzinnego siedzenia na nocniku, zeby sie nauczyly itp. I ze to bez sensu sadzac dziecko co chwila na nocnik, w nadzieje, ze moze cos do niego zrobi...

Z tego co widze, to laski ze wschodnich niemiec wczesniej z tym zaczynaja.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

maya ale jakie wypadki ? co ma nocnik do wypadkow ? No i moja wola ze chce i robi wiec umie kontrolowac swoj pecherz .

sonja

Właśnie, też nie to zaintrygowało. Samochodowe czy może samolotowe ;) ?

marax

#80
No i zmuszanie dziecka do siedzenia na nocniku to najgorsze co mozna mu zrobic. Moje mala strasznie lubi nocnik az piszczy z zachwytu na jego widok . Nie reagują tak wszystkie dzieci przyklad aniak . No ale skad mozna wiedziec czy dziecko umie cos kontrolowac skoro sie nawet nie próbuje .

Dodany tekst: 19 Mar 2010, 21:47:16

A tak z ciekawosci czy ktoras z was srala w majty do 3 lat ???? mi sie wydaje ze pampersy wprowadzily nowa filozofię bezstresowego wychowania . Za naszych czaso jak nie bylo pampersow nikt do 3 lat nie sral w majty .

mayagaramond

#81
Cytat: maraxela w 19 Mar 2010, 21:41:58
maya ale jakie wypadki ? co ma nocnik do wypadkow ?

nie mam pojecia, ja tylko przepisalam jej glupoty lol lol (moze ma ny mysli to, ze mniejszemu dziecku zdarze sie wiecej wypadkow przy pracy, nie nosi pieluchy, a i tak zrobi w majtki, ale nie wiem na 100%, bo uzywam tylko slowa "unfall" - wypadek)

Ogolny tenor jest taki, ze dzieci nie mozna tego nauczyc i to co wczesniej robiono z nami to bylo tresowanie ;)

Dodany tekst: pią 19 mar 2010 21:50:13 GMT-1

Cytat: maraxela w 19 Mar 2010, 21:43:30A tak z ciekawosci czy ktoras z was srala w majty do 3 lat Huh?? mi sie wydaje ze pampersy wprowadzily nowa filozofię bezstresowego wychowania . Za naszych czaso jak nie bylo pampersow nikt do 3 lat nie sral w majty .


to samo mowi tez moja tesciowa, jej dzieci wychowaly sie jeszcze bez pampersow.


EDIT - jedna napisala: przy czytaniu niektorych postow, moglam tylko glowa potrzasnac. Trzy albo cztery lata [chodzi o wiek dziecka, kiedy juz nie uzywa pieluch], oszalalyscie??? Pana Pamersa na pewno to ucieszy ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Cytat: maraxela w 19 Mar 2010, 21:43:30No ale skad mozna wiedziec czy dziecko umie cos kontrolowac skoro sie nawet nie próbuje .

Moja Dominika potrafi kontrolowac,
ostatnio przed kapiela chcialam posadzic ja na nocnik,
chodzila dosc dlugo bez pampersa wiec wiedzialam ze przy lejacej sie wodzie moze chciec,
skubana nie chciala usiąść,kroprle moczu lecialy jej po nogach a nie usiadla,
na konic nalala na podloge :D
nagadalam jej i skubana zrozumiala bo siedziala skruszona w wannie ale dalej nie chce siadac na nocnik.
Jak tylko pytam czy zrobi siku do nocnika to od razu mówi nie i ucieka :D

Syn znajomej ktora miala ambicje ze przed rokiem bedzie do nocnika robil nadal biega w pampersach, w lipcu skonczy 3 lata i na widok nocnika ucieka ;D

brawurka

aniak olej ten nocnik do wakacji, schowaj gdzies, zeby dominika nie widziala, nic jej nie mow,nie przypominaj, po prostu daj spokoj, a w wakacje zdejmij pampersa i juz nigdy nie zakladaj, ja uczylam Maje najpierw kilka dni że wlasnie sadzałam co chwile na nocnik, a któregos dnia zjęłam pieluche i juz nie załozyłam, zasikane miałam wszystko, ale nie trwalo to nawet tygodnia jak zalapała, a od kilku dni nie robi siku już w nocy

aniak1211

brawurka
Ja jej wcale tak mocno nie molestuje z tym nocnikiem :D
ale masz racje,
moja siostra ciagle mi powtarza ze jak przyjedziemy to bedzie biegala bez pampersa to sie nauczy :)
A w nocy ona tyle nasika ze pampers ledwo sie trzyma na rzepach,ze 2 kilo wazy:)
no ale ona bardzo duzo pije :)

nionczka

Irene zrobila siku mojej mamie na podloge w lazience i mama nie mogla sie nadziwic, ze taka mala tyle potrafi nasikac. Podejrzewala mnie, ze zalalam podloge myjac wanne.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

nionczka
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Fakt,male a potrafi nalac :mocking:

jusia

my mielismy najpierw zwykly nocnik (za 8 pln z kaczka ;) ale zostal u moich rodzicow, wiec tesciowa kupila na szybko taki sam...ale okazalo sie ze troche inny, bo mial pozytywke i w sumie teraz uwazam, ze to bardzo dobry wynalazek, bo wiadomo czy juz cos jest czy nie,
nocnik kupiony byl jak Franio skonczyl 6 m-cy, ale w ogole nie chcial na nim usiedziec zreszta nie zmuszlam Go, jedynie jak chcial sie nim bawic, to nie dawalam do zabawy, z zabawa ma sie Mu nocnik nie kojarzyc, jak mial 11 m- cy to Go posadzilam na golaska zrobil siku, wiec byly brawa wspolne wylewanie do WC no prawdziwy szał ;) (jak u marax) i wiecie, mysle, ze to sie najbardziej spradzilo :) ta cała otoczka, pozniej juz sam spuszczal wode i jeszcze odswiezaczem psika  :rotfl: :rotfl: siku nie jestesmy jeszcze w stanie wylapac, ale kupa tak, daje znaki, troche posteka, kreci sie kolo lazienki, tylko dziadkowi sie nie udaja zlapac kupy na nocnik ;) 
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

mayagaramond

Cytat: brawurka w 20 Mar 2010, 11:08:16sadzałam co chwile na nocnik


i wlasnie tutaj pewnie wiekszosc mam z niemieckiego forum napisalaby, ze to jest terroryzowanie dziecka..., bo ono samo jeszcze nie umie i nie mozna zmuszac.


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

brawurka

nie no ja na siłe tego nie robiłam :)

abkasia

#90
no ja nie wiem, kiedy ja naucze malego robic kupe na nocnik, bo on robi kupe jak ja jeszcze spie o 5 rano np... :crazy: :crazy: :crazy:

Dodany tekst: 22 Mar 2010, 18:54:30

i nawet przy tym nie steka... ;D

jestynka

Cytat: aniak1211 w 19 Mar 2010, 22:59:07nagadalam jej i skubana zrozumiala bo siedziala skruszona w wannie ale dalej nie chce siadac na nocnik.
Jak tylko pytam czy zrobi siku do nocnika to od razu mówi nie i ucieka

aniak, może Dominika chce na kibelek. Z moim bratem była taka akcja, dokładnie wiedział, że chce,ale na nocnik za chiny nie usiadł, robił obok ;) jak urósł na tyle, że mógł siusiaka na deskę sedesową położyc i siknąc to w jeden dzien się odpieluchował :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

#92
Cytat: jestynka w 23 Mar 2010, 11:37:13może Dominika chce na kibelek.

Nie,boi sie :)
pytam czy chce na kibele-nie
na nacnik-nie,
ale wczoraj u kolezanki siedziala i to dosc dlugo na takim krzeselku,nocnik na nogach,
tyle ze to nie byl czas na siku :D
mysle czy go nie kupic,tylko troche szkoda kasy bo drogi a ona "oleje "to ze kupilam i dalej nie bedzie wolac  :D

abkasia

1 kupa na nocniku zaliczona :D


abkasia

Cytat: maraxela w 27 Mar 2010, 15:23:44
SUPER !!!!!!!!!
to juz neiaktualne :D
juz 2 zaliczylismy :D

marax

#96
Cytat: abkasia w 27 Mar 2010, 15:25:35
to juz neiaktualne :D
juz 2 zaliczylismy :D
aha no to 2 piwa dla HUGO lol lol

Dodany tekst: 27 Mar 2010, 15:27:14

moja to jak widzi nocnik to az piszczy z radosci . Moglaby tam przesiadywac ciągle . Sadza misia na nocniku .Musze chowac przed nia ten nocnik bo ciągle mi wola ze chce siku ............

abkasia

Cytat: maraxela w 27 Mar 2010, 15:26:14
aha no to 2 piwa dla HUGO lol lol

Dodany tekst: 27 Mar 2010, 15:27:14

moja to jak widzi nocnik to az piszczy z radosci . Moglaby tam przesiadywac ciągle . Sadza misia na nocniku .Musze chowac przed nia ten nocnik bo ciągle mi wola ze chce siku ............
no to u Ciebie jest sukces na calej linii!
piwko dla Laury! :)

marax

wlasnie teraz jest w ubikacji i slysze jak ten nocnik nosi i wola ze eeeee. Nocnik to lepszy przyjaciel niz najlepsza zabawka...........

abkasia

Cytat: maraxela w 27 Mar 2010, 15:31:33
wlasnie teraz jest w ubikacji i slysze jak ten nocnik nosi i wola ze eeeee. Nocnik to lepszy przyjaciel niz najlepsza zabawka...........
:mocking: :mocking: