pora na nocnik???

Zaczęty przez sonatina, 16 Sty 2009, 11:52:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kotabma

chyba powoli kolej na Zosie zeby zaczela sie oswajac z nocnikiem :D
na razie bardzo ja intryguje to cos co stoi pod biurkiem ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

my zaczynamy latem. Ale nadal w szoku jestem jak slysze o sadzaniu kilkumiesiecznych dzieci na nocnik

Justynna

Cytat: mobka w 20 Kwi 2011, 06:52:12
W zyciu by mi nie przyszlo do glowy, zeby Kube sadzac juz na nocnik. Dla mnei to musi byc moment, jak dziecko jest juz swiadome swoich potrzeb fizjologicznych, czyli pewnie gdzies ok. 2 lat.
, bardziej chodzi o oswojenie się z nocnikiem, no i oczywiście jeśli dziecko chce sobie na nim posiedzieć, a ponoć najchętniej siedzą dzieci, które dopiero się nauczyły samodzielnie siedzieć, a jeśli ucieka tak jak mój Michał, to nie ma co zmuszać ;D A spróbować zawsze można, nie zaszkodzi :) 

nionczka

Kiedys odpieluchowywywalo sie dzieci wczesniej bo byla tetra, pranie i to byl problem. Dla mojej mamy tez jest nie do pomyslenia, ze dwulatka chodzi z pielucha. Ale dla pediatrow, do ktorych chodzimy w hiszpanii i warszawie juz to jest normalne. W przedszkolu u niej tez.
Mysle, ze takie wczesne odpieluchowanie (wczesne, mam na mysli okolo roku) moze sie udac pod warunkiem, ze ktos jest z dzieckiem w domu. U nas nie sprawdziloby sie sadzanie na nocnik i czekanie bo tzreba szybko wychodzic. Trzeba miec czas na sadzanie, czekanie i prezbieranie malucha.
Mniej juz przeraza jako to bedzie jak Irene bedzie odpieluchowana i trzeba bedzie gdzies na miescie szukac toalety na szybko.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Justynna

#254
Cytat: nionczka w 23 Kwi 2011, 18:54:59
Kiedys odpieluchowywywalo sie dzieci wczesniej bo byla tetra, pranie i to byl problem. Dla mojej mamy tez jest nie do pomyslenia, ze dwulatka chodzi z pielucha.
moja mama też wspominała jak to było ciężko z pieluchami tetrowymi. Prania całe stosy, bo  oprócz samych pieluch, często było całe ubranie do przebrania. I tak kilka razy na dzień... I dlatego tak wcześnie sadzano nas na nocnik :D

magdalinska

kasiad  :highfive: ja to powaznie czarno widze, bo co go posadze, nawet w ubraniu, to on momentalnie wstaje "nie nie", smieje sie i ucieka......

ishka82

Cytat: magdalinska w 23 Kwi 2011, 19:55:56
kasiad  :highfive: ja to powaznie czarno widze, bo co go posadze, nawet w ubraniu, to on momentalnie wstaje "nie nie", smieje sie i ucieka......
jakbym Domi widziała ;) dla niej, to chyba jeszcze nie czas ;D

kotabma

ja probowalam posadzic Zosie ale sie boi. pierwsza rzecz ktora zrobila po zsadzenia z nocnika to siku na swiezy reczniek przygotowany do kapieli :D :D :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

#258
Piotrek ładnie siedział juz na nocniku, siku było czesto. Teraz potrafi wstac z nocnika, wiec siku jest na srodek łazienki. Koniec z nocnikowaniem u nas na jakis czas

Dodany tekst: 27 Kwi 2011, 13:12:12

Piotrek ładnie siedział juz na nocniku, siku było czesto. Teraz potrafi wstac z nocnika, wiec siku jest na srodek łazienki. Koniec z nocnikowaniem u nas na jakis czas

zosia2007

my mamy nocnik, kupilismy jak opawel mial jakies 9 m-cy. do tej pory sluzyl "do zabawy", sadzalismy mlodego czasem zeby sobie posiedzial (w ubraniu).

dzis R zdecydowal ze bedzie go uczyl robic kupe na nocnik :D zycze mu powodzenia :D

zuzia

my mamy nocnik już bardzo długo.
ambitny tatuś kupił.
tylko.... zapomniał, że sam zakup to za mało :D :D :D
generalnie dopiero teraz M. siada troche na nocnik w ubraniu, wcześniej nie było mowy, żeby usiedział tam ze 3 sekundy.
ja kupiłam nakładkę i z nią będę próbować.

sonatina

Cytat: zuzia w 28 Kwi 2011, 10:30:08wcześniej nie było mowy, żeby usiedział tam ze 3 sekundy.
Ignacy też na poczatku nie chciał siedzieć na nocniku ale ja dosłownie siedziałam przy nim godzinę lub więcej i zabawiałam go róznymi zabawami żeby nie uciekał!! No ale ja byłam w desperacji bo Igor miał się zaraz urodzić i nie chciałam dwóch rozmiarów pieluch kupywać.

niewiemjaka

moj mlody spoko siada na nocnik, czasami zawola siku itd, "2" tez robi na nocnik z opiekunka (mi sie nie chce w weekend polowac wiem wiem stupid mother), no ale jeszcze nie wola na kazde siku

ale jak dziala ambicja to mowie wam:D - podglada tego naszego sasiada jak sika w lazience:D
no i jak są u nas to sasiad (3 lata 4mce) sika do kibelka z asekuracją swojej mamy
no wiec Wiktor to oczywiscie zobaczyl i on tez tak teraz chce :rotfl:
no wiec go podtrzymuje do gory troche bo nie sięga i wystawiam tego gigant siusiaka hehe i leje do kibla :rotfl:
ale lepiej / wygodniej na nocnik ofcors

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: niewiemjaka w 28 Kwi 2011, 18:05:28no wiec go podtrzymuje do gory troche bo nie sięga i wystawiam tego gigant siusiaka hehe i leje do kibla rotfl
zrobcie mu schodek ;) zeby chlopu latwiej bylo ;) wtedy bedzie mogla sie lansowac, ze sam chodzi ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 28 Kwi 2011, 18:12:27zrobcie mu schodek
taaaaaa w naszej 80 metrowej lazience zebym sie jeszcze o to zabiła :D
juz R. wpadl na taki pomsyl - bo do umywalki tez nie dostaje.. zeby z takiego schodka

no dobra przemysle ;)

martullek


sonatina

Mamy taki schodek i jeszcze wyższy też mamy. Ignaś właśnie z takiego sika bo sika jak dorosły facet na stojąco :).



rubin04

Sputnik - brawo dla Alicji!!



I ja pochwalę mojego P. - od poczatku tygodnia zgłasza chęć kupy :) Zgłasza, idziemy do wc, posiedzi, i choc nie zawsze za pierwszym razem się uda to i tak jest fajnie, bo nawet jak zejdzie, założę pieluchę to za chwilę znów pokazuje i mówi "fuuu..." i wtedy znów biegniemy do WC..

Trochę  upierdliwe to bieganie, ściaganie i zakłądanie pieluchy, bo nie ma on cierpliwosci by wysiedziec odpowiednio długo,  ale jego i moja radość jak już w końcu skutecznie pójdzie..

Tak wiec chyba P. zrobił krok w dobrym kierunku :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonatina

rubin04
a może warto zdjąć jak jesteś w domu P. pieluchę??
Ja tak właśnie zrobiłam jak I. był właśnie w takim wieku jak teraz jest twój syn. Jest coraz cieplej więc jak zesika się na podłogę to przecież nic się nie stanie. Sadzaj go regularnie na nocnik, wc i załapie chłopak. Bedzie Ci o niebo lżej jak urodzi się 2 dziecko nie tylko finansowo!!