pora na nocnik???

Zaczęty przez sonatina, 16 Sty 2009, 11:52:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

ja tylko te czarne widziałam :padam:
nie wiem kto wpadł na pomysł takiej kolorystyki :hmm:

jestynka

Cytat: vobi w 24 Sty 2010, 21:13:11No i nie ma nalepki z kaczka na oparciu


a u nas jest kaczka :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

#27
Cytat: jestynka w 25 Sty 2010, 09:33:00

a u nas jest kaczka :D

o, widze ze nocnikowa kaczka rulez - czy ktos (znaczy ktores dziecie) ma nocnik bez kaczki na oparciu?? :D


aniak1211

Cytat: vobi w 25 Sty 2010, 12:52:13
- czy ktos (znaczy ktores dziecie) ma nocnik bez kaczki na oparciu?? :D

Moje dziecie nie ma kaczki na nocnikowym oparciu :D

gatka2804

My mamy najzwykleszy z kaczka. Ktora jest juz do polowy niestety zmyta, bo maz nie tylko myje nocnik jesli cos tam do niego zostanie zrobione przez corke, ale tez swego czasu polewal niemal wrzatkiem. Teraz jest tylko myty nocnik, stwierdzam ze efekt czystosci ten sam.
Najwazniejsze ze Ani udaje sie w nim co nieco zostawiac

marax

#31
http://www.allegro.pl/item919035082_6169_prima_baby_nocnik_mis_kolory.html
kupilam ten nocnik i zaluje strasznie . Nabylam go na szybko w drodze w gory bo zapomnialam tego najzwyklejszego z kaczka . Jakie bylo moje zdziwienie kiedy okazalo sie ze ta glowa psa to ma byc miedzy nogami = musimy dziecko cale rozebrac (chyba tak ma byc bo instrukcji nie bylo lol lol) . Mala potraktowała go jako "konika" wziela go podniosla i zaczela  na nim jezdzic( mala juz umie kozystac z nocnika i nawet czasami sygnalizuje potrzeby)  . Ten nocnik jest tak przekombinowany ze dziecko odbiera go jako kolejna zabawke (no bynajmniej moje dziecko skupilo sie li tylko na glaskaniu kolysaniu i jezdzeniu po calym pokoju lol ) . No wiec najprostszy bez melodyjek i innych rozpraszających gadżetów. ..........

nionczka

Marax, my kupilismy najprostszy zielony jednolity z ikei, nawet kaczki na nim nie ma, a i tak jest zabawka. Nadaje sie do pchania i do przenoszenia przedmiotów a od dzisiaj tez do wchodzenia do srodka.
Jako nocnik jeszcze nie zostal uzyty.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

moja mala juz wola ze chce kupke i za kazdym razem juz prawie uda sie jej zrobic do nocnika. Wola tez ze chce siku tyle ze mowi to juz jak robi i często nie zdążę ją posadzić .Bardzo szybko zakumala o co chodzi ale sadzalismy ja co 40 minut konsekwentnie .

abkasia

Cytat: maraxela w 12 Mar 2010, 10:37:05
moja mala juz wola ze chce kupke i za kazdym razem juz prawie uda sie jej zrobic do nocnika. Wola tez ze chce siku tyle ze mowi to juz jak robi i często nie zdążę ją posadzić .Bardzo szybko zakumala o co chodzi ale sadzalismy ja co 40 minut konsekwentnie .
wow! exstra
my muslimy malemu kupic nocnik i zaczac sadzac, bo jeszcze nie sadzalismy.
Hugo robi kupe zaraz jak wstanie o 6 rano i o tej porze my jestesmy nieprzytomni.. stad ciezko chyba bedzie u nas trafic na kupe do nocnika...

a jak uczyliscie Laure sikania na nocnik? tylko sadzaliscie co godz powiedzmy?

marax

#35
Cytat: abkasia w 12 Mar 2010, 13:41:58
wow! exstra
my muslimy malemu kupic nocnik i zaczac sadzac, bo jeszcze nie sadzalismy.
Hugo robi kupe zaraz jak wstanie o 6 rano i o tej porze my jestesmy nieprzytomni.. stad ciezko chyba bedzie u nas trafic na kupe do nocnika...

a jak uczyliscie Laure sikania na nocnik? tylko sadzaliscie co godz powiedzmy?
dawalam jej rano np sniadanie picie zmienialam pieluche i po ok 20-30 minutach sadzalam na nocnik.Za pierwszym razem poczekalam dluuuuzsza chwile na to az zrobi i wtedy gorące brawa. Pozniej sprawdzalam pampersa czy jest niezasikany jak nie byl to znowu sadzalam . Jak byl to odpuszczalam na godzine po czym znowu dawalam jej wiecej pic i sadzalam konsekwentnie co ok 40-50 minut za kazdym razem jak zrobila to byly wielkie brawa. Pokazywalam jej co zrobila razem szlysmy to wylac do wc. Ona naciskala i spuszczala wodę .No taka forma zabawy z nagrodami :)

Dodany tekst: 12 Mar 2010, 14:21:15

no i musisz byc konsekwentna. Musisz wstac o tej 6 rano i go posadzic . Inaczej to chyba nie ma sensu dziecku w glowie mieszac .

Dodany tekst: 12 Mar 2010, 14:22:12

moja mowi zawsze eeee mama i wtedy ja wiem ze musze sie zerwac i leciec po nocnik .

abkasia

#36
marax to swietnie!!!!! naprawde...
chyba zaczneiy probowac...
tylko moze byc problem z ta kupa ranna, bo on cichutko wstaje, dwa razy steknie i kupa jest.. ja nie zdaze tego nawet czasem zarejestrowac...

Dodany tekst: 12 Mar 2010, 14:35:55

marax a ile miala Laura jak zaczelas ja na ten nocnik sadzac?

marax

Cytat: abkasia w 12 Mar 2010, 14:31:24
marax to swietnie!!!!! naprawde...
chyba zaczneiy probowac...
tylko moze byc problem z ta kupa ranna, bo on cichutko wstaje, dwa razy steknie i kupa jest.. ja nie zdaze tego nawet czasem zarejestrowac...

Dodany tekst: 12 Mar 2010, 14:35:55

marax a ile miala Laura jak zaczelas ja na ten nocnik sadzac?
jakos 10-11 miesięcy .Moja kolezanka sadza 6 miesieczne dziecko . W sumie na poczatku bylam zdziwiona . Ona ma jednak juz 2 starszych dzieci i mowila mi ze wszystkie dzieci byly bez pieluch juz w 15 miesiacu zycia . Ten maly 6 miesieczny juz robi kupe tylko do nocnika.

abkasia

juz kupilam zwykly nocnik za 6 zl :D
od jutra zaczynamy.. :)

dorcia

moja przyjaciółka po prostu kilka razy nie ubrała małemu pieluchy i jej synek w mig zrozumiał o co chodzi na zasadzie przyczyny i skutku. wystarczyło że 2,3 razy że tak brzydko napisze 'poleciało mu po nogach' ;)
ale nagrody, oklaski itp są jak najbardziej świetną metodą

mayagaramond

w temacie chcialam dodac, ze maly aleksander skonczy niedlugo trzy lata i chyba dalej sra w majtki...Tutaj panuje przekonanie, ze nie nalezy uczyc dzieci siadania na nocnik, same do tego dojda...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Dominika nie chce siedziec na nocniku :(
Dzisiaj u kolezanki zobaczyla nocnik na nogach,takie krzeselko,
chciala na niego usiasc i mowila pi pi ale zanim ja ja rozebralam...
ale wazne ze siedziala na nim dluzej niz sekunde:D
zastanawiam sie czy takiego nie kupic,tylko szkoda kasy jak on nie pomoze bo drogi ;)

suegro

A ja już mam nocnik :D
Dostałam na wieczorze panieńskim :D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

skoro moja majac 13 miesiecy wie o co biega to oznacza ze mozna dziecko do 2 lat (kazde sie inaczej rozwija ) nauczyc zasady przyczynowo skutkowej . Ja nie wiem jak ci rodzice zmieniaja pieluche takiemu osranemu 3 latkowi . To tak jakbydorosly narobil w gacie i jeszcze na tym siedzial .

aniak1211

Nie kazde dziecko chce siedziec na nocniku jak Twoja Laura,
to ze masz to szczescie i ona juz chce i siada na niego  to super
ale nawet ponad dwuletnie dziecko moze za cholere nie chciec usiasc na nocnik czy sedes-znam takie i nic sie nie da z tym zrobic.
Dominika tez nie chce siedziec na nocniku i jakos nie bede z tego powodu plakala,
przyjdzie i na nia czas.

marax

Cytat: aniak1211 w 13 Mar 2010, 17:32:18
Nie kazde dziecko chce siedziec na nocniku jak Twoja Laura,
to ze masz to szczescie i ona juz chce i siada na niego  to super
ale nawet ponad dwuletnie dziecko moze za cholere nie chciec usiasc na nocnik czy sedes-znam takie i nic sie nie da z tym zrobic.
Dominika tez nie chce siedziec na nocniku i jakos nie bede z tego powodu plakala,
przyjdzie i na nia czas.
to nie o to chodzi . Chodzi o wypowiedz may o podejsciu w austrii do tego . Oni nawet nie probują bo dziecko samo ma sie domyslic - tak to mozna sobie poczekac nawet do szkoly podstawowej. Co innego jak ty probujesz i ona nie chce-oswajasz  ją z tematem . Moze ma jakis uraz do nocnika ?? .Ciekawe od czego to wszystko zalezy . w jakim wieku zaczelas ją sadzac . Wsrod znajomych czesto dzieci ktore juz są wieksze i dopiero wtedy sadzane są na te nocniki mają do tego opory . Moze ta moja kolezanka ma racje sadzając tak male dziecko ?

nionczka

Cytat: mayagaramond w 12 Mar 2010, 20:33:11
w temacie chcialam dodac, ze maly aleksander skonczy niedlugo trzy lata i chyba dalej sra w majtki...Tutaj panuje przekonanie, ze nie nalezy uczyc dzieci siadania na nocnik, same do tego dojda...

W Hiszpanii podobnie...
Ja z oszczednosci wolalabym po polsku,a le nic na sile. Tym bardziej,z e Irene bawi siadanie i wstawanie, ale nie siedzenie. Poza tym boje sie, ze jak juz zrobi kupe do nocnika to zaraz tam wsadzi lapy, nogi albo wywali na podloge.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#47
Cytat: nionczka w 13 Mar 2010, 19:46:14
W Hiszpanii podobnie...
Ja z oszczednosci wolalabym po polsku,a le nic na sile. Tym bardziej,z e Irene bawi siadanie i wstawanie, ale nie siedzenie. Poza tym boje sie, ze jak juz zrobi kupe do nocnika to zaraz tam wsadzi lapy, nogi albo wywali na podloge.
te dzieci na serio same dochodzą do wniosku ze to cos z kaczką na opraciu to "garnuszek na klocuszek " i nagle palają wielką checią zeby tam sie zalatwiać . Tak same z sibie ? jednak jak sie pare lat ma pampersa to bardziej naturalne jest walenie w majty niz myslenie nad innymi rozwiązaniami . Bo ja rozumiem ze sie dziecka nie sadza i czeka az sie samo domysli tak ?

Dodany tekst: 13 Mar 2010, 20:31:36

Cytat: nionczka w 13 Mar 2010, 19:46:14
W Hiszpanii podobnie...
Ja z oszczednosci wolalabym po polsku,a le nic na sile. Tym bardziej,z e Irene bawi siadanie i wstawanie, ale nie siedzenie. Poza tym boje sie, ze jak juz zrobi kupe do nocnika to zaraz tam wsadzi lapy, nogi albo wywali na podloge.
moja to juz nie raz wsadzila rozne cześci ciala w swoje odchody .........

nionczka

Nie wiem w sumie jak to tu wyglada. pewnie jednak dzieci sa uczone albo sie czeka az zaczna nas nasladowac. Irene lubi chodzic ze mna do toalety i smieje sie ze mnie jak sikam. Mam nadzieje, ze to ja zacheci do samodzielnych prob albo przynajmniej oswoi z miejscem i jego przeznaczeniem. Ale wiem, ze tutaj w przypadku rocznych dzieci nikt nawet nie mysli o odpieluchowaniu. Pewnie robia to do 3 roku zycia bo wtedy dzieci ida tu do szkoly.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 13 Mar 2010, 20:56:29sie czeka az zaczna nas nasladowac.


tez mi sie tak wydaje. jak bylam operka to mala ana przestala robic w pieluche tuz przed 3 urodzinami. W przyszlym tygodniu przyjezdza tesciowa z aleksandrem to dowiem sie czy sa jakies newsy ;) Nota bene wiem, ze dla tesciowej jest to tez niezrozumiala, ze nie ucza dziecka siadac na nocnik, ale ona sie im nie wcina w wychowywanie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"