pora na nocnik???

Zaczęty przez sonatina, 16 Sty 2009, 11:52:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Angie

Ja moja dziś pierwszy raz posadziłam i spieprzała mi z gołym tyłkiem :D :D

sonatina

Ignacy dzis 5 dzień bez pampersa :). Zakładam mu tylko na noc no i na spacer. Generalnie nie przeszkadza mu to, że się zsika i może chodzić z sikany tj z mokrymi rajtuzami lub spodniami długo :). Nie lubi mieć kupy w gaciach :), ale to nawet w pampersie nie lubiał.
Przez pierwszy dzien nie było mowy o siadaniu na nocnik. Teraz już lepiej. Siada i zabawiany przeze mnie potrafi troche posiedzieć :).  Zapytany gdzie robi się siku pokazuje nocnik :), jak robi siku to głosno o tym mówi ale wczesniej nie potrafi jeszcze poinformować ze chce.
Troche mam już dosyc bo wszystko osikane ale nie chcę się poddać. Uważam, ze jest gotowy na to żeby pozegnać się z pieluchą a nawet myslę, że to już i tak późno.
Niektórzy mi mówią żebym nie męczyła już jego ani siebie bo sama przyjdzie na niego pora. Że jest za mały jeszcze!!! Kiedy on ma juz prawie 2 lata. I myslę , że nie odpuszczę!!

abkasia


aniak1211

sonatina
Nie odpuszczaj,
czesto pytaj czy chce siku.
Dominika pare razy zawolala ale ja ciagle pytam czy chce i w ten sposob chodzi bez pampersa juz drugi tydzien:)
Na poczatku zdarzało jej sie w majty nasikac ale teraz juz raczej nie :)
Oczywiscie do spania i na spacer jest pampers,choc czesto po spacerku pampers jest suchy:)

U nas pomogla zmiana nocnika.
I 2 latka to wcale nie jest pozno,
ja mysle ze to najlepszy czas:)
Synek znajomycj jest starszy o rok od Dominiki a ledwo tydzien wczesniej zaczal siadac na nocnik;D

gatka2804

sonatina i aniak1211
Wasze dzieciaczki sa w wieku mojej Ani. I tez od kilku dni w zwiazku z tym ze sie zrobilo cieplo zastanawiam sie nad sciagnieciem pampersa. Dywanow nie mamy, wiec nie obsika. Bardziej sie martwie ze moglaby obsikac fotel, czy kanape. Ale chyba sobie odpuszcze i moze tez czas najwyzszy sproowac. W mieszkaniu mamy tak cieplo ze moglaby w samych majtkach latac.
Wahałam sie do tej pory bo ciagle mialam dossanego do siebie Tomka, ale on juz zaczal robic sobie troche dluzsze przerwy miedzy posilkami wiec moze warto sprobowac.

aniak1211

gatka2804

Jak jest na tyle cieplo ze majteczkach moze biegac to sprobuj,
na poczatku pewnie bedziesz miala wszystko osikane ;)
ale Ania w koncu zalapie,
Dominika na poczatku tez sikala po nozkach,teraz ladnie zaczyna wolac:)

Pokazuj jej nocnik i mow po co on jest,
jak nie bedzie chciala na nim siadac to pomysl o nowym-u nas nowy nocnik to byl wielki przelom :)

gatka2804

dzis wlasnie zaczelysmy odpieluchowywanie. Juz za oknem suszy sie 4 pary majtek. Na szczescie mamy duzo wiec sie nie poddajemy. Zawolala ze chce kupke ale to juz wczesniej mowila. Co do siku to robi po nozkach. Trudno.

nionczka

#107
Cytat: aniak1211 w 29 Maj 2010, 16:47:58Dominika pare razy zawolala ale ja ciagle pytam czy chce i w ten sposob chodzi bez pampersa juz drugi tydzien:)


gratulacje! a razem sie mialysmy przymierzac...

Dodany tekst: 30 Maj 2010, 20:01:32

Irene chyba nie potrafi powiadomic nas o swoich potzrebach, ale zawsze pokazuje na pieluche kiedy jest juz po fakcie.  Moze uda nauczyc sie ja, zeby uprzedzala.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gatka2804

u nas trzeci dzien bez pieluchy. Mam wrazenie ze to jakas katastrofa. Jakbym miala malo zajec to dolozylam sobie jeszcze bieganie ze szmata i lapanie kupy - doslownie!, ugh...
Kupilam nowy nocnik i nasadke na kibelek. Ania wziela ta nakladke, polozyla na podlodze, usiadla i zrobila siku, ktore pieknie sie rozlalo po podlodze.  :headbang:
Czy moze nie wystartowalam z tym za wczesnie?
Ale kurcze, wola ze chce kupe, tylko siku nie bardzo kontroluje. Wyglada to tak ze ja ja sadzam. Posiedzi, posiedzi i nic. Wstaje i odchodzi i sik murowany. Dobrze ze zbliza sie dlugi weekend, to bede miala meza do pomocy.
Podsumowujac: Do poludnia Ania skorzysta z nocnika i nawet cos w nim zostawi. A po poludniu nie chce usiasc, ucieka i sika dookola.
Najlepsze jest gdy zrobi kaluze pod soba i tupie w niej stopami tak jak w kaluzy na spacerach i ma frajde.

Ale sie rozpisalam, musialam sie wyzalic...

Angie

gatka2804  :hugsurprise: :hugsurprise: :hugsurprise:
współczuje, nie dałabym rady  :crazy: :crazy:

ishka82


gatka2804

#111
Angelos i ishka82 , dziekuje

Dam nam szanse do konca tygodnia.

Zapomnialam napisac ze musialam dokupic skarpetek. Bo biega po domu w majtkach (ktorych mamy duzo, a zuzywa chyba z 10 par) i skarpetkach, a tych zaczelo brakowac, nie zdazaly wyschnac. U nas byl pochmurny, chlodny dzien i miala ciagle zimne stopy jak latala boso. Moze jutro bedzie cieplej.

aja

gatka nie poddawaj sie jak już zaczełaś to walcz (potem od nowa będziesz musiała zaczynać) trzymam kciuki   :thumbup:  aaaa jak potrzymasz ją w majtach z kupą to może zacznie jej to przeszkadzać? ja czekam na cieplejsze dni

brawurka

gatka Maja też obsikiwała wszystko i też skakała w swoich sikach, walcz i uwierz, że to nie potrwa dlugo, zalapie w końcu. Maja już prawie rok jest bez pieluchy, a ostatnio spodobało jej się sikanie na kucka (co robi zupełnie sama u babci na wsi, na podwórku) i co się okazało, że potrafi wyjść na balkon i zrobić siku na kucka. tesciowa wczoraj mówi do niej "ide łazienki"
M: po co?
T: zrobić siku
M: to idź na balkon

ishka82

brawurka lol lol lol Maja jest po prostu bezbłędna :D

brawurka

na wątku moich maly wrzuce Ci zaraz filmik

sonatina

A my już ósmy dzień bez pieluchy :). Wczoraj pierwszy sukces, Ignaś poinformował, że chce siku!!!Cieszylismy się że ho ho. Oczywiście gratulacje, brawa i całuski były :). Ale to chyba jednorazowy sukces :).

gatka - ja już też mam dosyć. Ignaś też wszystko oblewa, majtki juz dopkupiliśmy, skarpet nam nie brakuje ale kapcie ciagle się suszą. Poza tym czesto tez tak jest , że siedzi 20 min na nocniku i nic a potem wstaje i sika na podłogę. Ja raczej się nie poddam bo przezyłam już tydzień i ciagle mam nadzieję, że się uda. poza tym wiem, że jak teraz dam spokój to za niedługo bedę miała powtórkę albo dziecko sikające do 3 lat.
Tez kupilismy nowy nocnik i to było dobre posunięcie :)

abkasia

ciekawe, czy moj sie da latwo odpieluchowac...

kupe robi rano na nocnik i chce zeby go tam posadzic, jak nei zrobi kupy, to siku zrobi bez problemu
ale w dzien nie sygnalizuje ze chce na nocnik...

marax

#118
ja zaczelam puszczac mala bez pampersa. Ona nieraz wole eeee tz ze chce siku ale nie zawsze. dzisiaj siedzi na krzeselku i mowi to swoje eee no i zesikala sie na podloge ............. :crazy: :crazy: :crazy: . powiem wam ze odkad sie zesikala to jak sie jej chcialo nastepnym razem , bedac na podworku weszla do domu sama i pobiegla po nocnik do wc !!!! -to chyba jest sposob . Jak sie pare razy tak zmoczy to bedzie wolac .

sonatina

Cytat: maraxela w 06 Cze 2010, 22:51:11Jak sie pare razy tak zmoczy to bedzie wolac .
Nie na wszystkich to działa :), Ignac był juz zmoczony bardzo dużo razy :)

Nadal walczymy, coraz częściej udaje sie nam załatwiac do nocnika. Bywają dni, że nie sika do majtek już wcale :). Chyba idzie ku dobremu, przynajmniej mam taka nadzieję :)

nionczka

U nas tez kiepsko.
Pare razy zostawialm irene bez pieluchy po poludniu w domu/ogrodku. Obsikuje co sie da, krzyczy i pokazuje, ze zrobila i ze mam sprzatnac, ale wcale jej mokre majtki nie przeszkadzaja. A na nocniku nie daje sie sadzac nawet. Ma wazniejsze sprawy na glowie i od razu ucieka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

jezu dziewczyny polewam wam wszystkim i duzo wytrwalosci zycze w tym odpieluchowywaniu :crazy: :beer: :beer:

marax

moja to wyraznie zniesmaczylo :)

aja

chciałam tylko poinformować mamy chłopców,że jednak nocniki się od siebie dość mocno róznią (nie tylko kolorem i wzorem ;D)
ale wielkością co jest bardzo istotne gdyż w tych niby normalnych zwykłych nocnikach - mniejszych nie zawsze mozna "wszystko" czyli siusiaka zmieścić
kupiłam kolejny "normalny" bez udziwnień i juz jest ok. :)

Angie

U nas brak sukcesów :D Dziś po spacerze Lena przyniosła z łazienki nocnik
i pokazała, że chce usiąść :) Posiedziała z 15 minut i nic nie zrobiła :D
Poszłam więc po pampersa, bo nie chciała już siedzieć. I w tę chwilę zrobila siku na dywan :D