pora na nocnik???

Zaczęty przez sonatina, 16 Sty 2009, 11:52:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonatina

Zastanawiam się czy nie zacząć już sadzać Ignasia na nocnik. Mały już zaczął samodzielnie siedzieć, czasami jeszcze się przewróci na boki ale z dnia na dzień jest coraz lepiej!

Zdaję sobie sprawę, że jeszcze dużo za wcześnie żeby Igacy informował mni o tym, że ma potrzebę ale mogę go już powoli przyzwyczajać do siedzenia na nocniku. Co o tym myślicie? Czy jest sens? czy to moze za wcześnie? Za wszelką ceną chciałabym uniknąć sytuacji - Ignacy w pieluchach do 3 roku życia!!!!!!

brawurka

jajeszcze nie kupiłam nocnika i mam zamiar poczekać do wiosny

nionczka

Cytat: sonatina w 16 Sty 2009, 11:52:36
Zastanawiam się czy nie zacząć już sadzać Ignasia na nocnik. Mały już zaczął samodzielnie siedzieć, czasami jeszcze się przewróci na boki ale z dnia na dzień jest coraz lepiej!

Zdaję sobie sprawę, że jeszcze dużo za wcześnie żeby Igacy informował mni o tym, że ma potrzebę ale mogę go już powoli przyzwyczajać do siedzenia na nocniku. Co o tym myślicie? Czy jest sens? czy to moze za wcześnie? Za wszelką ceną chciałabym uniknąć sytuacji - Ignacy w pieluchach do 3 roku życia!!!!!!

Zajmowalam sie dziecmi w rodzinie, ktora miala 4 dziewczynki. Zadna nie nosila pieluch w wieku 3 lat (oczywiscie nie byli to Hiszpanie ;-). I zauwazylam, ze te mlodsze (nawet roczne) siadaly na nocnik niby dla zabawy nasladujac starsze i w ten sposob sie uczyly. Szczegolnie przed kapiela kiedy byl moment latania z pupa na wierzchu. 
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Podobno warto przyzwyczajac dzieci do siadania na nocniku ale mysle ze troszke starsze,
ok 10 miesiaca czy roku.
Dzieci nie zaczynaja wolac w wieku 1roczku,dopiero ok 2 latek to taka norma.

dragonfly

Nie wierze, ze zakladam taki sexi watek ;) A noze juz taki watek istnieje?
No co zawracalyscie/zwracacie/bedziecie zwracaly uwage przy zakupie tego niewatpliwie waznego sprzetu?
Ja mysle o tych. Mam sporo rzeczy z Baby Bjorn wiec zakladam, ze nocniki tez potrafia zrobic ;) Zastanawiam, czy to oparcie to takie konieczne. Kolory sa przypadkowe ;D


mobka

#5

marax

ja mam taki wybajerowany i najzwyklejszy za 15 zl -najlepszy jest dla nas ten zwykly prosty. nie kupowalam grajacych bo ponoc to rozprasza dziecko .


mobka

Cytat: dragonfly w 24 Sty 2010, 16:51:12
mobka - fajne te co pokazalas :)
ciekawe czy wygodne?

A tego juz nie wiem ;D

aniak1211

Mysle ze to oparcie jest przydatne,czasem dziecko jak ma posiadowke to bedzie wygodniej ;)
My mamy najzwyklejszy,
zastanawialam sie nad takim ala fotel ale narazie zostajemy przy zwyklym :)

Alka

Od kiedy zaczęłyście przyzwyczajać dzieci do nocnika?

dragonfly

Cytat: Alka w 24 Sty 2010, 19:57:12
Od kiedy zaczęłyście przyzwyczajać dzieci do nocnika?
jeszcze nie zaczelam, podejrzewam, ze za pare tygodni zaczne, Ingrid ma juz prawie rok

rubin04

My też mamy zwykły - takie grające i inne bajery sprawiają podobno że dziecko traktuje to jak zabawkę zamiast robić z niego użytek. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Hania uzywa wypasionego i absolutnie high-tech nocnika z hipermarketu za 9,99 zl. Nie podejrzewam jednakoz zeby nocnik za 70 zlotych byl jakos specjalnie wygodniejszy albo praktyczniejszy ;D No i nie ma nalepki z kaczka na oparciu :rotfl:

nionczka

Ja najprawdopodobniej kupie nocnik z ikei, normlany i tani.
Szkoda by mi bylo czegoc super pieknego do zbierania kupy. Bo ani tego sie nie zachowa na pozniej, nie odda innej mamie dla jej dziecka. To juz wole cos taniego. Tym bardziej, ze doswiadczone nocnikowo  mamy mowia (a moja intuicja zgadza sie z nimi), ze im prosciej tym lepiej.
Ja wiem, ze nocnik, ktory kupie nie moze miec zdanych naklejek bo Irene uwielbioa zrywac naklejki. W zlobku maja z nia problem bo odkleja zdjecia dzieci z krzeselek.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

#15
o prosze dokladnie taki (tylko kolor inny)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Dodany tekst: 24 Sty 2010, 21:19:27

a tak zastanowiwszy sie nad tym niebanalnym tematem glebiej, stwierdzam ze jednak nocnik powinien miec oparcie, dziecko czasem siedzi na nim i kilkanascie minut, bez oparcia byloby chyba niewygodnie.... z drugiej strony - moze wtedy zalatwilaby potrzebe i spadala, a tak to sie delektuje sytuacja ;)

Angie

vobi ja kupię z kaczką :D Mamy taką na wanience i to ulubiona koleżanka Leny :D

vobi

Angelos u nas tez kaczka na wanience  :highfive:
Hania mowi na nia "ka ka" (chyba od "kwa kwa") :D
A dzisiaj pierwszy raz Mloda wyraznie zakomunikowala ze chce na nocnik - wziela moja Mame za reke i zaprowadzila do lazienki, pokazala na "ka ka" po czym ... no zalatwila swoja gleboka potrzebe. Ciekawe, czy tak ja wzielo chwilowo czy teraz bedzie nas ciagnac do nocnika jak tylko poczuje glebsza potrzebe :hmm:

Angie

vobi u nas tez jest "ka ka"  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

vobi

Angelos cos mi sie zdaje ze nasze laski cichaczem kontaktuja sie ze soba :D

Angie

Cytat: vobi w 24 Sty 2010, 21:30:28
Angelos cos mi sie zdaje ze nasze laski cichaczem kontaktuja sie ze soba :D

:highfive: :highfive:

malybob

wasze dzieci po prostu po francusku gadaja,a Wy sie smiejecie! ;)
("kaka" - kupa)

Kasia

#22
Cytat: nionczka w 24 Sty 2010, 21:16:51Ja najprawdopodobniej kupie nocnik z ikei, normlany i tani.

w PL w ikea nocniki są czarne!


Dodany tekst: 25 Sty 2010, 08:41:58

Cytat: malybob w 24 Sty 2010, 23:07:37
wasze dzieci po prostu po francusku gadaja,a Wy sie smiejecie! ;)
("kaka" - kupa)

lol lol

no małe poliglotki  rosną :D

brawurka

vobi mamy identyczny nocnik,tylko pomarańczowy. to pierwszy Majkowy nocnik,potem kupiłam nakładke,tez używa,później przyszedł etap buntu "lej na wszystko" więc kupiliśmy nowy nocnik żeby ją zachęcić. Nocnik w postaci psa,jak Mańka sika to wszystko spływa psu po głowie wprost na podłoge,więc był powrót do fefy (fefa to kaczka:))

nionczka

Cytat: Kasia w 25 Sty 2010, 08:41:40Cytat: nionczka  Wczoraj o 09:16:51
Ja najprawdopodobniej kupie nocnik z ikei, normlany i tani.

w PL w ikea nocniki są czarne!

U ans tez. Ale oporcz tego zielone, czerwone i cos tam jeszcze...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login