Autor Wątek: Szkola rodzenia  (Przeczytany 21070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kata

Odp: Szkola rodzenia
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Lis 2010, 10:19:03 »
Ja do szkoły rodzenia chodziłam i teraz żałuję, bo kasę zapłaciłam a zajęcia nie były za dobrze prowadzone i bardzo niewiele z nich skorzystałam. Gdybym wiedziała, że tak będzie to bym nie poszła, ale znajomi rok wcześniej chodzili tam i byli zadowoleni.
Pozdrawiam

Kata

foszek

« Odpowiedź #51 dnia: 23 Lis 2010, 15:33:35 »
Ja bylam 2 razy  (tj raz z F. w brzuszku kurs 2 dniowy w sumie 12 godzin i teraz tez)w szkole rodzenia i bardzo sie ciesze.
Tylko u nas nie bylo ani razu mowy o kapniu, myciu czy przebieraniu dziecka.

marcheewka

« Odpowiedź #52 dnia: 23 Lis 2010, 15:34:36 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Podbijam watek bo mam pytanie do wrocławianek  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

gdzie chodziłyście do szkoły rodzenia? jak w ogóle zacząć ich szukać?  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ile kosztują? czy są bezpłatne?
nie wiem jeszcze w którym szpitalu chcę rodzić bo mój lekarz nie pracuje w żadnym
pewnie coś mi poleci
ale o porodzie jeszcze z nim nie rozmawiałam  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Ja chodziłam do szkoły rodzenia w przychodni EMC przy ul Łowieckiej. Bardzo fajne zajęcia I BEZPŁATNE!!!, chodziłam od 26 tyg do końca ciaży, tych zajec było bardzo dużo, fajna prowadząca, duzo sie dowiedzielismy. Polecam, jeśli chcesz. Trzeba tylko zdeklarować sie w tej przychodni na położną środowiskowa i juz masz zajęcia bezpłatne. Położna przyjdzie do ciebie po porodzie i jest to ta sama, która prowadzi zajecia, więc znajoma :-)
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #52 dnia: 23 Lis 2010, 15:34:36 »

dzidzia101

« Odpowiedź #53 dnia: 29 Lis 2010, 18:01:09 »
Ja chodziłam do szkoły rodzenia w przychodni EMC przy ul Łowieckiej. Bardzo fajne zajęcia I BEZPŁATNE!!!, chodziłam od 26 tyg do końca ciaży, tych zajec było bardzo dużo, fajna prowadząca, duzo sie dowiedzielismy. Polecam, jeśli chcesz. Trzeba tylko zdeklarować sie w tej przychodni na położną środowiskowa i juz masz zajęcia bezpłatne. Położna przyjdzie do ciebie po porodzie i jest to ta sama, która prowadzi zajecia, więc znajoma :-)

właśnie o czymś takim myślałam, tzn bezpłatnej fajnej szkole, tylko:
ja mieszkam poza Wrocławiem, czy ta położna tutaj też przyjedzie? czy wtedy też bedzie to bezpłatne?
i rejon mi troche nie pasi, przez pól miasta musielibyśmy sie przebijać
wiem, marudzę jak zwykle  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
zadzwonie tam to sie dowiem jak wygląda sytuacja
i może podzwonie po innych przychodniach  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

marcheewka

« Odpowiedź #54 dnia: 30 Lis 2010, 22:18:33 »
właśnie o czymś takim myślałam, tzn bezpłatnej fajnej szkole, tylko:
ja mieszkam poza Wrocławiem, czy ta położna tutaj też przyjedzie? czy wtedy też bedzie to bezpłatne?
i rejon mi troche nie pasi, przez pól miasta musielibyśmy sie przebijać
wiem, marudzę jak zwykle  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
zadzwonie tam to sie dowiem jak wygląda sytuacja
i może podzwonie po innych przychodniach  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

chyba przyjedzie, nie wiem tak do konca. Na kursie była dziewczyna z Brzegu Dolnego i umawiała sie z położną na wizytę.

Dzidzia, ja wiem, że to może nie po drodze, no i korki ale to szkoła bezpłatna. Naprawdę, kilka stów można wydać na inne rzeczy, ale decyzja jest twoja.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 30 Lis 2010, 22:18:33 »

niewiemjaka

« Odpowiedź #55 dnia: 20 Gru 2010, 16:58:37 »
czy w Krakowie sa bezpłatne szkoły rodzenia ?
Synu Wiktor ur.17.05.2009, 3580g, 58 cm, BRh+, Byk
Synu Franek ur.30.05.2014, 3460g, 58 cm, BRh-, Bliźnięta

mobka

« Odpowiedź #56 dnia: 20 Gru 2010, 17:00:42 »
czy w Krakowie sa bezpłatne szkoły rodzenia ?
Juz ktos kiedys pytal i bodajze nie ma.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kata

« Odpowiedź #57 dnia: 20 Gru 2010, 18:22:02 »
niewiemjaka Nie ma, kiedyś były ale teraz już nie ma Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

niewiemjaka

« Odpowiedź #58 dnia: 21 Gru 2010, 16:33:43 »
dzieki za info polewam!

annka-cygannka

« Odpowiedź #59 dnia: 22 Gru 2010, 13:49:33 »
Właśnie się dowiedziałam, że od nowego roku w Warszawie w darmowych zajęciach w szkołach rodzenia mogą uczestniczyć tylko dziewczyny zameldowane w Warszawie. Do tej pory wystarczyło w Warszawie pracować lub studiować.
Trochę mnie to załamało, bo od miesiąca wydzwaniałam do św. Zofii w nadziei, że wbiję się tam na bezpłatne zajęcia, a teraz nie mam szans. 500 zł mi trochę szkoda - wolę to przeznaczyć na ewentualne znieczulenie...
Planuję wybrać sobie położną i wykupić jej indywidualną opiekę w czasie porodu. Myślicie, że w takiej sytuacji potrzebna jest mi ta szkoła? bo ja mam nadzieję, że położna w trakcie porodu będzie mi mówiła co mam robić, jak oddychać itd. Sama już nie wiem, szkoda mi tej kasy.

errata

« Odpowiedź #60 dnia: 22 Gru 2010, 15:10:30 »
annka-cygannka ja bez cwiczen nie naucze sie oddychac przepona Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

annka-cygannka

« Odpowiedź #61 dnia: 22 Gru 2010, 15:47:35 »
errata ja akurat mam tak, że przeponowo oddycham zawsze. Chyba, że wciągam brzuch, ale ostatnio ta czynność i tak nie ma sensu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie mam za to pojęcia po co oddychanie przeponowe podczas porodu i to chyba oznacza, że jednak potrzebuję tej szkoły... Cholera Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

errata

« Odpowiedź #62 dnia: 22 Gru 2010, 15:49:47 »
annka-cygannka podobno najlepiej oddychac przepona. U nas na szczescie szkoła rodzenia nie jest taka droga, bo cos ponad 200 pln i po dwóch spotkaniach jestem zadowolona Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

niewiemjaka

« Odpowiedź #63 dnia: 22 Gru 2010, 15:53:01 »
Nie mam za to pojęcia po co oddychanie przeponowe podczas porodu
żeby dotlenić pędraka

errata

« Odpowiedź #64 dnia: 22 Gru 2010, 16:02:43 »
annka-cygannka dziewczyny niektóre polecały tez szkoly rodzenia na necie, wie moze coś takiego spróbujesz?

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 22 Gru 2010, 16:02:43 »

justynaaaa2

« Odpowiedź #65 dnia: 22 Gru 2010, 16:18:12 »
annka-cygannka a nie masz nikogo w Wawie żeby cię zameldował na pobyt czasowy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj taki chyba 3 miesięczny, on sam wygasa po tych 3 miesiącach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

annka-cygannka

« Odpowiedź #66 dnia: 22 Gru 2010, 18:01:17 »
Z rodziny nie mam nikogo. znajomych dużo, ale nie chce mi się aż tak kombinować Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Śmiać mi się chce, jak sobie wyobrażam tę rozmowę: "Hej, słuchaj, mogę się u ciebie zameldować?" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #67 dnia: 22 Gru 2010, 18:13:59 »
annka-cygannka eeee tam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
u mnie jedna strefowa dusza "mieszkała" przez 3 miesiące  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i w sumie to są szybkie formalności Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

annka-cygannka

« Odpowiedź #68 dnia: 22 Gru 2010, 18:17:44 »
justynaaaa2 przemyślę to jeszcze w takim razie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zosia2007

« Odpowiedź #69 dnia: 23 Gru 2010, 07:17:00 »
annka-cygannka eeee tam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
u mnie jedna strefowa dusza "mieszkała" przez 3 miesiące  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i w sumie to są szybkie formalności Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
strefowa dusza, no wiesz co? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
anka-cyganka a tak szczerze to wcale tych formalnosci nie jest tak duzo - idzesz do urzedu z dowodem + wlasciciel mieszkania musi miec akt notarialny i dowod, 5 min i gotowe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a i meldunek czasowy sam wygasa wiec nie trzeba sie wymeldowywac ani bac, że kobieta w ciazy ci "zasiedli" mieszkanie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 23 Gru 2010, 07:24:29 wysłana przez zosia2007 »

justynaaaa2

« Odpowiedź #70 dnia: 23 Gru 2010, 09:02:12 »
zosia2007 nie wiedziałam czy mogę tak otwarcie pisać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #71 dnia: 24 Gru 2010, 08:53:45 »
annka-cygannka
jeżeli myślisz o św. zofii to nie wiem czy nie za późno się zabierasz za umawianie z położną. tam trzeba szybko!

magdalinska

« Odpowiedź #72 dnia: 25 Gru 2010, 12:04:29 »
mnie szkoła rodzenia jedynie oswoiła z porodem, bo sie go panicznie bałam. Oddychania nie cwiczylismy

annka-cygannka

« Odpowiedź #73 dnia: 27 Gru 2010, 18:35:33 »
zuzia przyznam, że mnie nieźle wystraszyłaś Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Napisałam maila do wszystkich położnych i na razie 4 mi odpisały, że mają wolny termin na koniec kwietnia. Ale bardzo dziękuję, za popędzenie, bo szczerze mówiąc myślałam, że termin rezerwuje się na ok 2 miesiące przed porodem, a tu się okazuje, że już jest ciężko. Polewam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #74 dnia: 27 Gru 2010, 21:00:22 »
annka-cygannka
wiem, bo sama rozważałam położną ze świętej zofii.
ale tez ubiegłoroczny czerwiec był bardzo bardzo obfity w dzieci Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj