Każdy człowiek jest tak młody, jak jego sposób myślenia...

Zaczęty przez giga, 15 Sty 2009, 01:18:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

giga

Wasza niedawna rozmowa na Plotach na temat 30-latek zainspirowała mnie do założenia poniższego wątku.

W książce, którą obecnie czytam, "Potęga podświadomości", zainteresowały mnie pewne fragmenty.
Chciałabym się nimi z Wami podzielić i przytoczyć cytaty:


"...pewien 65-letni mężczyzna czyni rozpaczliwe wysiłki, żeby wydać się młodym. Co niedziela chodzi pływać z młodymi ludźmi, wybiera się na długie piesze wycieczki, gra w tenisa i chwali się swoimi niespożytymi siłami, mówiąc: 'Patrzcie, nadążam za najlepszymi!'
Jemu oraz podobnie myślącym szczególnie należy zalecić wielką prawdę: 'Albowiem taki jest człowiek, jakie myśli w jego sercu.'
Człowiek ten nie zachowa młodości żadną dietą, treningiem, ani sportem. Musi zrozumieć, że młodość i starość to pojęcia względne; że nie wyrażają się one w sprawności fizycznej, ale w sposobie myślenia. Jeśli ktoś trwa myślami przy pięknie, szlachetności i dobru zachowa zawsze młodość, obojętne, ile lat by sobie liczył."

"Niektórzy naukowcy i lekarze twierdzą, że być może prawdziwą przyczyną przedwczesnego starzenia się jest nerwicowy lęk przed negatywnym wpływem czasu."

"Nie liczymy komuś lat, dopóki w jego życiu liczą się jeszcze inne rzeczy. Wiara i przekonanie nie podlegają rozkładowi."

"Starość zaczyna się wtedy, kiedy człowiek przestaje interesować się życiem, snuć marzenia i szukać nowych światów. Jeśli jednak czyjś umysł otwarty jest na nowe pomysły i zainteresowania, jeśli ktoś dopuszcza do siebie coraz to nowe odkrycia, zachowa zawsze młodość i witalność."


Zachęcam do wypowiedzi, jak Wy postrzegacie upływ czasu. Czy również uważacie, że "Każdy człowiek jest tak młody, jak jego sposób myślenia"? :hmm:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

giga, ale zes watkiem zarzucila - bedzie trza tak z inteligentna odpowiadac (i pomyslec troche)  :mocking:


mayagaramond

Cytat: giga w 15 Sty 2009, 01:18:19
Musi zrozumieć, że młodość i starość to pojęcia względne; że nie wyrażają się one w sprawności fizycznej, ale w sposobie myślenia. Jeśli ktoś trwa myślami przy pięknie, szlachetności i dobru zachowa zawsze młodość, obojętne, ile lat by sobie liczył."


Moim zdaniem to frazes, sorry, ale przypomina mi pocztowki z wodospadami i zlotymi myslami ;) Nie zeby zlote mysli byly zle, niektore bardzo sie przydaja np. Friends come and go enemies accumulate ;) (Murphy's Law oczywiscie)

Starosc jest procesem bilogicznym i chemiczny i to jest fakt, moze podejsc do tego jak stallone i sie wyliftingowac do kwadratu, a mozna tez jak robert redford.

A 30 to nie strarosc!!!! Czytajac wczorajsze (przedwczorajsze) posty mozna bylo dosc do wniosku, ze po 30 to tylko trumny szukac ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Giga, co do starości to nie bede sie wypowiadać, bo jestm jeszcze tak młoda, ze problem ten jest mi zbyt odległy, abym mogła wiedziec, co wtedy bede czuć. poza tym - cóz - moze wcale nie dozyje?
no i najważniejsze - dzis swiat sie tak zmienia, ze nie mamy pojecia jak ta nasza starość bedzie wygladała, nie wiemy nawte na jakie lata będzie przypadała-wole wiec nie wybiegać tak daleko w przyszłość, ale zyc tym co tu i teraz ;)

w kwesti Potęgi poświadomości Joseph'a  Murphiego, to jest to dobra ksiązka motywacyjna, czytałam troche jego pozycji kilka lat temu - odnoszę jednak wrazenie, ze jest to sposób na wdanie sie w mały romans z czytelnikiem. Autosugestia oczywiscie jest potężnym narzędziem, jednak nic nie dzieje sie bez pracy i to ciezkiej, o czym autor zdaje sie zapominać. Wielike fortuny to efekt ciezkiej pracy i dobrej wiary, a nie dobrej wiary i lezenia na kanapie
a związki z ludzmi? to raczej efekt umiejętności interpersonalny i to czesto wpisanych z nas przez rodziców i okoliczności a nie powtarzania sobie , że fajny ze mnie typ. To ma znaczenie oczywiście, i to duze, ale jest to tylko jeden z wielu wielu czynników i to nie ten najważniejszy ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

gioseppe

mi sie ta ksiazka baaardzo podobala
i pomogla waznej osobie, ktora byla w cholernym dołku...
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

nionczka

Dlatego ja jestem trzydziestolatka od 15 roku zycia! Od lat czulam sie trzydziestolatka i teraz wreszcie jestem w swojej skórze, w swoim sosie!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: gioseppe w 15 Sty 2009, 18:19:54
mi sie ta ksiazka baaardzo podobala
i pomogla waznej osobie, ktora byla w cholernym dołku...

mnie tez sie podobała, bo jest napisana tak, zeby sie każdemu podobała i żeby uwodziła czytelnika ;)
co nie zmienia faktu,ze po przeczytaniu iluś tam pozycji tego autora mam takie a     nie inne refleksje.
nie dziwie sie, ze pomogła - tak jak napisałam - to dobra książka motywacyjna, i jesli komus właśnie tej motywacji zabrakło i wiary, a posiada inne "środki" umysłu i osobowości, to taka włąsnie pozycja jest bardzo trafiona ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magdalinska

Cytat: nionczka w 15 Sty 2009, 18:36:32
Dlatego ja jestem trzydziestolatka od 15 roku zycia! Od lat czulam sie trzydziestolatka i teraz wreszcie jestem w swojej skórze, w swoim sosie!
wiesz co.............. jak chyba tez !  :aaaa:  moze nie od 15 roku zycia, ale tak od.... 24 :) wlasnie teraz sobie uswiadomiłam, ze rzeczywiscie tak jest!   :beer:

sonatina

Każdy człowiek jest tak młody, jak jego sposób myślenia"? - zdecydowanie ZGADZAM SIĘ!!!

[Kiedyś myślałam , że jak człowiek ma już 50 lat to taki już stary jest!!! Teraz widzę to inaczej!! Moi rodzice mają po 50 i 55 lat życia i uważam że są młodzi, może nie fizycznie bo widać już zmarszczki itp, ale są młodzi duchem!!! Nie są zmęczeni życiem tylko czerpią z niego garściami!! Są uśmiechnięci, pozytywnie nastawieni do zycia, lubią się bawić, chodzą na lekcje tańca towarzyskiego, łażą po górach!!! - byli nawet na RYSY - ( moja mama z lękiem wysokości), uwielbiają spotykać się z przyjaciółmi i rozpieszczają swoje wnuki!! Są młodzi - widzę to po nich i nie wiem czy kieykolwiek się zestarzeją

giga

Cytat: sonatina w 16 Sty 2009, 11:31:31
Każdy człowiek jest tak młody, jak jego sposób myślenia"? - zdecydowanie ZGADZAM SIĘ!!!

[Kiedyś myślałam , że jak człowiek ma już 50 lat to taki już stary jest!!! Teraz widzę to inaczej!! Moi rodzice mają po 50 i 55 lat życia i uważam że są młodzi, może nie fizycznie bo widać już zmarszczki itp, ale są młodzi duchem!!! Nie są zmęczeni życiem tylko czerpią z niego garściami!! Są uśmiechnięci, pozytywnie nastawieni do zycia, lubią się bawić, chodzą na lekcje tańca towarzyskiego, łażą po górach!!! - byli nawet na RYSY - ( moja mama z lękiem wysokości), uwielbiają spotykać się z przyjaciółmi i rozpieszczają swoje wnuki!! Są młodzi - widzę to po nich i nie wiem czy kieykolwiek się zestarzeją
o taki tok myślenia mi chodzi :thumbup:

Dodany tekst: pią 16 sty 2009 13:21:40 GMT-1

Podam jeszcze jeden cytat:
   "Z zadowoleniem witaj swoje lata. To one pozwalają ci dążyć niekończącą się ścieżką życia."
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login