Cypr

Zaczęty przez Anupka, 08 Sty 2009, 14:27:41

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sputnik_sweetheart

Cytat: golinda w 29 Sty 2009, 17:33:13
Cytat: sputnik_sweetheart w 29 Sty 2009, 14:03:49
w worach na n-k nie wpuszczasz? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

nie ma mowy! ;)

a kogoś nie wpuściłam, tak na marginesie?
ojjj, ja niegodna baba w worze/płachcie :rotfl: :rotfl: :rotfl:

golinda

umkło mię coś z letka ;)
ale już naprawiłam błąd!

misiaczek187

Odświeżam wątek :) w tym roku chcę się wybrać na Cypr do końca sama nie jestem pewna  :hmm: ale mąż nie chcę do Egiptu,Turcji czy Tunezji. Wakacje planuje na początek czerwca i zastanawiam się nad dwoma hotelami:
http://www.tui.pl/samolotem/oferty.php?kraj=Cypr&region=LCA&hotel=LCA20022
oraz ten:
http://www.tui.pl/samolotem/oferty.php?kraj=Cypr&region=LCA&hotel=LCA20010P

W sumie to nigdy tam nie byłam i chciałabym się dowiedzieć jeszcze kilku spraw  ;) czy plaże przy tym hotelu są czyste może ktoś był i wie cos więcej. Czy słabo znając angielski dam radę  :blush: ??w sumie to myślałam jeszcze i Bułgarii czy Meksyku ale Meksyk to chyba nie najbezpieczniejsze miejsce. Poza tym poza leżakowaniem chcę coś zobaczyć :) Proszę o pomoc  :thankyou:

Anupka

misiaczek, ja byłam w Paphos, niestety nie udało mi się dotrzeć na drugi koniec wyspy, więc nie jestem w stanie Ci powiedzieć nic na ten temat. My nastawiliśmy się na zwiedzanie, jeśli i Wy macie taki zamiar, zdecydowanie polecam wynajęcie samochodu.

Wstęp do różnych rzeczy jak muzea, zamki itd. to grosze, głównie zamykało się wszystko w okolicach 3 euro, z tendencją "im droższe, tym... gorsze". Średnia cena to było 1,50 euro chyba.

Jeśli będziecie zwiedzać i zapuścicie się na drugi koniec wyspy, zdecydowanie polecam Kourion (nie pamiętam już dokładnej pisowni) i wycieczki w górach Trodos. Szlaki są bardzo ładne i raczej proste, aczkolwiek ja i mój wysokości mieliśmy raz wielki konflikt interesów (stromo było).

Zdecydowanie odradzam jazdę do wodospadu Apolla, okropna droga dojazdowa, dużo za wejście i tak naprawdę nie ma tam co oglądać. Szkoda czasu na to.

Przeraził mnie ogród zoologiczny - te biedne zwierzaki siedzą w tym upale, bez cienia, żeby zobrazować powiem tylko: martwe ptaki w klatkach. Cena biletu za to najwyższa ze wszystkich.

Jeśli chodzi o plaże to my jeździliśmy na Coral Bay, plaża fajna, ale piasek to żwirek raczej, niż biały piasek.


Język - my dogadywaliśmy sioę po angielsku, Anglików tam generalnie zatrzęienie, na marginesie strasznie mnie wkurzali, wszędzie gdzie się pojawiali ;)

I spotkaliśmy też Polkę w restauracji.
A właśnie na kosztowanie  miejscowych specjałów zdecydowanie poleca, resturacje oddalone od głónych uliczek - i taniej, i smaczniej, i więcej ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

noelka84

pomozcie mi dziewczyny prosze,
robie wlasnie liste wydatkow na kolejne miesiace:)
i nie wiem ile mam liczyc pieniazkow na wycieczke na Cypr,
lecimy w lipcu na 2 tyg, mamy all inclusive, ale chcecmy bardzo duzo zwiedzac, moze wypozyczymy samochod,
ile waszym zdaniem mniej wiecej powinnismy wziasc ze soba gotowki?

z gory dziekuje za pomoc