Cypr

Zaczęty przez Anupka, 08 Sty 2009, 14:27:41

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anupka

Juz kiedys pisalam, ze nie mialam wakacji od 100 lat. Chcielismy w poslubna skoczyc na Cypr, ale nie wyszlo - dopiero zaczelam prace, nie bylo wolnego itd.
Chcemy wiec skoczyc tam w te wakacje.

Sprawa nr 1 - mamy piesia, piesio zostanie pod opieka mojej psiapsioly z Gdanska (a wiec z PL, nie z NL). Wiec pewnie stamtad rozpoczniemy podroz. Sprawdzilam loty z lotniska w GDA - nie ma nic na Cypr.

Sprawa nr 2 - lepszy wyjazd zorganizowany, czyt. z biurem, czy zalatwiac cos na wlasna reke. Jesli na wlasna reke, to gdzie - ma ktos jakies sprawdzone miejsca, adresy.

Sprawa nr 3 - kiedy najlepiej jechac - chce cieplo, cieplo i jeszcze raz cieplo!

Sprawa nr 4 - gdzie zrobic sobie baze wypadowa (lub baz kilka)? Raczej nie wytrzymam dlugo na plazy, majac tyle do zobaczenia (a R. to juz w ogle zwolennikiem byczenia sie na plazy nie jest).

I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

poli

byłam w lipcu kilka lat temu... to było pierwsze miejsce, które mnie złamało pod względem temperatur. też chciałam jak najcieplej, ale tam jest jeszcze ta cholerna wilgoć. prawie nie dawało się żyć, serio. pamiętam, że w nocy siedziałyśmy z koleżankami na balkonie i miałyśmy uchylone drzwi do pokoju, żeby klima z wewnątrz poprawiła jakoś powietrze na zewnątrz :D także ostrożnie, ryli :D

sputnik_sweetheart

#2
ja byłam w listopadzie zeszłego roku i było cudnie ;D tylko ciemno się za szybko robiło. No i byłam z biurem podróży bo tak po prostu taniej było chociaż wolę na własną rękę...No i jest co zwiedzać samemu tak ze nie narzekałam. ehhh rozmarzyłam się ;)

Dodany tekst: 09 Sty 2009, 15:09:40

http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,849.0.html

Dodany tekst: 09 Sty 2009, 15:16:08

uuuu, rozmarzyłam się:

http://picasaweb.google.com/sputniksweetheart77/Cypr#

jo_miekka


sputnik_sweetheart

a na niby to sputnik jak wygląda, hęę? ;D

jo_miekka

na niby to trochę jednak mniej eksponuje swoje nadobne członki :)
a szkoda! :)

Anupka

poli - ale zalamalo to znaczy ile bylo `C? Ja w sumie z tych co im cieplej, tym lepiej... w smie plany sa, zeby w polowie sierpnia jechac...

sputnik - a ja gupia kobieta nawet nie sprawdzilam opcji szukaj  :stupid: No nic.. mam kilka pytan: z jakim biurem byliscie? Polecasz? Hotel byl w porzadku? I skad lecieliscie? I jaka ty laska jestes!!

jo - dzieki za foty, hehe

wszystkim polewam! :beer:

A macie pojecia jak z GDA sie dostac na Cypr? Czy sie nie da i jednak z WAW albo skads?
Bo w Gda piecholka na przechowanie damy... ale w sumie moge tez rodzicom w Waw go zostawic, jesli kicha z przelotem z GDA..

I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

sputnik, uderzyłam się w szczęke, jak mi na kolana spadła!

aleś piękna!!!!!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sonja


sweedee

sputnik jakaś Ty apetyczna i sexowna!  :thumbup:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sweedee

maya, zaraz ja widzę na komisariacie  :rotfl:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

mayagaramond

Cytat: sweedee w 12 Sty 2009, 14:30:34
maya, zaraz ja widzę na komisariacie  :rotfl:

alez pani wladzo, to nie ja  :rotfl: :rotfl:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sweedee

#13
Cytat: mayagaramond w 12 Sty 2009, 15:06:11
Cytat: sweedee w 12 Sty 2009, 14:30:34
maya, zaraz ja widzę na komisariacie  :rotfl:

alez pani wladzo, to nie ja  :rotfl: :rotfl:

mój jamnik też niewinny!  :rotfl: absolutnie!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

jusia

sputnik ale Ty masz nooooooooooooooooogi  :padam: :padam: :padam: :padam:
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Anupka

hmm.. a w kwestii samego Cypru cos jeszcze kobiety?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

ja tylko pamietam, ze Stefan Meller umowil sie na Cyprze z synem, ale kazdy z nich kupil wycieczke na inna część Cypru, nie mieli wiz i takim to sposobem sie nie spotkali ;D kurde, stwierdzam, że za mało podróżuje...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sputnik_sweetheart

Anupka co tu się podziało z twoim wątkiem!? :rotfl: :rotfl: :rotfl: aż się zaczerwieniłam :P

odpowiadając na pytania merytoryczne :P
planowaliśmy wyjazd na Cypr ze względów biznesowych, mieliśmy się z kimś spotkać. Obliczalismy ile by nas kosztowała wyprawa gdybyśmy sami wszystko organizowali- bilety, hotel a potem nam przyszło do głowy szukać wycieczki.
To było po sezonie i znaleźliśmy coś co bardzo się opłacało a przy okazji postanowiliśmy sobie zrobić wakacje ;D
Jechaliśmy z Itaką, wylot był z Warszawy. Z hotelu bylismy baaardzo zadowoleni, z jedzenia również- sniadanie- szwedzki stół i kolacja, wszystko  pyszne i dużo (było to o tyle istotne, że generlnie Cypr jest drogi- tzn nie wiem jak teraz, to było w 2007 ;) )
Bylismy tam 2 tygodnie i zrobiliśmy sobie kilka wycieczek-samodzielnie-góry, Nikozja, południe, okoliczne co ciekawsze miasta, słone jeziora i takie tam.
Bylismy pod koniec października-poczatek listopada, pogoda była rewelacyjna, morze ciepłe.
jedyny minus to szybko robiło się ciemno, nie chcę przesadzać ale wydaje mi się, ze o 19 było już ciemnawo.
Agia Napa jest miejscowością typowo "rozrywkową" i nie wyobrażam sobie jechać tam w sezonie- tłumy są nieziemskie, pełno knajp, dyskotek. Po sezonie- cicho i przyjemnie, jak sie chciało gdzieś pójść to też było.
Nie wiem co jeszcze napisać? bo po pierwsze to już nie jest tak na "świeżo" poza tym nie wiem co z praktycznego punktu widzenia może być uzyteczne. Jakby co-pytaj!
Gwoli podsumowania- były to jedne z fajniejszych wakacji ;D takich luzarskich- w sensie-hotel,morze,drink z parasolką a oprócz tego kilka męczacych wycieczek.
Nie wiem też czego Wy oczekujecie?

Anupka

Hehe, z watkiem niech sie dzieje co chce. Jak dla mnie mozecie tu pisac i o ladowaniu kosmitow na dachu supermarketu, byleby przy okazji ktos jakies info na temat Cypru "co-gdzie-kiedy" i organizowania wyprawy tam wrzucil.

A Twoje info sputniku kochanya jest mi juz baaardzo przydatne. No chocby dlatego, ze upieralam sie nieziemsko, by jechac w sierpniu (ze niby w rocznice slubu, bo poslubnej ni bylo), a teraz rozwaze ten termin raz jeszcze, bo choc tlumy lubie, to jednak w miescie, a nie na wakacjach - wtedy mni wkurzaja jednak troche...

Dla mnie najwiekszym w tej chwili problemem jest ustalenie skad leciec...

Nie mozemy zabrac ze soba Riddeka (bo samolot), a w NL nie mamy nikogo, kto by sie nim zaopiekowal. Wiec wymyslilam, ze pojedziemy do kumpeli z Gdanska, zostawmy jej piechola na tydzien, a potem wrocimy i wszyscy smigniemy jeszcze na Kaszuby... ale szukam i szukam i ciagle wychodzi mi, ze nie ma bezposrednich lotow z GDA na Cypr. Jest do Larnaki niby, ale z przesiadka w Warszawie.. w takim wypadku chyba zostaje mi pytac rodzicow, czy zechca Rydka na tydzien i leciec z Warszawy..

No i jeszcze - kusi mnie samodzielna wyprawa, bo mam przeczucie, ze bedzie fajniej.. ale z drugiej strony, jesli samodzielna ma wyniesc dwa razy tyle, to chyba lepiej wybrac sie z biurem podrozy i kombinowac juz cos na miejscu. Jak piszesz - Wy tez sporo miejsc zobaczyliscie samodzielnie, wiec da sie..

No tylko, ze ja pojecia nie mam o biurach podrozy w PL.. nie wiem komu zaufac, komu nie... ;/

No i caly czas mam nadzieje, ze jednak sa jakies bezposrednie polaczenia z GDA, tylko ja o nich nie wiem, a mzoe ktos z forum wie?




Dodany tekst: 14 Sty 2009, 12:53:53

ps. polalam za info :)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sputnik_sweetheart

ja też wolę wycieczki na wlasną rękę ale nie wiem czy to jest najlepszy pomysł jeśli o Cypr chodzi- jesli chodzi o koszta-nie wiem jak jest teraz (posprawdzaj w necie jakie są ceny) wtedy to po prostu było bez sensu. Ja bardzo chciaalbym kiedyś wybrać się do Chin czy do Indii-oczywiście na własną rękę- ale wtedy te realia też są inne- najwięcej wydajesz na bilet.Jak mówię, nie wiem jak teraz ale wtedy było tam po prostu drogo-jedzenie,lokum i bardzo bylismy zadowoleni, że udalo nam się tak trafić. z ciekawości sprawdzałam z zeszlym roku i już nie było takich ofert- co nie znaczy że w tym nie będzie ;)
w wolnej chwili znajdę Ci ofertę tego akurat hotelu.

Dodany tekst: 14 Sty 2009, 13:04:43

z tego co pamiętam jak sprawdzaliśmy to loty najsensowniejsze byly w warszawy własnie

poli

oj sory że porzuciłam temat :D
nei pamietam ile doklładnie tych stopni było, ale około 40 na pewno. przy czym tak jak mówie - nie temperatura a wilgoć mnie zabiły, kompletny bezdech.
i faktycznie bardzo bardzo drogo - pamietam, że szklanka wody kosztowała ok 9 zł...
byłyśmy na zorganizowanej wycieczce, ale bez wyzywienia - same gotowałysmy - w kanjpach bywałyśmy doprowadzając portfele do ruiny :D
i w sezonie tłum - potwierdzam niestety.
zwróć jeszcze koniecznie w jakiej części cypru będziecie i jakie są tam plaże - jeśli masz je w planie odwiedzać.
tam gdzie była sputnik podobno pięknie, ja byłam w limmasol, gdzie plaża nieistniała  :thumbdown:
generalnie może być tam świetnie, ale trzeba o to zadbać. ja to wspominam jako najmniej udany urlop - a szkoda, bo sama sobie jestem winna :)

Anupka

Chyba ostatecznie padnie na drugą połowę września. Ruszamy z Warszawy.

Jeszcze nie wiem gdzie dokładnie - jutro kupuje jakiś przewodnik po Cyprze, bo info w necie są dość chaotyczne, takie mam wrażenie.
Na razie studiuję biura podróży, m.in. polecaną przez sputnika Itakę - której ceny na pierwszy rzut oka wydają się, hmm.. niższe...

A macie jakieś rankingi biur podróży? Np. komu na pewno można zaufać, a z kim lepiej nie jeździć?

I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: jo_miekka w 09 Sty 2009, 15:30:17
AAAAAAAAAAAA!
Właśnie tak wygląda Sputnik naprawdę!


a właśnie, że nie, bo sputnik chyba niekoniecznie lubi się pokazywać
jak ją poznałam, to odziana była w coś, wybacz, sputniczku, z pogranicza worka i bliżej nieokreślonej płachty i gdybym nie widziała tych fotek, to bym dalej myślała, ..... no już mniejsza z tym, co ;)
mam nadzieję, że ona wie, że to grzech tak się zasłaniać i nie dawać innym chociaż popatrzeć
niedobra, egoistyczna kobieta!  :stupid: powinna porządnego klapsiora dostać!

sputnik_sweetheart

w worach na n-k nie wpuszczasz? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

golinda

Cytat: sputnik_sweetheart w 29 Sty 2009, 14:03:49
w worach na n-k nie wpuszczasz? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

nie ma mowy! ;)

a kogoś nie wpuściłam, tak na marginesie?