body pump i spinning

Zaczęty przez Anupka, 08 Sty 2009, 13:48:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anupka

Zapisuje sie do klubu fitness i nie wiem na jakie zajecia sie zdecydowac. Na pewno nie pasi mi jako taki aerobic, nudzi mnie to skakanie i mialam od tego problem z kolanem. Wole cwiczenia z powtorzeniami przy stabilnej pozycji. No i lubie rower.

Body pump widzialam na youtube - ciwczenia ze sztangami. Przeraza mnie troche wielkosc tych sztang, ale zakladam, ze na poczatku mozna z mniejszymi. Poza tym zapowiada sie ciekawie, ale w sumie po filmikach na youtube nie wiele mozna powiedziec.

Spinning interesuje mnie glownie dlatego, ze lubie jazde na rowerze. Zastanawiam sie tylko, czy to jest sama jazda, czy w czasie jazdy schodzi sie z roweru i tez jakies cwiczenia robi? Sama jazda chyba szybko sie znudz, co?

Chce zeby to byly efektywne cwiczenia, chce chodzic na poczatek 2 razy w tygodniu i chce, zeby te dwa dni bardzo sie od siebie roznily pod wzgledem wykonywanych cwiczen. Chyba nie chce wchodzic w typowe uklady typu BBB - mam w domu Tamilee, od dzis znow cwicze z DVD.

Piszcie jakie macie doswiadczenia.
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Anupcia, z tego co wiem, to spinning nie jest taka po prostu jazdą na rowerze. Tam się wykonuje podczas jazdy różne ćwiczenia, robi się podjazdy, zmienia tempo, podnosi tyłek i pedałuje na stojaco. Nigdy na to nie chodziłam, ale moja Siora tak. Chwaliła sobie, ale jak ją widziałm po treningu to uuuuuuuuuu, no męczące to być musi...
Ale w sumie o to chodzi, nie? :)
O sztangach się nie wypowiem, bo ja nawet byle hantelka podnieść nie potrafię, słabe mam rączyny...

Anupka

jo_miekka - no jak najbardziej chodzi o to, zeby mi te treningi w kosc daly. Moja waga przekroczyla poziom krytyczny, a chce schudnac do wakacji chociaz polowe tego. Fajnie, ze robi sie cos jeszcze oprocz samego pedalowania :)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

exitmusic

Chodze na spinning jakies 2 miesiace.  U mnie zajecia wygladaja tak: ok. 30 minut jazdy na rowerze o zmiennej intensywnosci i obciazeniu, podjazdy pod gory, gorki i pagorki. Reszta zajec to pompki i wymachy nog na rowerze, a na sam koniec cwiczenia rozciagajce. Mozna sie porzadnie spocic, spala sie duzo i dobrze robi na "boczki"  ;) Polecam, bo w grupie jezdzi sie fajniej i mobilizacja wieksza :)

Anupka

exitmusic - dzieki za opis zajec :) Polalałam!
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

chudonoga

Chodzę na spinning od października i polecam bo:
1) nie obciąża stawów
2) można poprawić wytrzymałość
3) spalić sporo kalorii (jeśli ktoś ma taką potrzebę)
4) jest zabawniejszy i bardziej motywujący niż wszystkie ATC i inne ABT (przynajmniej dla mnie)

Minus jest moim zdaniem jeden, może boleć tyłek od siodełka.


Anupka

Cytat: chudonoga w 13 Sty 2009, 10:35:16

Minus jest moim zdaniem jeden, może boleć tyłek od siodełka.


hahaha... ale chyba tylko na poczatku, nie?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

exitmusic

Cytat: Anupka w 13 Sty 2009, 12:41:02
Cytat: chudonoga w 13 Sty 2009, 10:35:16

Minus jest moim zdaniem jeden, może boleć tyłek od siodełka.


hahaha... ale chyba tylko na poczatku, nie?

pozniej tez, ale juz nie tak bardzo ;)  Ja sobie sprawilam takie portki z pielucha i juz sie o zadne otarcia nie musze martwic.

a tu informacje o zajeciach i filmiki: http://www.dynamika.pl/dynamika/content.jsp?mid=mid22

bride2be

Chodze na BodyPump od ponad roku (w Anglii). Na poczatku 5 razy w tygodniu, a teraz 3 razy w tygodniu. Co jakis czas (chyba co kwartal) sa nowe 'releases', czyli wszyscy w klubach zrzeszonych w LesMills (czyli, kluby ktore placa za licencje) robia dokladnie to samo (ta sama muzyka). Po 6 tygodniach instruktorzy moga sobie mieszac muzyke. Uwielbiam pump. Bardzo ladnie wymodelowala mi sie sylwetka i uwielbiam zwiekszac obciazenia. Wiecej o pump tutaj:
http://www.lesmills.com/global/en/members/bodypump/bodypump-group-fitness-program.aspx