Autor Wątek: body pump i spinning  (Przeczytany 3217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 1652
  • 16.08.2008; Mam ® na strefowe grubasiństwo :-P
body pump i spinning
« dnia: 08 Sty 2009, 13:48:59 »
Zapisuje sie do klubu fitness i nie wiem na jakie zajecia sie zdecydowac. Na pewno nie pasi mi jako taki aerobic, nudzi mnie to skakanie i mialam od tego problem z kolanem. Wole cwiczenia z powtorzeniami przy stabilnej pozycji. No i lubie rower.

Body pump widzialam na youtube - ciwczenia ze sztangami. Przeraza mnie troche wielkosc tych sztang, ale zakladam, ze na poczatku mozna z mniejszymi. Poza tym zapowiada sie ciekawie, ale w sumie po filmikach na youtube nie wiele mozna powiedziec.

Spinning interesuje mnie glownie dlatego, ze lubie jazde na rowerze. Zastanawiam sie tylko, czy to jest sama jazda, czy w czasie jazdy schodzi sie z roweru i tez jakies cwiczenia robi? Sama jazda chyba szybko sie znudz, co?

Chce zeby to byly efektywne cwiczenia, chce chodzic na poczatek 2 razy w tygodniu i chce, zeby te dwa dni bardzo sie od siebie roznily pod wzgledem wykonywanych cwiczen. Chyba nie chce wchodzic w typowe uklady typu BBB - mam w domu Tamilee, od dzis znow cwicze z DVD.

Piszcie jakie macie doswiadczenia.
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth…

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

Odp: body pump i spinning
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sty 2009, 14:59:36 »
Anupcia, z tego co wiem, to spinning nie jest taka po prostu jazdą na rowerze. Tam się wykonuje podczas jazdy różne ćwiczenia, robi się podjazdy, zmienia tempo, podnosi tyłek i pedałuje na stojaco. Nigdy na to nie chodziłam, ale moja Siora tak. Chwaliła sobie, ale jak ją widziałm po treningu to uuuuuuuuuu, no męczące to być musi...
Ale w sumie o to chodzi, nie? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
O sztangach się nie wypowiem, bo ja nawet byle hantelka podnieść nie potrafię, słabe mam rączyny...

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sty 2009, 15:17:44 »
jo_miekka - no jak najbardziej chodzi o to, zeby mi te treningi w kosc daly. Moja waga przekroczyla poziom krytyczny, a chce schudnac do wakacji chociaz polowe tego. Fajnie, ze robi sie cos jeszcze oprocz samego pedalowania Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

exitmusic

« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sty 2009, 16:41:41 »
Chodze na spinning jakies 2 miesiace.  U mnie zajecia wygladaja tak: ok. 30 minut jazdy na rowerze o zmiennej intensywnosci i obciazeniu, podjazdy pod gory, gorki i pagorki. Reszta zajec to pompki i wymachy nog na rowerze, a na sam koniec cwiczenia rozciagajce. Mozna sie porzadnie spocic, spala sie duzo i dobrze robi na "boczki"  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Polecam, bo w grupie jezdzi sie fajniej i mobilizacja wieksza Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sty 2009, 14:06:03 »
exitmusic - dzieki za opis zajec Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Polalałam!

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sty 2009, 14:06:03 »

chudonoga

« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sty 2009, 10:35:16 »
Chodzę na spinning od października i polecam bo:
1) nie obciąża stawów
2) można poprawić wytrzymałość
3) spalić sporo kalorii (jeśli ktoś ma taką potrzebę)
4) jest zabawniejszy i bardziej motywujący niż wszystkie ATC i inne ABT (przynajmniej dla mnie)

Minus jest moim zdaniem jeden, może boleć tyłek od siodełka.

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sty 2009, 12:41:02 »

hahaha... ale chyba tylko na poczatku, nie?

exitmusic

« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sty 2009, 14:01:58 »

hahaha... ale chyba tylko na poczatku, nie?

pozniej tez, ale juz nie tak bardzo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Ja sobie sprawilam takie portki z pielucha i juz sie o zadne otarcia nie musze martwic.

a tu informacje o zajeciach i filmiki: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

bride2be

« Odpowiedź #8 dnia: 18 Sty 2009, 17:40:36 »
Chodze na BodyPump od ponad roku (w Anglii). Na poczatku 5 razy w tygodniu, a teraz 3 razy w tygodniu. Co jakis czas (chyba co kwartal) sa nowe 'releases', czyli wszyscy w klubach zrzeszonych w LesMills (czyli, kluby ktore placa za licencje) robia dokladnie to samo (ta sama muzyka). Po 6 tygodniach instruktorzy moga sobie mieszac muzyke. Uwielbiam pump. Bardzo ladnie wymodelowala mi sie sylwetka i uwielbiam zwiekszac obciazenia. Wiecej o pump tutaj: