Muffinki bananowe

Zaczęty przez riannka, 07 Sty 2009, 23:32:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rilla

bede dzis piekla  mufinki, kupiłam sobie silikonowa forme i mam zamiar papierkow nie uzywac. Zobacyzmy co z tego bedzie

emcia

Cytat: rilla w 30 Paź 2011, 13:45:23
bede dzis piekla  mufinki, kupiłam sobie silikonowa forme i mam zamiar papierkow nie uzywac. Zobacyzmy co z tego bedzie
super będzie :)

rilla

faktycznie super, dzisiaj pieke znow, a forma jest fantastyczna!!! 15 zł  forma (6szt) kupione w simply (małe Auchan)

feeling.good

Dziewczyny,

co to znaczy piec do suchego patyczka :D ???

rudasekawf

#29
Cytat: feeling.good w 25 Mar 2012, 17:22:58co to znaczy piec do suchego patyczka
w czasie pieczenia otwierasz piekarnik, wbijasz wykałaczkę w muffina, jeśli wyszła taka sama jak weszła (nieoblepiona czy zabrudzona ciastem) to jest upieczone do suchego patyczka :P

feeling.good

rudasekawf  aaaaaaaaa, dzięki :) :beer: :beer: :beer:

A owoce, mam na myśli borówki muszą być wczesniej rozmrożone? W przepisie mam świeże lub mrożone i nic więcej nie napisano ;D

rudasekawf

#31
Cytat: feeling.good w 25 Mar 2012, 17:30:21A owoce, mam na myśli borówki muszą być wczesniej rozmrożone? W przepisie mam świeże lub mrożone i nic więcej nie napisano
Jak robiłam z jagodami, to wyciągnęłam je jak zaczęłam robić ciasto, były zamrożone, ale każdy owoc osobno (nie w bryle) :) robiłam też ze świeżymi i i takie i takie dobre.

feeling.good

to moje też były osobno. Wstawiłam do piekarnika - zobaczymy, co z tego wyjdzie :D

rudasekawf

Cytat: feeling.good w 25 Mar 2012, 17:09:10
to moje też były osobno. Wstawiłam do piekarnika - zobaczymy, co z tego wyjdzie :D
Będą pyszne :)

bozena.dp

nie wiem jak to się stało, że jeszcze nie popełniłam tych muffinów, czas to nadrobić, tym bardziej, że jest okazja, bo jutro koleżanka na kawę przychodzi ;)

i mam pytanie - nie mam czekolady mlecznej tylko jakieś z orzechami czy nadzieniem jogurtowym i nie wiem czy taka się nada...
gdzieś też czytałam, ze dobre są te muffiny z nutellą - mam - i tak się zastanawiam jak to zrobić? wmieszać tę nutellę bezpośrednio do ciasta czy nałożyć ciasto do foremki, na to nutella i na to znowu ciasto? :knuje:

rudasekawf

Cytat: bozena.dp w 13 Lut 2013, 20:16:18nałożyć ciasto do foremki, na to nutella i na to znowu ciasto
ja robiłam w taki sposób :)

bozena.dp

dzięki, tak też myślałam ;)

wrobelek0403

z nadzieniem sie nie nada, bo sie rozpłynie. orzechy juz predzej, ale najlepsza jest deserowa lub gorzka, dla mnie mleczna jest za słodka.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

zgadzam się w wróbelkiem, to moje ulubione muffiny i tak jak uwielbiam słodycze, tak do tych gorzka czekolada pasuje najlepiej

justynaaaa2

za słodkie ? :D ja do tych zawsze daję pokrojone drobno krówki  ;)

rudasekawf

Cytat: justynaaaa2 w 14 Lut 2013, 11:32:02za słodkie ? Cheesy ja do tych zawsze daję pokrojone drobno krówki
to ci pyszna innowacja :) tak jeszcze nie próbowałam :)

ziuta

Cytat: justynaaaa2 w 14 Lut 2013, 11:32:02
za słodkie ? :D ja do tych zawsze daję pokrojone drobno krówki  ;)
aaaaaaa, a ja myślałam, że lubię słodkie :D

justynaaaa2

Cytat: rudasekawf w 14 Lut 2013, 11:34:09
to ci pyszna innowacja :) tak jeszcze nie próbowałam :)
od początku jak tylko ten przepis tu się pojawił i je robiłam to dawałam krówki, no bo skąd miałam wziąć kawałki toffi ;) więc wymyśliłam krówki jako zamiennik :)

wrobelek0403

ja robiłam z krówkami, ale wyszły za słodkie i ciagneły sie w zebach. no nie bardzo :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bozena.dp

znalazłam jednak zwykła mleczną czekoladę w szafce
ale i tak zrobiłam połowę z nutellą, a połowę z czekoladą
dobre, szczególnie te z nutellą, ale jak dla mnie za bardzo bananowe :P
i już wiem dlaczego tak długo ich nie robiłam - bo jak uwielbiam banany "surowe", tak przetworzone, obojętnie w jakiej postaci, nie podchodzą mi już za bardzo ;D