Niemowlę - rozszerzenie diety

Zaczęty przez gatka2804, 06 Sty 2009, 10:32:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

na stronach dla dzieci pisze ze dla niemowlat nadaje sie bezwzglednie tylko woda mineralna bo jest niskozmineralizowana wiec ja nie wiem juz o co chodzi

konwalia

kranówka jest wysokozmineralizowana jeśli osadza się dużo kamienia w czajniku-ten osad to właśnie są wytrącające się związki mineralne, jak przegotujesz porządnie, to juz nie jest

kasiad

#177
Cytat: abkasia w 07 Kwi 2009, 12:40:20
a ja mam dosc wyparzania tych cholernych butelek, koncowek laktatora, smoczka.. cale reca mam juz poparzone... szlag mnie trafia... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:


i ja i Mąż codziennie po kilka razy parzyliśmy sobie ręce
Mąż kupił więc na allegro takie plastikowe szczypce i jest po problemie :)

Dodany tekst: 07 Kwi 2009, 21:06:05

Cytat: abkasia w 07 Kwi 2009, 14:37:44

aaa i najlepszym przyjacielem mojego dziecka jest teraz smoczek... :headbang: :headbang: :headbang:

mojego też ;D

Kasia

Cytat: maraxela w 07 Kwi 2009, 17:12:24
na stronach dla dzieci pisze ze dla niemowlat nadaje sie bezwzglednie tylko woda mineralna bo jest niskozmineralizowana wiec ja nie wiem juz o co chodzi

wody mineralne są różne

są wysokomineralizowane - napis na etykiecie
"normalne" - bez zadnych napisów
niskomineralizowane - też napis na etykiecie


z tego co wiem to dorosły człowiek nie powinien wypijać wiecej niz jedną szkalanke dziennie tych wód wysokomineralizowanych i powiedzmy tych bez napisów

w większych ilosciach mozna pić tylko wode niskomineralizowaną i taka też nadaje sie dla dzieci




tyle sie nauczyłam o wodach ;)


kasiad

Kasia więc Żywiec Zdrój to jaka woda?
bo my przygotowujemy na niej mleko dla Olka

Kasia

wydaje mi sie że ta normalna czyli średniomineralizowana ale reki uciąć sobie nie dam bo nie widzę butelki


ale jak maluch ma dobre wyniki i wszystko z nim w porzadku to nie ma co sie martwić


chociaz moim znajomym własnie Żywiec stracha napedził



kasiad

Cytat: Kasia w 07 Kwi 2009, 22:55:11

ale jak maluch ma dobre wyniki i wszystko z nim w porzadku to nie ma co sie martwić


maluch rośnie jak na drożdżach :)

Kasia


marax

eee tam organizm jest w stanie sobie poradzic nie z takimi rzeczami jak woda wysokozmineralizowana nie ma co sie ze soba calkac


marax

cackac mialo byc -cos mi klawiatura wariuje

gatka2804

#186
z balneologii:
woda mineralna to taka ktora w swoim skladzie zawiera > 1000 mg/l skladnikow mineralnych. Te ktore maja mniej nie maja prawa nazywac sie wodami minaralnymi. Wod mineralnych nie powinno sie gotowac.
Wody zrodlane - o niskiej zawartosci skl.min mozna gotowac jak najbardziej

Ja tam Ani podaje wode butelkowa, zrodlana. I tak zamierzam robic poki nie uznam ze jej dieta jest na tyle dojrzala ze i wode kranowa moze pic. Poki co uwazam ze kranowka, z tego czy innego miasta/miejsca jest dla niemowlat nieodpowiednia.

No coz, chyba mamy kranowkowe mi nie poleja. Trudno, na razie i tak nie piwkuje  ;)










aniak1211

#187
Ja mam wode z kamieniem,
gotuja ja 5 minut i daje Dominice do picia czy do kaszki,
pare razy gotowalam mineralna ale od jakiegos czasu kranowe,
nic jej nie dolega:)

jestynka

kiedy dałyście swoim maluchom pierwszy raz wodę do picia? ja myślę by już zacząć, bo wiszenie na cycu co godz. jakoś mi się nie widzi ;) no chyba, że za wcześnie jeszcze na dawanie wody
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

jestynka
ja dlugo siedzialam z wywalonym cycem i mala przyssana do niego  :mocking:
ale wody dlugo nie dawalam

marax

#190
jestynka nie jest za wczesnie ale dziecku karmionemu piersia nie ma potrzeby podawania wody i chyba lepiej jek bedzie na piersi.Woda moze spowodowac zaburzenie przybierania na wadze - zoladek bedzie oszukiwany woda i z receptorow znajdujacych sie w zoladk do mozgu bedzie szedl sygnal ze jest jedzenie i nie trzeba jesc wiecej.Poczekaj jeszcze kilka tyg jak zrobi sie goraco to wtedy jak najbardziej woda wskazana

Dodany tekst: 08 Kwi 2009, 12:52:57

niemowlaki razem ze swoim calym niby delikatnym organizmem znakomicie znosza chemioterapie,radioterapie i wiele innych bardzo obciazajacych dla dooslych procedur medycznych o wiele lepiej niz osoby dorosle.Wcale taki niemowlak nie jest taki delikatny jak sie niektorym wydaje

vobi

#191
Cytat: gatka2804 w 08 Kwi 2009, 10:44:18
Ja tam Ani podaje wode butelkowa, zrodlana. I tak zamierzam robic poki nie uznam ze jej dieta jest na tyle dojrzala ze i wode kranowa moze pic. Poki co uwazam ze kranowka, z tego czy innego miasta/miejsca jest dla niemowlat nieodpowiednia.

No coz, chyba mamy kranowkowe mi nie poleja. Trudno, na razie i tak nie piwkuje  ;)

gatka, to ja Ci poleje, niech bedzie nawet soczek z Gerbera ;) Hania pije mleko na mineralnej (Zywiec) i poki co nie mam zamiaru przechodzic na kranowe. Moze zalozymy opcje Mam nawiedzonych?  :point_lol:

Dodany tekst: 08 Kwi 2009, 22:35:10

aha, i w Jelpie piore ciuchy Haniowe - masakra, chyba pojde do marax na jakies korki, bo sobie dziecko na amen zacackam :hmm:

aniak1211

Jak bylam teraz w Pl to Dominice smkowaly BOBO FRUT soczki,
te z marchewka,
niestety tu nie ma takich i tak sie zastanawiam od kiedy mozna podac KUBUSIA???
Oczywiscie rozcienczonego woda.
Znajoma mowila ze jej siostra dawala juz od 6 miesiaca

jusia

dziewczyny temat jest o rozszerzaniu diety a my tu zbaczamy na jakies pitu pitu;
mam 2 pytania do mam gotujących obiadki:
1) ile tego mięcha kurzego (tudzież innego na zupkę potrzeba)
2) zupka na wywarze z mięcha czy oddzielnie (co lekarz to inna opinia, przy czym moi dwaj-rejonowy i prywatny, twierdza, ze na wywarze)
3) co z glutenem, ile i jak go podać, przygotować...ponieważ sama jako niemowlę miałam, tzw, zespół złego wchłaniania i nie tolerowałam glutenu to się trochę cykam z jego wprowadzaniem, ale że było to następstwo silnych antybiotyków jakimi mnie faszerowano, no to myślę, że nie powinnam mieć obaw...
pytań wyszło 3 :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

konwalia

#194
ad 1 nie wiem-na jedną porcję wystarczy pewnie ze 30g-bo ile taki maluch zje ;)
ad 2 raczej mięso gotuje się osobno i dodaje pokrojone w kosteczkę- ze względu na to, że do wywaru przedostają się w większości alergizujące bialka, to na początek wywar się odlewa(do zupy rodziców np)
ad 3-tu nie ma zgodnych opinii 5-9 miesiąc, zależy od dziecka i czym było karmione(cyc czy mieszanka)-kiedyś wprowadzało się od 10 mca, teraz zaleca się stopniowe podawanie małych ilości już od 5 mca(przy karmieniu sztucznym-niewielka ilość kaszki); z tym glutenem to jak ze wszystkimi alergenami-zasada stopniowego kontaktu małymi kroczkami, ale podawać należy

twinnie77

Cytat: jusia w 08 Kwi 2009, 23:18:52
1) ile tego mięcha kurzego (tudzież innego na zupkę potrzeba)

Gdzieś czytałam, że na jedną porcję zupy daje się ok. 1 łyżkę pokrojonego ugotowanego mięsa. Ja nie odmierzam, daję na oko. I nie cackam się z gotowaniem takiej małej porcji. Gotuję np. 2 udka z kurczaka, bez przypraw, daję jedynie gałązki lubczyku do gotowania, a potem kroję i dzielę mięso na porcje, i zamrażam w małych woreczkach.

Cytuj
2) zupka na wywarze z mięcha czy oddzielnie (co lekarz to inna opinia, przy czym moi dwaj-rejonowy i prywatny, twierdza, ze na wywarze)

Mięso gotuję oddzielnie. I dodaję pokrojone do zupy. Na wywarze to dopiero chyba jak dziecko ma rok. Pewnie to wiecie, ale ja zawsze zalewam mięso gorącą wodą, wtedy zostaje więcej smaku.


Cytuj
3) co z glutenem, ile i jak go podać, przygotować...ponieważ sama jako niemowlę miałam, tzw, zespół złego wchłaniania i nie tolerowałam glutenu to się trochę cykam z jego wprowadzaniem, ale że było to następstwo silnych antybiotyków jakimi mnie faszerowano, no to myślę, że nie powinnam mieć obaw...

Ja podaje Hubciowi już od 5 miesiąca kaszkę mannę w zupie. Na początku gotowałam ją w osobnym garnku, a potem dodawałam do zmiksowanej papki. Teraz już mu nie miksuję zup, tylko rozdrabniam to tłuczkiem do ziemniaków, więc kaszkę dodaję pod sam koniec do rozdrobnionej papki. Na początku powinno się dawać gluten w śladowych ilościach. Schemat chyba mówi o 1/2 łyżeczki na 100 ml zupy. A teraz już daję mu owsiankę i kaszkę mannę Bobovity, i kaszkę z mielonymi sucharkami na śniadanie.

Jak na razie moje dziecię nie wykazuje żadnych oznak alergii i innych problemów żywieniowych. Wczoraj jedynie pogardził zupą pomidorową z ryżem, nie wiem, czy mu nie smakowała, czy po prostu z powodu choroby nie chciał jeść. Poza tym, je takie wafelki ryżowe z Hippa, kiwi to po prostu pochłania. I daję mu te soki jednodniowe, marchewkowy i jabłkowy. Też je uwielbia.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

A jaka konsystencje ma zupka ktora gotujecie?
Papka czy zadka papka?
Ja nadal na sloiczkach lece,Dominika nic mojego nie chce jesc,
a do tanich one nie naleza.

Do pomidorowej dajecie koncentrat pomidorowy,zabielacie smietana?
Moze pomidorawa polubi?;)
musze ugotowac:)

brawurka

podobno żywiec zdrój to największy syf, krople beskidu jest lepsza

abkasia

Cytat: brawurka w 09 Kwi 2009, 12:34:48
podobno żywiec zdrój to największy syf, krople beskidu jest lepsza
ja pije krople beskidu, bardziej mi smakuje niz zywiec ;D

brawurka