Maluszkowe sprawy!!!

Zaczęty przez aja, 05 Sty 2009, 15:35:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dragonfly

no, ja mam jednak nadzieje, na cudowne dziecko, kore je, spi, nie placze (ja taka bylam, m podobno tez - no ale dla jego mamusi to on idealny jest anyway ;) ) :)
i jest strefa!!!!!!!!!

jusia

Cytat: eva_luna w 05 Sty 2009, 23:13:39

dragon, tak to juz jest. a wiesz co jest w tym wszystkim najlepsze?- pierwszy miesiac jest lightowy- dziecko w wiekszosci tylko je, spi i robi pod siebie. dopiero ok miesiaca (u nas teraz, czyli od 3 tyg) dziecko zaczyna pokazywac na co je stac,nie jest juz takie chetne do spania, kolki, itp. a wtedy to maz juz wraca do pracy, mama wraca do domu....

ale nie ma sie co martwic- nie my pierwsze, nie ostatnie....
a ja pierwszy miesiac wspominam tragicznie, miałam takeigo mega doła i takie lęki, że nawet fakt, ze Franek był spokojny tego nie rekompensował, teraz jest zdecydowanie lepiej wypracowalismy sobie rytm dnia, ktorego sie trzymam pieczołowicie i nagle wszystko stało sie przewidywalne, np. ze pierwsza drzemak w ciagu dnia trwa 40 min (anie minuty mniej, ani minuty wiecej ;) ) teraz pracujemy nad przerwa nocna, bo Franek wprawdzie zasypia po kapieli ok. 19-20 i budzi sie w okolicach 2- ej  :dance: :dance: to pozniej budzil sie juz o 4 :( ale znalazlam sposob, jak zaczyna sie wiercic to mu wtykam smoka (tak, tak, taka ze mnie matka) troche pociumka i zasypia i juz od 2 dni budzi sie o 6  :dance: :dance:

a mam pytanko jak to jest z pokarmem stałym kiedy sie toto wprowadza ?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

giga

Cytat: aniak1211 w 05 Sty 2009, 18:31:20
mozna tez podlozyc cos pod lozeczko z jednej strony zeby glowka byla wyzej
to jest dobra wskazówka
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gatka2804

jesli dziecko prawidlowo przybiera na wadze - a to oceni lekarz przy kontrolnej wizycie - to tym ulewaniem nie ma sie co martwic. Jesli jednak slabo by przybieralo na wadze to lekarz przepisuje "zageszczacz". Nie wiem jednak jak sie go stosuje, mowila mi o tym poznana na spacerze mama jednego chlopca, ktory b.ulewal.
Ani do teraz podczas odbicia cos sie tam wylewa, ale niewiele. Jak byla malutka i karmilam ja w nocy (nie dawalam do odbicia zeby sie nie rozbudzila) to kladlam ja na boku - za kazdym razem inny bok - zeby miec zabezpieczenie z\e sie nie zakrztusi.

Co do nawilzania, my tez mamy b.suche powietrze w domu. Nawilzacze zo mnie nie przemawiaja, tez czytalam to tym ze to siedlisko kurzu i bakterii. eby Ani sie lepiej w nocy oddychalo po kapieli psikam jej do noska wode morską w spreju - ona bardzo tego nie lubi. Ale jak jej nie zaaplikuje to w nocy ciezko oddycha/posapuje...

giga

gatka2804,czy wodę morską można kupić bez recepty ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: dragonfly w 05 Sty 2009, 23:07:16
ja pierdziele, im wiecej czytam, tym bardziej sobie uswiadamiam, jak  nieprzygotowana do macierzynstwa jestem  :padam: :padam: :padam:
jak mloda zacznie rzygac, to pewnia ja z nia, bo juz tak mam  :bad:
i bede sama!!!! tzn pierwszy miesiac mama moja i maz a potem SAMA! ale sie bedzie dzialo.......



Dobrze cie rozumiem bo taka sama sytuacje mam,
mama byla ze mna przez 2 tyg. i poznie sama zostalam i nic na temat niemowlat nie wiedzialam,
dobrze ze internet istnieje :mocking:

brawurka

giga mozna kupic bez recepty

siog

Dragon no worries. Tez bede sama! Maz wezmie urlop 2 tyg i tyle. Po nie mam zadnej pomocy.

abkasia

ja tez zadnej pomocy.. tylko maz, i to pewnie przez ok 2- 3 tyg..

jusia

Cytat: abkasia w 06 Sty 2009, 12:18:22
ja tez zadnej pomocy.. tylko maz, i to pewnie przez ok 2- 3 tyg..
dacie rade, moj maz byl ze mna 2 tygodnie, a teraz jestem sama, faktycznie wieczorami juz jest, zrobi zakupy i kapiel, a to duzo, ale ja juz przywyklam jest dobrze
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zuzia

Cytat: dragonfly w 05 Sty 2009, 23:07:16
ja pierdziele, im wiecej czytam, tym bardziej sobie uswiadamiam, jak  nieprzygotowana do macierzynstwa jestem  :padam: :padam: :padam:

witaj w klubie!!!

zuzia

Cytat: giga w 06 Sty 2009, 10:20:03
gatka2804,czy wodę morską można kupić bez recepty ?
tak, nazywa się sterimar.
ew. możesz kupić roztwór soli fizjologicznej (laryngolog mi polecała morską, internistka - fizjologiczną) - Tetrisal E.

siog

Cytat: zuzia w 06 Sty 2009, 12:37:59
Cytat: dragonfly w 05 Sty 2009, 23:07:16
ja pierdziele, im wiecej czytam, tym bardziej sobie uswiadamiam, jak  nieprzygotowana do macierzynstwa jestem  :padam: :padam: :padam:

witaj w klubie!!!

chyba musze sobie zrobic przerwe na strefe, bo mi sie moj dol poglebia :(

gioseppe

ja tez bede niedlugo sama ale tylko w ciagu dnia ;)
od porodu maz jest na urlopie, jutro idzie do pracy
mam nadzieje, ze W. nie da mi w piora ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

jusia

ja wczesniej zakraplalam sol fizjologiczna, bo taki areozol to ma taki psik, ze sie balam, ale juz od tygodnia sie nie boje i psikam mu marimerem, a pozniej wyciagam wydzieline frida, jak jest najedzony to nawet nie wrzeszczy ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

aja

najgorzej jest jak wstajemy a że wstaje równo z Maluchem to już nie ma czasu na nic bo  Smerfik domaga się zainteresowania i zejścia z wyrka! więc do południa chodze po domu w gaciach i nie mogę się normalnie wykapać i  ubrać! albo zjeść normalnego śniadania
musimy wypracować jakiś plandnia albo ja powinnam wcześniej  wstawać ! blee

gatka2804

Ta woda morska oczywiscie bez recepty - tak jak dziewczyny pisaly powyzej. A jest dobra bo sluzowka sie nie przyzwyczaja tak jakby to moglo byc w przypadku kropli do nosa. Nie wiem czy ktoras probowala sobie sama ta wode zaaplikowac. Ja sprobowalam (zreszta jak niemal wszystko przed podaniem Ani) i cisnienie ma takie, ze nie dziwie sie ze tego nie lubi.

brawurka

ja sie bałam majce psikać,T. to robił,nawet nie protestowała

eva_luna

sol morska jest duzo skuteczniejsza od fizjologicznej. polozna polecala nivei.

aja

qurcze zauważyłam że ulewa tylko jak jje cyca - niestety chyba dla swojej tylko wygody w nocy ściągam pokarm do butelki a przez dzień cyc
ale złozyło sie i tak że półtora dnia był na butli i wczoraj jak jadł cyca to potem chlusnął i dzisiaj znów ale to  już było raczej ulanie
nie wiem ale  on chyba nie potrafi wypluć cyca jak ma już dość!


a my do nosa mamy Disnemar - sól morska!

aniak1211

Cytat: aja w 06 Sty 2009, 12:59:28
najgorzej jest jak wstajemy a że wstaje równo z Maluchem to już nie ma czasu na nic bo  Smerfik domaga się zainteresowania i zejścia z wyrka! więc do południa chodze po domu w gaciach i nie mogę się normalnie wykapać i  ubrać! albo zjeść normalnego śniadania
musimy wypracować jakiś plandnia albo ja powinnam wcześniej  wstawać ! blee


Dokladnie tak mialam ;)
Teraz jak sama jestem z rana to ubieram Dominke i zostawiam ja w lozeczku z grajaca karuzela a ja sama szybkie mycie i zrobienie sniadania,
jem juz z nia na rece czy obok mnie.

Dominika  juz zaczela interesowac sie zabawkami i posiedzi chwile sama :thumbup:

aja

u mnie to chyba chusta zdałaby egzamin!
ale jak zobaczyłam ile zachodu jest z jej uwiązaniem to mi się chyba odechciewa!

na mnie to żle wpływa ( to że nie moge rano iść pod prysznic - a pól życia chodzę rano wziąć kąpiel więc przyzwyczajenie którego ciężko sie pozbyć) bo przez to że chodze taka rozmemłana, nieuczesana ( nie mam na mysli jakiś fryzur tylko zwykłe rozczesanie włosów) , nieubrana to czuję się kiepsko i mam mniej cierpliwości bo dużo rzeczy mnie wtedy wkurza!
co innego - tak jak teraz że o 14 się wkońcu normalnie ubrałam i wykąpałam - no normalnie jestem szczęśliwą kobietą, obiad nastawiony, pieluchy z podłogi sprzątnięte i ogólnie nawet porządek no i możemy sobie teraz z Maluchem rozmawiać (szkoda że śpi hahahahh)  :mocking:

ciekawe co ja zrobie jak tak któregoś pieknego dnia ktoś do nas wpadnie w odwiedziny przed południem  :zly:

zwierzatko_mojej_mamy

aja 3 razy sie zawiniesz i bedziesz to robic juz o polnocy z zamknietymi oczami ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aja

mam nadzieję że się wprawie!

a ile zajmuje  Wam karmienie piersią?


eva_luna

Cytat: aja w 06 Sty 2009, 17:19:23


a ile zajmuje  Wam karmienie piersią?



Toska jest pod wzgledem karmienia rewelacyjnym dzieckiem- je ok 10 min!! fakt, ze czesto sa to 2, 3 podejscia (po obudzeniu je, odbijamy ja i przewijamy i jesli daje znaki, ze chce jeszcze pojesc, to idzie druga tura). Lacznie jedzenie rzadko przekracza 20 min.

a ja nie moge w lustro patrzec bo wlosy odrosly i kazdy w inna strone. w zwazku z tym mleko dzis odciagnelam i zostawiam jutro mala z tatusiem a sama do fryzjera..
ciesze sie bo

to moje pierwsze wyjscie z domu  :jejeje:
i obetne sie na chlopaka  :jejeje: :jupi: