Autor Wątek: Maluszkowe sprawy!!!  (Przeczytany 78680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dragonfly

Odp: Maluszkowe sprawy!!!
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Sty 2009, 23:26:11 »
no, ja mam jednak nadzieje, na cudowne dziecko, kore je, spi, nie placze (ja taka bylam, m podobno tez - no ale dla jego mamusi to on idealny jest anyway Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ) Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i jest strefa!!!!!!!!!
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jusia

« Odpowiedź #26 dnia: 06 Sty 2009, 09:31:24 »

dragon, tak to juz jest. a wiesz co jest w tym wszystkim najlepsze?- pierwszy miesiac jest lightowy- dziecko w wiekszosci tylko je, spi i robi pod siebie. dopiero ok miesiaca (u nas teraz, czyli od 3 tyg) dziecko zaczyna pokazywac na co je stac,nie jest juz takie chetne do spania, kolki, itp. a wtedy to maz juz wraca do pracy, mama wraca do domu....

ale nie ma sie co martwic- nie my pierwsze, nie ostatnie....
a ja pierwszy miesiac wspominam tragicznie, miałam takeigo mega doła i takie lęki, że nawet fakt, ze Franek był spokojny tego nie rekompensował, teraz jest zdecydowanie lepiej wypracowalismy sobie rytm dnia, ktorego sie trzymam pieczołowicie i nagle wszystko stało sie przewidywalne, np. ze pierwsza drzemak w ciagu dnia trwa 40 min (anie minuty mniej, ani minuty wiecej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ) teraz pracujemy nad przerwa nocna, bo Franek wprawdzie zasypia po kapieli ok. 19-20 i budzi sie w okolicach 2- ej  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj to pozniej budzil sie juz o 4 Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale znalazlam sposob, jak zaczyna sie wiercic to mu wtykam smoka (tak, tak, taka ze mnie matka) troche pociumka i zasypia i juz od 2 dni budzi sie o 6  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a mam pytanko jak to jest z pokarmem stałym kiedy sie toto wprowadza ?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

giga

« Odpowiedź #27 dnia: 06 Sty 2009, 09:39:35 »
mozna tez podlozyc cos pod lozeczko z jednej strony zeby glowka byla wyzej
to jest dobra wskazówka

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #27 dnia: 06 Sty 2009, 09:39:35 »

gatka2804

« Odpowiedź #28 dnia: 06 Sty 2009, 10:16:49 »
jesli dziecko prawidlowo przybiera na wadze - a to oceni lekarz przy kontrolnej wizycie - to tym ulewaniem nie ma sie co martwic. Jesli jednak slabo by przybieralo na wadze to lekarz przepisuje "zageszczacz". Nie wiem jednak jak sie go stosuje, mowila mi o tym poznana na spacerze mama jednego chlopca, ktory b.ulewal.
Ani do teraz podczas odbicia cos sie tam wylewa, ale niewiele. Jak byla malutka i karmilam ja w nocy (nie dawalam do odbicia zeby sie nie rozbudzila) to kladlam ja na boku - za kazdym razem inny bok - zeby miec zabezpieczenie z\e sie nie zakrztusi.

Co do nawilzania, my tez mamy b.suche powietrze w domu. Nawilzacze zo mnie nie przemawiaja, tez czytalam to tym ze to siedlisko kurzu i bakterii. eby Ani sie lepiej w nocy oddychalo po kapieli psikam jej do noska wode morską w spreju - ona bardzo tego nie lubi. Ale jak jej nie zaaplikuje to w nocy ciezko oddycha/posapuje...

giga

« Odpowiedź #29 dnia: 06 Sty 2009, 10:20:03 »
gatka2804,czy wodę morską można kupić bez recepty ?

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 06 Sty 2009, 10:20:03 »

aniak1211

« Odpowiedź #30 dnia: 06 Sty 2009, 11:13:40 »
ja pierdziele, im wiecej czytam, tym bardziej sobie uswiadamiam, jak  nieprzygotowana do macierzynstwa jestem  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jak mloda zacznie rzygac, to pewnia ja z nia, bo juz tak mam  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i bede sama!!!! tzn pierwszy miesiac mama moja i maz a potem SAMA! ale sie bedzie dzialo.......

Dobrze cie rozumiem bo taka sama sytuacje mam,
mama byla ze mna przez 2 tyg. i poznie sama zostalam i nic na temat niemowlat nie wiedzialam,
dobrze ze internet istnieje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

brawurka

« Odpowiedź #31 dnia: 06 Sty 2009, 11:19:45 »
giga mozna kupic bez recepty

siog

« Odpowiedź #32 dnia: 06 Sty 2009, 12:17:05 »
Dragon no worries. Tez bede sama! Maz wezmie urlop 2 tyg i tyle. Po nie mam zadnej pomocy.

abkasia

« Odpowiedź #33 dnia: 06 Sty 2009, 12:18:22 »
ja tez zadnej pomocy.. tylko maz, i to pewnie przez ok 2- 3 tyg..

jusia

« Odpowiedź #34 dnia: 06 Sty 2009, 12:20:11 »
ja tez zadnej pomocy.. tylko maz, i to pewnie przez ok 2- 3 tyg..
dacie rade, moj maz byl ze mna 2 tygodnie, a teraz jestem sama, faktycznie wieczorami juz jest, zrobi zakupy i kapiel, a to duzo, ale ja juz przywyklam jest dobrze

zuzia

« Odpowiedź #35 dnia: 06 Sty 2009, 12:37:59 »
ja pierdziele, im wiecej czytam, tym bardziej sobie uswiadamiam, jak  nieprzygotowana do macierzynstwa jestem  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

witaj w klubie!!!

zuzia

« Odpowiedź #36 dnia: 06 Sty 2009, 12:39:35 »
gatka2804,czy wodę morską można kupić bez recepty ?
tak, nazywa się sterimar.
ew. możesz kupić roztwór soli fizjologicznej (laryngolog mi polecała morską, internistka - fizjologiczną) - Tetrisal E.

siog

« Odpowiedź #37 dnia: 06 Sty 2009, 12:40:03 »

witaj w klubie!!!

chyba musze sobie zrobic przerwe na strefe, bo mi sie moj dol poglebia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

gioseppe

• Trajkocząca wiedźma
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 556
  • mama Wiktora zmysłowoustego ;)
    • stylizacja, make-up, sesja portretowa Kraków
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Sty 2009, 12:50:04 »
ja tez bede niedlugo sama ale tylko w ciagu dnia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
od porodu maz jest na urlopie, jutro idzie do pracy
mam nadzieje, ze W. nie da mi w piora Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   - makijaż Kraków - fotografia kobiet

jusia

« Odpowiedź #39 dnia: 06 Sty 2009, 12:51:33 »
ja wczesniej zakraplalam sol fizjologiczna, bo taki areozol to ma taki psik, ze sie balam, ale juz od tygodnia sie nie boje i psikam mu marimerem, a pozniej wyciagam wydzieline frida, jak jest najedzony to nawet nie wrzeszczy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 06 Sty 2009, 12:51:33 »

aja

« Odpowiedź #40 dnia: 06 Sty 2009, 12:59:28 »
najgorzej jest jak wstajemy a że wstaje równo z Maluchem to już nie ma czasu na nic bo  Smerfik domaga się zainteresowania i zejścia z wyrka! więc do południa chodze po domu w gaciach i nie mogę się normalnie wykapać i  ubrać! albo zjeść normalnego śniadania
musimy wypracować jakiś plandnia albo ja powinnam wcześniej  wstawać ! blee

gatka2804

« Odpowiedź #41 dnia: 06 Sty 2009, 13:06:18 »
Ta woda morska oczywiscie bez recepty - tak jak dziewczyny pisaly powyzej. A jest dobra bo sluzowka sie nie przyzwyczaja tak jakby to moglo byc w przypadku kropli do nosa. Nie wiem czy ktoras probowala sobie sama ta wode zaaplikowac. Ja sprobowalam (zreszta jak niemal wszystko przed podaniem Ani) i cisnienie ma takie, ze nie dziwie sie ze tego nie lubi.

brawurka

« Odpowiedź #42 dnia: 06 Sty 2009, 13:09:11 »
ja sie bałam majce psikać,T. to robił,nawet nie protestowała

eva_luna

« Odpowiedź #43 dnia: 06 Sty 2009, 13:28:02 »
sol morska jest duzo skuteczniejsza od fizjologicznej. polozna polecala nivei.

aja

« Odpowiedź #44 dnia: 06 Sty 2009, 13:39:01 »
qurcze zauważyłam że ulewa tylko jak jje cyca - niestety chyba dla swojej tylko wygody w nocy ściągam pokarm do butelki a przez dzień cyc
ale złozyło sie i tak że półtora dnia był na butli i wczoraj jak jadł cyca to potem chlusnął i dzisiaj znów ale to  już było raczej ulanie
nie wiem ale  on chyba nie potrafi wypluć cyca jak ma już dość!

a my do nosa mamy Disnemar - sól morska!

aniak1211

« Odpowiedź #45 dnia: 06 Sty 2009, 14:43:49 »
najgorzej jest jak wstajemy a że wstaje równo z Maluchem to już nie ma czasu na nic bo  Smerfik domaga się zainteresowania i zejścia z wyrka! więc do południa chodze po domu w gaciach i nie mogę się normalnie wykapać i  ubrać! albo zjeść normalnego śniadania
musimy wypracować jakiś plandnia albo ja powinnam wcześniej  wstawać ! blee

Dokladnie tak mialam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Teraz jak sama jestem z rana to ubieram Dominke i zostawiam ja w lozeczku z grajaca karuzela a ja sama szybkie mycie i zrobienie sniadania,
jem juz z nia na rece czy obok mnie.

Dominika  juz zaczela interesowac sie zabawkami i posiedzi chwile sama Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aja

« Odpowiedź #46 dnia: 06 Sty 2009, 14:54:35 »
u mnie to chyba chusta zdałaby egzamin!
ale jak zobaczyłam ile zachodu jest z jej uwiązaniem to mi się chyba odechciewa!

na mnie to żle wpływa ( to że nie moge rano iść pod prysznic - a pól życia chodzę rano wziąć kąpiel więc przyzwyczajenie którego ciężko sie pozbyć) bo przez to że chodze taka rozmemłana, nieuczesana ( nie mam na mysli jakiś fryzur tylko zwykłe rozczesanie włosów) , nieubrana to czuję się kiepsko i mam mniej cierpliwości bo dużo rzeczy mnie wtedy wkurza!
co innego - tak jak teraz że o 14 się wkońcu normalnie ubrałam i wykąpałam - no normalnie jestem szczęśliwą kobietą, obiad nastawiony, pieluchy z podłogi sprzątnięte i ogólnie nawet porządek no i możemy sobie teraz z Maluchem rozmawiać (szkoda że śpi hahahahh)  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ciekawe co ja zrobie jak tak któregoś pieknego dnia ktoś do nas wpadnie w odwiedziny przed południem  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #47 dnia: 06 Sty 2009, 15:26:51 »
aja 3 razy sie zawiniesz i bedziesz to robic juz o polnocy z zamknietymi oczami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

aja

« Odpowiedź #48 dnia: 06 Sty 2009, 17:19:23 »
mam nadzieję że się wprawie!

a ile zajmuje  Wam karmienie piersią?

eva_luna

« Odpowiedź #49 dnia: 06 Sty 2009, 18:32:30 »

a ile zajmuje  Wam karmienie piersią?

Toska jest pod wzgledem karmienia rewelacyjnym dzieckiem- je ok 10 min!! fakt, ze czesto sa to 2, 3 podejscia (po obudzeniu je, odbijamy ja i przewijamy i jesli daje znaki, ze chce jeszcze pojesc, to idzie druga tura). Lacznie jedzenie rzadko przekracza 20 min.

a ja nie moge w lustro patrzec bo wlosy odrosly i kazdy w inna strone. w zwazku z tym mleko dzis odciagnelam i zostawiam jutro mala z tatusiem a sama do fryzjera..
ciesze sie bo

to moje pierwsze wyjscie z domu  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i obetne sie na chlopaka  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj