UWAGA dłuższe urlopy macierzyńskie :)

Zaczęty przez jusia, 04 Sty 2009, 13:05:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

no i udało się  :jupi: :jupi: :jupi: w 2009 roku dłuższe urlopy macierzyńskie  :jupi: :jupi: :jupi: dobra wiadomość także dla mnie i innych dziewczyn będących aktualnie na urlopie macierzyńskim, nam też przysługują dodatkowe 2 tygodnie (art. 11 przepisów przejściowych) :jupi: :jupi:
podstawa prawna :

ustawa z dnia 6 grudnia 2008r. o zmianie ustawy- Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U . z 31 grudnia 2008r. Nr 237, poz. 1654), weszła w życie z dniem 1 stycznia 2009  :jupi: :jupi:
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

salsa

wczoraj było o tym w Faktach , wiadomosci tez trąbił jeszcze przed świetami :)
ale w  słowa polityków, że to ma zwiekszyć przyrost   watpie
wątpliwosci czy miec i ile nie biora sie z krotkich urlopów ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

kasiad

nawet dodatkowe 2 tygodnie cieszą, że będzie można dłużej pobyć w domu z maluszkiem  :jupi:


vobi

ja juz sama nie wiem czy to dobra wiadomosc, czasem mysle wrecz o zrezygnowaniu z czesci macierzynskiego i powrocie do pracy, monotonia siedzenia w domu z dzieckiem mne dobija  :headbang: moze jak sie wiosna zrobi bedzie latwiej...

brawurka

u nas teraz wazn=a sie nasze losy,mąż zmienia prace,zobaczymy jkaie beda rzeczywiste zarobki, ja szukam pracy w okolicach kwietna,jak znajde to zalezy jaka kasa,ale jak podobna do meza to on zotaje na "tacierzyńskim" a ja do pracy :) i bardzo mi sie taka opcja podoba

Kasia

brawurka no to zycze powodzenia w szukaniu pracy :)
kwiecie juz niedaleko :)

a mąż bedzie miał okazję wykazać sie :P

vobi

Mam prosbe do forumek obeznanych z prawem pracy o wyklarowanie, bo jezyk przepisow prawa jest dla mnie tak obcy, ze mimo przeczytania sporej ilosci informacji, dalej nie jestem pewna czy rozumiem  :hmm:

1. czy w wypadku umowy na czas nieokreslony jest jakis okres "ochronny" po powrocie do pracy z urlopu macierzynskiego, podczas ktorego pracodawca nie moze nas zwolnic?
2. czy przejscie na wlasne zadanie na prace na pol etatu cos zmienia (cos takiego czytalam, ale nie do konca rozumiem), a jesli tak - to jakie ma to skutki?

Chyba tyle na razie. Z gory dziekuje za pomoc :)

Kasia

muszę sama pogrzebać w przepisach, bo dzisiaj byłam w pracy i mi kadrowa szepnęła że jakbym chciała to może iść na pół etatu i oni nie moga mi tego odmówić

ale nie pociągnełam tematu, głupia!  :stupid:

gatka2804

Ochrona przed zwolnieniem obejmuje tutaj okres urlopu macierzyńskiego i kończy się z chwilą zakończenia tego urlopu i stawienia się pracownicy do pracy. Zakończenie tego urlopu wyznacza zatem kres ochrony i pracownica może zostać zwolniona na ogólnych zasadach. Wynika z tego, że stosunek pracy może zostać wypowiedziany już pierwszego dnia, w którym pracownica ta stawiła się do pracy po urlopie macierzyńskim.

Dodany tekst: 25 Wrz 2009, 17:49:57

i jeszcze:

pracodawca nie może zwolnic pracownika po macierzyńskim jeśli ten wystąpi o urlop wychowawczy bądź o obniżenienie czasu pracy (do 1/2 etatu max.). Ochrona jest na czas urlopu wychowawczego, a jeśli pracownik wnioskował o obniżenie wymiaru etatu - maksymalnie do 12 m-cy.

wrobelek0403

#10
1. w razie powrotu do pracy po macierzynskim - żadna ochrona nie przysługuje, pracodawca moze wreczyc wypowiedzenie nawet w dniu powrocenia do pracy.

2. natomiast z pracą na poł etatu jest tak:
osoba, ktora ma prawo do urlopu wychowawczego - a wiec jesli przepracowała co najmniej 6 miesiecy, moze zlozyc wniosek o obnizenie wymiaru czasu pracy (musi być co najmniej 1/2 etatu).
Wniosek ten pracodawca ma obowiazek uwzglednic.
Pracodawca NIE MOZE WYPOWIEDZIEC ANI ROZWIAZAC UMOWY w okresie OD DNIA ZLOZENIA WNIOSKU O OBNIZENIE WYMIARU ETATU do dnia powrotu na normalny etat. (ale max 12 miesiecy)
W tym okresie mozliwe jest wyłacznie "zwolnienie dyscyplinarne" lub zwiazane z likwidacją zakładu pracy.

Dodany tekst: pią 25 wrz 2009 16:52:57 GMT-1

gatka2804 pisałysmy jednoczesnie lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

nie rozumiem tz ze pracodawca musi sie zgodzic na obnizenie etatu do np 1/2, 9/10 i tak pracownica moze pracowac max 12 miesiecy po czym jak bedzie chcial to moze ją zwolnic ?

vobi

dzieki dziewczyny, polalam  :beer:

swoja droga, wstyd sie przyznac, ale - choc generalnie problemow ze zrozumieniem slowa pisanego raczej nie mam  - to po przeczytaniu jakicholwiek przepisow na ogol wiem jeszcze mniej niz wiedzialam przed ich czytaniem  :headbang:

magdalinska

ale jaja, nie miałam pojecia ze zmniejszenie wymiaru etatu chroni przez rok.....  :beer:

vobi

magdalinska ja z kolei bylam przekonana, ze istnieje cos takiego jak "okres ochronny" po powrocie z macierzynskiego, choc sama nie wiem skad to wzielam, snilo mi sie chyba :crazy:

wis

Cytat: magdalinska w 25 Wrz 2009, 18:08:02
ale jaja, nie miałam pojecia ze zmniejszenie wymiaru etatu chroni przez rok.....  :beer:
Ja się o tym dowiedziałam z 3 dni temu, i bardzo mnie to ucieszyło. Wychowawczy darmowy mnie nie rajcuje, a nie chcę dziecka po macierzyńskim na 9h dziennie zostawiać z teściową czy w jakimś klubie malucha :(

marax

mam pytanie do was.Moja kolezanka wraca do pracy w kwietniu po maciezynskim a do maja ma umowe . Czyli mogą ją juz w maju zwolnic  ? co ma zrobic zeby jej nie mogli zwolnic? moze wystapic o obniżenie wymiaru etatu do np 3/4 i wtedy nie mogą jej zwolnic przez 12 miesiecy ?

magdalinska

hmm.... jesli ma umowe na czas okreslony to chyba nic jej nie uchroni..... ale nei wiem na 100%, niech ktos jeszcze sie wypowie

gatka2804

Z obnizeniem godzin pracy po macierzynskim jest tak:

Jeśli pracownikowi przysługuje urlop wychowawczy to w myśl art. 186 Kodeksu Pracy: ,,Pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego może złożyć pracodawcy wniosek o obniżenie jego wymiaru czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika." Aby skorzystać z tego prawa należy złożyć stosowny wniosek, najlepiej w formie pisemnej.

Wiec jesli Twoja kolezanka jest uprawniona to pobierania urlopu wychowawczego - bo wyglada na to ze jest to warunek konieczny (i przypomina mi sie matematyka w liceum ;-)) - to moze wnioskowacv o zmniejszenie wymiaru pracy


Kasia

ale urlop wychowawczy bedzie chyba tylko do maja wiec tylko do maja moze miec obnożony wymiar czasu pracy i do maja tylko ochrona
Później umowy nie muszą przedłuzyć





marax

Cytat: Kasia w 08 Gru 2009, 21:53:01
ale urlop wychowawczy bedzie chyba tylko do maja wiec tylko do maja moze miec obnożony wymiar czasu pracy i do maja tylko ochrona
Później umowy nie muszą przedłuzyć





eee dlaczego tak myslisz.Jezeli prawo nabywa sie po 6 miesiacach pracy to rozumiem ze nie ma to związku z okresem umowy ?

Dodany tekst: 08 Gru 2009, 22:13:01

poczytalam chyba masz racje

Kasia

nie jestem pewna ... musiałabym pogrzebac w kodeksie a bardziej w komentarzach

ale na logikę
jeżeli umowa jest do maja
to wychowawczy jest do maja
czyli mozna obnizyc wymiar czasu pracy do maja
czyli ochrona jest do maja



marax

Cytat: Kasia w 08 Gru 2009, 22:15:10
nie jestem pewna ... musiałabym pogrzebac w kodeksie a bardziej w komentarzach

ale na logikę
jeżeli umowa jest do maja
to wychowawczy jest do maja
czyli mozna obnizyc wymiar czasu pracy do maja
czyli ochrona jest do maja



no tak chyba z tego wynika czyli nie jest dobrze .....

Kasia

wydaje mi sie że np. jak bedzie na wychowawczym to potem ją ZUS przejmie
a jak dochody w rodzinie małe to może liczyć na to ok 500zł wychowawczego

no i jak ma jakieś np. rehabilitacje na dziecko to też niech bierze zwolnienie