Portal wakacje.pl o Egipcie :D bo się zdecydować nie mogę :D

Zaczęty przez misiaczek187, 28 Gru 2008, 13:51:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

noelka84

Zabukowalam podroz poslubna do egiptu na tydzien (tylko niestety:()
I mam takie pytanie, ile powinnismy wziasc ze soba $, zeby starczylo na wszystko?
wszystko- czyli jakies drinkowanie w knajpach wieczorami, male pamiatki, no i kilka wycieczek.
ile wy bralyscie kieszonkowego?:)
Zaznacze ze mamy opcje all inclusive, jedziemy do Sharm,
moze macie jakies rady co do wycieczek, co warto zwiedzic, a co nie?

salsa

noelka84  jedzcie do Kairu i na górę sw. Katarzyny
fajne są tez kłady na pustyni

my przez dwa tygodnie rok temu nie żałując sobie niczego, drinkując na mieście ( nie braliśmy all. inc - bo naszym zdaniem w Egipcie nie ma sensu - za zagraniczne alkohole i tak musisz płacic a jeszcze jeden posiłek w ciągu dnia chyba by nas zabił i tak byliśmy przejedzeni )z dwoma duzymi wycieczkami (z Hurghady mozna pojechać do Luksoru itp)  i 3 razy nurkowaniem wydaliśmy 800 $
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

noelka84

dzieki salsa:)
a sprzet do nurkowania warto targac ze soba, czy mozna tam w miare tanio wypozyczyc?

wiesz zaluje jednego, ze jedziemy tylko na tydzien. niestety nie mamy wiecej urlopu:(. boje sie, ze przez to malo pozwiedzamy, nie odpoczniemy :(
wiem marudze:)

Kasia

Ja zamiast samej św. Katarzyny polecam wspinaczke na górę Mojżesza :)

Po zejsciu z góry jest zwiedzanie klasztory św. Katarzyny :)


a co masz na mysli pisząc sprzęt do nurkowania?
chodzi Ci o kompletny sprzet do zchodzenia pod wode czy tylko ABC

bo jak ABC to warto mieć swoje pletwy i maskę, albo kupić na miejscu jakąś taniochę :)
jak głębokie schodzenie to lepiej nic nie brać :) no ewentualnie swój ustnik :)
sama pod wode nie zejdziesz, a butle i tak musiałabys wypożyczyć bo przeciez do samolotu butli nie weźniesz ;)



Dodany tekst: 06 Cze 2009, 14:31:43

A Egipt jest tani jak barszcz więc ALL opłaca się tylko osobom, ktore lubia cały dzień drinkowac przy basenie.
Ja w dzień, w słoncu wogóle nie piję bo lubie na trzeźwo pływać i się opalać więc my nigdy nie bralismy ALL

salsa

noelka84  my uprawialiśmy nurkowanie tylko z maską rurka i płetwami (snorking ;) )
jeden zestaw mielismy własny z Polski, drugi kupilismy na miejscu - w zyciu bym nie włoyła tych na statku, przez ktore przeszło tysiące turystów z całego świata - fuj

warto kupic sobie na miejscu - taniocha ;) my zabralismy go do Polski, na pewno jeszcze sie przyda

nie wiem jak jest z Sharm, bo jak juz pisałam nie byłam, ale w okolicach Hurgady sa przepiekne rafy (podobno juz nie tak piekne jak 10 lat temu ;) )



Dodany tekst: 08 Cze 2009, 12:46:37

noelka84 aaaa
rok temu te 800 $ to były niesałe 2000 zł (kupowalismy dolara po 2,10 !!!!!!!!!!!! )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)