Portal wakacje.pl o Egipcie :D bo się zdecydować nie mogę :D

Zaczęty przez misiaczek187, 28 Gru 2008, 13:51:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Jak w Sharm w hotelu?? A Naama Bay? Po to jest żeby spacerować czy posiedzieć w knajpce!! Całe turystyczne centrum. A wystarczy wejść w boczną uliczkę, żeby poznać uroki już nie turystyczne ;)
Imagine there is no hate

misiaczek187

NO SALSA gratuluję :D pewnie,że zależy mi na tym,żeby było wieczorkiem co robić bo cały czas na plaży też mi nie leży :) na własną kieszeń narazie nie pojadę to będą pierwsze wakacje nie liczać Kenii ale to dopiero luty i obawiałabym się lecieć na własną kieszeń  :blush:
SALSA a masz jakieś sprawdzone miejsce fakt,że interesuje mnie 5* jak szaleć to szaleć  ;)

salsa

Cytat: inkageo w 07 Sty 2009, 16:14:54
Jak w Sharm w hotelu?? A Naama Bay? Po to jest żeby spacerować czy posiedzieć w knajpce!! Całe turystyczne centrum. A wystarczy wejść w boczną uliczkę, żeby poznać uroki już nie turystyczne ;)

no włąsnie turystyczne ;)
ja nie neguje Sharm, i na pewno tam pojadę, bo chce zobaczyć jak tam jest (na razie opieram sie na słowach Teściowej , ktora Twierdzi, ze to typowy turystyczny kurory , bez klimatu prawdziwego egipskiego miasta) ;)

Dodany tekst: śro 07 sty 2009 16:35:12 GMT-1

Cytat: misiaczek187 w 07 Sty 2009, 16:18:28
NO SALSA gratuluję :D pewnie,że zależy mi na tym,żeby było wieczorkiem co robić bo cały czas na plaży też mi nie leży :) na własną kieszeń narazie nie pojadę to będą pierwsze wakacje nie liczać Kenii ale to dopiero luty i obawiałabym się lecieć na własną kieszeń  :blush:
SALSA a masz jakieś sprawdzone miejsce fakt,że interesuje mnie 5* jak szaleć to szaleć  ;)

ja bym CI poleciał Hotel Siva Grand Beach Hurghada to jest co prawda 4,5 gwiazdki ale kochana jaką oni maja plażę !!!
jest to nowsza czesc Miasta, ale wciąz ta czesc z promenadą, a nie jak te dalsze hotele - ze wszędzie daleko lol
no i tu jest super - bo mieszkasz w czesci turystycznej, a busikiem czy taxi masz kilka minut do starej części ;)

Dodany tekst: śro 07 sty 2009 16:46:49 GMT-1

kilka fotek z down town (tylko z jednego dnia)




ten Facet w białej koszuli i czarnych spodniach  to poznany tam na miejscu kolega z miasta lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Imagine there is no hate

salsa

Inka, piwo 4 u of course ;)

dwa ostanie to juz strefa turystyczna ;)

kurde, co mi sie te fotki takie małe zrobiły, na wieksze zmniejszałam  :blush:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Cytat: salsa w 06 Sty 2009, 22:52:14
misiaczek187

ja byłam w Hurgadzie ;) MOja teściowa lata do Egiptu co roku, albo i czesciej bo bardzo lubi tam wypoczywac, popełniła Sharm tylko dwa razy i mowi, ze to nie ejst fajne miejsce z prostego powodu - poza hotelami nie ma nic
w Hurgadzie jest całe miasto , w którym normalnie zyja ludzie, mozna sie zetknął z tym folkrolem i narodem egipskim ;) Jest klimatyczna down town a nie tylko same hotele.  :mocking:


Twoja tesciowa albo wyladowała na pustyni albo niewiele sie ruszała


Sharm to kilka dzielnic i jest gdzie połazić :)


Hurgada to głównie promenada wzdłuż jednej ulicy


do normalnego miasta (Hurgada) wiekszość turystów nie trafi bo to trzeba busikiem podjechać
i nie ma tam zadnego folkloru tylko najnormalniejsze w swiecie miasto


a to Dawn town to jest stara TURYSTYCZNA cześć cziyli ciag dalszy promenady ;)

nieturystyczne miasto Hurgada jest z boku, z blokami, szkołami, sądami (newet mielismy sprawe w tym sadzie)

z promenady jechaliśmy tam jakieś 15-20 minut.



salsa

Kasia, ale co Ty moiwsz! down town czyli Dahar  to stara dzielnica ale nie turystyczna - stara turystyczna to Sekala
a promenada o ktorej mowisz to zupełnie nowa czesc juz tylko dla turystów
Sekalę i czest Turystyczna łaczy własnie ta czesc z promenadą i jest to taka czesc przejsciowa
Oczywicscie, wiele osob, ktre ląduja w najnowszej czesci ma daleko i nie jezdzi nigdzie wiec i Hurgady nie widzi - Busików sie boja a Taxi wyxhodzi im za drogo - ale z tej czesci rpzejsciowej jest blisko a Busik czy taxi nie gryzie i tyłek mozna ruszyc jak sie chce cos zobaczyc

w Sharm jest jakas niewielka stara dzielnica, ale generlanie jest to stara wioska rybacka przerobiona na kurort turystyczny i poza kilkoma uliczkami nic tam wiecej nie ma
w podobnym stylu jest El Guna

MOja Tesciowa raczej nie nalezy do turystów, ktorzy 2 tygodnie siedza w hotelu wiec skoro mowi ze chodziła i niewiele poza hotelemi tam było to jej wierzę ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

salsa byłam i w Hurgadzie i w Sharmie więc jakieś swoje porównanie mam

i recze Ci że sharm to nie same hotele



a co do odległosci do kairu ... to jest podobna co z Hurgady
tylko Luksor odpada z sharmu no chyba że samolotem

misiaczek187

Dziewczynki spokój każdemu się widzi co innego  ;) a wracając do tematu co do wyboru to przejrze Twoją propozyję Salsa napewno :D teraz zamartwiam się raczej tą Itaką :) szkoda,że Tui ma tak kosmiczne ceny  :knuje:

A co myślicie o tym ??
http://www.tui.pl/strony/52917.php
Ja to mam 1000 pomysłów na minutę  :crazy:

wredotka

bedac w egipcie slyszalam bardzo pozytywne opinie o alfa star. Moze sprobuj z nimi. Na pewno oprawe wycieczek fakultatywnych maja dobrze zorganizowana. Od nas z itaki wiekszosc sie zapisywala do nich na wycieczki. No i maja polskich przewodnikow, a to juz cos.

misiaczek187

Cytat: wredotka w 07 Sty 2009, 19:41:52
bedac w egipcie slyszalam bardzo pozytywne opinie o alfa star. Moze sprobuj z nimi. Na pewno oprawe wycieczek fakultatywnych maja dobrze zorganizowana. Od nas z itaki wiekszosc sie zapisywala do nich na wycieczki. No i maja polskich przewodnikow, a to juz cos.

Nie wiem już sama normalnie :D ale w sumie najbardziej się obawiam tego,że zamienią mi właśnie te lotniska albo ja w drodze na lotnisko się okaże,że zamiast Poznania Warszawa i będą jaja  :padam:

Kasia

co do biur to myslę że w większości moga byc jakies wpadki


my z reguły latamy z Triadą i zawsze bylismy zadowoleni :) raz nam zmienili hotel ..... na lepszy


a patrzcie ile złych opinii jest o Triadzie, ile osób sie na nich nacieło


a my bylismy z nimi z 6 razy i zawsze wszystko było OK, bez fajerwerków ale zgodnie z umowa :)

raz bylismy z Eximu i raz z Sun&Fun i też nic złego nas nie spotkało


myslę że z pewniaków to Tui a reszcie to jak szczęście bedzie sprzyjac ;)

a wycieczki fakultatywne z Egipcie ( w Sharmie) najlepiej brac z miejscowego POLSKIEGO biura (ja polecam aaba sharm)
duzo taniej, polscy przewodnicy, zabieraą spod samego hotelu, maja ciekawe programy :)


jest jeszcze inne polskie lub rosyjskie biuro ORBIT ale ja z niego nie korzystałam takze sie nie wypowiem

z obserwacji wiem tylko że aaba sharm celuje głównie w polaków a orbit w rosjanach



W hurgadzie też są polskie biura ale nie znam nazw bo nas tam oprowadzał znajomy koleżanki, który tam mieszka prawie na stałe :)

sonja

Misiaczek, hotele to sobie najlepiej sprawdzić na holidaycheck i tripadvisor. Z biur w Polsce raczej nie zaliczają wpadek Tui i Neckermann. Itaka, Triada, Exim to ta sama półka i każdej może (ale nie musi) coś się zdarzyć. Nie ma co za dużo roztrząsać, tylko kupić wyjazd i na miejscu zaopatrzyć się w dużo dobrego humoru. Plus ew. znać swoje prawa co by się z rezydentem wykłócić.

Kasia

Cytat: sonja w 07 Sty 2009, 20:00:17
Misiaczek, hotele to sobie najlepiej sprawdzić na holidaycheck i tripadvisor. Z biur w Polsce raczej nie zaliczają wpadek Tui i Neckermann. Itaka, Triada, Exim to ta sama półka i każdej może (ale nie musi) coś się zdarzyć. Nie ma co za dużo roztrząsać, tylko kupić wyjazd i na miejscu zaopatrzyć się w dużo dobrego humoru. Plus ew. znać swoje prawa co by się z rezydentem wykłócić.


no ty masz zdrowe podejscie do tematu :)  :beer:

misiaczek187

Cytat: Kasia w 07 Sty 2009, 19:51:25
co do biur to myslę że w większości moga byc jakies wpadki


my z reguły latamy z Triadą i zawsze bylismy zadowoleni :) raz nam zmienili hotel ..... na lepszy


a patrzcie ile złych opinii jest o Triadzie, ile osób sie na nich nacieło


a my bylismy z nimi z 6 razy i zawsze wszystko było OK, bez fajerwerków ale zgodnie z umowa :)

raz bylismy z Eximu i raz z Sun&Fun i też nic złego nas nie spotkało


myslę że z pewniaków to Tui a reszcie to jak szczęście bedzie sprzyjac ;)

a wycieczki fakultatywne z Egipcie ( w Sharmie) najlepiej brac z miejscowego POLSKIEGO biura (ja polecam aaba sharm)
duzo taniej, polscy przewodnicy, zabieraą spod samego hotelu, maja ciekawe programy :)


jest jeszcze inne polskie lub rosyjskie biuro ORBIT ale ja z niego nie korzystałam takze sie nie wypowiem

z obserwacji wiem tylko że aaba sharm celuje głównie w polaków a orbit w rosjanach



W hurgadzie też są polskie biura ale nie znam nazw bo nas tam oprowadzał znajomy koleżanki, który tam mieszka prawie na stałe :)


mam nadzieję,że mnie też żadna niespodzianka w razie czego się nie przydarzy a w sumie muszę powoli wybierać bo liczę na jakieś drobne zniżki  :aaaa:

Kasia

ja niespodzianki miała dość niemiełe ale bez udziału biur


ale powiem i szczerze ze teraz wspominam je bez urazy

Hurgada nie była dla mnie łaskawa ;)

wredotka

my poszlismy na policje zeby dochodzic sie z egipcjaninem, ktory nas oszukal. Ale wygralismy  :dance: kasa zostala zwrocona. Dlatego ja osobiscie nie jestem fanka egipskiej 'kultury' i 'otwartosci w kontaktach'. Chyba wole sie smazyc na plazy w bardziej europejskim sharm.

Kasia

ja za to jestem fanka egipskiej policji turystycznej

działaja błyskawicznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!! o 23 zgłosilismy kradzież
rano w hotelu meksyk, wszystkie inspekcje wpadły a o 12 w południe sprawa w sądzie



normalnie ci co nie wierza w sady 24godzinne powinni uczyć sie od egipcjan
oni wyrobili sie w 13 godzin :)

wredotka


salsa

Nas okradli Polacy w Hurgadzie. Całe KFC nam pomagało ich namierzyć, łacznie z Policją turystyczną, ale dałam temu spokoj, bo aparat nie był wart nerwów a to był drugi dzien , mielismy drugi duzo lepszy i tego juz pilnowalismy jak oka w głowie

Hurgada była dla nas bardzo łąskawa, ale to dlatego ze nie baliśmy sie innej kultury i bylisy bardzo otwrci. Wiemy tez jak sie naelzy zachowywac, bo tak jak mowiłam juz tesciowa tak jeżdzi co rok a nawet czesciej od 15 lat wiec duzo nam naopowiadała. Oczywiście, znam bardzo duzo ludzi, ktorzy tez wolą raczej odizolować sie od tubylców, nie neguje tego - po prostu co kto lubi. NA tym samym wyjeździe poznaliśmy parę, ktora była z nami kilka razy w różnych miejscach i oni cały czas narzekali na wszystko, a my dobrze sie bawiliśmy,wiec to chyba zalezy od ludzi.
Wychodze z załozenia, ze okradzionym mozna byc wszedzie (mnie na imprezie u koleżanki, zamkniętej domówce) kiedyś gwizdnęli  telefon

Wycieczki teraz braliśmy z Polskich biur, poleconym, ale nazw juz teraz nie pamiętam ;) Jedyne co to do Luxoru pojechaliśmy z Eximem, dlatego ze miejscowe nie jeździły  w konwoju i zawsze istnieje szansa, ze gdzies Cie nie przepuszczą itp. Cena nie była duzo wyższa niz miejscowego, a pewniej.

Na nurkowanie tylko z egipskimi, zawsze sie targowaliśmy i jeździliśmy za jakieś grosze (kilka razy)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

misiaczek187


salsa

Cytat: doda w 07 Sty 2009, 21:00:40
Cytat: salsa w 07 Sty 2009, 16:11:59

fakt , okradli nas, ale Polacy w KFC !!!!!!!!!!


o mater..... naprawdę?  :padam: :padam: :padam: :padam:



niestety
sytuacja była taka:
mąz zamowił juz i zapłacił za nas , podeszła para Polaków, on staną o jednej stronie męża , ona po drugiej
Ja juz byłam przy stoliku
Mąz miał aparat, taki mały głuptak, do pstrykania, w sumie to nawet go nie lubiła bo trochę kolory "spłycał"
Laska do mojego męza, ze ONA NIE UMIE FRYTEK ZAMOWIC I ZAPŁACIC czy moze jej pomoc
w sumie to juz to nas powinno zdziwic, bo jak mozna nie umiec zamowic frytek w KFC - to sie palcem pokazuje, no juz bez przesady
no ale jej pomógł, potem cos tam sie kasy nie mogła doliczyć, weic odłożył ten aparat i jej pomogl
ona wzięła frytki i wyszła, facet wyszedł zanim ona zapłaciła
on wrocił do stolika, ja sie pytam : gdzie aparat - mąz sie zorientował, wybiegł ale juz ich nie było
i to na pewno oni, bo przez cały czas jak kupowaliśmy nikt z nami nie stał a mąz miał pasek od aparatu na rece, a jedynie zdjął jak jej pomagał płacić
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Cytat: doda w 07 Sty 2009, 21:09:17
no  bezczelni, co tu dużo mówić.

Rezydentka nam powiedziała, ze w Egipcie Polacy okradają sie np. na leżakach - kamery sobie kradną itp
ze ona ma duzo takich spraw i trzeba bardzo uważać, niestety, takim jesteśmy narodem
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ishka82

Ja byłam na wakacjach z Alfa Starem w Turcji i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę :D Z tego co wiem, to specjalizują się w Egipcie i jak się tam będę wybierać, to pewnie z nimi pojadę :)

sierpniowajulka

Byłam z Itaką w Turcji i było ok. Potem miałam z nimi jechać na Bali i tydzień przed wyjazdem odwołali wyjazd. O problemach z odwołaniami na bliższych kierunkach nie słyszałam. O problemach z przewoźnikiem za to tak. Znajomi mieli niemiłe doświadczenia w drodze powrotnej z Wysp Kanaryjskich (w zeszłym roku). Znajomi w tym roku byli z Itaką w Marsa Alam i wrócili bardzo zadowoleni. Nie ma co się specjalnie zastanawiać nad tym, które biuro lepsze: Itaka, Triada, Alfa i Exim to jedna półka. Wszystkie mają mniejsze i większe wpadki... Jeżeli nie planujesz wyjazdu w szczycie sezonu (a początek czerwca szczytem nie jest), to nie powinni zmienić Ci w żadnym z tych biur hotelu. O lot jeżeli wypytasz porządnie, to podadzą Ci wszelkie informacje. Jak nie w biurze, to z pewnością w centrali. Wycieczek fakultatywnych nie musisz kupować w biurze, z którym przyjechałaś...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login