Różne pytania dotyczące prania ;)

Zaczęty przez nionczka, 24 Gru 2008, 12:12:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Czym pierzecie plamy z pomaranczowych kupek?
Odplamiacze jakies, wysoka temperatura? Jakies domowe sposoby? U nas zawsze pralka chodzila w 30-40 stopniach z delikatnym plynem bo na wiecej nie bylo potrzeby. A teraz mamy pranie z plamami...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Cytat: nionczka w 24 Gru 2008, 12:12:01
Czym pierzecie plamy z pomaranczowych kupek?
Odplamiacze jakies, wysoka temperatura? Jakies domowe sposoby? U nas zawsze pralka chodzila w 30-40 stopniach z delikatnym plynem bo na wiecej nie bylo potrzeby. A teraz mamy pranie z plamami...
ja to najpierw spieram recznie (od razu) mydełkiem Bambino, a pozniej normalnie do prania w Jelpie w 40 stopniach i wszystko schodzi
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Cytat: jusia w 24 Gru 2008, 12:16:13
ja to najpierw spieram recznie (od razu) mydełkiem Bambino, a pozniej normalnie do prania w Jelpie w 40 stopniach i wszystko schodzi
[/quote]

Ok,dzieki Jusia.  ja poki co wrzucilam z mydlem do umywalki bo akurat mialam juz wstawiona pralke...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

Ja też namaczam mydełkiem a ostatnio persilem potem wypłukuję i piorę w Jelpie ale w 50 stopniach zawsze,kolory się  nie spierają,zawsze włączam płukanie podwójne
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

dragonfly

Cytat: nionczka w 24 Gru 2008, 12:12:01
Czym pierzecie plamy z pomaranczowych kupek?

:crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
a te kupki to nie w papmersie powinny byc? czy wy o pieluszkach?
czy dziecko sie, za przeproszeniem, obsrywa tak dokladnie, ze wszystko brudzi? bo nie za bardzo rozumiem.... i tylko te pomaranczowe zostaja a inne sie spieraja?

brawurka

dragonku kochany. przykro mi,ale tak dobrze to nie ma.pampers pampersem a kupa po pachy (siuśki też).nie za kazdym razem oczywiście, ale często.

dragonfly

Cytat: brawurka w 25 Gru 2008, 23:27:00
dragonku kochany. przykro mi,ale tak dobrze to nie ma.pampers pampersem a kupa po pachy (siuśki też).nie za kazdym razem oczywiście, ale często.
cholera, za pozno juz co by sie z tego biznesu wykrecic, co?  :headbang: :headbang: :headbang:

fasolka1980


nionczka

Dragon, te kupki kiedy sa bardzo plynne a dziecko lezy na pleckach moga zaplamic body wlasnie na pleckach i ubranka na krawedzi, ktora styka sie z pielucha. I nie jest to kwestia czasu ani ilosci. Czasem daje jej jesc i po dzwieku, ktory do mnie dochodzi z dolu wiem, ze bedzie cos do prania zaraz.

Wczoraj postanowilam nie kupowac wiecej bialych body (a wydawaly mi sie uniwersalne i pasuja nawet do jasnych przeswitujacych ubranek) i zamiast tego kupowac ubranka w kolorze musztardy, pomaranczowe, brazowe i czerwone.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

ja zamaczam w samej wodzie, nawet bez mydla i wszystko sie pieknie wypiera. tak jak kamu robie podwojne plukanie, ale temp 40 st. i tez poki co uzywam jelpa. wiekszy problem jest z oliwka- zostaja zolte plamy na ciuszkach.

dragonfly

nionczka o, to moze nie bedzie zle, bo ja mlodej malo co kupuje bialego.... a myslalam, ze macierzynstwo bedzie takie cacy ;)
chociaz juz nie moge sie doczekac na mojego obsranca  :mocking:
laski  :beer:/ :champaign:/ :coffee: (co tam ktora chce) za rady :)

aniak1211

plamy z kupki jeszcze sie spieraja po wczesniejszym namoczeniu,
a co z plamami z jablka i marchewki??? :padam:
Ma ktos na to sposob???

kamelia04.08.2007

Cytat: dragonfly w 25 Gru 2008, 23:14:27
a te kupki to nie w papmersie powinny byc? czy wy o pieluszkach?
czy dziecko sie, za przeproszeniem, obsrywa tak dokladnie, ze wszystko brudzi? bo nie za bardzo rozumiem.... i tylko te pomaranczowe zostaja a inne sie spieraja?

nie chodzi o to, że sie cyt. obsrywa od góry do dołu, tylko o to, ze w czasie przewijania może ci sie dody albo piżama ubrudzić, wsadzi ci noge ze skarpeta w kupe, albo masz takie szczescie jak ja, czyli umyje ją, nasmaruje, i ledwie zdarze podłozyc swieża pieluche, to mi ja zapaćka albo zasika (to jak mam więcej szczescia) albo w momencie, w którym wyrzucam brudna pieluche i siegam po czystą to robi nispodziankę (to jak mam mniej szcześcia). Inne przypadki to po kapieli, gdy ja wycieram, wali mi kupsko na recznik.

Co do koloru, to swiezo po urodzeniu moja 2-3 dni oddawała smółke, teraz brudzi pampers na kolor żółty-słoneczny.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

kamelia04.08.2007

nionczka

piore w 40 stopniach w proszku dziecinnym; jak mi sie uda, to staram się zamoczyc te plamy z kupy, jak sie nie uda to popryskałam odplamiaczem i zobaczymy co wyjdzie, bo teraz sie pierze.

Moja jest na piersi, wiec nie wiem, czy produkt koncowy karmienia piersia łatwiej schodzi od produktu koncowego karmienia butelką.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane


aniak1211


aja

podobno - (tak chyba nasze mamy robiły) prały a raczej gottowały takie ubranka w płatkach mydlanych

zosia2007

Cytat: aja w 30 Gru 2008, 19:53:32
podobno - (tak chyba nasze mamy robiły) prały a raczej gottowały takie ubranka w płatkach mydlanych

fuj

to trzeba chyba miec jakis specjalny garnek to kupek  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

justynaaaa2

zosia2007 to samo sobie pomyślałam  :mocking: a już jak sobie wyobraziłam garnek z okupconymi rzeczami na kuchence to wyłączyłam wyobraźnię  :padam: wydaje mi się, że teraz te środki do prania i wywabiania plam są na tyle dobre, że nawet sraczkę dziecka zmyją  ;) poza tym pozostaje mieć nadzieję, że za te kilka lat może wymyślą coś jeszcze cudowniejszego do prania  :pray: albo dzieci przestaną się obsrywać  :point_lol:

zosia2007

Cytat: justynaaaa2 w 31 Gru 2008, 10:05:10
...albo dzieci przestaną się obsrywać  :point_lol:

beda dzieci interaktywne   :rotfl: :rotfl:

Kasia

swojego czasu u babci na strychy znalazłam wielki gar o takie drewniane sczypce - babcia mi powiedziała że w tym garze krochmaliła posciel i obrusy :)
i że do pieluch tez był inny gar

a te drewniane szczypce to to mieszania i wyciągania prania :)

nionczka

Jestem juz po pierwszych pralkch i na szczescie kupki spieraja sie calkiem niezle. Ale rzeczywiscie trzeba od razu zaprac recznie poki swieze. A jak sie nie ma czasu to chociaz namoczyc. Ja namaczam w umywalce albo bidecie. My nawey miski plastikowej w domu nie mamy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamelia04.08.2007

nionczka

mi też zeszły te zółte plamy, zeszły też czerwone - od substancji, której używamy do suszenia kikuta.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

ishka82

Mam może głupie, ale nurtujące mnie pytanie ;) Otóż na Szkole Rodzenia mówiono nam, żeby rzeczy dla dziecka (ciuszki, pieluszki) prać w 90 stopniach i oczywiście w odpowiednim dla noworodka detergencie. Wszystko pięknie ładnie, tylko jak patrzę, to na wielu ubrankach (nawet tych, które będą bezpośrednio dotykać skóry dziecka) pisze, żeby prać w 40, 60 stopniach :hmm: No i co z tym fantem zrobić? Nie chcę poniszczyć ubranek, a nie wiem, czy taka temperatura będzie wystarczająca :hmm:
I jeszcze jedno, czy kocyki tez prałyście przed użyciem?

vobi

1. Nam tez tak mowili, ale jednak kieruje sie metkami, na ktorych najczesciej jest 40-60 stopni maksymalnie. Ale ubranka dla maluszkow trzeba prasowac, wiec zakladam ze prasowanie pozwoli wyeliminowac ewentualne zarazki czy co tam.

2. Tak, kocyki tez pralam, dzieci czesto mietola w buzi rozki kocyka itp., lepiej wyprac.