Strefa emgirantek

Zaczęty przez nionczka, 02 Wrz 2007, 18:34:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

suegro

Cytat: Anupka w 22 Cze 2011, 11:45:40Cytat: salsa  Dzisiaj o 10:27:22
jak mozna twierdzic, ze to jest grupa, ktora obrazuje dane społeczeństwo

To proste - wygrywa stereotyp.

Ale tak jest.
W Polsce zresztą też.
"Niemki są brzydkie, ale ordung muss sein, Brytyjki grube, Amerykanie głupi i nic nie wiedzą o świecie" itd itp
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

#176
Anupka  :beer:

Dodany tekst: 22 Cze 2011, 10:51:26

dokładnie
bo ludzie po prostu myślą stereotypowo, nie Holendrzy
bo tak jest po prostu łatwiej i to nie oznacza, że ktoś jest leniwy wcale


salsa

Cytat: Anupka w 22 Cze 2011, 11:45:40To tylko Polakom się wydaje, że wszędzie na świecie jest o nich głośno...
o nie, ja mysle ze wrecz jestesmy swiadomi tego, ze ludzie dalej myśla, ze Polska to kraj w Rosji gdzie po ulicach chodzą białe niedzwiedze
podejrzewam, ze np w Stanach co druga osoba nie wie co to za kraj,....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Anupka

jo, dzięki i też  :beer:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: Anupka w 22 Cze 2011, 11:45:40Tylko łąki i krowy?
i jeszcze wiatraki i tulipany :D :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Anupka

Cytat: salsa w 22 Cze 2011, 11:54:07ze wrecz jestesmy swiadomi tego, ze ludzie dalej myśla, ze Polska to kraj w Rosji gdzie po ulicach chodzą białe niedzwiedze

no teraz już coraz bardziej, bo wiele osób mieszka/pracuje za granicą... ale i tak jest cała masa osób, która wyjeżdża za granicę i oczekuje, że to miejscowi dostosują się do ich stylu życia i kultury, a nie odwrotnie, no bo jak to? Jak oni mogą nie wiedzieć, że jestem z Polski i jakie tam zwyczaje obowiązują? Przecież Polska to centrum Europy!

Tyle, że Polska w newsach pojawia się naprawdę rzadko, z reguły jak coś ważnego się wydarzy, nie częściej. Sami Polacy pojawiają się w newsach częściej, ale wtedy przeważnie pokazywane jest to negatwyne oblicze, no bo to jest po prostu bardziej medialne, wszędzie ;D
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

Cytat: salsa w 22 Cze 2011, 11:54:07podejrzewam, ze np w Stanach co druga osoba nie wie co to za kraj,....

To też stereotyp.
Jak byłam na studiach na work and travel i pracowałam w knajpie itp to rzeczywiście miałam styczność z ludźmi bez wykształcenia i bez wiedzy o świecie. "Polska? w jakim to stanie?".Ale od kilku lat jak bywam na konferencjach i rozmawiam z ludźmi bardziej świadomymi to już wygląda to zupełnie inaczej.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: Anupka w 22 Cze 2011, 11:59:36ale i tak jest cała masa osób, która wyjeżdża za granicę i oczekuje, że to miejscowi dostosują się do ich stylu życia i kultury, a nie odwrotnie, no bo jak to? Jak oni mogą nie wiedzieć, że jestem z Polski i jakie tam zwyczaje obowiązują? Przecież Polska to centrum Europy!
ja mysle, ze to nie tyle kwestia myslenia, ze polska to centrum europy, tylko czlowiek, ze centrum wszystkiego - daleko szukac ciotek, tesciowych i innych, ktore uwazaja, ze np jest to karygodne, ze ktos robi chrzciny bez pompy i nie zaprasza danej ciotki i juz obraza na cale zycie, albo na przyklad w rodzinie mamy tez takich, ktorzy do mojej mamy do badania zdrowych dzieci uwielbiaja jezdzic i im sie wydaje, ze wystarczy zadzwonic 50km przed celem, zeby powiedziec, ze zaraz beda - to i tak wyczyn, bo czasami nie dzwonia :D i w ogole w glowie im nie postanie nawet pol mysli, ze nie tyle klopot sprawia, czy ze ktos moze miec inne plany, ale ze normalnie z tymi dziecmi malymi mogliby pocalowac klamke i nie miec sie gdzie wysikac, jak nikogo by w domu nie bylo - bo przeciez jak to? :D oni jada to jak moze nie byc lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka

zwierzatko_mojej_mamy do moich Dziadków tak przyjeżdżają na wczasy...

aniak1211

Piszecie glownie o holandii,
niestety w UK jest tak samo;D
Znam wilu ludzi ktorzy nie znaja jezyka,zeby cokolwiek zalatwic czy uzupelnic papiery placa za to;D
Moze ja sama nie mowie dobrze,ale papiery do lekarza czy o mieszkanie potrafie wypelnic.dogadam sie zalatwiajac przedszkole dla malej czy kupujac cokolwiek ;)

Anglicy-sama nie mam o nic najlepszego zdania,
oczywiscie nie wiedza gdzie lezy polska,ze mamy mc donald to jest dla nich szok:D
Ale ja nie mam zamiaru tam dlugo zostac:)
Znalismy taka polska rodzinke-slowa po angielsku nie mowili,sciagneli cala rodzinke,
nawet lekarza nie umieli zalatwic dla malego dziecka ktoremu podawali syrop kupiony w markecie zupelnie nie odpowiedni,dziecko malo sie nie wykonczylo;D
Ale po co sie uczyc,przeciez co chwile poznawali "łosi" z polski ktorych mozna wykorzystac,
teraz juz chyba dzieci wykorzystuja do zalatwiania spraw-wszyscy dawni znajomi nie chca miec z nimi nic wspolnego;D

Ale znam rowniez ludzi ktorzy znaja jezyk,
ucza sie.maja dobre stanowiska w pracy,dobre zarobki,kupuja domy:)
Nie mozna o wszystkich napisac to samo:)

suegro

Cytat: aniak1211 w 22 Cze 2011, 13:26:53Nie mozna o wszystkich napisac to samo:)

Ale wiadomo, że media lubią gorące newsy i skrajne przypadki. :) To się lepiej sprzedaje.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

#186
Wczoraj chwile widzialam program Drzyzgi,
byla tam pani z agencji pomagajaca znalezienie pracy z granica;)
Kwoty zarobkowe jakie podala w przliczeniu na zlotowki byly naprawde zachecajace,
tak na dzien dobry 4000zl.
kto sie nie skusi???
I pozniej ludzie mowia mi ile to ja kasy mam,
szkoda ze w takich programach nie podaja kosztow utrzymania sie bo te 4000 to niecale 1000 funtow-czyli malo;)
zaplaci sie za pokoj 400-500funtow,
z 300 na jedzenie,picie i zostaje cale G.
a mlodzi lubia ubrac sie czy pobawic,jak zostanie z tego 300f na miesiac to nie ma z czym szalec;)

Dletego denerwuje mnie ze w gazetach czy telewizji podaja takie niepelne informacje,
niech pokaza prawdziwe przypadki kilku rodzinek;D

No i szkoda ze ta pani nie powiedziala ile agencja kasuje za znalezienie pracy-pracujac przez agencje:D

jo_miekka

tak dla porządku: agencja nie może pobierać opłat za pośrednictwo pracy, jest to w Polsce i UK nielegalne
agencja ma umowę z pracodawcą, a nie z potencjalnym pracownikiem

wrobelek0403

Cytat: jo_miekka w 22 Cze 2011, 16:16:41
tak dla porządku: agencja nie może pobierać opłat za pośrednictwo pracy, jest to w Polsce i UK nielegalne
agencja ma umowę z pracodawcą, a nie z potencjalnym pracownikiem

dobrze wiedziec na przyszłosc :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: golinda w 22 Cze 2011, 10:44:59
studiując rok w niemczech, miałam wakacyjną pracę w hotelu
pracowała tam murzynka, która nie znała po niemiecku ani jednego słowa! a mieszkała tam od 5 lat!
tu jest multum ludzi mieszkajacych w de od 20 lat i nieznajacych jezyka...i nie jest to stereotyp, tylko tez wynik zlej polityki, ktora zapraszala gastarbeiterow, ale nie wymagala znajomosci jezyka...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Cytat: jo_miekka w 22 Cze 2011, 16:16:41
tak dla porządku: agencja nie może pobierać opłat za pośrednictwo pracy, jest to w Polsce i UK nielegalne
agencja ma umowę z pracodawcą, a nie z potencjalnym pracownikiem
Moze zle napisalam;)
Agencja dostaje przykladowo 8 funtow na godzine a daje pracownikowi ktory dla agencji pracuje jakies 6.7 :)
Czyli agencja na takim pracowniku zarabia;)
Wszyscy moi znajomi,ktorzy chcieli znalesc lepsza prace, zatrudniali sie przez agencje w danej firmie zeby pozniej byc zatrudnionym bezposrednio przez firme,
zarobki za ta sama prace sa inne;)

Anupka

Cytat: mayagaramond w 22 Cze 2011, 18:49:44tylko tez wynik zlej polityki, ktora zapraszala gastarbeiterow, ale nie wymagala znajomosci jezyka...

No właśnie. A Holendrzy już uczą się na swoich błędach. Po wojnie... no ok, trochę później, bo to chyba był przełom lat 50. i 60. już, nie mieli rąk do pracy i zaprosili do pomocy Turków i Marokańczyków. Nie przewidzieli, że Ci już tu zostaną. Zostawali, ale nie uczyli się języka - siedzieli wśród swoich, pozakładali swoje szkoły, potworzyły się takie getta, chociaż daleko im do tych z filmów o  USA. Skutek - wiele osób z tamtego pokolenia to... analfabeci. I mimo, że mieszkają tu tyle czasu, często nie znają słowa po niderlandzku. I nie pracują (no jak?) i są na notorycznych zasiłkach.

Więc teraz są w NL obowiązkowe kursy integracyjne dla tych spoza UE, ale i tych z UE nawołuje się do wzięcia w nich udziału. A chcą zrobić tak, żeby te kursy były obowiązkowe dla wszystkich. A, i chcą je zrobić odpłatne (teraz Ci spoza UE mają dofinansowanie z gminy).
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: jo_miekka w 22 Cze 2011, 16:16:41
tak dla porządku: agencja nie może pobierać opłat za pośrednictwo pracy, jest to w Polsce i UK nielegalne
agencja ma umowę z pracodawcą, a nie z potencjalnym pracownikiem

tak, posrednictwo pracy jest bezplatne dla pracowników

ale .... nieraz taka agencja "pomoze' wypełnić druczki i sobie za to skasuje :(