krem dla mnie

Zaczęty przez rilla, 16 Gru 2008, 14:17:45

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rilla

Wiem, że o kremach było już wiele... ale potrzebuję kremu dla siebie. Moja mam chce mi kupić jakiś kosmetyk pod choinkę, a chcę jej coś podpowiedzieć... e
Otóż: mam prawie 25 lat, potrzebuję kremu na dzień (najlepiej też na noc 2 w 1) na zimę - mam teraz dość suchą skórę, odwodnioną - psikam ją w odmu wodą termalną, ale nei przed wyjsciem:) raczej mam problem z zatkanymi porami, ale skóa sama w sobie nie jest tłusta.
No i największy problem - zmarszczki. Mam już ich troche ... pod oczy mam osobny krem. ALe co na dzień? zmarszczyki to coś coraz bardziej widocznego na czole (jak mam dobrze nawilżoną skórę i niezbyt zmęcozna czasami ich nie widać) i bruzda między brwiami - ogromna.

Co więc stosować? Które kremy przeciwzmarczkowe się dla mnie nadają?
Aha nie chcę żby krem był drogi bo mam dostać jeszcze jakieś ubrania

dziękuję za każdą radę

golinda

ja polecam z tych nie dających po kieszeni Vichy Aqualia Thermal Light - ładnie nawilża, nie zatyka porów, nie pozostawia tłustego filmu, dobry pod makijaż
przeciwzmarszczkowy?!? oszalała? ;)


golinda

Cytat: rilla w 16 Gru 2008, 15:01:56
to jak zwalczyć pierwsze zmarszczki?


a gdzie Ty masz te zmarszczki?
taki na pierwsze zmarszczki jest Myokine też Vichy, ale ja mam tylko pod oczami, więc używam kremów pod oczy - oczywiście nic nie dają ;)

rilla

na czole i między brwiami fuj raz na rok widze ze pojawia sie nowa linia:/

panikarola

konwalia dla nas mlodych polecala la roche active c.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.


panikarola

w sensie, jeśli przeciwzmarszczkowo :D to ten active c
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

A moze Avene? Przejdz sie do apteki zeby ci dali probki, dla ciebie pewnie bylby "Rich Hydrating Cream"
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

sory za offtopic, ale
za każdym razem jak widzę ten wątek to czytam "krew dla mnie"


a na kremach się nie znam

salsa

rilla - kremy przeciwzmarszczkowe maja za zadanie zrobić Ci efekt liftingu, nie maja nic wspólnego z likwidowaniem zmarszczek - zmarszczki powstają od tego, ze skóra przestaje produkować kolagen i w tym jest cały sekrek - ale reklama działa i kobiety myslą, ze używając kremów przeciwzmarszczkowych fundują sobie młoda skóre
jest nawet gorzej - ostanie badania pokazuja, ze uzywanie retinolu czyli sztucznej witaminy A , ktora  jest w wielu kremach przeciwzmarszczkowych ma wiele skutków ubocznych łacznie z rakotwórczymi
jedynym sposbem na pozbycie sie zmarszczek są zabiegi kosmetyczne lub chirurgiczne
jesli chodzi o "zapobieganie" - nie da wie w tym wypadku zapobiegac zmarszczkom, gdy ich nie ma bo w skórze nie ma problemu z produkcją kolagenu
zmarszczki wokół oczu czesto są brane za zmarszczki a tak na prawde wnikaja z budowy oka lub ze zmeczenia
poza tym powinno sie raczej stawiać na oczyszczanie i nawilżanie-dzieki czemu skóra szybciej sie regeneruje oraz przyjmuje wodę do warstwy powierzchniowej
skora często jest sucha bo nie usuwasz zrogowaciałego naskórka, przez co skora nie wchłania dobrze kosmetyków

a wiec: dobry peeling raz w tygodniu  : enzymatyczny, a nie mechaniczny, gdyz mechaniczny rysuje powierzchnie skory
kremy maja nawadniać powierzchniowa warstwę skóry , a wiec pamietac żeby krem był przede wszystkim nawilżający
raz na poł roku robic sobie jakis zabieg oczyszczający u kosmetyczki, powiedzmy w Twoim wieku peeling kawitacyjny - wtedy masz pewność ze skora jest dobrze oczyszczona i wchłania kremy
kupic dobry krem nawilżający i nie cudować z przeciwzmarszczkowymi
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

adrianna79

Cytat: salsa w 16 Gru 2008, 19:23:01
rilla - kremy przeciwzmarszczkowe maja za zadanie zrobić Ci efekt liftingu, nie maja nic wspólnego z likwidowaniem zmarszczek - zmarszczki powstają od tego, ze skóra przestaje produkować kolagen i w tym jest cały sekrek - ale reklama działa i kobiety myslą, ze używając kremów przeciwzmarszczkowych fundują sobie młoda skóre
jest nawet gorzej - ostanie badania pokazuja, ze uzywanie retinolu czyli sztucznej witaminy A , ktora  jest w wielu kremach przeciwzmarszczkowych ma wiele skutków ubocznych łacznie z rakotwórczymi
jedynym sposbem na pozbycie sie zmarszczek są zabiegi kosmetyczne lub chirurgiczne
jesli chodzi o "zapobieganie" - nie da wie w tym wypadku zapobiegac zmarszczkom, gdy ich nie ma bo w skórze nie ma problemu z produkcją kolagenu
zmarszczki wokół oczu czesto są brane za zmarszczki a tak na prawde wnikaja z budowy oka lub ze zmeczenia
poza tym powinno sie raczej stawiać na oczyszczanie i nawilżanie-dzieki czemu skóra szybciej sie regeneruje oraz przyjmuje wodę do warstwy powierzchniowej
skora często jest sucha bo nie usuwasz zrogowaciałego naskórka, przez co skora nie wchłania dobrze kosmetyków

a wiec: dobry peeling raz w tygodniu  : enzymatyczny, a nie mechaniczny, gdyz mechaniczny rysuje powierzchnie skory
kremy maja nawadniać powierzchniowa warstwę skóry , a wiec pamietac żeby krem był przede wszystkim nawilżający
raz na poł roku robic sobie jakis zabieg oczyszczający u kosmetyczki, powiedzmy w Twoim wieku peeling kawitacyjny - wtedy masz pewność ze skora jest dobrze oczyszczona i wchłania kremy
kupic dobry krem nawilżający i nie cudować z przeciwzmarszczkowymi


masza piwo za to!!!! :-)

rilla

salsa

wszystko to robię:/
chodzę do kosmetyczki... robie piling, chodze na algi... zawsze czyszcze skore... nawet dwa razy dzienni ejak wroce z pracy i przed snem... noi rano - czyli 3 razy

a jednak coś się z nią dzieje...

mayagaramond

Poczytaj na wizazu o kremach. Np. tu:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=152869

Czyscisz skore 3 razy dziennie? czym?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Cytat: rilla w 17 Gru 2008, 11:41:15
salsa

wszystko to robię:/
chodzę do kosmetyczki... robie piling, chodze na algi... zawsze czyszcze skore... nawet dwa razy dzienni ejak wroce z pracy i przed snem... noi rano - czyli 3 razy

a jednak coś się z nią dzieje...

może za często ją myjesz...? no i pewnie czymś co wysusza
po raz setny polecę do tego celu Emolium :)

mayagaramond

Wlasnie tez mi sie wydaje, ze za czesto myjesz i skora sie odwodnila.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magdarynka

Ja myje tak jak pisala rilla, trzy razy dziennie, i to jest za czesto ???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: magdarynka w 17 Gru 2008, 12:47:10
Ja myje tak jak pisala rilla, trzy razy dziennie, i to jest za czesto ???

im częściej myjesz, tym bardziej skóra pracuje, żeby odbudować warstwę ochronną - nie znam się za bardzo, ale to jak najbardziej może być przyczyna wysuszania, zwłaszcza jeśli używa się nieodpowiednich kosmetyków do mycia
mi kiedyś lekarz jakiś zaproponował, żebym w ogóle nie myła twarzy tylko przecierała ją bardzo delikatnym tonikiem - działało, ale ja jednak rano muszę chlapnąć się zimną wodą, inaczej oczu nie otworzę ;)

Kasia

a wiecie że moje koleżanki (niektóre) wogóle buzi nie MYJĄ wodą



skóre czyszczą zawsze tylko różnymi kosmetykami do demkijażu


mówią że zwykła woda im skóre przesusza i podraznia


dla mnie to dziwne ale moze sie nie znam
ja jak nie umyje buzi woda z żelem do mycia twarzy czuję się brudna i nieumyta ..............



edit: właśnie doczytałam post golindy :)

magdarynka

Cytat: golinda w 17 Gru 2008, 12:51:36
Cytat: magdarynka w 17 Gru 2008, 12:47:10
Ja myje tak jak pisala rilla, trzy razy dziennie, i to jest za czesto ???

im częściej myjesz, tym bardziej skóra pracuje, żeby odbudować warstwę ochronną - nie znam się za bardzo, ale to jak najbardziej może być przyczyna wysuszania, zwłaszcza jeśli używa się nieodpowiednich kosmetyków do mycia
mi kiedyś lekarz jakiś zaproponował, żebym w ogóle nie myła twarzy tylko przecierała ją bardzo delikatnym tonikiem - działało, ale ja jednak rano muszę chlapnąć się zimną wodą, inaczej oczu nie otworzę ;)
Oki, sensowne wyjasnienie dla mnie. Tylko co w przypadku cery z skonnoscia do wypryskow jak moja? Jak sobie zafunduje "kuracje tonikiem" wystarczajaco ja oczyszcze ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdarynka

Cytat: Kasia w 17 Gru 2008, 12:53:41
a wiecie że moje koleżanki (niektóre) wogóle buzi nie MYJĄ wodą



skóre czyszczą zawsze tylko różnymi kosmetykami do demkijażu


mówią że zwykła woda im skóre przesusza i podraznia


dla mnie to dziwne ale moze sie nie znam
ja jak nie umyje buzi woda z żelem do mycia twarzy czuję się brudna i nieumyta ..............



edit: właśnie doczytałam post golindy :)
Mam dokladnie to samo !
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

Cytat: golinda w 17 Gru 2008, 12:33:28
Cytat: rilla w 17 Gru 2008, 11:41:15
salsa

wszystko to robię:/
chodzę do kosmetyczki... robie piling, chodze na algi... zawsze czyszcze skore... nawet dwa razy dzienni ejak wroce z pracy i przed snem... noi rano - czyli 3 razy

a jednak coś się z nią dzieje...

może za często ją myjesz...? no i pewnie czymś co wysusza
po raz setny polecę do tego celu Emolium :)

oczyszczam raczej a nie myję - mam mleczko tonic dermedica po nim czuję się ok i psikam twarz wodą termalną a nadmiar zbieram wacikiem


golinda

Cytat: rilla w 17 Gru 2008, 12:59:27
golinda a który produkt Emolium?

kremowy żel do mycia

rilla

dzięki... może zrobię sobie prezent na Święta

polewam