Zdrowy sen

Zaczęty przez Zoska_Gruba, 09 Gru 2008, 15:26:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zoska_Gruba

Mówi się, że przesypiamy 1/3 naszego życia - powinnyśmy więc spać tak aby w pełni się zregenerować. A ja za cholerę nie potrafię. Co rano w dzień powszedni wstaję niemal słaniając się na nogach, jak by mnie kto zdzielił obuchem w głowę, nawet czasem muszę gdzieś na chwilkę przycupnąć na kanapie dla oddechu. I jest to niezależne od tego czy w sypialni mamy wywietrzone czy też nie. Nocnym markiem też nie jestem, kładę się o ludzkiej porze tj. 11-12.

A w weekend jestem jak ten przysłowiowy poranny skowronek


Ki diabeł?? Jakieś rady??

zuzia

Zoska_Gruba\
podobno najlepszy sen jest przed północą.
no i u mnie dobrze działa przewietrzenie pokoju.

a może chrapiesz? sorry za pytanie, ale mój mąż - tak i ciągle chodzi niewyspany.

golinda

a może to jest kwestia przespania? bo to jeszcze gorsze niż niedospanie...

Zoska_Gruba

Zuzia

nie chrapię, mój M. sporadycznie chrapnie więc w nocy śpię a śpię 7-8h więc to raczej też z niedospania

Zoska_Gruba

powinno byc: "nie jest z niedospania" - wybaczcie, cięzki dzien

jo_miekka

Oj, o śnie to ja mogę coś powiedzieć. Od dziecka mam problemy ze snem.
Mój kłopot to głównie wybudzanie się w nocy po kilkanaście/kilkadziesiąt razy. Albo budzenie się w środku nocy i rzucanie się do rana.
Rzadziej, ale kiedyś non-stop, niemożność zaśnięcia...
A Ty Zośka śpisz całą noc?

mayagaramond

A co jesz przed pojsciem spac?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

mayagaramond ja?
Raczej nic. Ostatni i to lekki posiłek spożywam zwykle w okolicach godziny 18.

mayagaramond

Cytat: jo_miekka w 09 Gru 2008, 22:23:34
mayagaramond ja?
Raczej nic. Ostatni i to lekki posiłek spożywam zwykle w okolicach godziny 18.

i Ty i Zoska :)

A ty nie z glodu sie budzisz? Bo ja ani nie moge nic ciezkostrawnego zjesc (juz nie to zoladek co 15 lat temu ;) ale jak zjem za malo albo wcale to sie z glodu na pewno obudze. A mleko lubisz? Moze wypij przed pojsciem spac, podobno pomaga. Ja nie wiem, bo nie cierpie mleka :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Nie, nie budzę się głodna.
A mleko... no niespecjalnie... Zresztą nie pomaga specjalnie.

Zoska_Gruba

mayagaramond

w zasadzie wieczorem jem niewiele, czasem szklanka mleczka na dobranoc, i zwykle noc przesypiam, nie mam większych problemów z zasypianiem - ale gdzieś siły o poranku znikają...

golinda

a może Ty masz niskie ciśnienie?

mika

Cytat: golinda w 10 Gru 2008, 11:31:29
a może Ty masz niskie ciśnienie?

albo problemy z tarczycą?

salsa

ale od niskiego ciśnienia to sie własnie spi jak dziecko
gorzej jak jest wysokie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

to też Zośka śpi jak dziecko
tylko się nie wysypia :)

giga

Zoska_Gruba,a może usypiając  myślisz o problemach dnia codziennego
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: jo_miekka w 10 Gru 2008, 20:43:08
to też Zośka śpi jak dziecko
tylko się nie wysypia :)

moze więcej snu mniej seksu ;)

a poważnie-jak spię za długo to wtedy dopiero chce mi się spać ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

A moze budzi sie nie w tej fazie co trzeba? Kiedys czatalam o tym artykul, ale po niemiecku.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

o matko, skad ja to znam - o której bym się nie połozyła, jesli nie musze wstac przez 10.00 - nie zrobie tego, chocbym sobie 3 budziki nastawiła.

Jak chodziłam do pracy na 8.00, to po wstaniu owszem - adrenalinka, prysznic, kawa, wiec jakos się zbierałam do wyjścia, ale li i wyłacznie z poczucia obowiązku. A potem potrafiłam zasnąc w tramwaju  :crazy: :crazy: no i pierwsza godzina w pracy była koszmarem - praca intelektualna odpadała.  :stupid:

Taki ze mnie nocny marek - mogę siedziec do rana, ale wstac rano ... !@#$%^&

Nie wiem z czego to wynika, moze są to jakies cechy osobnicze, moj M ma dokładnie to samo, a z kolei moja wspóllokatorka ze studiów potrafiła wstac o 5.00  :crazy: :crazy: i się uczyć - szok dla mnie, bo ja to się mogłam uczyc do 5.00.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: salsa w 10 Gru 2008, 20:29:29
ale od niskiego ciśnienia to sie własnie spi jak dziecko
gorzej jak jest wysokie ;)

ale ona nie ma problemu ze snem, tylko z tym że czuje się niewyspana

Zoska_Gruba

Ciśnienie może i czasem mam odrobinkę za niskie - myślicie że to przez to??

golinda
o powiązaniu ew. z tarczycą nic mi nie wiadomo - możesz rozwinąc kwestie pls - jakie może byc powiązanie?? :knuje:


mayagaramond

Cytat: Zoska_Gruba w 11 Gru 2008, 09:48:44

golinda
o powiązaniu ew. z tarczycą nic mi nie wiadomo - możesz rozwinąc kwestie pls - jakie może byc powiązanie?? :knuje:

ja nie golinda, ale sama mam niedoczynnosc - jesli masz niedoczynnosc tarczycy to jednym z objawow jest przymulenie, ciagle jestes zmeczona. Musisz zbadac tarczyce i jak masz niedoczynnosc to dostaniesz tabletki, ja biore juz od ponad roku.

Ja duzo lepiej sypiam odkad prawie odstawilam kawe, nie mowie, ze nie pije w ogole, ale rzadko, moze raz na 3 dni.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

w kwestii ciśnienia - przy niskim też człowiek jest ciągle lekko padnięty - trzeba podwyższać, np. kawą

mayagaramond

Cytat: golinda w 11 Gru 2008, 11:15:28
w kwestii ciśnienia - przy niskim też człowiek jest ciągle lekko padnięty - trzeba podwyższać, np. kawą

jako "wlascicielka" niskiego cisnienia musze zaprzeczyc :) Kawe na dluzsza mete nie pomoze - trzeba ruszyc dupe (bieganie, rowerm, basen itp.) , bo sport wzmacnia serce i krazenie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Zoska_Gruba

mayagaramond, golinda

dzięki za wskazówki, aczkolwiek z tą tarczycą to mnie zaniepokoiłyście

stawiam jednak za pomoc

:beer: