jak sobie radzicie z rwa kulszowa , i innymi bolesciami stanu blogoslawionego..

Zaczęty przez abkasia, 08 Gru 2008, 16:00:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

doris8008

Soli to ja prawie w ogóle nie używam, więc to tym bardziej dziwne wszystko, a lekarzowi powiem w piątek na wizycie na pewno. Póki co zaopatrzyłam się w sok z żurawiny - chyba jest moczopędny, a ja zauważyłam że piję bardzo dużo a do toalety nie biegam :hmm: No nic, wszystko to przejściowe!

salsa

Cytat: zuzia w 09 Gru 2008, 09:50:44
Cytat: salsa w 08 Gru 2008, 22:50:07
Abkasia, ale jaj mam migreny a Zuzia mowi ze w ciązy jest ich duzoooo ;(

a kiedy ci ja to napisałam, cio? ja przez pierwszy trymestr byłam ogólnie padnięta, ale migrenę miałam ze 2 razy (ja ją po prostu muszę przespać - inaczej nie ma szans).


na 2 stronie było cos o tym, ze migreny sie nasilaja w ciązy ;)
zaraz znajdę
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Cytat: zuzia w 08 Gru 2008, 19:02:35
fasolka1980
pij dużo wody. wiem, że czasami to powoduje odruch wymiotny, ale trzeba. i często migrena w ciązy bierze sie z tego, że piłaś za mało.
ja migrenę przesypiam. męczę się, zeby zasnąć, ale później jest lepiej.

o tu ;)
mitomanki jedne  :rotfl: :rotfl:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

Cytat: salsa w 10 Gru 2008, 20:12:58
Cytat: zuzia w 08 Gru 2008, 19:02:35
fasolka1980
pij dużo wody. wiem, że czasami to powoduje odruch wymiotny, ale trzeba. i często migrena w ciązy bierze sie z tego, że piłaś za mało.
ja migrenę przesypiam. męczę się, zeby zasnąć, ale później jest lepiej.

o tu ;)
mitomanki jedne  :rotfl: :rotfl:

nadal tego nie widze!

giga

Cytat: doris8008 w 09 Gru 2008, 12:00:22
Mnie dziś nie boli i jest w miarę OK, za to moje stopy wyglądają jak księżniczki Fiony  :zly: i taka tendencja jest od kilku dni. Są w ogóle jakieś sposoby na obrzęki?
Puchnięcie rąk i nóg podczas ciąży jest uważane za normalny objaw.Wzrost poziomu estrogenu w organiźmie podczas ciąży zwiększa tendencje do zatrzymania płynów. Jeżeli możesz ,chodź co najmniej 1,5 km codziennie.Pomaga to opanować obrzęk kończyn.Z obrzękami ponad normę należy zgłosić się do lekarza i nie bagatalizować tych spraw w ciąży.
Myślę,że w Twoim przypadku nie należy pić środków moczopędnych.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

doris8008

Cytat: giga w 10 Gru 2008, 22:42:34
Cytat: doris8008 w 09 Gru 2008, 12:00:22
Mnie dziś nie boli i jest w miarę OK, za to moje stopy wyglądają jak księżniczki Fiony  :zly: i taka tendencja jest od kilku dni. Są w ogóle jakieś sposoby na obrzęki?
Puchnięcie rąk i nóg podczas ciąży jest uważane za normalny objaw.Wzrost poziomu estrogenu w organiźmie podczas ciąży zwiększa tendencje do zatrzymania płynów. Jeżeli możesz ,chodź co najmniej 1,5 km codziennie.Pomaga to opanować obrzęk kończyn.Z obrzękami ponad normę należy zgłosić się do lekarza i nie bagatalizować tych spraw w ciąży.
Myślę,że w Twoim przypadku nie należy pić środków moczopędnych.


Dzięki giga :) no właśnie w piątek się dowiem czy to jest "ponad normę", bo moja dotychczasowa norma to było zero obrzęków. Wkurzające jest to strasznie.
A u mnie migreny w ciąży minęły - czyli jakiś plus jest ;)

giga

Cytat: abkasia w 08 Gru 2008, 16:00:25
moze macie jakis sposob jak radzic sobie z rwa kulszowa, bolacymi pachwinami i udami?? bo ja nie wiem co mam robic zeby nie bolalo.. boli mnie glownie pachwina i udo , tak ciaagnie ze kroka zrobic nie moge..
wczoraj poszlam spac to mnie wlasciwe nie bolalo, ale w nocy maly dzis tak szalal, ze jak wstalam, to znow te bolesci.. a teraz to juz chodzic prawie nie moge.. :crying:
gdy odczuwasz bóle pachwinowe głęboko oddychaj oraz zegnij si ę w kierunku okolicy bólu.Odpoczywaj na jednym boku,aż skurcze miną.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

giga

abkasia dla pocieszenia rwa kulszowa przechodzi po urodzeniu dziecka.Myślę, że doświadczony fizykoterapeuta przyszedł by Ci z  pomocą.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia


giga

Cytat: doris8008 w 10 Gru 2008, 23:11:17
Cytat: giga w 10 Gru 2008, 22:42:34
Cytat: doris8008 w 09 Gru 2008, 12:00:22
Mnie dziś nie boli i jest w miarę OK, za to moje stopy wyglądają jak księżniczki Fiony  :zly: i taka tendencja jest od kilku dni. Są w ogóle jakieś sposoby na obrzęki?
Puchnięcie rąk i nóg podczas ciąży jest uważane za normalny objaw.Wzrost poziomu estrogenu w organiźmie podczas ciąży zwiększa tendencje do zatrzymania płynów. Jeżeli możesz ,chodź co najmniej 1,5 km codziennie.Pomaga to opanować obrzęk kończyn.Z obrzękami ponad normę należy zgłosić się do lekarza i nie bagatalizować tych spraw w ciąży.
Myślę,że w Twoim przypadku nie należy pić środków moczopędnych.


Dzięki giga :) no właśnie w piątek się dowiem czy to jest "ponad normę", bo moja dotychczasowa norma to było zero obrzęków. Wkurzające jest to strasznie.
A u mnie migreny w ciąży minęły - czyli jakiś plus jest ;)
podaj po wizycie ,jakie masz zalecenia od lekarza
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mila

A jak przetrwałyście mdłości i wymioty towarzyszące podczas I trymestru ?  : :crazy:
Męczę się już od tygodnia, i mam wrażenie, że z każdym dniem jest coraz gorzej  :crying:
Poranne przegryzienie czymkolwiek od razu po przebudzeniu nie pomaga, niestety :(
A musze trzymac sie w pionie, bo pracuje (jestem na 3 mies. okresie probnym , nie powiedziałam jeszcze o ciąży) i nie bardzo moge sobie pozwolic na L4. Jak sobie pomysle, ze ten stan moze trwac jeszcze przez kilka dobrych tyg. to....  :ohboy:  :padam:

help :pray:

zuzia

mila
a migdały? mi ginka mówiła, że pomagają.
ja miałam raczej wieczorne mdłości więc na poranne nie pomogę.

mila

ja juz nie pamiętam, jak to jest czuc sie dobrze, i miec na cośkolwiek ochote :(
mam mdłości całodniowe, plus wymioty dla urozmaicenia  :headbang:
a migdały też niestety nie bardzo pomagają
:(

zuzia

mila
ja miałam na pewno mdłości jak byłam głodna (więc się zmuszałam, jadłam głównie kanapki z pasztetem i ogórkiem) i jak przecholowałam z zajęciami.

giga

mila jedz małe, częste posiłki i przekąski,żeby przez cały czas mieć jakiś pokarm w żołądku.
Co na to Twój lekarz?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mila

staram sie jeść często i w małych ilościach ;)
szczególnie kiedy w pracy czuję, że zaczyna mnie brać
poza tym staram sie jesc lekkostrawnie i zdrowo
jak widac swoje musze odcierpiec   :crazy:
a u lekarza jeszcze nie byłam, teraz jestem w trakcie 6 tyg., i przez ta moja prace jeszcze z 2 tyg. bede musiala poczekac na wizyte ( pracuje w takich godzinach, ze juz niczego nie zalatwie  :zly:)

giga

mila może coś z ziołowych herbatek,podobno imbirowa łagodzi mdłości..Inne pomocne zioła to mniszek lekarski,mięta.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

doris8008

Cytat: giga w 11 Gru 2008, 22:35:30
Cytat: doris8008 w 10 Gru 2008, 23:11:17
Cytat: giga w 10 Gru 2008, 22:42:34
Cytat: doris8008 w 09 Gru 2008, 12:00:22
Mnie dziś nie boli i jest w miarę OK, za to moje stopy wyglądają jak księżniczki Fiony  :zly: i taka tendencja jest od kilku dni. Są w ogóle jakieś sposoby na obrzęki?
Puchnięcie rąk i nóg podczas ciąży jest uważane za normalny objaw.Wzrost poziomu estrogenu w organiźmie podczas ciąży zwiększa tendencje do zatrzymania płynów. Jeżeli możesz ,chodź co najmniej 1,5 km codziennie.Pomaga to opanować obrzęk kończyn.Z obrzękami ponad normę należy zgłosić się do lekarza i nie bagatalizować tych spraw w ciąży.
Myślę,że w Twoim przypadku nie należy pić środków moczopędnych.


Dzięki giga :) no właśnie w piątek się dowiem czy to jest "ponad normę", bo moja dotychczasowa norma to było zero obrzęków. Wkurzające jest to strasznie.
A u mnie migreny w ciąży minęły - czyli jakiś plus jest ;)
podaj po wizycie ,jakie masz zalecenia od lekarza

Jestem po wizycie i właściwie nic ciekawego się nie dowiedziałam :( lekarz potwierdził tylko zbawienne działanie spacerów, nie zalecał żadnych środków leczniczych i powiedział, że to normalne a moje obrzęki ponoć jeszcze nie są niczym nadzwyczajnym. ważne w każdym razie, że nie jest to wynik jakiejś patologii czy choroby, bo wyniki mam dobre.

abkasia

mila szczerze wspolczuje.. ale z wlasnego przykladu powiem ci ze mi tak naprawde niewlele pomagalo.. mialam koszmarne mdlasci, i wymioty dzien w dzien do praktycznie 18-19 tyg.. wiec musisz wziac sie w garsc..i nie dopuszczac do tego zebys byla glodna. jedz czesto a malo.. :daisy:

mila

dziewczynki,   :thankyou:  dziekuje za rady i słowa otuchy

:beer: leje  ;)

musze powiedzec, ze dzis 1 wszy raz od tygodnia udalo mi sie zjesc śniadanie ze smakiem, i trzymac sie w pionie ;) od razu po przebudzeniu wmusiłam w siebie kilka migdałów i sie udało!  :jupi: wszak juz od kilku dni powtarzam ten rytual, ale dopiero dzis byl efekt  :dance:

giga

doris8008 czyli tak jak pisałam,dużo chodzić.Najważniejsze, że nic poważnego się nie dzieje ,że to wszystko to tylko  dolegliwości ciążowe
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

doris8008

Cytat: giga w 13 Gru 2008, 21:51:50
doris8008 czyli tak jak pisałam,dużo chodzić.Najważniejsze, że nic poważnego się nie dzieje ,że to wszystko to tylko  dolegliwości ciążowe

Dzięki, giga, za wsparcie :) , polewam!

mila, a przy okazji migdałów: przydadzą Ci się też na końcówkę ciąży (u mnie wyeliminowały zgagę)  :dance:

giga

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

przyznam się,ze na mdlości pomagała mi cola,wiem nie powinnam,ale piląm

zuzia

Cytat: brawurka w 16 Gru 2008, 12:47:18
przyznam się,ze na mdlości pomagała mi cola,wiem nie powinnam,ale piląm
mi lekarka powiedziała, ze poza tuńczykiem i owocami morza to całą resztę w rozsądnych ilościach - można.
ja też czasami pijam colę. nie to, że litrami, ale kilka łyków.