jak sobie radzicie z rwa kulszowa , i innymi bolesciami stanu blogoslawionego..

Zaczęty przez abkasia, 08 Gru 2008, 16:00:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abkasia

moze macie jakis sposob jak radzic sobie z rwa kulszowa, bolacymi pachwinami i udami?? bo ja nie wiem co mam robic zeby nie bolalo.. boli mnie glownie pachwina i udo , tak ciaagnie ze kroka zrobic nie moge..
wczoraj poszlam spac to mnie wlasciwe nie bolalo, ale w nocy maly dzis tak szalal, ze jak wstalam, to znow te bolesci.. a teraz to juz chodzic prawie nie moge.. :crying:

zuzia


abkasia

no nie wiem mi gin mowi ze nie wonlo rozgrzrwac sie zbytnio w ciazy.. zwlaszcza okolic brzucha...a dzis mnie boli jak cholera lewa pachwina i lewy bol brzucha..

doris8008

Mi pomaga ciepła kąpiel, zwłaszcza na bóle pleców. Co do pachwin to nie opracowałam do tej pory dobrego sposobu - jak ruszam z miejsca (po siedzeniu, leżeniu), to kilka kroków idę jak babuleńka, potem dopiero "się rozchodzi". Aha, no i po ćwiczeniach czuję się lepiej, ale tylko dzień-dwa. Generalnie mam wrażenie, że w moim przypadku najważniejsze to nie doprowadzić do zastoju.

abkasia

 no wlasnie moze jakies cwiczenia rozciagajace czy cus.. ja mam dominujaca lewa noge znacznie i bolli mnie tylko lewa pachwina.. lekarz mowi ze od przeciazenia.. bo przejela cala praca- za prawa noge..
ja jak sie znow nachodze to boli mnie bardziej.. nawet w nocy nie moge sie z boku na bok przewrocic bo boli..

salsa

moj Tata, ktory ma rwę uzywa tych plastrów rozgrzewających i to mu pomaga
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

dragonfly

ciepla kapiel (nie goraca), pilates, ew cus rozciagajacego, fizjoterapeuta.... tyle mi sie przypomnialo bo ja rwe mialam cos ok 3-4 m-ca, ale juz dawno przeszla i chwilowo nic nie boli....
a, tez lewa strone mi zaatakowalo

Angie

abkasia biedaku nie wiem jak ci pomóc ale chociaz przytulę  :glaszcze:. Wiesz że ja mam ten sam problem i tez nie wiem jak sobie radzić.

U mnie tylko są rózne dni. Raz lepiej raz gorzej. Dzis odpukać mnie nie boli.


abkasia

Angelos u mnie tez jest roznie.. wczoraj nie bolalo, dzis boli!!

Angie

Cytat: dragonfly w 08 Gru 2008, 17:20:01
Angelos co u Ciebie?


Dragonku jak miło ze pytasz  :blush:  U mnie dobrze, choć mam totalny brak energii w ciąży.

Nie ma dnia, żebym nie robiła drzemki.

I czasem łapie doły, bo czuję się nieatrakcyjnie. Nie dość, że jestem gruba to teraz w ciąży jeszcze mi gorzej  :blush:

Ale ciesze się ze bede miała dziecko. Jak przyszła do mnie ostatnio pierwsza paczka z zakupami to sie rozczuliłam nad dzieciecą pościelą  :crazy:

fasolka1980

Abkasiu mam nadzieje, ze te dolegliwosci szybko Ci miną...



A macie jakies sposoby na migrene? W sobote mialam taki atak bólu głowy, że myslałam, że mi eksploduje. Zadnych tabletek podobno nie mozna jesc, wiec cierpialam...

zuzia

fasolka1980
pij dużo wody. wiem, że czasami to powoduje odruch wymiotny, ale trzeba. i często migrena w ciązy bierze sie z tego, że piłaś za mało.
ja migrenę przesypiam. męczę się, zeby zasnąć, ale później jest lepiej.

fasolka1980

Cytat: zuzia w 08 Gru 2008, 19:02:35
fasolka1980
pij dużo wody. wiem, że czasami to powoduje odruch wymiotny, ale trzeba. i często migrena w ciązy bierze sie z tego, że piłaś za mało.
ja migrenę przesypiam. męczę się, zeby zasnąć, ale później jest lepiej.


dzieki, nastepny razem zastosuje  :beer:

dragonfly

Cytat: fasolka1980 w 08 Gru 2008, 18:43:12
Abkasiu mam nadzieje, ze te dolegliwosci szybko Ci miną...



A macie jakies sposoby na migrene? W sobote mialam taki atak bólu głowy, że myslałam, że mi eksploduje. Zadnych tabletek podobno nie mozna jesc, wiec cierpialam...
ciaza....
powaznie, wczesniej miewalam okropne napady bolu glowy (nie migrena, ale....) odkad zaciazylam, jak reka odjal  :mocking: :mocking: :mocking:


siog

Biedna Abkasia  :hugsurprise:

nie wiem co mam poradzic ale moze jakis fizjoterapewta albo zacznij cwiczyc?:) leki i plastry odpadaja.
moze ciepla kapiel??? (ja to kurcze nawet wanny nie mam!)

gioseppe

Cytat: abkasia w 08 Gru 2008, 16:52:36
no wlasnie moze jakies cwiczenia rozciagajace czy cus.. ja mam dominujaca lewa noge znacznie i bolli mnie tylko lewa pachwina.. lekarz mowi ze od przeciazenia.. bo przejela cala praca- za prawa noge..
ja jak sie znow nachodze to boli mnie bardziej.. nawet w nocy nie moge sie z boku na bok przewrocic bo boli..

rozciagaj sie, stosuj "siad krawca" etc (chyba ze masz jakies przeciwwskazania)

pewnie niezbyt wiele pomoge ale pociesze, ze mnie tez czesto lapie rwa i tez tylko w lewy bok. Wtedy nie moge chodzic tylko dokustykam do sofy,  leze z pol godz. na prawym boku i przechodzi
no przyjemne to to nie jest ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

salsa

jej, nie powinnam czytac tego wątku, juz mnie wszystko boli ;) Bądźcie dzielne moje panie!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


abkasia

fasolka1980 a w ktorym ty jestes juz tygodniu?? wstaw sobie suwaczek, bo nie wiemy ile juz w tej ciazy jestes.. a w cizy jak juz bardzo cierpisz to mozna zazyc paracetamol.ale fakt ze w czasie organogenezy- 1 trym lepiej nie brac.. choc mowi ze w ciazy paracetamol mozna
a co do moich boli to w poniedzialek ide na szkole rodzenia. moze tam cos beda mowic jak sobie radzic z bolami . a jak nie to moze pojde do jakiegos fizjoterapeuty.. :hmm:

salsa

Cytat: dragonfly w 08 Gru 2008, 22:25:25
salsa jak zes taka empatyczna to sobie w ciaze zajdz  :mocking: :mocking: :mocking:

mam hipochondrię jak stąd do nowego jorku lol
choc nigdy nie choruję
wykończę sie w tej ciązy czytając o tym co moze mi sie stać  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

dragonfly

Cytat: salsa w 08 Gru 2008, 22:29:05
Cytat: dragonfly w 08 Gru 2008, 22:25:25
salsa jak zes taka empatyczna to sobie w ciaze zajdz  :mocking: :mocking: :mocking:

mam hipochondrię jak stąd do nowego jorku lol
choc nigdy nie choruję
wykończę sie w tej ciązy czytając o tym co moze mi sie stać  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
no to rzeczywiscie lipa salsisko  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

abkasia

salsa nie wykonczysz sie.. ja tez lubie sobie wmawiac rozne choroby... ale jakos teraz w ciazy calkiem niezle radze sobie z hipochondria i bolami realnymi.. :point_lol:

salsa

Cytat: dragonfly w 08 Gru 2008, 22:30:50
Cytat: salsa w 08 Gru 2008, 22:29:05
Cytat: dragonfly w 08 Gru 2008, 22:25:25
salsa jak zes taka empatyczna to sobie w ciaze zajdz  :mocking: :mocking: :mocking:

mam hipochondrię jak stąd do nowego jorku lol
choc nigdy nie choruję
wykończę sie w tej ciązy czytając o tym co moze mi sie stać  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
no to rzeczywiscie lipa salsisko  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

moje dziecko urodzi się z nerwica jak nic ;)


Abkasik, w Twoich słowach cała moja nadzieja ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)