Materiały

Zaczęty przez effik, 02 Gru 2008, 20:05:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aga.ant

Dziewczyny pomóżcie!
Zastanawiam się nad tzn. wkładką, na której chcielibyśmy w ładnych słowach (ale nie wierszem) powiedzieć gościom, że jako prezent chcielibyśmy otrzymać pieniądze. Oprócz tego wpadliśmy na pomysł, żeby zamiast kwiatów chętni goście ofiarowali nam butelkę wina.
Czy któraś z Was miała może takie informacje w zaproszeniu? I jakie były tego efekty?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

aga.ant jest dużo wierszyków na temat pieniędzy jako prezentu ślubnego, goście powinni zrozumieć. Tego nie było wśród moich znajomych, ale były już akcje z pluszakami, książkami i kwestą dla dzieciaków zamiast kwiatów - wszystkie się sprawdziły :)
Myślę, że to dobra rzecz - tylko to fajnie napiszcie i już :)

My myślimy o opcji z książkami dla dzieci, ale jeszcze nie robiłam wkładek do zaproszeń :)

aga.ant

A może zamiast wkładki dołączyć list, gdzie w ładnych słowach napiszemy, że zbieramy na urządzenie mieszkania itp. Moi znajomi mieli taki list dołączany do zaproszenia i pomysł się sprawdził. Chyba właśnie sama odpowiedziałam sobie na moje pytanie :)
My zastanawialiśmy się nad inną formą kwiatków i stwierdziliśmy że butelka wina będzie najlepsza. Ostatnio zamówiłam próbne zaproszenia na allegro i na jednej z próbek był pomysł na kupno książek dla państwa młodych, którzy zamierzają założyć sobie biblioteczkę, myślę że to też jest dobry pomysł.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

aga.ant co do naszej biblioteczki to ja mam obawy, gdzie ją zmieścimy, więc może lepiej nie  :mocking:
chyba na książkach dla dzieci stanie.

Dołączenie listu jest ok. Przyjaciółka miała w zaproszeniach takie dodatkowe karteczki. Ja myślałam, żeby je wydrukować na tym samym papierze, na którym mam tekst wewnątrz zaproszenia (no tylko oczywiście nie doklejać, a włożyć).

Kasia

aga.ant  myślę że jeszcze na jedna prośbę goście nie zwrócą uwagi


ale dwie to juz może być odebrane jako lekko nachalne ...
nie ryzykowałabym kartki/wkładki z dwiema wskazówkami co do prezentów ;)



effik

a może połączyć teksty?  :mocking: :mocking:

szelma

Tak w ramach ciekawostki kulturowej to powiem Wam, co my mamy na zaproszeniach na belgijskie przyjęcie (ono takie zaręczynowo-przedślubne jest, żeby rodzinę D. móc zaprosić, a ich dużo jest...). Więc na samym zaproszeniu jest napisane "Sugestia co do prezentu: (ikonka koperty) albo (numer konta)". Wiem, że to dość bezpośrednie, ale w Belgii to normalka - na zaproszeniach ślubnych, na kartkach, które przychodzą z okazji urodzenia się dzieka itp. Na polskie wesele zamierzam bardziej ustnie rozpuścić wieści, że wolelibyśmy datki, bo i tak nie będziemy mieli za nardzo, jak to wszystko przetransportować - mam nadzieję, że się dostosują :).

effik

szelma ma rację - o winie napiszcie, a co do kasy - rozpowiadajcie :D

Kasia

my nic na zaproszeniach nie pisalismy


dostalismy prawie same "koperty" + 2 czy 3 prezenty
ale prezenty to od dzieci rodziców, którzy dali koperty lub jako dodatek do koperty

prezenty bardzo udane i bardzo sie cieszę że jakies dostalismy :)


dwóch próśb bym nie pisała bo w PL może to byc xle odebrane - po co goscie mają źle wspominać nasz slub

aga.ant

Macie rację, o winie jakoś napiszemy, a co do kasy to pewnie przy rozdawaniu i potwierdzaniu zaproszeń będą pytania o prezenty więc zainteresowanym udzielimy odpowiedzi :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

u mnie często rodzina się pytała mamusiek :)
a te mówiły że wybór należy do gości ALE kasa mile widziana ;)

aga.ant

Już wspominałam rodzicom i babci A., żeby na pytanie o prezenty odpowiadali, że najlepszy byłby prezent w kopercie. :) Ja bardzo bym chciała dostać kilka prezentów, ale powiem o tym mojemu bratu i może naszym najbliższym przyjaciołom, bo wtedy określę co dokładnie chcę i nie będzie niechcianych prezentów.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

no my mamy jeden mniej chciany ;)
ale juz sie przydał ;) czyli nie był dany na marne :)

bagietka12

effik czekamy na efekty Twojej pracy!! pochwal sie zaproszeniami!!!! :)


bagietka12

Cytat: effik w 24 Lut 2009, 09:07:27
proszsz :D

http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,3130.0.html



acha :) to widziałam :) myslałam ze cos pozmienialas jeszcze :)

śliczne są i zazdroszczę determinacji :) ja nie mam czasu i ochoty robic sama zaproszen :D

effik

Cytat: bagietka12 w 24 Lut 2009, 09:09:09
acha :) to widziałam :) myslałam ze cos pozmienialas jeszcze :)

śliczne są i zazdroszczę determinacji :) ja nie mam czasu i ochoty robic sama zaproszen :D

może jeszcze zrobię kiedyś jakąś fotkę, we'll see ;)
ale zmian jako takich nie ma. myślę tylko o wymianie rafii na złotą :)

bagietka12

Cytat: effik w 24 Lut 2009, 09:13:08
może jeszcze zrobię kiedyś jakąś fotkę, we'll see ;)
ale zmian jako takich nie ma. myślę tylko o wymianie rafii na złotą :)

no w sumie mogły by wyglądać ładnie ze złotą rafią :)

aga.ant

#68
Odświeżę ten watek, bo chcę się pochwalić  :dance:
Po wielu mękach i trudach zrobiłam zaproszenia  :jejeje:
Zaproszenia drukowaliśmy na dobrej drukarce laserowej w punkcie ksero dla studentów :), papier kupiliśmy w zwykłym sklepie, a koperty zamówiliśmy na allegro. Papier ma delikatną fakturę na stronie, na której jest tekst. Najwięcej problemów było z przygotowaniem odpowiedniej formy pieczątki do laku, ale tym zajął się mój przyszły teść. Jak już mieliśmy pieczątkę, odbijaliśmy ją w laku, co całkiem sprawnie szło, po kilku próbach. Oto fotki mojego dzieła :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


effik

aga.ant bardzo ładne!  :bravo:
a co jest na pieczątce? :)

aga.ant

Na pieczątce są nasze inicjały AA, niektórzy myślą, że chodzi o klub AA i że sobie nie popiją na weselu, ale dodajemy, że imprezka będzie alkoholowa  ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

bardzo ładne :)

chcialabym miec takie zdolności :(

mati

już nie mogę się doczekać, aż zobaczę je na żywo :)

aga.ant

mati dla umilenia czasu  :beer: :)

Kobietki dzięki za dobre słowa, dla Was też  :beer:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login