Materiały

Zaczęty przez effik, 02 Gru 2008, 20:05:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

effik

Dziewczynki, pomóżcie :) zaproszenia będzie robić mi koleżanka według mojego pomysłu albo zrobię sobie sama - chyba materiały kupię w necie, bo jest ich najwięcej (byłam w paru sklepach, nic ciekawego, ale nawet mi się nie chce już zwiedzać ;) ).

I tu pytanie do tych, co robiły zaproszenia - kupowałyście materiały gdzieś w necie? Rzeczy typu dziurkacze już mam, chodzi mi głównie o papiery. Najchętniej ciemna czerwień i stare złoto, coś metalizowanego może... Podawajcie adresy sprawdzonych serwisów, please :) Najlepiej takie, gdzie się opłaca kupować hurtem.

Ja na razie mam takie:

http://www.papiera4.pl/papiery-i-kartony-papiery-ozdobne-a4-225300gm2-c-54_59.html

http://www.papiera4.pl/papiery-i-kartony-papiery-ozdobne-a4-165220gm2-c-54_58.html

to mnie urzekło... ale to trochę inna historia :D (i trochę cienki)

http://allegro.pl/item493948669_papier_ozdobny_s118_scrapbooking_promocja.html


No i kopert też poszukuję! :)

:thankyou:





rubin04

Effik ja projekt mialam włąsny, a raczej pomysł mój a projektowała przyjaciółka el druk oddałam do profesionalnej drukarnii - miało to tę zaletę ze mi potem wszystko ładnie pocięłi i zrobili tę tzw. "bigę" zeby sie dobrze składało.

Bo papiery choc niektóre piekne mogą byc potem trudne w nadrukowaniu.

Mi w drukarnii wyszło znacznie taniej niż zkupowac papiery indywidualnie. Oczywiście papier w drukarnii tez sama wybrałam, bo mieli kilka do wyboru.

Koperty sama kupiłam w sklepie dla grafików, jest u nas taki specialny.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aga.ant

effikbardzo dobry wątek  :thumbup:
Sama myślę nad własnoręcznym wykonaniem zaproszeń więc przyłączam się do prośby o dodawanie stron z materiałami.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

rubin04 jeśli chodzi o druk to nie ma problemu - raczej szukam ładnych kartonów.
Drukować będę tylko tekst w środku, dodatkowych nadruków na froncie nie będzie - ozdoby za pomocą punchera tylko :)

znalazłam fajny ciemnowiśniowy papier w sklepie, do którego linka podałam poprzednio, ale szukam dalej :) może odwiedzę jeszcze jeden sklep dla plastyków :)

effik

#4
Raportuję, że materiały zamówione w necie. Ale z polecaniem lub niepolecaniem sklepu się wstrzymam do czasu aż dostanę przesyłkę ;)  :jejeje:


Aktualizacja: dziewczyny, polecam sklep www.papiera4.pl (jeśli chodzi o internetowe) no i sklepy dla plastyków. Moja koleżanka kupiła też parę fajnych rzeczy w Tiimari.
Papiery fajne, wszystko gra, dziurkacz ozdobny kupiony na allegro, bibułka złota dokupiona w Empiku. Drukowanie na własnej drukarce.

Zaczęłam coś tam tworzyć, wychodzi nieźle, jak będę miała jakiegoś gotowca, to wstawię fotkę jeśli chcecie :)  :dance:

Kasia

pewnie że chcemy :)

bagietka12

effik z niecierpliwością czekamy na efekty Twojej pracy :)

effik

hehe babki no to piwko na razie :beer:

atrament.owa

effik ja też czekam na zdjęcia, bo chciałabym robić zaproszenia własnoręcznie, ale ja taka mało artystyczno-plastyczna i nie bardzo wiem, jak się do tego zabrać, jakie materiały w ogóle kupić...Może na Twojej pracy czegoś się nauczę :)

effik

atrament.owa ja też nie jestem wybitnie utalentowana :D :D
ale się staram ;) trochę poczekacie, bo ostatnio nie mam czasu tworzyć dalej :(

effik

Ech, niestety mam awarię dziurkacza i prace stanęły w miejscu - tnę tylko kartki z tekstem na razie...
W związku z tym mogę dodać Wam fotki. Zdjęcie zaproszenia to tylko próbnik, a więc z błędami. Serduszka są w 2 miejscach nie docięte - reszta zaproszeń ma regularny wzór (piszę to w razie, gdyby ktoś miał wątpliwości, czy da się to wyciąć dokładnie - zapewniam, że tak). No i ta rafia na pewno nie będzie tak związana. Kiedyś Wam dodam fotkę zaproszenia takiego, jakie ma być ostatecznie.
Pierwsza fotka to materiały. Czerwony papier na zaproszenia i czerwona rafia do wiązania, papier kremowy do środka (z nadrukowanym tekstem - on ma mieniący się brokacik, czego na zdjęciu nie widać). Koperta jest kremowa perłowa, ale na zdjęciu też raczej nie widać. No i złota bibułka do podklejenia wzorków.

Druga fotka to gotowe zaproszenie. No, prawie ;) - bo nie idealne  :dance:

ps wielkie te zdjęcia nadal, chociaż zmniejszam... zobaczymy, czy się załączą i czy coś będzie widać...

bagietka12

effik no no piwko sie nalezy :)  :beer:

śliczne te zaproszenia :) ja chyba zrezygnuję z robienia, nie mam czasu ani weny


atrament.owa

effik - zaproszenia super! Czekam na dalsze opisy :)

effik

bagietka12 no czasu troszkę trzeba - chociaż przecież nie musisz robić ich sama jak ja szalona  :rotfl: a wenę to w necie można znaleźć :)
pomyśl, pomyśl, może pomożemy :)

atrament.owa dzięki  :blush: :)

Kasia

no piekne !!!!!!!!!!!!!!! :)

aga.ant

Zaproszenia bardzo ładne. :thumbup: Świetna robota!!! Effik po efektach twojej pracy chyba się zdecyduję na własnoręczne wykonanie zaproszeń.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

aga.ant jeśli masz trochę czasu i masz ochotę go poświęcić na takie rzeczy właśnie, to wtedy masz pewność, że te zaproszenia są całkowicie twoje - nawet jeśli koślawe trochę albo nie do końca profesjonalne :D wysiłku nie ma przy tym dużo, żre tylko czas, raczej nie pieniądze :)
ale zimowe wieczory są długie :D :rotfl:

aga.ant

Czas mam, chęci też więc muszę brać się do roboty :) O efektach oczywiście poinformuję w odpowiednim czasie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

aga.ant  a masz już jakiś pomysł? powklejaj jakieś inspiracje, chętnie zobaczę :)
no i powodzenia  :dance:

aga.ant

#19
Mój pomysł na zaproszenie jest następujący: karta a4 składana na 3 części, na pierwszej części napisane jest motto, na drugiej kto z kim itp., na trzeciej informacje o weselu (w wersji zawiadomienia trzecia część będzie ucięta lub będzie tam nasze zdjęcie). Na zewnątrz będzie tylko napis zaproszenie/zawiadomienie i pieczęć lakowa, na którą właśnie pracujemy.
Wybrałam taką formę zaproszenia, ponieważ na nim jest wszystko czytelne.
Chciałabym aby wyglądało mniej więcej tak jak fotce, wybrałam czcionkę allegro.
Mam pytanko odnośnie pieczątki lakowej. Czy któraś w Was bawiła się lakiem i ma jakieś dobre rady?? :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Fajny pomysł, elegancko to wygląda.  :bravo: Ale co do laku nie mam doświadczenia, niestety :)

aga.ant

#21
Właśnie bawimy się lakiem w kuchni i powoli zaczyna nam wychodzić.
Jak już będę miała gotowy projekt to na pewno się pochwalę :) (ale to będzie dopiero za tydzień lub dwa).
Poszukuję jeszcze ciekawych ozdobników do zaproszenia, chodzi mi o jakieś esy -floresy. Linki mile widziane :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

swietne te Wasze zaproszenia i dobra droge wybralyscie - prosta elegancje wymagajaca zlozenia kartki, ewentualnie wyciecia wzorkow fajnym sprzetem ;) ja wybralam poczatkowo droge klejenia i wygladalo to jak g.. z przerebla, pomimo tego, ze lubie sie bawic w robotki reczne, mialam klej bezbarwny i w ogole zachowywalam wielka precyzje ;D :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


effik

zwierzatko powiem ci, że wszystko fajnie, klej też mam dobry, ale podklejanie tego wzorku złotą bibułką to wielka masakra :D co mnie podkusiło  :rotfl:

ale ogólnie nie narzekam - koślawość rulez :D