Nauki przedmałżeńskie w Gdańsku

Zaczęty przez aga.ant, 26 Lis 2008, 17:27:51

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aga.ant

Witam!
Mam pytanie czy możecie mi doradzić gdzie w Gdańsku zaliczyć nauki przedmałżeńskie? Szukałam na stronach gdańskich parafii, ale nic nie znalazłam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


sunflowerka

A pytałaś się u siebie w parafii?
Zwykle nauki odbywają się parafii do którego należy panna młoda. Wszystkiego dowiesz się w kancelarii swojego kościoła i tam też dostaniesz dokument przygotowania do sakramentu małżeństwa (wpisuje się do niego obecność na naukach, konsultacje w poradni rodzinnej (jeżeli są wymagane) oraz spowiedź przedślubną i dołącza później do protokołu przedślubnego).

aga.ant

Kasia Dziękuję bardzo!!!! O to mi chodziło  :beer:
sunflowerka nauki chcemy zaliczyć w Gdańsku, gdyż tutaj teraz mieszkamy, a ślub będzie w Ostródzie (naszym rodzinnym mieście). Nasi znajomi tak robili, że zaliczyli tutaj nauki a ślub mieli zupełnie gdzie indziej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aga.ant

Nauki zaliczone!!! :aaaa:
Chodziliśmy do Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego we Wrzeszczu, spotkania były w każdy wtorek o 19.00. Każde spotkanie/wykład było z kimś innym, było spotkanie z księdzem, psychologiem, panią z poradni rodzinnej. Obowiązywały 4 spotkania po godzinie każde. Przy parafii działa również poradnia rodzinna więc zaliczyliśmy w niej 3 spotkania. Za nauki i poradnię płaci się 30zł za parę. Nauki nie były zbyt porywające, ale dało się przeżyć.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login