Telewizor

Zaczęty przez mignon, 26 Lis 2008, 08:22:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mignon

Pytam jako kompletny laik, planujemy z M. kupno nowego telewizora, raczej LCD niż plazma. I chodzi mi o parametry, dzięki którym ekran będzie dobrze widzialny z każdego punktu pokoju. A także o jakieś Wasze "telewizorowe" doświadczenia, na co warto zwrócić uwagę.

nionczka

Ja sie nie znam na TV, ani nie interesuje tematem, ale moj szwagier pokazal nam kiedys tabele z proporcjami rozmiar TV i powierzchnia pomieszczenia, w ktorym powinien byc. I okazalo sie, ze malo kto ma salon, w ktorym moze miec 40 calowe pudlo. Wszyscy mamy za duze telewizory w domu! Bo pudlo powinno sie ogladac z jakiejs tam odleglosci, ktora jest zmienna w stosunku do rozmiaru ekranu :-)

Bedziesz ogladac Tv z kazdego punktu pokoju?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mignon

Nie, nie mam zamiaru oglądać TV z każdego punktu pokoju, ale zdarza mi się po postu zajrzeć do pokoju, bo akurat pokazują coś ciekawego (np. informację w Faktach) i nie mam zamiaru rozsiadać się wtedy wygodnie na sofie, bo oglądanie potrwa 2-3 min. ale wtedy kąt patrzenia na TV będzie inny, a mimo wszystko chciałabym coś widzieć, a nie tylko słyszeć.

Telewizora 40-calowego nawet nie bierzemy pod uwagę.


zwierzatko_mojej_mamy

mignon to ja juz mowie ;)
mysmy ogladajac tv celowali w 32 jako max
wyladowalismy z 37 i jest super ;)

tutaj namiar na pogladowe parametry

http://www.komputronik.pl/TV_/_Hi_Fi/Telewizory_LCD/Samsung/Full_HD/32_Samsung_A551/pelny,id,55998/

polecil mi moj najlepszy kumpel, ktory ostatnio szukal dla brata, kolegi i byl w temacie

kąt widzenia pion   178 stopnie
kąt widzenia poziom   178 stopnie

to chyba wystarczajace - ja widze z kazdego punktu sralonu ;)

ma on full HD na wszelki wypadek

jasność   500 cd/m²
kontrast   15000:1
czas reakcji plamki   5 ms

ponoc przy takich >26 cali czas reakcji nie moze byc mniejszy niz 5 - bo smuzy wtedy

a poza tym byl na fajnej promocji ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Cytat: mignon w 26 Lis 2008, 10:43:18
Nie, nie mam zamiaru oglądać TV z każdego punktu pokoju, ale zdarza mi się po postu zajrzeć do pokoju, bo akurat pokazują coś ciekawego (np. informację w Faktach) i nie mam zamiaru rozsiadać się wtedy wygodnie na sofie, bo oglądanie potrwa 2-3 min. ale wtedy kąt patrzenia na TV będzie inny, a mimo wszystko chciałabym coś widzieć, a nie tylko słyszeć.

Telewizora 40-calowego nawet nie bierzemy pod uwagę.



Na takie rzucanie okiem na pudlo to wydaje mi sie, ze wystarczy ustawic je w dobrze wybranym punkcie. Myslalam, ze chcesz "na stale" ogladac TV z roznych miejsc. To byloby trudniejsze bo wtedy jak w kinie zawsze by byly miejsca lepsze i gorsze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mignon

Zwierzak, piwko for you, zbadam temat. :beer:  :thankyou:

Nionczka, dobrze by było mieć wielki salon i móc oglądać wielkie TV z różnych stron... Ale na razie chodzi mi tylko o "kukanie" do pokoju. A TV ma już przeznaczone miejsce i zmienić się go na razie nie da

zwierzatko_mojej_mamy

mignon zrobilam rysunek pogladowy skad widac ;D przy tych 178 stopniach ;)

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mignon

No, zwierzak, to teraz należy Ci się skrzynka piwa. :party: :party: :party:
Przy takim kącie widzenia to nawet kot siedzący nad telewizorem będzie mógł sobie pooglądać :thumbup:

zwierzatko_mojej_mamy

mignon a jakze ;)

zapewniam jednak, ze znajdzie sobie lepsze miejsce - dupa na srodku komody telewizorowej zaslaniajac dolna polowe ekranu jako, ze nasz maly nie jest - co dziwne tylem do obrazu wrzepiajac oczy w nas :D czasami jeszcze zaczyna lizac wystawiona jak maszt noge , przez co zaslania i kawalek gornej :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Anupka

A, nie zauwazylam, ze jest watek o telewizorach. Wiec pisze i tutaj pytanie od siostry, ktora zastanawia sie nad kupnem:

HD READY czy FULL HD?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mignon

Anupka, gdzieś na jakiejś stronie internetowej wyczytałam, że różnicę (na korzyść Full HD) widać dopiero przy telewizorach 40" i wyżej. Ale czy tak jest rzeczywiście, nie wiem

Anupka

dzieki mignon :)  :beer: przekazałam info siostrze :)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Zoska_Gruba

Rozwazania odnosnie zakupu TV powinny wziac pod uwage kilka istotnych elementow:

a. wilekosc pomieszczenia czyli odleglosc ogladania - standardowo przyjmuje sie, ze kazde 10cali przekatnej powinno sie przekladac na 1m odleglosci a zatem TV40 cali to dobra widzialnosc z 4m,

b. budzet - wiadoma sprawa

c. HD czy gorszej jakosci - to tez decyzja w stylu czy kupowac TV bez HD (rozdzeielczosc 1920X1080 chyba) czy tez jednak kupic cos przyszlosciowego - tak tez uwazam, ze z uwagi na postep technologiczny powinno sie kupowac to co obecnie jest najnowsze wszak Tv nie kupujemy co kilka lat (wymiana)

d. inne parametry (kontrast -im wiekszy tym lepszy obraz, czas reakcji matrycy - obecnie standard to 8ms, mozliwosci podlaczen innych urzadzen - zlacza, im wiecej tym lepiej

e. dobrze jest kompletowac sprzet jednej marki - np. majac kamere lub dvd jednego producenta dobrze jest juz przy nim zostac

generalnie celem oszczednosci dobrze jest skorzystac z www.ceneo.pl lub www.skapiec.pl - w sklepach internetowych jest zawsze najtaniej, nigdy nie kupujcie w Saturnach czy Media Marktach - ostatnio byl artykul w necie, ze ceny tam sa wyzsze ca o1/3.

zwierzatko_mojej_mamy

Zoska_Gruba o dobrze, ze podalas ten przelicznik odleglosciowy - zawsze zapominam :D  :beer: for you ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Zoska_Gruba



Moje pierwsze piweczko

:thankyou: Zwierzątko

zwierzatko_mojej_mamy

Zoska_Gruba prosze o czestsze udzielanie sie to bedzie wiecej :D czuje potencjal :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Zoska_Gruba

W obecnych czasach mogę śmiało napisać:

MASZ TO JAK W BANKU  ;)

magoo

odświeżam starocia :)

jako że telewizora nie posiadam, to i się kompletnie nie znam
ale moi rodzice chcą kupić jakiś
i mam pytanie
po pierwsze: plazma czy lcd?
po drugie: na co zwracać uwagę, co się u was sprawdza, a co jest tylko bajerem?
za wszelkie rady  :beer:

zwierzatko_mojej_mamy

ja bym zwrocila uwage glownie na to, czy jest na promocji ;) a tak serio to na allegro, porzadny sklep z historia, wrzucic w wyszukiwarke ilosc cali, posortowac po ilosci ofert i pogrzebac w pierwszej stronie wynikow ;) ludzie na allegro raczej dobrze wyszukuja najlepsze okazje ;) co do parametrow to fullhd teraz ma 90%, porzadne kontrasty i jasnosc tez 90%, mysle, ze bardzo bys sie musiala postarac, zeby kupic dziada.
plazmy bym nie kupowala, bo droga, teraz masz wybor tv lcd oraz led - my mamy lcd, mama dostala led i wlasciwie oba sa ok - ledowy jest jasniejszy, bardziej swieci - musialam w domu im ustawiac tryb obrazu naturalny, czy jakis taki, zeby zgasic to biale swiecenie - trybow oba rodzaje zreszta maja od cholery ;) jesli chodzi o sprawy techniczne, to wlasciwie w ogole sie nie zaglebialam dalej niz w kontrast i jasnosc, bo wtyczki ogolne raczej maja wszystkie, a rodzice rzadko uzywaja jakichs wypasow ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sonja

Moi rodzice kupili ostatnio ten: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-p50vt20e-3d.bhtml
są zadowoleni i nawet ta opcja 3d jest całkiem spoko.

Nie wiem czy Twoi rodzice mają koty i czy są one szalone, ale jeśli tak to niech zwrócą uwagę, żeby była szyba, a nie takie miękkie pokrycie

magoo

dziewczyny dzięki  :beer:

zwierzątko z pomyslu z allegro chyba skorzystam
sonja kotów u nas nie ma :)

aniak1211

magoo
My mamy plazme panasonic,
teraz widze roznice pomiedzy plazma a lcd i teraz bralabym lcd:)


magoo

Cytat: aniak1211 w 24 Sie 2011, 16:46:50
magoo
My mamy plazme panasonic,
teraz widze roznice pomiedzy plazma a lcd i teraz bralabym lcd:)



dlaczego teraz lcd?
trochę mnie zdziwiłaś, bo jednak w większości rankingów piszą, że niby plazma lepsza.. :hmm:

iksa_nl

my kupilismy taki:
http://www.philips.pl/c/telewizory/seria-8000-telewizor-cyfrowy-102-cm-40-cale-full-hd-1080p-40pfl8605h_12/prd/
b.dobry dzwiek
ladnie wyglada (ekran osloniety szyba)
podstawa tv robi tez za uchwyt na sciane (gupia chcialam kupowac oddzielnie)
ambilight - fajny bajer zwlaszcza jak maz oglada wieczorem tv po ciemku (mam nadzieje, ze nie oslepnie)
3D ready - nie korzystam
Net tv - korzystalam raz, wole laptopa na kolanach do internetu ale wiecej korzystalismy z polaczenia bezprzewodowego tv z kompem i wyswietlanie filmu i zdjec na tv - tez fajny bajer.

Ogolnie teraz te tv sredniej klasy to wszystkie porownywalne parametry maja zwlaszcza jesli ma to byc tylko do ogladania tv bez fajerwerkow - wybralabym ten, ktory by mi sie najbardziej podobal zew. ;)