remont kuchni małym kosztem

Zaczęty przez konwalia, 24 Lis 2008, 13:14:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

giga

konwalia często firmy meblarskie  robią projkt kuchni gratis.
Dobry pomysł z szafką nad lodówką.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Konwalia ma chyba nad lodówką licznik i stąd nie może tam umieścić szafki
Dobrze kojarzę?

zwierzatko_mojej_mamy

ja bym tam pierdyknela szafke z wycieta tylnia scianka, zeby odczytac licznik sie dalo ;) bedzie jednolicie
no chyba, ze prawo zabrania takiego manewru na liczniku ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

zwierzatko_mojej_mamy prawo nie, ale szczupły portfel

zwierzatko_mojej_mamy

elvelve skad wiesz, ze prawo nie? :> ja sie ostatnio dowiedzialam, ze pomiedzy licznikami od gazu i pradu musi byc polka  :stupid: :stupid: z drewna/ karton gipsu - czego tam se chcesz ale musi byc :D po co - nie znaju

a ja dalej obstaje, ze na zamowienie moze byc taniej :D konwalia piszesz, ze sama chcesz zlozyc - ale nasza kuchnia byla wyceniona tak tanio z montazem na miescu, a panowie maja takie fajowskie wiertarki, ze mysmy wiercili jedna dziure np 5 minut, bo beton i nasza nie wyrabiala, a ci jak w maslo - powycinali otwory na gniazdka, zlewy, poregulowali pushpulle, drzwiczki w linie, no wszystko w cenie
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Lis 2008, 12:42:16
a ja dalej obstaje, ze na zamowienie moze byc taniej :D konwalia piszesz, ze sama chcesz zlozyc - ale nasza kuchnia byla wyceniona tak tanio z montazem na miescu, a panowie maja takie fajowskie wiertarki, ze mysmy wiercili jedna dziure np 5 minut, bo beton i nasza nie wyrabiala, a ci jak w maslo - powycinali otwory na gniazdka, zlewy, poregulowali pushpulle, drzwiczki w linie, no wszystko w cenie

też się pod tym podpisuję. czasami nie ma co bawić się samemu w docinanie i montaż.
jak K. robił u mnie w dawnym pokoju biblioteczkę (raptem 9 półek, ale łącznie 27 dziur w wielkiej płycie) to mało mnie nie zabił za sam pomysł i pluł sobie w brodę, że się zgodził.

nionczka

My zamontowalismy kuchnie sami. Speca zatrudnilismy tylko do wyciecia blatu bo nie mielismy sprzetu. Co wiecej szafke na grzejnik "zbudowalismy" sami z elementów szafki ikeowskiej. Nie usmiechalo nam sie po prostu placenie 500 euro za montaz szafek, ktore kosztowaly 1000.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: elvelve w 26 Lis 2008, 12:10:44
Konwalia ma chyba nad lodówką licznik i stąd nie może tam umieścić szafki
Dobrze kojarzę?

My czasem nie montowalismy pleców jesli potzrebowalismy dostepu do sciany, np. krany, etc. W szafie w salonie wycielismy dziure,z eby byl dostep do kontaktów a licznik wody przeniosl nam hydraulik i nie wyszlo drogo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: konwalia w 25 Lis 2008, 20:23:56
wymyśliłam takie coś,
za meble bez sprzetów i blatów wyszłoby jakieś 2180,
co myślicie?

konwalia, wizualnie super - ja bym dodała jeszcze szafkę nad lodówką.

Zastanawiam się tylko, czy pralka przy "wysokim" wirowaniu nie bedzie się obijac o kuchenkę - chyba ze pierkanik bedziecie mieli do zabudowy, wtedy ok.

Acha, moge Ci podac namiar na faceta, który robił nam meble na wymiar. Przyjdzie pomierzy, zrobi wycene, a Ty nie musisz się decydowac, jak wyjdzie Ci za drogo. Polecam!!!!
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

#84
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Lis 2008, 12:34:36
ja bym tam pierdyknela szafke z wycieta tylnia scianka, zeby odczytac licznik sie dalo ;) bedzie jednolicie
no chyba, ze prawo zabrania takiego manewru na liczniku ;)

na pewno nie zabrania :) my tak mamy i faceci od liczników nigdy nie zgłaszali zastrzezen - zreszta szafki były zawsze (w przedpokoju) my je tylko przy remoncie wymienilismy na nowe.

A tak na marginesie - robienie licznikow w domu to kretynstwo. Moi rodzice mają na klatce - w szafce zamykanej na kłodkę. Jest szybka, wiec nawet nie trzeba byc w domu jak przychodzi pan odczytnik  :thumbup: :thumbup:

popieram zuzie i zwierzaka!!! Oni nawet docinali szafki mając na uwadze nasze krzywe sciany w bloku z wielkiej płyty.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

#85
Jestem przekonana że za te pieniądze można dostać coś lepszego, chyba wam się nie spieszy. Jak na mój gust te półki wiszące do siebie nie pasują. Nie chciałabym patrzeć na półśrodki przez 5 lat

Ikea nadaje się do bardziej przestronnych wnętrz

A montaż jest gratis w większości firm meblarskich

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403 my wlasnie czekamy na dociecie ;) bo przyszli do montazu i jeszcze sie cos niezgadzalo to docinaja teraz na warsztacie to kraglosci naszych scian :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

na lodówkę pójdzie mikrofala, i tak prawie jej nie używam

która wersja lepsza: z oszklonymi szafkami(1) czy bez (2) (tańsza o ponad 300zł)?
mąz woli 1, ja 2.

meble ostatecznie białe, blat czarny struktura kamienia

konwalia

zapomniałam załączyć zdjęcia  :headbang:

elve

#89
konwalia ja bym dała pełne drzwiczki
w takiej maleńkiej kuchni łatwo o wrażenie nieporządku, a witrynki tylko mogą to podkreślić
uchwyty w górnych szafkach dałabym w poziomie!

fajnie że frony białe, będzie więcej przestrzeni i białe sprzęty nie będą się tak rzucały w oczy

i co? zdecydowaliście się na ikea? czy robiliście wycenę w jakiejś firmie meblarskiej?

konwalia

elve nie robilismy wyceny, stwierdziliśmy że za 2300, to ciężko nam będzie coś znaleźć, a tak pogrzebiemy sami-P. robił już łazienkę, wiertarka jest (taka profesjonalna- dostał na imieniny  :point_lol:), wyrzynarka też.
próbuję go jeszcze przekonać do jednakowych frontów, zwłaszcza że witrynkowe mają szklane półki
piwko za uchwyty, zobaczymy jak się da zamocować "w praniu"

ale zaczniemy pewnie po świętach bo 20,21 grudnia P. ma egzaminy

giga

Cytat: konwalia w 03 Gru 2008, 20:11:31
...
która wersja lepsza: z oszklonymi szafkami(1) czy bez (2) (tańsza o ponad 300zł)?
mąż woli 1, ja 2.

jeżeli oszklone szafki, to może szyby matowe  :hmm:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

talula

No własnie nie wiem, co doradzic, jesli szkło, to matowe. No i szkło doda lekkosci, pełne szafki beda sprawiały wrazenie ciezszych i bardziej masywnych...

konwalia

Cytat: talula w 05 Gru 2008, 10:02:49
No własnie nie wiem, co doradzic, jesli szkło, to matowe. No i szkło doda lekkosci, pełne szafki beda sprawiały wrazenie ciezszych i bardziej masywnych...

właśnie dlatego się waham, choć matowe nie wchodzi w grę, bo to byłby dodatkowy koszt, a nie o to nam chodzi

elve

Cytat: talula w 05 Gru 2008, 10:02:49
No własnie nie wiem, co doradzic, jesli szkło, to matowe. No i szkło doda lekkosci, pełne szafki beda sprawiały wrazenie ciezszych i bardziej masywnych...

biały kolor powinien to zrównoważyć, choć....

dwa rzędy szafek to sporo....

teraz juz sama  nie wiem.... chyba że je podkleić ala zwierzak

ale ja nie lube witrynek, bo trzeba w nich utrzymywać idealny porządek

konwalia

Cytat: elvelve w 05 Gru 2008, 10:45:35
Cytat: talula w 05 Gru 2008, 10:02:49
No własnie nie wiem, co doradzic, jesli szkło, to matowe. No i szkło doda lekkosci, pełne szafki beda sprawiały wrazenie ciezszych i bardziej masywnych...

biały kolor powinien to zrównoważyć, choć....

dwa rzędy szafek to sporo....

teraz juz sama  nie wiem.... chyba że je podkleić ala zwierzak

ale ja nie lube witrynek, bo trzeba w nich utrzymywać idealny porządek

ja niestety zastanawiałam się i dwa rzędy ,muszą być, bo mi wszystko musi się zmieścić

zwierzatko_mojej_mamy

no istotnie problem przytloczenia ewentualnego ratuje tutaj bialy kolor - ja mam wszystko lite i sie ciesze - tylko w jednej szafeczce nad blatem mam takie rzeczy, ktore same generuja jako taki porzadek - ale w reszcie jakby byla szyba to lipa niezla :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve


konwalia

Niestety jeszcze sie nie zabraliśmy-wyskoczył na teraz remont samochodu.
Ja uświadomiłam sobie, że w tej kuchni nie przewidziałam żadnej szuflady  :headbang: na sztućće,
jak myslicie taki stolik naprzeciw kuchenki rozwiązałby sprawę?, tylko gałki do zmiany

zwierzatko_mojej_mamy

my zyjemy z jedna tylko szuflada na sztucce i 2 malymi na gary - tam wszystkie nasze naczynia sie mieszcza - to ikeowe cos ma jeszcze ta zalete, ze jest waskie i nie zawali Ci kuchni ;) ja bym brala :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl