remont kuchni małym kosztem

Zaczęty przez konwalia, 24 Lis 2008, 13:14:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

pralka musi być, bo mam tak zrobiona łazienkę, że mi nie wejdzie- jedynie mogłabym wyrzucić i prac ręcznie  :thumbup:

okno jest jednokomorowe, otwierane na lewo/ uchylne

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia


zwierzatko_mojej_mamy

konwalia a musi ? :> tzn nie wymieniacie? i macie do zabudowy pralke? a na glebokosc?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Lis 2008, 11:15:25
konwalia a musi ? :> tzn nie wymieniacie? i macie do zabudowy pralke? a na glebokosc?

ma dwa lata :/  60*60

zwierzatko_mojej_mamy

konwalia ale do zabudowy jest? tak tylko chcialam powiedziec, ze jak mysmy liczyli nasza kuchni zeby zlozyc ikeowa - to wyszlo 11000, a z montazem na wymiar zaplcilismy 6200 ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

no ta ostatnia wersja kosztowałaby mnie bez sprzetu 1900zł, bo ja te dwa kredensy mam obecnie w kuchni

konwalia

i biorę po uwagę fagerland bejca lub stat biały

zwierzatko_mojej_mamy

konwalia a to zmienia postac rzeczy :D leksviki sa fajowe ;D - a ta pralka bedzie odslonieta? i czy jest do zabudowy? bo jak nie to 60 glebokosci moze nie wlezc pod blat i wystawac
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Lis 2008, 11:34:00
konwalia a to zmienia postac rzeczy :D leksviki sa fajowe ;D - a ta pralka bedzie odslonieta? i czy jest do zabudowy? bo jak nie to 60 glebokosci moze nie wlezc pod blat i wystawac

pralka i zmywarka będzie odsłonięta, a blat biorę nie z ikei tylko 70cm na zamówienie- z tyłu zakryje to rury puszczone na ścianie

zwierzatko_mojej_mamy

czyli szufladki Ci sie wysuna od pralki? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

tak :), są troszkę niżej i wyjadą

wrobelek0403

Cytat: konwalia w 24 Lis 2008, 22:09:21
sprzęty będą białe, co do frontów chciałam drewno sosna bejca i jasny blat, ale odwrotny układ kolorów też wchodzi w grę.
czy zmywarka 45cm ma jakiś sens?


konwalia, ja ma 45, idealna do małej kuchni, ale zmywam codziennie, czasem co drugi dzien przy dwóch osobach. Przy czym M gotuje dosc ekspansywnie, duzo naczyn brudzi ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marcheewka

Cytat: wrobelek0403 w 25 Lis 2008, 13:13:52
Cytat: konwalia w 24 Lis 2008, 22:09:21
sprzęty będą białe, co do frontów chciałam drewno sosna bejca i jasny blat, ale odwrotny układ kolorów też wchodzi w grę.
czy zmywarka 45cm ma jakiś sens?


konwalia, ja ma 45, idealna do małej kuchni, ale zmywam codziennie, czasem co drugi dzien przy dwóch osobach. Przy czym M gotuje dosc ekspansywnie, duzo naczyn brudzi ;)


Ja też mam 45 i jest ok. Zmywam prawie codziennie ( no, chyba, że nie gotuję) Mieści sie wszystko, tylko trzeba nauczyć sie pakowac :-)

justynaaaa2

ja też mam zmywarkę 45 i dopóki nie zaczęłam pracować w domu to wstawiałam ją max. 2 razy w tygodniu albo i rzadziej  ;) teraz brudzimy więcej, bo więcej jesteśmy w domu, więc wstawiam raz na 2 dni :) tylko, że ja rzadko "piorę" garnki, patelnie itp. zwykle myję je ręcznie zaraz po użyciu, bo zanim bym to uprała w zmywarce to już by mi było potrzebne znowu ;) już wiele razy zdarzyło mi się, że wyjmowałam taką zaschniętą patelnię z brudnej zmywarki, bo była mi potrzebna  :bad:
no i musiałam sobie dokupić drugi komplet sztućców i kilka dodatkowych talerzy, bo brakowało  :crazy:

konwalia

wymyśliłam takie coś,
za meble bez sprzetów i blatów wyszłoby jakieś 2180,
co myślicie?

konwalia


elve

#67
konwalia ja bym pozostała przy jasnych frontach

i te witrynki nie wyglądają dobrze

albo rybki albo pipki  :point_lol:


panikarola

konwalia, ja bym dala jasne fronty.

zmywarka na bank, nawet jesli 45. ile kosztuje jedno mycie zmywarka? liczyła któraś?

uklad sprzetow fajny, a nad gora moze faktycznie pomyslec jeszcze? chociaz jakby elve nie powiedziala to bym nie zwrocila uwagi...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

elve

a jaką wysokość ma lodówka?

konwalia

lodówka 200- 210cm, wszystkie sprzęty 60cm szerokości- nad lodówką nie może być szafki- musi być możliwość dojścia do tego kąta

elve

#71
ok, w takim razie dałabym szafki H=90, a nad okapem, jedna nad drugą, dwie szafki okapowe o H=70 (2x35cm)
na górze możesz dać pudełka na rzadziej używane rzeczy

dwa rzedy szafek sprawiają takie przytłaczające wrażenie

zuzia

konwalia
a jesteś pewna, że ikea najtańsza? bo jak my szukaliśmy szafek to wcale tak nie było. a zwracaliśmy baczną uwagę na cenę bo nie jest to nasze docelowe mieszkanie i np. firma z radomia zrobiła nam szafki 50% taniej niż warszawska i taniej niż z ikei.

elve

zuzia dobrze mówi!

moze zróbcie projekt i przejdźcie się po firmach meblarskich

poza tym jest więcej dostępnych wymiarów i można łatwiej i lepiej coś dopasować

zuzia

konwalia,
wtedy możesz sobie zrobić też szafkę nad lodówka. ja tak mam - trzymam tam mniej potrzebne rzeczy bo ciężko sięgnąć, ale się przydaje.