remont kuchni małym kosztem

Zaczęty przez konwalia, 24 Lis 2008, 13:14:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

mam mega małą kuchnię niestety, lodówkę muszę mieć wolnostojącą i to jest jedyne dla niej miejsce, bo tam jest pion i liczniki i musi być dojście.
mój wstępny plan, sama nie wiem czy dobry

konwalia


konwalia

moja kuchnia jest gigantyczna, ma całe 6m2 , drzwi wywalilismy,

zwierzatko_mojej_mamy

konwalia oprocz poleczki na wino to czyms sie roznia ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Lis 2008, 13:29:24
konwalia oprocz poleczki na wino to czyms sie roznia ? :>

nie - w drugie wersji nie ma półeczki, ale jest wąska szafka (zamiast 60, pod zlewem jest 50cm i obok szafeczka 30cm)

zastanaiwam się czy przy takim układzie szafkowym zmieszcze graty

eva_luna

konwalia, nie tracilabym miejsca na poleczki na wino. Tzn mamy w obecnej kuchni i je przeklinam bo kurzy sie dziadostwo i wlasciwie mozna bylo tam normalna szafke zamykana zrobic.

konwalia

#6
niestety jak już udaje mi się na planie umieścić zmywarkę, to jest z dala od zlewu, bo przecież kuchenki nie wstawię pod okno, dla mnie ta półeczka jest dodana tak sobie- bo to jedyne co ma 20cm z szafek, przy szafce pod zlew z szufladą,
bo waham się też czy pod zlew z szufladą czy normalna- zastanawiam się jak wygodniej korzystać z kosza na śmieci. ale mam problemy......

konwalia

a tak jest teraz + suszarka wisi nad zlewem

talula

Konwalio, a zlewu nie da sie pod okno? bo mi cos tu ciag kucheny sie nie zgadza....jakos za blisko zlew i kuchenka...a lodowki na inna sciane sie nie da?..moja kuchnia ma tez 6 m2 a dało sie wszystko pogodzic..sprobuje poszukac zdjecia

zuzia

ja też bym się pozbyła półeczek na wino.

konwalia

z lodówką jest tego typu problem, że do tego kąta muszę mieć dojscie, bo tam jest pion z licznikami i rurami a blok nie taki nowy, a nie chcę juz lodówki przy oknie, bo tak strasznie daje słońce i aktualna się popsuła

zwierzatko_mojej_mamy

ja tez - moze sie okazac, ze w sralonie barek se strzelicie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

talula

Nie moge znalezc zdjec...moze wieczorem mi sie uda...u mnie mam kształ L kuchni... jest wygodniejszy niz dwurzedowa..tak mi sie przynajmniej wydaje...i zlew jest pod oknem..obok szafki ze zlewm jest zmywarka..a po lewej od zley kuchenka i dalej lodowka...

konwalia

albo tak z tym zlewem pod oknem

konwalia

a jak fizycznie wygląda u was otwieranie okna jak tam jest zlew?

Kasia

a nie masz uchylnego okna?


bo u mnie np. wogóle prawie nie otwieramy okna tylko je uchylamy

konwalia

Cytat: Kasia w 24 Lis 2008, 14:19:22
a nie masz uchylnego okna?


bo u mnie np. wogóle prawie nie otwieramy okna tylko je uchylamy

mam uchy;ne ale umyć czasem trzeba

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Konwalia, a zlew miesci Ci sie w 50 cm szafce? Nie za maly?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

konwalia

1. jesli planujesz płyte gazową, nie polecam usytuowania jej obok zlewu - bedziesz sobie zalewac płyte.
lepiej: kuchenka, zmywarka (pamietac, ze tez jej potrzebny odpływ), dopiero zlew.
w twoim projekcie zamieniłabym zlew ze zmywarką własnie.

Ja mam zlew ... a zresztą zamieszczam zdjecie - nasza kuchnia zaraz po powieszeniu szafek ;;) Ha, doczytuje powoli i widze, ze trzecie zdjecie to własnie mniej wiecej to :)

2. czy musisz miec pralke w kuchni, nie zmiesci Ci się w łazience???

3. Jesli szafki wiszące powiesisz ok. 40 cm nad blatem, bedziesz mogła zawiesic ich wiecej, lub beda wieksze. Mam tak ja i tesciowa i sprawdza się rewelacyjnie.

Cytat: konwalia w 24 Lis 2008, 14:14:15
a jak fizycznie wygląda u was otwieranie okna jak tam jest zlew?

niestety otwiera mi si ę tylko jedno skrzydło w pełni, drugie mogę uchylic lub otworzyć na ok. 30 cm.

Acha, polecam baterię z wyciąganym wężem - rewelacja. Nawet sobie kwiatki na parapecie nim podlewam :D

Cytat: nionczka w 24 Lis 2008, 15:09:02
Konwalia, a zlew miesci Ci sie w 50 cm szafce? Nie za maly?

okrągły się zmiesci.

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

Cytat: konwalia w 24 Lis 2008, 14:14:15
a jak fizycznie wygląda u was otwieranie okna jak tam jest zlew?

konwalia my bedziemy miec zlew pod oknem i kupilismy taki specjalny krac co sie go "chowa" jak sie okno otwiera - zaraz poszukam w necie to ci wkleje zdjecie ;)

zosia2007


nionczka

zosia2007 obawiam sie, ze ten kran nie zalapuje sie do kategorii remontu niskim kosztem :-) Ale fajny jest!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

Cytat: nionczka w 24 Lis 2008, 20:01:44
zosia2007 obawiam sie, ze ten kran nie zalapuje sie do kategorii remontu niskim kosztem :-) Ale fajny jest!

ale pewnie sa tez tansze, chodzi tylko o takie rozwiazanie. Ja wiem ze 1200 za kran to duzo :(

zosia2007

oooo, znalazlam cos tanszego ;)

troche inne rozwiazanie ale zawsze ;)


http://www.mizar.pl/Pyramis/1397