mieszkanie rilli - pierwsze efekty zdj 17

Zaczęty przez rilla, 24 Lis 2008, 10:53:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

rilla a nie mozna przesunac piecyka? :> u mnie przelecial prawei 1,5 metra :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

 a tutaj dla porownania ta opcja z ustawieniem obecnym
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mika

po pierwsze: nareszcie nowy wątek mieszkaniowy!!!! jupi jupi gratuluję
po drugie: wracam na poprzednie strony żeby doczytać gdzie mogę wtrącić swoje 3 grosze

mika

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Lis 2008, 13:47:45
elvelve  bo nie ma ladnych mebli :D do sralonu juz prawie sie poddalismy ;) tzn takich co mi sie podobaja

rilla - ja nie pomoge w kwestii mebli, bo takiego koloru nie lubie - ale lazienke Ci dlubie ;)


też jestem tego samego zdania w kwestii mebli, kolor (ten brąz) bardzo mi się nie podoba
a meble w wenge: no cóż - moda modą ale ten kolor jest bardzo wymagający! bardzo trudny w aranżacji i wymaga ścisłej kontroli w dodatkach, bardzo wiele osób łączy go z beżem czy wanilią - moim zdaniem całkowicie nietrafnie, tzn. zależy jeszcze z jakim beżem... ale prawdziwe wenge to jedyny ciemny brąz wśród egzotycznego drewna i łączenie go z ciepłymi odcieniami wygląda średnio, bardzo interesująco natomiast wygląda np. z zielenią
co do dębu - to jest bardzo klasyczna wersja urządzania wnętrz, jeśli się Wam podoba to poszłabym po całości w dąb... dąb ma również wiele odcieni, pamiętaj że należy zacząć od podłogi a nie od wybierania mebli!!!!
moje podstawowe pytanie: czy mieszkanie jest dobrze nasłonecznione?
czy macie już wybrane podłogi bo niedoczytałam albo ślepa jestem?
stolarka okienna będzie biała? a drzwiowa?
meble zostawiłabym na koniec

Co do łazienki
http://picasaweb.google.com/Rilla84/Mieszkanko02?authkey=hRnHCSwM_0Y#5272165901397586274
ten projekt moim zdaniem jest niespójny, sprzęty są porozrzucane
zaraz przejrze projekty zwierzątka i się wypowiem
co do kafelek: jestem za, widziałam na żywo są cudne

mika

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Lis 2008, 16:24:44
rilla a nie mozna przesunac piecyka? :> u mnie przelecial prawei 1,5 metra :D

hmmm tego piecyka nie da się przesunąć na drugą ścianę?
ja bym wtedy zmieniła ustawienie wanny, walnęłabym ją w tą wnękę, a tą ścianę zpiecykiem całkowicie zabudowała aż pod sufit jednkaowymi szafkami z jakimś pięknym frontem, do tego zrobiła wysuwany kosz na bielizne zabudowany i wysuwaną deskę do prasowania z takiej szafki, na tym projekcie ta łazienka wygląda na bardzo dużą

elve

#80
Nie mam żadnego programu, wiec załączam próbkę mojego niezaprzeczalnego talentu graficznego

Trochę rewolucja, ale bez przekuwania pionów kanalizacyjnych
Ściankę z wentylację trzeba nieco przedłużyć
Piecyk nad pralkę i przesłonić drzwiami lub żaluzją
Linia przerywana oznacza strefę gdzie można wprowadzić inną podłogę np. drewnianą, oddzielającą część z WC

Muszlę można wysunąć jeszcze do przodu i nad geberitem zrobić głębokie 30cm półki/szafki

mika

elvelve świetny pomysł  :bravo: ja bym jeszcze oddzieliła ścianką bardziej ten wc od reszty łazienki :D

mika

elvelve pytałam wczoraj o Twój kredyt ale cię nie było? jak stoją sprawy????

elve

#83
Próbka nr.2
Bez jakichkolwiek pracy hydraulicznych
Wymaga wykonania konstrukcji z płyt KG; umywalka raczej bez szafki
Piecyk nad pralką i zasłonięte
Wanna 160x80, ale przez to, ze asymetryczna to więcej miejsca jest
Linia przerywana j.w.

mika

elvelve to drugie odpada moim zdaniem bo się wchodzi na umywalkę, niezręcznie ale talent masz architektoniczny  :bravo:

elve

mika zostaje 70-80cm komunikacji... można całą konstrukcję jeszcze bardziej w lewo

rilla

dzieki dziewczyny! dzis i jutro robie projekty z mezem. Zobaczymy co nam wyjdzie. Ogolnie nie wiem juz czego chce, nie chce przesuc za bardzo nic w łazience. Zobaczymy czy uda nam sie cos fajnego zrobic

siog

Cytat: nionczka w 24 Lis 2008, 11:20:42
Cytat: rilla w 24 Lis 2008, 11:14:57
tzn mam juz plytki obliczone, jak wygladac ma łazienka wiem, robiłam projekt w jakims programie wczoraj

wrzucę za chwilke

ale jak ułożyć płytki? gdzie dać dekor żeby było ładnie? chcemy na pewno zdecydowanie więcej jaśniejszych płytek

Gdzie dac dekor, zeby bylo ladnie? Ja na to pytanie mam jedna odpowiedz NIGDZIE. Wiem, ze dekory sa modne i ze prawie wszedzie je klada,ale moim zdanie czesto ludzie z nimi przesadzaja. Za duzo tego, rozbijaja spojnosc i harmonie i stwarzaja wrazenie balaganu, zmniejaszaja optycznie a mnie osobiscie nawet potrafia wyprowadzic z rownowagi. Im mniej tym lepiej. Pomysl, ze do takiej lazienki jeszcze dodasz meble, reczniki, jakis szlafrok, jakies mydlo i robi sie burdel.


popieram Nionczke! Ladne ciekawe jednokolorowe plytki  maja wiecej klasy i stylu niz te z dekorem. Dekor opatrzy sie bardzo szybko i co wtedy trzeba zmieniac lazienke za 2 lata?

rilla

hm na razie decyzja z szybkim zakupem wstrzymana. Musimy to przemyśleć... może w weekend będzie chcwilka, bo teraz dopiero wróciliśmy do domu z pracy... więc nie mamy siły nic projektować:(

elve

rilla napewno nie chcecie nic przekładać? byłoby bardziej funkcjonalnie.... może i koszty nie będa bardzo wysokie!

z tych kafelków co wybrałaś ciemne dałabym na obudowę wanny i np na ścianie wokół WC i umywalki
jasne nad wanną, na podłodze
płytki do sufitu dałabym tylko na wanną
w pozostałych "mokrych strefach" do 120cm

nionczka

Cytat: elvelve w 25 Lis 2008, 21:44:23
rilla napewno nie chcecie nic przekładać? byłoby bardziej funkcjonalnie.... może i koszty nie będa bardzo wysokie!

z tych kafelków co wybrałaś ciemne dałabym na obudowę wanny i np na ścianie wokół WC i umywalki
jasne nad wanną, na podłodze
płytki do sufitu dałabym tylko na wanną
w pozostałych "mokrych strefach" do 120cm

Podpisuje sie pod tym imieniem, nazwiskiem i dorzucam numer i serie dowodu osobistego w bonusie!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

#91
hm wracam z kolejnymi koncepcjami

staraliśmy zacząć od podłóg i drzwi. I na wstępie mam pytanie: jakie zestawienie jest lepsze:
jaśniejsza podłoga, ciemniejsze drzwi
ciemniejsza podloga, jasniejsze drzwi
bardzo podobny kolor drzwi i podlogi

po długich rozmowach mamy wstepnie wybrany kolor drzwi

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


i teraz pytanie kolejne: jaki kolor podłogi do takich drzwi?

i czy płytki które pokazywałam na samym poczatku nei sa za ciemne do mieszkania do takich drzwi i takiej koncepcji kolorystycznej (cieplejszej)

elve

#92
rilla jasne podłogi są dobre gdy:
1) nie lubisz sprzątać albo masz dziecie albo masz zwierzątko
2) jesteś pedantką i każdy pełek cię irytuję
3) powierzchnia pomieszczeń nie powala
4) wnętrze nie jest zbyt jasne


do tych drzwi, to może bielony dąb, albo jesion....
raczej bym podłogi w tym samym kolerze nie dawała

rilla

poprawiłam... ale co do takich drzwi?

poprawiłąm zdjęcie

elve

co to za drewno/okleina?

zosia2007

rilla mamy podobny gust co chodzi o drzwi :) bardzo mi sie podobaja

justynaaaa2

rilla jak dla mnie do takich drzwi podłogi zdecydowanie jasne :)

zwierzatko_mojej_mamy

rilla moze kupisz nasze drzwi ? :> mamy nowki do sprzedania ;) z DRE kolor jasny orzech ;) takie poczworne wlasnie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rilla

zwierzak to prosze o wiadomosc na pw:) i najlepiej zdjecie

dziewczyny super! kolor jest ponoć orzech firma INVADO ze Śląska. Jutro jedziemy je zobaczyć na żywo...

to szukam kolorów podłogi, które podajecie... i wtedy spokojnie meble też w kolorze orzecha mogą być, prawda?:)

rilla

hm tutaj jest jesion

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


i dąb bielony

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login