mieszkanie rilli - pierwsze efekty zdj 17

Zaczęty przez rilla, 24 Lis 2008, 10:53:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rilla

Dziewczyny rozpoczęliśmy poszukiwania rzeczy do mieszkania. Mieszkanie w bliźniakach, zdjęcia i rzut mieszkania wrzucę.
Nio i zaczęły się schody... bo mamy inną wizję kolorów:)
Mieszkanie nie jest duże i nie wiem czy lepiej nie przesadzać z ciemnymi kolorami, płytkami i meblami.

Wrzucę kilka propozycji. Co o nich sądzicie?

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Wreszcie doczekałam się wątku  :bravo:

Służę radą!

rilla

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login




i tera zmoje pytanie jak zaprojektować sobie łazienke? ile kosztuje taki projekt? ja sama nei wymysle ile kupic płytek, a w sklepie w ktorym je wypatrzylismy chyba nie ma co liczyc na projekt gratis



elve

piękne te płytki....
daj projekt łazienki z wymiarami i zaznaczeniem mediów
może napisz na gazetowym fotoforum: http://fotoforum.gazeta.pl/71,1,794.html , maja tam rewelacyjne pomysły czasem

nionczka

Moim zdaniem wazniejsze od rozmiaru mieszkania jest to jak jest oswietlone. Jesli jest widne mozesz sobie pzowolic na ciemniejsze kolory niz w wiekszym, ale ciemnym.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

nio i salon

podoba nam sie ten stol i witrynka narożna, która zmieści nam się akurat za lodówka

tylko teraz kolor:
isc w ciemniejszy i czy cos jasniejszego

poniżej dwie propozycje

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

Cytat: elvelve w 24 Lis 2008, 11:04:49
piękne te płytki....
daj projekt łazienki z wymiarami i zaznaczeniem mediów
może napisz na gazetowym fotoforum: http://fotoforum.gazeta.pl/71,1,794.html , maja tam rewelacyjne pomysły czasem

o faktycznie!!!
napisze:) dzieki!


zwierzatko_mojej_mamy

rilla ja sobie na kratkowanej kartce narysowalam rzuty i policzylam po staremu m2 ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Cytat: rilla w 24 Lis 2008, 11:02:07
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login




i tera zmoje pytanie jak zaprojektować sobie łazienke? ile kosztuje taki projekt? ja sama nei wymysle ile kupic płytek, a w sklepie w ktorym je wypatrzylismy chyba nie ma co liczyc na projekt gratis





Zaprojektuj lazienke sama. To nie jest takie trudne. Pomysl gdzie co chcesz, gdzie masz podlaczona wode, odplywy, etc. Kieruj sie zdrowym rozsadkiem i bedzie dobrze. A my pomozemy! Na stronie bodajze kola widzialam programik do projektowania lazienek.
Kafelki obliczyc to zaden problem. To czysta matematyka. Plus dodajesz 20% na zapas, na wszelki wypadek.

A kafle mi sie podobaja, ale je jednolite. Te z listkami wprowadzaja troche za duzo zamieszania.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

tzn mam juz plytki obliczone, jak wygladac ma łazienka wiem, robiłam projekt w jakims programie wczoraj

wrzucę za chwilke

ale jak ułożyć płytki? gdzie dać dekor żeby było ładnie? chcemy na pewno zdecydowanie więcej jaśniejszych płytek

zwierzatko_mojej_mamy

rilla wrzuci to sie pomysli ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rilla

#11
http://picasaweb.google.com/Rilla84/Mieszkanko02?authkey=hRnHCSwM_0Y#5272165901397586274

tu jest mała próba stworzenia łazienki.

wanna jest za duża, ale inne w programie nie mieli.

I gdzie teraz te dekory? za kibelek?
za wanne?


rilla

nad wanna bedzie piec ponoć neizbyt ładny ale nei szpecący lazienki

zwierzatko_mojej_mamy

rilla nie dziala prosze Pani - wklej linka do picasy normalnego
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Cytat: rilla w 24 Lis 2008, 11:14:57
tzn mam juz plytki obliczone, jak wygladac ma łazienka wiem, robiłam projekt w jakims programie wczoraj

wrzucę za chwilke

ale jak ułożyć płytki? gdzie dać dekor żeby było ładnie? chcemy na pewno zdecydowanie więcej jaśniejszych płytek

Gdzie dac dekor, zeby bylo ladnie? Ja na to pytanie mam jedna odpowiedz NIGDZIE. Wiem, ze dekory sa modne i ze prawie wszedzie je klada,ale moim zdanie czesto ludzie z nimi przesadzaja. Za duzo tego, rozbijaja spojnosc i harmonie i stwarzaja wrazenie balaganu, zmniejaszaja optycznie a mnie osobiscie nawet potrafia wyprowadzic z rownowagi. Im mniej tym lepiej. Pomysl, ze do takiej lazienki jeszcze dodasz meble, reczniki, jakis szlafrok, jakies mydlo i robi sie burdel.

Daj projekt!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

wiem, dlatego wybralam płytki gdzie dekor nie mzoe byc porozrzucany. Jedynie w jednympasie jak na zdjeciu na górze mi pasuje.  I chyba dam go na scianie z kibelkiem

rilla

poprawiłam linka... a co ze stołem?

musimy go zamówić teraz żeby był na luty. Tylko który kolor? jeżeli ciemny to kuchnia (bo aneks) drzwi ciemne, ale jaka podłoga?

jezlei jasniejsze meble to jasniejsze drziw i kuchnia ale za to łazienka inna:/

ja powinnam miec kawalerke gdzie wszystko by mi pasowalo:D

rilla

zamawiajac krzesła musimy zdecydowac sie na obicie, ja bym chciala zeby pasowalo do kanapy... ale kanapy nie wybralismy.. a maz chce juz wszystko zamawiac:/

nionczka

Z dwoch opcji mebli wole ciemniejszy, chlodniejszy odcien. Kolory drewna powinny byc ujednolicone, ale nie musza byc takie same.
Ja lubie jak dzrzwi i podlogi maja ten sam kolor drewna. Moze byc nawet jasny i wtedy meble beda kontrastowaly. Albo ciemny jak meble, ale wtedy powinnas rozjasnic reszte kolorami na scianie, swiatlem naturalnym, sztucznym oswietleniem.

Pod ciemnym stolem, na ciemnej podlodze zawsze mozesz polozyc jasny dywan (o ile lubisz dywany oczywiscie).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#19
Lazienka: nie podoba mi sie, ze na przeciwko drzwi stoi pralka. Tak na dzien dobry. Wolalabym ja wcisnac obok kibelka, tak dyskretniej. A umywalke obok wanny i szafki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Rilla, daj wymiary łazienki z pionami to wieczorem coś pomyślę
Ja bym popracowała nad tym planem bo sprawia wrażenie zagaconego i niezbyt jest funkcjonalny

wanna czy prysznic?
dużo miejsca na przechowywanie?
wc podwieszane czy sojące?
macie piec w łazience?
jakieś odatkowe preferencje?
macie dobrych płytkarzy?

rilla

tak dywan chce, mnie si eten ciemniejszy tez bardziej podoba... tylko,z e wtedy chcialabym tez taka kuchnie... a wtedy w kuchni moze byc zbyt ciemno. Moj maz chce zeby podloga byla jasniejsza a drzwi ciemne, mnie sie to gryzie:/

rilla

Cytat: nionczka w 24 Lis 2008, 11:34:09
Lazienka: nie podoba mi sie, ze na przeciwko drzwi stoi pralka. Tak na dzien dobry. Wolalabym ja wcisnac obok kibelka, tak dyskretniej. A umywalke obok wanny i szafki.

tam juz jest podlaczenie, wiec chyba bedzie musiala zostac. tez mi sie to srednio podoba, dlatego byl pomysl zabudowania jej jakos

zwierzatko_mojej_mamy

rilla jesli pralka w tamtym miejscu, to
1. zamienilabym miejscami, zeby wysoki czlon byl przy zalomie
2. kupila pralke jak najwezsza, zeby zrownala sie z czlonem
3. zamowila mebel na wymiar ktory ukryje pralke identyczny z czlonem

ale najprawdopodobniej zrobilabym, jak mowi nionczka:

1. kibel tak jak jest
2. pralka w miejsce umywalki, ukryta w meblu wysokim az pod sufit - tam taki pojemny mebel moze stanac i nie bedzie klul po oczach na bank
3. w miejscu pralki i czlona obecnego umywalka z blatem az do wanny - pod blatem duzo miejsca na rzeczy
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rilla

Cytat: elvelve w 24 Lis 2008, 11:39:14
Rilla, daj wymiary łazienki z pionami to wieczorem coś pomyślę
Ja bym popracowała nad tym planem bo sprawia wrażenie zagaconego i niezbyt jest funkcjonalny

wanna czy prysznic?
dużo miejsca na przechowywanie?
wc podwieszane czy sojące?
macie piec w łazience?
jakieś odatkowe preferencje?
macie dobrych płytkarzy?

nie mam planu z pionami, jest u tescia:/
wanna, 180 + parawan
sporo miejsca na przechowywanie
wc podwieszane, geberit juz w scianie bedzie
piec jest "nad pralka"
płytkarze wlasnie sa u znajomych i za ok 1.5 tygodnia ich sprawdzamy