Imie dla chlopca

Zaczęty przez abkasia, 19 Lis 2008, 22:37:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

#25
a mi się podobają te męskie imiona, które twardo brzmią, np. Igor
nie lubię takich typu Kuba, Miłosz (skretyniały grafik w naszej agencji!), Krzysio, Marcin, Adam (tego to wybitnie nie lubię!) - w ZG był koleś, który przedstawiał się laskom: "cześć, jestem Adam, wyrucham i spadam!"

asia407

Jezeli nazwisko jest "egzotyczne", to typowo polskie imie nie bedzie pasowalo. A szkoda. Mnie najbardziej wlasnie te polskobrzmiace sie podobaja. Np. Stas, Franek, Tymon, Ignas. Ostatnio najbardziej Leon.
Jezeli bedziemy mieli kiedys syna, to znajdziemy sie w tej samej sytuacji.Nazwisko meza baardzo angielskie, do tego mieszkamy za granica. W tym przypadku do glowy przychodzi mi jedynie Alexander (Alex,chociaz o niebo bardziej podoba mi sie Olek), Adam, Maximilian (Max).
A moze jednak pasowalby do waszego nazwiska maly Leos.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: asia407 w 20 Lis 2008, 10:09:30
A moze jednak pasowalby do waszego nazwiska maly Leos.



oj straszna kakofonia się robi, język sobie można połamać prawie jak na Joli Lojalnej ;)

asia407

Cytat: golinda w 20 Lis 2008, 10:12:04
Cytat: asia407 w 20 Lis 2008, 10:09:30
A moze jednak pasowalby do waszego nazwiska maly Leos.



oj straszna kakofonia się robi, język sobie można połamać prawie jak na Joli Lojalnej ;)

A to szkoda.
Nic to, bedziemy myslec dalej  :knuje:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Leon wybitnie mi sie ne pdoba, kojarzy mi sie z naszym proboszczem, zasluzonym co prawda dla solidarnosci, ale hm chyba troche za bardzo dziewczynki podszczypywal...
Tymoteusz - nigdy zadnego nie znalam, ale kojarzy mi sie z osoba z lysa glowa i wielkimi uszami lol lol lol

Polskie imiona podobaja mi sie rzadko, Stanislaw jest OK, ale juz np. Bronislaw albo Wlodziemierz???
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aja

mi się podoba  :blush:

Dawid
Dorian
Norbert
Fabian
Alan (ale kojarzy mi się z modelem radia SB)
Julian (choć lekko zniewieściałe)
Erwin

asia407

Teraz ponoc wracaja imiona popularne za czasow naszych babc i dziadkow (Franciszek, Stanislaw, Aniela, Helena), a odchodza naszych rodzicow i nasze (Agnieszki, Moniki, Leszki,Mariusze).
Ale nie wyobrazam sobie nawac syna Bronislaw czy Wlodzimierz.
A moze Wiesiu  :P ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

moda na Staśków i Franków już chyba mija
ale tak naprawdę dziecko trzeba nazwać tak, żeby mu krzywdy nie zrobić
znam dziewczynę, która dała dziecku na imię Stefan, na nazwisko mają Piputa - chłopak jest w dodatku rudy (nie jego i nie ich wina, ale z imieniem rodzice mogli być mądrzejsi)

zwierzatko_mojej_mamy

u mojej mamy na oddziale byla India Kot co w sumie jakos moze i indyjsko/egipsko mozna polaczyc, jak rowniez Inez Kapusta :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007


golinda

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 20 Lis 2008, 10:40:09
u mojej mamy na oddziale byla India Kot co w sumie jakos moze i indyjsko/egipsko mozna polaczyc, jak rowniez Inez Kapusta :D

moja kol. dała córce na imię Ida, nazwisko Wolff
nie brzmi jak działaczka NSDAP albo poetka rewolucyjna? ;D

MagdaG

ja w prawdzie do macierzyństwa mam jeszcze trochę czasu.... ale imiona już wybrane - jeśli będzie dziewczynka to Zuzanna albo Zofia a jeśli chłopczyk to Jakub albo Filip...... a mam nadzieję, że kiedyś będę mogła wykorzystać wszystkie te imiona:) (tylko potem już w ogóle spodni dla siebie nie znajdę - taaaaaaki wieeeeeelki będę miała tyłek) :)

aja


eva_luna

a moze skoro dziecko miedzynarodowe, to warto o imieniu przetlumaczalnym pomyslec- np. Wojciech?
a propos dziwacznych imion- kolega meza chcial nazwac syna Kwadrat, a corke Krescencja.
W sumie ma corke, ale z tego imienia zrezygnowali, ciekawe czemu....

Zoska_Gruba

A moze Kajetan, raczej polskie choc nietypowe??

mayagaramond

Cytat: Zoska_Gruba w 20 Lis 2008, 10:54:39
A moze Kajetan, raczej polskie choc nietypowe??

to jest imie lacinskie :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Cytat: Zoska_Gruba w 20 Lis 2008, 10:54:39
A moze Kajetan, raczej polskie choc nietypowe??

Kajtek jest fajne może dla zwierzaka, nie wyobrażam sobie dorosłego mężczyzny o tym imieniu

jusia

Cytat: golinda w 20 Lis 2008, 10:38:30
moda na Staśków i Franków już chyba mija

a ja mam Frania, bo zawsze chciałam mieć :) i moda nie ma tu nic do rzeczy :)

abkasia a może Ariel ? albo Mikołaj? może Aleksander? a moze Mamert? (mnie się nie podoba, ale koleżanka bardzo chciała nadać dziecku, całe szczęście urodziła się dziewczynka- Ida )
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

golinda

Cytat: jusia w 20 Lis 2008, 11:05:00
moze Mamert? (mnie się nie podoba, ale koleżanka bardzo chciała nadać dziecku, całe szczęście urodziła się dziewczynka- Ida )

no naprawdę całe szczęście dla tego dziecka!!! ale ludzie mają pomylone pomysły!!!

zuzia

#44
Cytat: jusia w 20 Lis 2008, 11:05:00
Cytat: golinda w 20 Lis 2008, 10:38:30
moda na Staśków i Franków już chyba mija

a ja mam Frania, bo zawsze chciałam mieć :) i moda nie ma tu nic do rzeczy :)

abkasia a może Ariel ? a moze Mamert?

:padam:

brawurka

mysle ze nawet typowo polskie imie bedzie pasowało do nazwiska kasi.sama ma polskie i ladnie siekomponuje z nazwiskiem

zwierzatko_mojej_mamy

zuzia jest za to buzka padajaca z wrazenia i uciekajaca w poplochu  :ohboy: :padam:-
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

ale abkasia jakoś szczególnie obcojezyczniebrzmiacego nazwiska nie ma wiec nie rozumiem po co kombinowanie z zagaramanicznymi imionami




zuzia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 20 Lis 2008, 12:01:40
zuzia jest za to buzka padajaca z wrazenia i uciekajaca w poplochu  :ohboy: :padam:-
dzięki  :beer:

mayagaramond

Cytat: Kasia w 20 Lis 2008, 12:02:36
ale abkasia jakoś szczególnie obcojezyczniebrzmiacego nazwiska nie ma wiec nie rozumiem po co kombinowanie z zagaramanicznymi imionami

nie wiem (pamietam) jakie nazwisko ma abkasia, ale uwazam, ze imie musi pasowac do nazwiska. Juz kiedys pisalam o polaczeniu "Ricky Müller" to moim zdaniem jakas pomylka...

Tu artykul ze spiegla o imionach, niestety po niemiecku.

Syn Heid klum nazywa sie Henry Günther Ademola Dashtu Samuel  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"