Czy oszczedzacie i jak?

Zaczęty przez mayagaramond, 17 Lis 2008, 14:46:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniak1211

Cytat: mobka w 12 Lut 2012, 22:20:12
Dorzuce do raty za samochod :D
Ale tym samochodem bedziesz jezdzila po waciki :D

niewiemjaka

Cytat: Kasia w 12 Lut 2012, 20:52:36Muszę zobaczyć czy w millenium dalej ten aneks 500zl kosztuje.
Bo jak aneks płatny to nie bardzo mi sie opłaca knuje
Kasia ale pisałam, że mojej koleżance powiedzieli o takiej cenie za aneks jakby chciała z powrotem wrócić do PLN
normalny aneks jest bezpłatny (czyli ten ktory ty bys teraz chciala podpisac pln->chf) i to jest chyba wymogiem rekomendacji knf
więc jeśli nie planujesz że za jakiś czas bedziesz chciala zmieniac znow abarot, to wiesz ;) niemniej jednak jest to nie fair, bo w Multibanku sa darmowe te aneksy u mnie

Kasia

Aaaaaaaaa no to muszę policzyć co i jak
Wg mobkowych wyliczeń to ok 10zl oszczędności :)

annka-cygannka

Dziewczyny, robicie zakupy spożywcze przez internet? Ja przez ostatni miesiąc raz w tygodniu zamawiałam zakupy na cały tydzień, ale chyba przestanę, bo zjadają mnie wyrzuty sumienia, że kasę marnuję  (dostawa 19 zł) :blush:
Ale tak nienawidzę supermarketów... NIENAWIDZĘ.

Kasia

ale do supermarketu to na benzynke trzeba wydać, + pomyśl o straconym czasie, o tym ze nie lubisz, o tym taszczeniu siat do domu - to chyba wiecej kosztuje niż 19zł ;)

a jak ci szkoda 19 to może zamawiaj zakupów na 2 tygodnie wtedy Ci wyjdzie tylko 9,50 tygodniowo a to juz na pewno takiej niz wyprawa autem do supermarketu ;)

zwierzatko_mojej_mamy

policz, ile Cie wyniesie benzyna do supermarketu i odetchnij ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

ja zamawiam dość regularnie w pip, pow 150 dostawa jest free

chemie, kosmetyki kupuję co jakiś czas w rossmanie, tesco, lidlu

annka-cygannka

Nie no raz na dwa tygodnie to mi się połowa żarcia przeterminuje :) A gdzie jeszcze zamawiacie poza PiP? Ja na razie w auchan direct, ale ostatnio mnie wkurzyli nieświeżymi warzywami i chyba spróbuję frisco.
Mimo oszczędności czasu, to naprawdę szkoda mi tej kasy. Może na wiosnę będę miała więcej energii na zakupy. Wkurza mnie takie łażenie - tu najświeższe ryby, tam warzywa, jeszcze gdzie indziej mięso, tu najtańsze to, tam śmo. Zwariować można. Idę na łatwiznę dopóki śnieg się nie rozpuści.

justynaaaa2

jeszcze alma jest wg mnie dobra :) to chyba tam cena za dostawę jest uzależniona od tego, że jak ktoś w bliskiej okolicy też zamawia w podobnym czasie i jedzie jeden transport to koszty się obniżają  :hmm:
czasem można i od 50 zł. mieć dostawę za free :)

aja

Cytat: annka-cygannka w 16 Lut 2012, 17:16:13wyrzuty sumienia, że kasę marnuję  (dostawa 19 zł)
u mnie zalezy od sumy rachunku bo od 200 zł jest darmowa a robię raz na tydzień zakupy od pewnego czasu :) i bardzo ta forma mi się spodobała (pewnie jak zrobi sie cieplej to chętniej się wybiorę ze swoją zgraja ale póki co tak mi wygodniej)


ja od miesiąca prowadzę dziennkiczek kosztów - tylko tak się zastanawiam po co ?! ... chyba tylko po to zeby się wkurzyć

wrobelek0403

Cytat: aja w 17 Lut 2012, 21:03:22ja od miesiąca prowadzę dziennkiczek kosztów - tylko tak się zastanawiam po co ?! ... chyba tylko po to zeby się wkurzyć

ja jak prowadziłam, to wychodziło zawsze ze wydałam wiecej niz zarobiłam lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Cytat: wrobelek0403 w 17 Lut 2012, 21:31:35
ja jak prowadziłam, to wychodziło zawsze ze wydałam wiecej niz zarobiłam lol lol
To jest sztuka :D Mieć 10 zł, a kupić za 20 :D
Imagine there is no hate

aniak1211

A ja lubie jezdzic po sklepach i robic zakupy:D
Ale ja siedze w domu,nudze sie,
zawsze to pretekst zeby zrobic maly makijaz i wysc z domu;) :D
Pewnie odwidzi mi sie jak bede pracowac:)

damka

Cytat: Kasia w 12 Lut 2012, 21:52:36Muszę zobaczyć czy w millenium dalej ten aneks 500zl kosztuje.
Bo jak aneks płatny to nie bardzo mi sie opłaca

prawo bankowe gwarantuje ten aneks za darmo

kędzior

Na ogrzewaniu ciężko oszczędzać, bo jeżeli ktoś nie ma do wyboru alternatywnej formy dostarczania energii to w zimnie przecież nie będzie siedział. Zawsze można uważać na to co sie kupuje podczas codziennych zakupów.

nionczka

#915
Cytat: kędzior w 15 Maj 2012, 10:28:19Na ogrzewaniu ciężko oszczędzać
ale da się

np. najpierw wywietrzyć, potem grzać.  Obniżać temperaturę kiedy nie jest potrzebna, są sposoby
ja się powoli uczę korzystać z zimnej wody, w ramach oszczędności. do tej pory tylko gorącą odkręcałam. A teraz już nauczyłam się płukać naczynia w chłodnej.

Dodany tekst: 15 Maj 2012, 13:06:29


Cytat: aja w 17 Lut 2012, 22:03:22tylko tak się zastanawiam po co ?! ... chyba tylko po to zeby się wkurzyć

Taki dzienniczek pozwala nam uzmysłowić sobie, że tak naprawdę stać by nas było na więcej niż myślimy. Tylko kwestia organizacji i planowania
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: kędzior w 15 Maj 2012, 10:28:19Na ogrzewaniu ciężko oszczędzać, bo jeżeli ktoś nie ma do wyboru alternatywnej formy dostarczania energii to w zimnie przecież nie będzie siedział.
nie chodzi o to, żeby mieć zimno w domu, ale o to, żeby racjonalnie gospodarować tym ciepłem, odpowiednio wietrzyć i ogrzewać, nie zostawiać okien i ogrzewania, przykręcać na noc, bądź gdy się wychodzi itd.

Uważam, że jak najbardziej da się oszczędzać na ogrzewania. W granicach rozsądku oczywiście

iksa_nl

U mnie ostatniej zimy to oszczedzanie na ogrzewaniu to srednio wyszlo, bo jednak niania z mlodym w domu wiec grzalo caly dzien, to samo z pradem. Przeciez nie beda siedziec po ciemku i w zimnie ;)
Jak bylismy sami to jednak mniej placilismy. I za wode mialam zwrot a teraz mam doplaty ok. 30 pln co kwartal mimo zaliczki na 3 osoby.
No i jedna dziwna imo rzecz. Zuzywam wiecej wody cieplej niz zimnej, a przeciez i pralka, i zmywarka to zimna biora...
moze niania w tajemnicy rodzine kapie ;) mam zagwozdke z ta woda.

rudasekawf

Cytat: iksa_nl w 15 Maj 2012, 14:13:27Zuzywam wiecej wody cieplej niz zimnej, a przeciez i pralka, i zmywarka to zimna biora...
Serio dziwne. A wszystkie sprzęty podłączone są do rurek z zimną wodą lol może ktoś pomylił :P jak nie no ta bank niania robi kąpiele dla całej rodziny bliskiej i dalekiej, nie ma innej opcji. :)

Kasia

Cytat: iksa_nl w 15 Maj 2012, 14:13:27mam zagwozdke z ta woda.
a z której wody ty korzystasz?
bo ja zawsze odkrecam goracą wiec licznik bije ;)

nionczka

Cytat: Kasia w 15 Maj 2012, 14:31:04bo ja zawsze odkrecam goracą wiec licznik bije
ja też, ale uczę się powoli korzystać z zimnej, bo grzanie mam na gaz
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

Ja korzystam z letniej zeby cos oplukac czy cos, jak do czajnika czy do gotowania to zimna. W lazience letnia. Dla Mlodego ciepla.
Grzanie tez mamy na gaz, budynek to plomba, 8 mieszkan, ogrzewanie na wspolny kociol gazowy.
Na razie zakazalam niani mycia naczyn. Ona nie ma zmywarki i z przyzwyczajenia mi gary myje, ale efekty to zobacze pewnie za kwartal wlasnie. O ile w ogole.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: iksa_nl w 15 Maj 2012, 16:52:47Na razie zakazalam niani mycia naczyn. Ona nie ma zmywarki i z przyzwyczajenia mi gary myje, ale efekty to zobacze pewnie za kwartal wlasnie. O ile w ogole.
moze sie nie stosowac :D ja mojej mamie i babci juz 3 lata nie przestawilam ;) znaczy one u siebie zmywarke maja, ale nie odpalily jeszcze, bo sie boja, ze im kuchnie zaleje lol lol a jak tu sa to automatycznie leca z kazdym kubkiem i mnie wkurzaja niezmiernie, bo zawsze jest tlumaczenie "a bo to tylko jeden kubeczek" - co jest kompletna glupota, bo na ten jeden kubeczek i tak junkers startuje, puszcz ciepla i potem ta ciepla stygnie w rurach czekajac na kolejny kubeczek.. co jest tym dziwniejsze, bo babcia w domu zbiera gary do pewnej ilosci i dopiero wtedy myje przy zakorkowanym zlewie w ramach oszczednosci :D no jakies wariactwo
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malybob

chyba byl do tego odpowiedniejszy watek, ale znalezc nie moge...
Mam jednorazowy kod rabatowy 20% wazny przez 7 dni w okulary.szkla.com, chetnie udostepnie, jakby ktoras byla zainteresowana.