Czy oszczedzacie i jak?

Zaczęty przez mayagaramond, 17 Lis 2008, 14:46:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

errata

u nas był bardzo zawyżone prognozy, niby to później odejmowali, ale to i tak zamrażanie gotówki. No i ciężko jest się wtedy połapać ile tego prądu zużywamy, a tak na bieżąco wszystko jest jasne. Zresztą czemu niby mają obracać moimi pieniędzmi ;)

mobka

Cytat: errata w 02 Lut 2012, 12:46:19
u nas był bardzo zawyżone prognozy, niby to później odejmowali, ale to i tak zamrażanie gotówki. No i ciężko jest się wtedy połapać ile tego prądu zużywamy, a tak na bieżąco wszystko jest jasne. Zresztą czemu niby mają obracać moimi pieniędzmi ;)

Dlatego ja zadzwonilam z reklamacja i bede placic tak jak zuzywam +- kilka złotych.

kasiad

#877
Cytat: wrobelek0403 w 02 Lut 2012, 10:30:07
przy pradzie juz sie tak raczej nie robi. rachunki sa za rzeczywiste zuzycie.

jeśli ktoś ma odczyt comiesięczny  ;)
jesli ma blankiety prognozowane to są szacunki, firma zakłada, że odbiorca tyle zuzyje, chociaż wcale nie musi  ;)

Dodany tekst: 02 Lut 2012, 13:39:39

Cytat: Kasia w 02 Lut 2012, 10:46:21

ale jezeli prognozy sa za wysokie zawsze mozna zadzwonic i poprosić o przysłanie nowych rachunków z małymi prognozami - ja tak raz zrobiłam z działką, w jednym pólroczu mieliśmy masakryczne zuzycie pradu (niedopłata 1760zł - :ohboy:)

jeśli prognozy są za wysokie, nadpłata rozliczy się w rachunku rozliczeniowym  ;)
gorzej jak ktoś zakłada (lub nie chce tyle płacić), że zużyje mniej (a faktycznie zużywa po staremu), wtedy fakturą rozliczeniową można być deko zaskoczonym  ;)

Kasia

Cytat: kasiad w 02 Lut 2012, 13:37:01jeśli prognozy są za wysokie, nadpłata rozliczy się w rachunku rozliczeniowym  wink
gorzej jak ktoś zakłada (lub nie chce tyle płacić), że zużyje mniej (a faktycznie zużywa po staremu), wtedy fakturą rozliczeniową można być deko zaskoczonym  wink
nie no, ja bym tę prognmoze na ok 1760zł to chyba przez ponad rok wykorzystywała lol
to był jednorazowy wyskok jednej pani co sie chciała mieszkanie pradem ogrzewać ;) a mówilam że to nieekonomiczne lol

Kata

My mamy prognozy - dwa razy w roku odpisują liczniki i przysyłają rachunki. Niestety ostatnio przekraczamy te prognozy :(
Pozdrawiam

Kata

mika

Cytat: rudasekawf w 02 Lut 2012, 08:58:45
Muszę powiedzieć, że jestem ogromnie zdziwiona moimi rachunkami za prąd, mam w nowym mieszkaniu wszystko na prąd, używam dużo piekarnika, płyta indukcyjna, czajnik elektryczny, mikrofala, tv, laptop itd. i drugi mmiesiąc z rzeu dostałam rachunek niecałe 80 zł. Nie wiem czy pamiętacie, ale na starym mieszkaniu miałam prawie 200 i kuchenkę na gaz :)
my tez mamy wszystko na prąd i rachunki mamy rzedu 90 zł (zimą), latem 70-80 zł

rudasekawf

Cytat: mika w 02 Lut 2012, 15:12:24my tez mamy wszystko na prąd i rachunki mamy rzedu 90 zł (zimą), latem 70-80 zł
czyli jednak jest to możliwe :) martwiłam się, że gdzieś jest błąd i przyjdzie mi później dopłacić jakieś krocie

wrobelek0403

rudasekawf a co do poziomu rachunków to ma ja mam 140-170 co dwa miesiace i tez wszystko na prad, wiec mysle ze nie powinno Wam juz podskoczyc.

pewnie w starym mieszkaniu były bardziej energozrące sprzety.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

W zeszłym miesiącu zapłaciłam za prąd ponad 300 zł... ale na prąd niestety mamy wszystko, włącznie z ogrzewaniem - az boję się myśleć, jak skoczą rachunki teraz, przy mrozach...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

mignon

Cytat: wrobelek0403 w 02 Lut 2012, 16:53:39rudasekawf a co do poziomu rachunków to ma ja mam 140-170 co dwa miesiace i tez wszystko na prad, wiec mysle ze nie powinno Wam juz podskoczyc.

no my też tyle mamy, choć ostatnio przyszło 190 zł :/

damka

Cytat: niewiemjaka w 17 Sty 2012, 10:42:15uwaga -> nie we wszystkich bankach jest tak cudownie, np u mnie nie ma oplaty za konto i aneks to wiadome, ale za zmiane w druga strone, jakbym chciala wrocic do PLN znów, nic mnie to nie kosztuje
za to kolezanke w Millenium kosztuje aneks 500 zł!

uważam że powinna to skarżyć do KNF
inne były założenia ustawy...

kasiad

#886
Cytat: Kasia w 02 Lut 2012, 14:03:11

to był jednorazowy wyskok jednej pani co sie chciała mieszkanie pradem ogrzewać ;)

To też jest niebezpieczeństwo przy wynajmnie, ze lokatorzy zostawią po sobie taki "ładny" rachunek  ;)

Dodany tekst: pią, 3 lut 2012, 07:49:53

Cytat: Kasia w 02 Lut 2012, 14:03:11
a mówilam że to nieekonomiczne lol

Nie, no grzanie prądem nigdy nie było ekonomiczne ;D

Kasia

Cytat: kasiad w 03 Lut 2012, 07:48:19To też jest niebezpieczeństwo przy wynajmnie, ze lokatorzy zostawią po sobie taki "ładny" rachunek  wink

No własnie to tak było, babka u nas mieszkała na działce za darmo, mogła mieszkać ale miała dogladac aby się nikt nie przypałetał i miała psa dokarmiać
płaciła tylko za prąd
jak przyszedł ten rachunek to autentycznie myślałam że przyjdzie mi go zapłacic a babka sie wyprowadzi, no ale zapłaciła UFFFFF!

mobka

Otworzylam wlasnie rachunek w CHFach, zaraz zloze wniosek o sporzadzenie aneksu i bede kredyt w CHFach splacac :D Bedzie na kawalek raty za samochod :D

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Wrobelek, wlasnie dla Jo policzylam oszczednosc, wyszlo mi szalone 37zl :D Ale co im bede za darmo oddawac :D

Kasia

MOBKA ile chfow miesięcznie im płacisz?

mobka

Liczylam dla 614, ale okazalo sie, ze mam tylko 604, hmmmm ;)

Kasia

Muszę zobaczyć czy w millenium dalej ten aneks 500zl kosztuje.
Bo jak aneks płatny to nie bardzo mi sie opłaca :knuje:

wrobelek0403

mobka 37 zł piechotą nie chodzi, bedzie na piwo, ksiazke :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: mobka w 12 Lut 2012, 20:10:44wyszlo mi szalone 37zl Cheesy Ale co im bede za darmo oddawac Cheesy
Ale to jest 37zl. miesiecznie???
Teraz przelicz ile to bedzie w skali calego kredytu:)

mobka

Kasia, ustawa narzucila, ze aneks ma byc darmowy. Nei wiem jak z kontem w CHF, tu chyba oplaty moga byc. Ja nie mam.

Aniak, tak, miesiecznie. I to prawda, w skali kredytu bedzie oszczednosc znacznie wieksza. Ale czasami sie wychodzi z takiego zalozenia, ze co to 30zl. I sie nie chce. Mi sie nie chcialo, bo ja strasznei nie lubie formalnosci, malo rozumiem z umow, prawniczy jezyk jest dla mnei straszny. I zawsze sie boje, ze czegos nei zauwaze, cos przeocze itd. wiec jak juz cos mam, to czuje si ebezpieczniej. Ale ostatnio musialam sie zajac formalnosciami dot. kredytu samochodowego, ubezpieczenia go itd., wiec "na fali" zajelam sie tez hipoteka. I teraz moge tylko zalowac, ze tak pozno.

Kasia

Jutro zajrze do banku i sie dowiem :)

aniak1211

Cytat: mobka w 12 Lut 2012, 21:14:19Ale czasami sie wychodzi z takiego zalozenia, ze co to 30zl. I sie nie chce.
To co miesiac wrzucaj te 37zl. do skarbonki:D
Bedzie na waciki po roku czy dwoch:)

mobka

Cytat: aniak1211 w 12 Lut 2012, 22:08:17
To co miesiac wrzucaj te 37zl. do skarbonki:D
Bedzie na waciki po roku czy dwoch:)


Dorzuce do raty za samochod :D