Czy oszczedzacie i jak?

Zaczęty przez mayagaramond, 17 Lis 2008, 14:46:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

#75
ja tez... Na razie testuje na ile nizsza ceny produktow Tesco ma odbicie w jakosci - mam na mysli worki na smieci, chusteczki higieniczne, odswiezacze powietrza - tego typu pierdoly, na ktore jednak w skali miesiaca wydajemy niemalo. Roznica w cenie pomiedzy markowymi a Tesco spora, a np. worki na smieci (Tesco value, czyli te najtansze) okazaly sie niewiele slabsze od tych z Jana Niezbednego, podczas gdy kosztuja ca 50% mniej.

jusia

ale to pazdziernik jest miesiacem oszczedzania ;) mnie najbardziej sklania do oszczedzania analiza naszych wydatkow, arkusze excellaprowadzimy juz 11 m-cy  :crazy: :crazy: :crazy: chyba kestem uzalezniona  :blush:
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

mignon

vobi my mamy podobnie
poza tym jeszcze kilka miesięcy temu ciągle jedliśmy na mieście, a teraz staram się gotować w domu

vobi

#78
Poza tym TV nie zostawiamy na czuwaniu, wylaczamy z pradu ladowarki do telefonow kiedy telefony sie naladuja (myslalam ze to normalne, ale ostatnio sie dowiedzialam ze bynajmniej :hmm: - a dla Was to norma?), energooszczedna lodowka i zarowki, mamy dwufazowy licznik pradu wiec pranie czy prasowanie staram sie robic w tych godzinach kiedy prad mamy tanszy... Oszczedzamy tez na rzeczach dla Malej, jest to mozliwe glownie dlatego, ze nie jest alergikiem, wiec bez problemy pieluchy Pampersy zmienilismy na znacznie tansze a bardzo dobre IMHO pieluchy z Liedla (to samo z chusteczkami nawilzanymi), sloiczkowe jedzenie na domowe zupki by Babcia ;D no i kupujemy dla Niej glownie uzywane ciuchy (pare rzeczy z Allegro, ale mam teraz stalego dostawce w postaci szefowej mojej siostry, ktora ma 3-letnia corke i kope ciuszkow po niej w bardzo dobrym stanie :D). No i - podobnie jak mignon - staramy sie jak najrzadziej jesc na miescie. Nie powiem ze w ogole z tego zrezygnowalismy, ale czestotliwosc spadla znaczaco ;)

Dodany tekst: 01 Wrz 2009, 23:06:28

mignon, i jak wrazenia z porownywania? Tez testujesz Tesco czy z innego hipermarketu?

mignon

vobi, nam najbliżej do Reala i bywa z tym różnie, np. kostka do wc okazała się fatalna, ale już tańsze ręczniki papierowe, chusteczki są ok
do wypieków mogę mieć tańsze masło, nie czuję później różnicy w smaku ciasta
staram się nie kupować w hurtowej ilości jogurtów i innych produktów, które mają krótki okres przydatnosci do spożycia, bo zwykle póżniej część ląduje w koszu, moj mąż miał takie zapędy, że ładowal do koszyka, a ja to później wywalałam...  :crazy:
też mamy żarówki energooszczędne, zresztą za prąd nie płacimy dużo w porównaniu z innymi, gorzej z wodą, ale prać trzeba, myć się też ;D W przyszłym tygodniu mamy mieć zmywarkę, zobaczymy jak wyjdziemy na rachunkach
jeśli to możliwe parkujemy samochód w najtańszej strefie parkowania

justynaaaa2

ja też zaczynam oszczędzać ;) odkryłam, że zakupy w lidlu są o wiele tańsze niż w leclerc do którego zawsze jeździłam ;)
pewnie będę kupować tu i tu, bo w lidlu wszystkiego nie ma, ale już wiem jak sporo zaoszczędzić :)

Angie

Justa co będziesz kupowac w Lidlu ??? Może i ja się przerzucę  :hmm:

justynaaaa2

Cytat: Angelos w 02 Wrz 2009, 00:25:33
Justa co będziesz kupowac w Lidlu ??? Może i ja się przerzucę  :hmm:
mięso, wędliny, warzywa - to na pewno jest tańsze ;) nie wiem jak z wodą, sokami, bo na to jeszcze nie patrzyłam ;)
rzeczy jakieś typu oliwki czy inne "słoikowane" też tańsze :) choć wybór mały :(
no i słodycze bo mają bardzo dobre a u nas tego dużo schodzi  :blush:
generalnie mam kilka rzeczy ulubionych, które smakują mi tylko z jednej konretnej firmy i tutaj nie zamierzam eksperymentować a w lidlu ich nie uświadczysz ;) ale np. serki camembert turka tańsze są w leclercu niż w lidlu ;) więc nie zawsze sie opłaca ;)
mam natomiast teraz porównanie, po zakupach na działkę, większość kupiłam w lidlu rzeczy które zwykle kupowałam w innych supermarketach i wyszło mi o połowę taniej :)

callja

Uuuuuuuuuuuuuu, temat rzeka... Oszczędzanie wyssałam z mlekiem matki - jako dziecko nauczycielskie głodu wprawdzie nigdy nie zaznałam, ale nie przelewało się. Zawsze więc dwa razy obracałam w palcach złotówkę, nim wydałam. Potem studia - tatko w miarę poprawy własnej sytuacji finansowej bynajmniej nie stawał sie hojniejszy, więc żyłam z malutkiej renty po mamie. Najtańsze parówki z marketu były normą. Wychowany przez rozrzutną mamuśkę i nieodpowiedzialnego tatusia (chwilówki "na totolotka" etc.  :crazy: ) P. powolutku zaczyna akceptować moją opcję...
- chleb kupujemy na bieżąco (z zeschłego, jeśli się raz na ruski rok zbierze, gotuję zupę), podobnie warzywa i wędliny
- zakupy w Lidlu albo Biedronce
- nie leję wody w czasie mycia zębów
- naczynia opłukuję zimną wodą, "namydlam" płynem przy zakręconym kranie
- bojler włączam tylko do "dużego" prysznica/mycia włosów, na co dzień myjemy się w letniej wodzie
- wyłączam stand by TV, nie zostawiam ładowarek w sieci
- czajnik elektryczny zamieniłam na klasyczny
- piorę w niskich temperaturach, na krótkie programy, nie używam płynu do płukania
- proszek do prania kupuję w dużych pudłach
- chemia domowa made by Lidl (świetna!)
- żarówki energoooszczędne
- ciuchy kupuję niemal wyłącznie na wyprzedażach i w outletach, ale nie na bazarach ;) stawiam na jakość i wytrzymałość

Jedyne, na czym nie jestem w stanie przyoszczędzić, to ogrzewanie - zmarźluch ze mnie okropny :(
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

konwalia

#84
polecam worki z lidla, lepsze niż tesco(zwłaszcza sniadaniowe duzo mocniejsze), chemia też jest dobra(z tescowa gorzej)
założyłam sobie tą club card tesco, może na coś uzbieram
my tez jemy mniej na mieście, chyba że jedziemy gdzieś-tak raczej gotuję, bo wychodzi taniej
staram sie gotować i piec na kuchence(kupilam z gazowym piekarnikiem, bo mamy gaz za osobę w czynszu)
próbowałam zapisywać, ale ciężko mi to idzie, może spróbuje znowu

Dodany tekst: 02 Wrz 2009, 08:24:41

i zaczełam kupować karme puriny zamiast royalcanin róznica na miesiąc prawie 100zł/2 koty

Kasia

#85
Cytat: justynaaaa2 w 02 Wrz 2009, 01:51:58serki camembert turka tańsze są w leclercu niż w lidlu wink więc nie zawsze sie opłaca wink

mi te lidlowe serki pleśniowe bardzo smakują, ja bym je bardziej porównała do tych zagranicznych drogich plesniaków i w porównaniu z nimi wychodza taniej :)

Dodany tekst: 02 Wrz 2009, 06:41:41

Cytat: callja w 02 Wrz 2009, 02:28:05- chemia domowa made by Lidl (świetna!)
te produkty W5 sa rewelacyjne, porownywalne lub nawet lepsze od wiodacych marek sklepowych :)

Dodany tekst: 02 Wrz 2009, 07:45:36

ja w ogóle jestem fanka Lidla, na poczatku nie mogłam sie do niego przekonać ale z czasem wypróbowywałam kolejne rzeczy i okazało sie że sa one często lepsze niż te markowe :) a juz na pewno lepsze niż produkty tych tańszych marek
(np. zelki sa podobne do tych haribo i sto razy lepsze od paskud typu jutrzenka)

o tescowych, realowych czy innych supermarketowych markach nie moge tego powiedzieć! Ich jakość jest dużo gorsza niz markowych produktów ale często do zaakceptowania wiec tez kupujemy te produkty marek wlasnych.




Dodany tekst: 02 Wrz 2009, 08:47:51

aaaaaaaaaaa i przy markach własnych warto zwrócic uwage że teraz wiekszość sklepów wprowadziło marke własną premium, której jakość jest ciutke lepsza, cena ciutke wyższa od tych najtańszych ale jesdnak i tak nizsza niż tych marek wiodacych.


nionczka

#86
Ja od kiedy kupujemy pieluchy w Lidlu coraz wiecej rzeczy tam kupuje. szczegolnie,z  ekiedys nie mial markowych produktów a teraz ma. Wiec prawie mozemy tam zrobic normalne zakupy. Kupujemy marki lidlowskie i marki "markowe", ktore tez tam sa tansze.
Mleko, pieluchy, etc staramy sie kupowac hurtem podczas promocji. Ostatnio kupilam 6 puszek mleka po 900gr bo mialam znizke 70% przy takim zakupie.

Na pulpicie kompa mam teraz projekt domu, ktory jest moim celem i skutecznie mnie to powstzrymuje przed zakupami zbednych rzeczy online :-)

Ja podobnie jak Kasia polecam chemie gospodarcza z Lidla.

-nabial
-czekolady (slodycze oporcz czekolady gorzkiej tam sa dla nas za slodkie)
-pakowane wedliny
-makarony, ryz...
-warzywa w sloiczkach (ogorki, oliwki, papryka, baklazany, etc)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

ja kupuje namietenie w carrefourze plesniowe, oliwki i inne takie bajery marki carrefour :)

wszystkie kosmetyczne pierdolety "niespecjalistyczne" to w rossmanie marki ichniejszej, badz jakies inne promocje ;) czyli srajtasme, platki do twarzy, chusteczki, plyny do mebli.. przerzucilam sie na duze opakowania zarcia kociego + duze proszki + duze plyny, chociaz nie mam za bardzo miejsca do skladowania.
kupilismy kiedys 5 litrowego ludwika - to bylo chyba 2 lata temu i dopiero teraz sie konczy lol lol

i ZAWSZE jak sa promocje 2+1 lub dolaczane cos do czegos to biore to i ide sprawdzic ile kosztuje ODDZIELNIE, bo te cholerne marketu lubia robic tak, ze 4ropak piwa kosztuje wiecej niz 4 piwa oddzielnie.... debile......
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

Z marki TESCO polecam:
- mrożone cisto francuskie
- papier do pieczenia
- pomidory w puszce (chyba 1,29 zł/puszka) - są super
- papier toaletowy - dobra jakość a cena najniższa w stosunku do innych markowych

..jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę.

A, pasują mi chusteczki DADA z Biedronki, tzn. nie mi tylko dupce Pawełka.

W Biedronce kupowałam też schab, taki na schabowe, pakowany - dobra cena, jakosc bez zarzutu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Cytat: Kasia w 02 Wrz 2009, 08:39:49
mi te lidlowe serki pleśniowe bardzo smakują, ja bym je bardziej porównała do tych zagranicznych drogich plesniaków i w porównaniu z nimi wychodza taniej :)
napisałam o turku bo to jest jeden jedyny serek który mi smakuje z tego typu i tylko ten z pieprzem, żaden inny już mi nie podchodzi ;) innych pleśniaków nie kupuję, więc nie patrzę na ceny  ;)

zwierzatko_mojej_mamy

justynaaaa2 carrefour tez ma z pierpzem lol i z innymi bajerami - dlatego lubie ich marke, bo robia nie tylko ryz i jogurt jak tesco, czyli tak powszednie rzeczy, ale wlasnie i suszone pomidory i szparagi i inne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

w teso jest dobry z pieprzem ich marki wlasnej milkland czy jakoś tak

mignon

Ja też jestem fanką Lidla :) Uwielbiam tamtejsze sery

Angie

Do Lidla mam kawałek, ale w ramach spaceru moge się z Lenką czasem przejść :)
Może tez będę tam robić zakupy :)
Biedronki na Ursynowie nie kojarzę  :hmm: :hmm:

Kasia

Cytat: rubin04 w 02 Wrz 2009, 10:58:46A, pasują mi chusteczki DADA z Biedronki, tzn. nie mi tylko dupce Pawełka

no ja juz pisałam ze dla nas to niewypał, nie dość ze uczuliły to jeszcze mi podśmiarduja tak chemicznie ;)


a wiecie że w tesco na Wegrzech te najtańsze chusteczki nawilzane tesco są z tym plastikiem przy otwarciu. troche sie zdziwiłam ze takie tanie a rozwiazanie maja lepsze niż pampersy :) jeszcze ich nie wypróbowałam. W Pl ich chyba nie ma ale na opakowaniu również po polsku były napisy wiec może wkrotce bedą :)

justynaaaa2

Cytat: Angelos w 02 Wrz 2009, 11:23:13

Biedronki na Ursynowie nie kojarzę  :hmm: :hmm:
była kiedyś na natolinie, ale nie wiem czy ty wtedy już na ursynowie mieszkałaś ;) podpalili kiedyś pawilon i w rezultacie ją zamknęli ;) była potem jeszcze na zielonym ursynowie tak mniej więcej na przeciwko geanta, ale też już kilka lat jej nie ma, teraz jest chyba marcpol  ;)
nie wiem czy w wawie są gdzieś jeszcze biedronki, ja nie kojarzę  :hmm:

martullek

#96
kiedyś byłam w biedronce gdzieś na jelonkach - ale to kawał drogi ;)

Dodany tekst: 02 Wrz 2009, 12:02:45

mam całą listę
1 Warszawa ul. Wiatraczna 15
2 Warszawa Ul. Uniejowska 4
3 Warszawa Ul. Orląt Lwowskich 70
4 Warszawa Ul. Szobera 3A
5 Warszawa Ul. Jana Olbrachta 46
6 Warszawa Ul. Świetlików 9
7 Warszawa Ul. Łabiszyńska 16
8 Warszawa Ul. Wysockiego 10
9 Warszawa Ul. Skrajna 14
10 Warszawa Ul. Złotej Wilgi 2
11 Warszawa Ul. Goldoniego 1
12 Warszawa Ul. Szadkowskiego 1
13 Warszawa Ul. Targowa 24
14 Warszawa Ul. Witolińska 7
15 Warszawa Ul. Grochowska 338/340
16 Warszawa Ul. Światowida 53E
17 Warszawa Ul. Niemcewicza 26
18 Warszawa Ul. Kordeckiego 56/58
19 Warszawa Ul. Patriotów 110
20 Warszawa Ul. Zwoleńska 122/128
21 Warszawa Ul. Trakt Brzeski 73
22 Warszawa Ul. Grzybowska 12/14
23 Warszawa Ul. Korotyńskiego 23
24 Warszawa Ul. Głębocka 13
25 Warszawa Ul. Pruszkowska 4D
26 Warszawa Ul. Dobosza 12
27 Warszawa Ul. Wyki 11
28 Warszawa Ul. Warszawska
29 Warszawa Ul. Modzelewskiego 27
30 Warszawa ul. Jana Kazimierza 62
31 Warszawa ul. Dzika 2

kasiad

#97
Cytat: nionczka w 02 Wrz 2009, 09:20:36

Na pulpicie kompa mam teraz projekt domu, ktory jest moim celem i skutecznie mnie to powstzrymuje przed zakupami zbednych rzeczy online :-)


nionczka pozwól, że ściągnę Twój pomysł tego domu na pulpicie  ;)
bo to jest również nasz cel :)

my w Lidlu kupujemy:
- pieluchy Toujours
- chusteczki softino
- przepyszne wędliny PIKOK
- sezamki, ciastka, generalnie słodkości
- przyprawę do kurczaka w torebce a la złocisty kurczak za 49 gr, identyczna z Kamisa kosztuje 1,50 zł

anyday

a propos oszczędzania:




Nadal trzeba siusiać pod prysznicem


Wszyscy tak robią - kobiety, mężczyźni, dzieci, muzycy, filmowcy, Brazylijczycy, stwory z innych planet, sportowcy, a nawet King Kong i kochankowie ukryci w szafach. Siusianie pod prysznicem pozwala zaoszczędzić aż 12 litrów wody dziennie.

Oto druga odsłona kampanii Xixi no Banho zachęcającej do siusiania podczas kąpieli pod prysznicem. Celem kampanii jest zaoszczędzenie 4.380 litrów wody rocznie poprzez rezygnację ze spuszczania wody w sedesie.




Nazwa kampanii Xixi no Banho
Hasła kampanii Xixi no Banho
Kategoria ogólna Ekologia i środowisko
Czas 01.08.2009 - 31.08.2009
Kraj/kraje Brazylia
Nadawca Fundaçao SOS Mata Atlântica
Wykonawca F/Nazca S&S
Adresaci Ogół społeczeństwa brazylijskiego
Media Internet, billboardy, radio, prasa


http://www.kampaniespoleczne.pl/kampanie.php?kampania_id=838&action=szczegoly
biegać,skakać, latać, pływać! z poradnika młodego zielarza napisanego dla szczęścia ludzkości :D

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl