Autor Wątek: Czy oszczedzacie i jak?  (Przeczytany 57214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

doda

Odp: Czy oszczedzacie i jak?
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Lis 2008, 23:39:11 »
haha ja też Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
w sumie bardzo lubię robić te prezenty. już nawet zaczęłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

panikarola

« Odpowiedź #26 dnia: 17 Lis 2008, 23:52:04 »
a co kupilas? ja sie zastanawiam nad kremami od konwalii dla tesciowej. mamie prawie na pewno kupie jakies książki, mężowi tez jedna i cos do tego. dla przyjaciólki wymyslilam album na zdjęcia, ale musze cos jeszcze do tego wymyślić. i na razie tyle...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

doda

« Odpowiedź #27 dnia: 18 Lis 2008, 00:02:45 »
kupiłam kosmetyki w sephorze. skorzystałam z promocji, że jak kupisz dwa produkty to trzeci dostajesz gratis. kupiłam teściowej cienie do oczu, kredkę i masło do ciała, siostrze i cioci męża też kosmetyki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2008, 00:06:52 wysłana przez doda »

doda

« Odpowiedź #28 dnia: 18 Lis 2008, 00:06:05 »
dwa razy mi się wysłało Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

konwalia

« Odpowiedź #29 dnia: 18 Lis 2008, 06:34:26 »
to ja napisałam, że nie lubię oszczędzać na jedzeniu  :ag:
u nas sandacz w tesco w promocji kosztuje 15-20zł za pól kg mrożonego i wtedy kupuję, za jedzenie w kwocie 20 euro za kg nawet nie patrzę, nie istnieje dla mnie.
generalnie staram się kupować coraz mniej, bo potem wyrzucam, ale fakt moglibyśmy kupowac tansze jedzenie i nie zamawiać do domu gotowego raz w tygodniu  :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
za to kupuję najtańszą chemię, ścierki, ale papier muszę mieć biały i miekki
wodę zakrecam,
ale generalnie nie lubię oszczędzać,a le czas zacząc
« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2008, 06:36:18 wysłana przez konwalia »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 18 Lis 2008, 06:34:26 »

magdalinska

« Odpowiedź #30 dnia: 18 Lis 2008, 08:56:45 »
nie oszczedzam przy kapieli - woda sie leje pod prysznicem, lubie sie pomoczyc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj przy myciu zebow za to woda zakrecona.
zarówki wymienione na energooszczedne, wode w czajniku gotujemy tylko tyle ile potrzeba, bez "zapasów". Światła nie swiecimy jak nie potrzeba i tylko tam gdzie siedzimy.
Moi rodzice oszczedzaja tez na piecu podgrzewajacym wode - mnie to doprowadza do szału, ale rachunki zmniejszyly sie o ponad 1/3 Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj - włacza sie go jak potrzeba, czyli rano (musze wstac 15-20min wczesniej zeby woda zdazyła sie zagrzac), wieczorem, no i w ciagu dnia, jak jest potrzeba do mycia garów czy do gotowania.
Dodatkowo wyrzucili 2 zamrazarki, w ktorych moja mama uwielbiała robic sobie zapasy. W sumie piec + 2 zamrazarki dały rachunki mniejsze o ponad polowe.
Pralka tez ładowana cała, zmywarka tez. hmmm.... i to chyba wszytsko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

suegro

« Odpowiedź #31 dnia: 18 Lis 2008, 09:09:36 »
ja lubię wiedzieć, ile wydajemy. daje mi to taki komfort psychiczny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jeśli w danym miesiącu musimy coś kupić ponad limit, to kupujemy z oszczędności.
ale mam takie wrażenie, że bez kontroli to pieniądze lecą jak woda... ;/

Mój mąż ma identyczne podejście, ze mna jest gorzej, ale się uczę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Bo widzę dobre strony tego pilnowania pięniędzy i planowania wydatków.
Paradoksalnie dzięki oszczędzaniu tak naprawdę mogę sobie pozwolić na więcej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Kasia

« Odpowiedź #32 dnia: 18 Lis 2008, 09:14:55 »
jak wietrze mieszkanie to zakrecam kaloryfery
prądu jakos szczególnie nie oszczedzam ale wygaszam swiatło w pomieszczeniach w których nie urzeduję
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Lis 2008, 09:15:16 »
nie oszczędzam wody, lubię długo postać pod prysznicem, muszę mieć też w domu "pełną iluminację", bo nie znoszę ciemności (mąż mnie za to opieprza), TV też musi być włączony, nawet jak nie oglądam, bo nienawidzę takiej głuchej ciszy
na jedzeniu też nie oszczędzam, kupuję to, co nam smakuje i art. tylko dobrej jakości - żadnego mięsa i wędliny w supermarkecie!, owoce i warzywa staram się na bazarku - wiosną i latem zawsze.
samochód tankuję tam, gdzie jest najtaniej, zwykle na Neste albo LukOil - mój samochód to niestety koszmarny smok i ostro mi daje po kieszeni!
chemię do domu kupuję standardową raczej (większość zresztą to moja firmowa, więc za nią nie płacę), proszki do prania i płyny tylko w DE - jest kolosalna różnica w jakości niby tych samych marek
no i marnuje się u nas jedzenie, sporo rzeczy wyrzucam, obiecuję sobie, że z tym marnotrastwem będę walczyć, ale jakoś mi nie wychodzi
tak, niestety jestem rozrzutna i na pewno oszczędność to słowo raczej mi obce - dobrze, że mój mąż jest inny, bo byśmy zginęli!

Kasia

« Odpowiedź #34 dnia: 18 Lis 2008, 09:17:38 »
na jedzeniu nigdy nie oszczedzam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

uwielbiam jeść Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj chociaz raczej mało sie wyrzuca - żarłok Kasia wszystko wyjje z lodówki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #35 dnia: 18 Lis 2008, 09:42:55 »
u nas jedzenie raczej sie nie marnuje - kupujemy tylko tyle, ile mozemy przejesc..

jusia

« Odpowiedź #36 dnia: 18 Lis 2008, 09:53:27 »
hmm...
po pierwsze od września zapisujemy nasze wydatki, mąż zrobił odpowiedni arkusz w excelu i wiecie to działa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj już wiem, na co idzie najwięcej forsy i paradoksalnie nie jest to jedzenie (jak zawsze myślałam), do pracy jeździmy komunikacją miejską, tankujemy na Neste, w domu na stand by właściwie niczego nie zostawiamy, nie umiem i nie chcę oszczędzać na prądzie (mam bojler elektryczny i oszczędności sprowadzały się do tego, że wciąż była zimna woda), no i czasem (często) się dogrzewam farelką, bo jestem bardzo ciepłolubna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

suegro

« Odpowiedź #37 dnia: 18 Lis 2008, 10:03:59 »
hmm...
po pierwsze od września zapisujemy nasze wydatki, mąż zrobił odpowiedni arkusz w excelu i wiecie to działa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj j

Też mam taki budżet w excelu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Właśnie próbuję wpisać zaległe urlopowe wydatki :ag:

nionczka

« Odpowiedź #38 dnia: 18 Lis 2008, 10:07:57 »
Oszczedzam, ale nie za wszelka cene.

-oszczedzam prad kiedy go nie potzrebuje
-wode, oporcz prysznica bo mi ciagle zimno. Gdybym miala wanne paradoksalnie zuzywalabym mniej wody.
- kupujemy malo jedzenia, ale zawsze dobre gatunkowo i nigdy niczego nie wyrzucamy. Wolimy jesc na miescie niz zrobic zakupy i potem ich nie wykorzystac.
- srodki czystosci i kosmetyki kupujemy dobrejj jakosci i wydajne, ale zawsze staramy sie kupowac opakowania promocyjne (2x1, plus 33% gratis, etc). Te opakowania dotycza tez zakupów jedzeniowych. Pijemy duzo kawy wiec zawsze bierzemy jedna marke, ale tylko wtedy kiedy daja plus 33% gratis.
- wylaczamy ogrzewnie gazowe kiedy wychodzimy do pracy
- chodze duzo po sklepach i wiele rzeczy kupuje na wyprzedazach, zalapuje sie na rozne oferty, etc. 90% rzeczy dla Irene kupilam wlasnie w ten sposób, z 70% znizka.

A glownie oszczedzam pieniadze. Lubie widziec jak rosna moje oszczednosci. To mi daje poczucie bezpieczenstwa, kontroli i troche luksusu :-) Przy mojej cholernie wysokiej hipotece wiem, ze przy odrobinie dyscypliny bede mogla sobie pozwolic na fajne wakacje, etc.

U mnie oszczedzanie to raczej planowanie niz rezygnowanie z czegos. Ni i excell u nas sluzy do wszystkiego (wydatki, planowanie, tabelki... ja zyc bez tabli nie moge :-))
Nigdy nie widzialam 0 na moim koncie, nie mowiac juz o saldzie ujemnym. I to nie dlatego,z e duzo zarabiam, ale dlatego,z e umiem oszczedzac. Moja mama zawsze nam mowila, ze bogaty jest nie ten, ktory duzo zarabia, ale ten, ktory malo wydaje. Swieta racja!
« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2008, 10:12:43 wysłana przez nionczka »

foszek

« Odpowiedź #39 dnia: 18 Lis 2008, 10:11:53 »
Korzystacie z tzw kart lojalnosciowych? Bo ja tak i okazalo sie ze w ciagu roku nazbieralam pkt tyle ze moge wyplacic sobie 100 €

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 18 Lis 2008, 10:11:53 »

Kasia

« Odpowiedź #40 dnia: 18 Lis 2008, 10:12:46 »
a ja zawsze smiałam się z mojej cioci która wszystko zapuisywała w notesiku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a tu widze że to dość popularne

My system oszczedzania mamy prosty, przychodzi wypłata - konkretna suma ląduje na koncie oszczednosciowym a reszta na wydatki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i tej reszty nie oszczedzamy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
kupujemy tyle na ile ta reszta pozwoli Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

takiem systemem odłożylismy juz na remont dwóch mieszkań, slub i samochód Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nionczka

« Odpowiedź #41 dnia: 18 Lis 2008, 10:17:30 »
Korzystacie z tzw kart lojalnosciowych? Bo ja tak i okazalo sie ze w ciagu roku nazbieralam pkt tyle ze moge wyplacic sobie 100 €

My mamy kilka roznych takich. Z sieci supermarketów, linii lotniczych, stacji benzynowych, dostawcy gazu... Teraz wlasnie zamieniamy punkty za gaz na 250 kwh gazu na ogrzewanie mieszkania.

Kasia

« Odpowiedź #42 dnia: 18 Lis 2008, 10:19:10 »
kart lojalnościowych mam od zatrzesienia ale rzadko kiedy można coś konkretnego dostać  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nionczka

« Odpowiedź #43 dnia: 18 Lis 2008, 10:23:25 »
My musimy kontrolowac wydatki bo:
- ja oporcz pensji mam prowizje, ktore sa rozne w zaleznosci od klienta/projektu i w sumie czesto nie wiem ile zarobie
- mam dodatkowe prace (tlumaczenia), ktore od razu ida na konto oszczednosciowe
- moj maz ma firme wiec tez zalezy wiele od wyników i oszczednosci sa niezbedne. teraz pracuje juz 2 m-c oporcz tego w innej firmie i ma stala pensje, ale z prowizjami wiec kontrolowac trzeba. Nauczylismy sie zyc za pensje podstawowa a reszta do skarpety :-)

panikarola

« Odpowiedź #44 dnia: 18 Lis 2008, 10:37:39 »
o, to mi przyszlo do glowy, ze staram sie kupowac rzeczy w opakowaniach na raz - czy pupla pomidorowa, czy fasolka czerwona, jak kupie w duzym opakowaniu np a potrzebuje tylko pol, to druga polowa laduje po dwoch dniach w koszu.

jestynka

« Odpowiedź #45 dnia: 18 Lis 2008, 11:02:14 »
a my poradziliśmy sobie z jedzeniem , aby nie wyrzucać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
m. kupił pojemniki termiczne i tam jedzenie bardzo długo wytrzymuje. Jak coś ugotowałam za dużo to siup do pojemnika i wyjmujemy np. za tydz. Można też oszczędzać ,że jak jest promocja to kupujemy duża ilośc czegoś zostawiamy tyle ile chcemy zjeść reszta do pojemnika.
Odkąd je mamy , ani razu nie wyrzuciliśmy jedzenia, z czego się bardzo cieszę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #46 dnia: 18 Lis 2008, 11:03:32 »
u mnie wiekszosc rzeczy mrozi sie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

za leniwa jestem na codzienne zakupy

dagi

« Odpowiedź #47 dnia: 18 Lis 2008, 11:06:48 »
o, to mi przyszlo do glowy, ze staram sie kupowac rzeczy w opakowaniach na raz - czy pupla pomidorowa, czy fasolka czerwona, jak kupie w duzym opakowaniu np a potrzebuje tylko pol, to druga polowa laduje po dwoch dniach w koszu.
tez się na tym kiedyś złapałam, wydaje się, że kupując większe opakowanie płacisz mniej, ale nie zawsze się to sprawdza, bo nie w każdym przypadku jestem w stanie wykorzystać to duże opakowanie i niestety czasem reszta ląduje w koszu. Teraz kupując różne opakowania przed wzięciem dużej puszki najpierw zastanowię się czy na pewno to zużyję.

I muszę dodać, że my staramy się oszczędzać głównie ze względu na ochronę środowiska czy też ze względu na to że niektórzy głodują podczas gdy my wyrzucamy jakieś jedzenie. Pewnie, że przy okazji są dodatkowe oszczędności, więc to dodatkowy powód do oszczędzania  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
url=http://www.przewodnikmp.pl] Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj [/url]

eva_luna

« Odpowiedź #48 dnia: 18 Lis 2008, 11:17:19 »
my comiesieczne koszty zapisujemy w exelu, oszczednosci to nie daje, ale wiemy co mamy zaplacone a co czeka do zaplaty.
Fajne jest to, ze mam w miare staly dochod z korkow, wiec na takie codzienne zakupy przy domu zawsze mam pare groszy w portfelu i nie musze ciagnac z "glownej" pensji.
Kiedys udawalo nam sie oszczedzic, ostatnio zdaza sie, ze pod koniec miesiaca mamy tyle, co na bulki i ser.....

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #49 dnia: 18 Lis 2008, 11:49:24 »
ja tak mysle i mysle na czym oszczedzamy..

1.komp moj chodzi cala dobe - czasami i 30 dni bez wylaczania, no ale to nie dziwota Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj router tez
2.mysle nad tymi perlatorami do kranow i prysznica, ale to pozniej
3. zawsze gasze swiatlo za soba i innymi - to robota babci - i lubie w polmroku siedziec
4. kupujemy coraz mniejsze chleby zauwazylam, zeby sie nie zsychaly Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
5. zaczelismy powoli przezwyczajac sie do mrozenia
6. mamy energooszczedne zarowy wszedzie

moje ulubione:
!! oszczedzam pasjami oliwe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj - taka z zalew roznych oliwnych rzeczy - takie z suszonych pomidorow, baklazanow, czosnku - zawsze zostawiam w sloiku i  uzywam do sosow na pizze, do salatek, do marynowania mies Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj to moje ulubione odkrycie oszczednosciowe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę