Czy oszczedzacie i jak?

Zaczęty przez mayagaramond, 17 Lis 2008, 14:46:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

callja

Cytat: ze_nitka w 04 Sty 2014, 09:07:25Callja, co w takim razie jecie na sniadania i kolacje?
Płatki jaglane i owsiane (owies jest niskoglutenowy), kaszę gryczaną z mlekiem sojowym, "kanapki" z wafli ryżowych, omlety naturalne, jajecznice/frittaty w różnych opcjach... Teraz zamierzam wypróbować cecinę - włoskie podpłomykopacki z mąki cieciorkowej. Możliwości jest sporo, choć przyznaje, że za bułeczkami bbb tęsknię i zdarza mi się czasem lekko zgrzeszyć ;) Czasem nastawiam wieczorem wolnowar z warzywnym "gulaszem" lub mieszankami z udziałem ziemniaków - gdy wstajemy rano, ciepłe i smaczne jedzenie jest akurat gotowe. Na kolacje często zdarza nam się popijać zupy-kremy ze sporych kubeczków. Sycą i nie podrażniają żołądka - przeważnie szykuję je w wersjach wegańskich, na mocnych wywarach warzywnych.

Kupny chleb bezglutenowy ignoruję - nieludzko drogi i niesmaczny. Może kiedyś zacznę piec pieczywo sama, ale na razie temat odłożyłam na dalszą (i pozytywniejszą finansowo) przyszłość.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

szelma

My kupujemy mało świeżego jedzenia. Ja zazwyczaj kupuję na bieżąco warzywa i owoce, jogurty itp. rzeczy, które ja jem. I zjadam to, więc nie mam strat ;) Gorzej z D., bo on nie lubi jeść tego samego 2 dni z rzędu i lubi mieć wybór, więc ma 3 różne wędliny, które potem się psują. Ale kupuje po porstu małe porcje.

Chleb kupujemy rzaaaaadko. D. zjada go wtedy na kolację albo ja wyjątkowo na śniadanie zjem. A tak to ja na śniadanie owsiankę czy inne płatki, a na kolację jem obiad :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

jestynka

Cytat: Kasia w 04 Sty 2014, 09:52:17
U nas najwiecej pieczywa sie marnuje. Jak kupimy mniej to zabraknie, jak kupimy normalnie to często zostanie bo cos nam wyskoczy i nie zjemy pieczywa. A ze piekarnia tylko rano chlebem dysponuje to trzeba rano kupić a potem sie okazuje ze jednak w domu nas nie będzie. Dobrze ze to pieczywo dobre jeszcze przez dwa dni. No ale i tak zostaje często. I rady na to nie mam.
Inne rzeczy to raczej dojadamy i raczej nic sie nie marnuje.

my raz w tyg. robimy grzanki : chleb w jajku z solą pieprzem, lub ziołami. One sa lepsze jak pieczywo jest czerstwe
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: jestynka w 17 Sty 2014, 17:21:56
my raz w tyg. robimy grzanki : chleb w jajku z solą pieprzem, lub ziołami. One sa lepsze jak pieczywo jest czerstwe
też je z M. lubimy. tylko na wierzchu (już po usmażeniu) musi być pomidor. wtedy jest najlepsze!

jestynka

Cytat: zuzia w 19 Sty 2014, 10:05:06
też je z M. lubimy. tylko na wierzchu (już po usmażeniu) musi być pomidor. wtedy jest najlepsze!

o! w sierpniu spróbuję :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Cytat: jestynka w 19 Sty 2014, 18:27:20
o! w sierpniu spróbuję :)
hmm dlaczego w sierpniu? Pomidory może teraz bez szalu, ale te małe jak poleza z 3dni to całkiem smaczne są

ddu


wis

Zawsze można dać z puszki :)

ddu

o takiej porze wolę z puszki
choć na grzankę to chyba najbardziej pasowałyby mi z oliwy

jestynka

Cytat: konwalia w 19 Sty 2014, 19:10:41
hmm dlaczego w sierpniu? Pomidory może teraz bez szalu, ale te małe jak poleza z 3dni to całkiem smaczne są

jednak wolę sierpniowe :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Deremere

Chcę kupić ekspres do firmy dla pracowników. Jakieś porady na co zwrócić uwage przy wyborze urządzenia?

Nikkolino

#1136
Pamiętaj, że ekspres do kawy wymaga regularnej konserwacji i serwisu. Wybierz ekspres, który jest nie tylko wydajny, ale także łatwy do utrzymania w dobrej kondycji.
Pamiętaj, że najlepiej jest także skonsultować się z profesjonalistą z branży kawowej lub dostawcą ekspresów do kawy, aby uzyskać dokładne rady i wybór odpowiedniego modelu do Twoich potrzeb.

Zerknij sobie na ofertę tchibo dla firm W firmie doradzą jakie urzadzenie będzie dla Ciebie najlepsze.

Mary543

Oczywiscie, że wymaga konserwacji ale za to jaki daje efekt.. mmm parzę wlasnie swoją poranną kawusie
Wyszukiwarka wakacji https://trigodi.com/