florystki na pomoc:)

Zaczęty przez MagdaG, 14 Lis 2008, 09:50:49

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MagdaG

Dziewczynki.... wprawdzie mam jeszcze trochę czasu do ślubu, ale już teraz postanowiłam, że bukiet będę robić sama. Chciałam robić prosty bukiecik z kalii ale pani w kwiaciarni zaśpiewała mi ponad 15 zł za jedną kalię, więc przerzuciłam się na herbaciane róże - prosty bukiecik z samych obranych róż i dużych liści dookoła z długą zwisającą kokardą. Teraz tylko jeden problem - słyszałam, że róże się inaczej drutuje niż inne kwiatki (pani w kwiaciarni mówiła, że absolutnie nie dam sobie rady) - czy to prawda? A jeśli prawda to jak się te cuda drutuje - jakieś wskazówki? z góry dziękuje:) :confused:

emcia

#1
Przekłuwa się drut, zawija i skręca.
Czasem w ogóle nie trzeba nic drutować.

OlaFasola

#2
Żadna ze mnie florystka, ale sama robiłam swój bukiet ślubny, były w nim również róże i ani kawałka druta. Z drugiej strony nie miałam pojęcia, że powiniem się tam znaleźć więc może to dlatego :)
Co do kalii to poszukaj na giełdzie kwiatowej jeśli masz możliwość, ja kupiłam pęczek 10 sztuk za 50 pln w sierpiniu tego roku. Kwiaciarnie na pewno mają spore marże, więc warto poszukać gdzie indziej.

MagdaG

OlaFasola - o giełdzie kwiatowej słyszałam ale najbliżej Sosnowca z tego co wiem to jest w Tychach (może jest bliżej ale nie słyszałam) więc benzyna jaka pójdzie na taką wycieczkę wyjdzie więcej niż same kwiatki:(

MagdaG

emcia załączam fotkę - o coś takiego mi chodzi tylko kolor herbaciany lub kremowy (suknia ecru), troszkę prostych liści (nie wiem jak się nazywają, coś takiego jak jest przy konwaliach) i biała długa wstążka :)

rilla

hm nie wiem ile kosztuja kalie na gieldzie, ale jak to był twoj pierwszy pomysl to moze warto pojechac na gielde i je kupic?

aha na kwiatach sie nie znam, ale biała wstazka do roz ecrue i sukni ecrue - zdecydowanie nie

sunflowerka

Eee na giełdę w Tychach wcale nie jest tak daleko. Ja mam z Czeladzi jakieś 35 km w jedną stronę. Sama mam zamiar wybrać się po kwiaty na mój ślub właśnie na giełdę.
Zerknij na cennik:
http://www.sgk.tychy.pl/

emcia

Cytat: rilla w 14 Lis 2008, 13:50:42
hm nie wiem ile kosztuja kalie na gieldzie, ale jak to był twoj pierwszy pomysl to moze warto pojechac na gielde i je kupic?

aha na kwiatach sie nie znam, ale biała wstazka do roz ecrue i sukni ecrue - zdecydowanie nie


Wstążka powinna być zdecydowanie w kolorze sukni.

Co do bukietu to najłatwiej byłoby Ci zrobic go w mikrofonie i już bez drutów. Bukiet wtedy będzie bardziej równy i symetryczny.
Możesz mieć problem z ułożeniem takiej kulki w ręku i niepotrzebnie pozgniatać kwiaty.

emcia

te dwa są raczej robione w mikrofonie, albo na drutach bez łodyg



http://www.floradecoration.pl/

bukiety 3 i 5

MagdaG

wstążka oczywiście będzie w kolorze suknie z takiego samego materiału co welon (czyt. tiul ecru). A odnośnie tego całego mikrofony - zacznijmy od tego co to jest mikrofon (tzn wiem co to jest mikrofon ale w innym sensie, posługiwałam się nim w pracy), jak wygląda i jak się go używa?????:)

malybob

MagdaG , ja może troszkę nie na temat, ale mam pytanie o kształt bukietu- ma być taka kulka jak na wklejonym zdjeciu? Podobno takie "dodaja kilogramow"..

MagdaG

malybob: ale to nie jest chyba taka pełna kulka.... mnie chodzi o coś skromnego, prostego i smukłego... bez odstających haberdzi i innych cudów... najbardziej podobają mi się właśnie róże, kalie albo tulipany... z tym, że kalie trochę drogo wychodzą jakby robić bukiet tylko z nich a tulipany chyba szybko padną (o ile będą w czerwcu)

mam6lat

jesli masz zdolnosci manualne i poczucie estetyki to może Ci się uda :)
sama - zanim poszłam do szkoły florystycznej - zrobiłam sobie rózany bukiet;
zeby zaoszczedzic nerwów pobaw sie i zrob choc jeden "na próbe" no i przygotuj sie na koniecznosc "reanimacji" rak i paznokci chwile przed slubem...powodzenia;
kalie sa drogimi kwiatami na cene ma wpływ moda, ale tez klopotliwa ich uprawa (kupujac kwiaty w pierwszym wyborze we wrzesniu płaciłam chyba 8 zł za sztukę)

MagdaG

#13
mam6lat.... a powiedz mi czym się różnią kalie od candatesek (czy jak to się tam pisze)?

bagietka12

Cytat: MagdaG w 19 Lis 2008, 13:11:11
mam6lat.... a powiedz mi czym się różnią kalie od candatesek (czy jak to się tam pisze)?

też jestem ciekawa?? :D wydaje mi się że niczym ;) że to te same kwiaty tylko mają dwie różne nazwy... ale mogę się mylić oczywiście :D

MagdaG

tzn wiem, że się różnią ceną..... ale nie wiem czym jeszcze:)

justynaaaa2

Cytat: MagdaG w 19 Lis 2008, 13:11:11
mam6lat.... a powiedz mi czym się różnią kalie od candatesek (czy jak to się tam pisze)?
nie różnią się niczym :) poprawna nazwa to cantadeskie, a kalle są tylko nazwą hmmm pospolitą  :hmm: gdyby sięgnąć "głębiej" to calla to zupełnie inny kwiatek, a poprawna nazwa dla kwiatów tych znanych z wiązanek to właśnie cantadeskia  ;)

mam6lat

dokładnie!
a bałaganu w nazewnictwie narobili systematycy ;)
w swiadomosci klientów "kalia" to ta biała pogrzebowa, a
"kantedeski" do kolorowe modne slubne kwiaty...
dlatego czesto w kwiaciarniach celowo wprowadzają klientki w bład mowiac, ze to rozne gatunki - po to, zeby złamac stereotyp i zabobon;
przy okazji moda na te kwiaty dzieki Bogu (moim zdaniem) mija

MagdaG

no widzicie.... a ja jak poszłam do kwiaciarni w Sosnowcu na ul. Wspólnej to pani powiedziała mi, że powinnam się leczyć psychiatrycznie bo chce kupić na ślub kalie i że do ślubu powinno się mieć cantadescie... skończyło się tak, że trzasnęłam drzwiami i więcej tam nie wróce

magdarynka

Cytat: MagdaG w 20 Lis 2008, 09:26:21
no widzicie.... a ja jak poszłam do kwiaciarni w Sosnowcu na ul. Wspólnej to pani powiedziała mi, że powinnam się leczyć psychiatrycznie bo chce kupić na ślub kalie i że do ślubu powinno się mieć cantadescie... skończyło się tak, że trzasnęłam drzwiami i więcej tam nie wróce
:rotfl: sorki ale tekst tej kobiety mnie rozbawil. Musze Ci przyznac racje ze w naszym miescie wciaz pokutuje myslenie " na slub nie wypada, ma byc to czy tamto". Co ja obchodzi jakies chcesz kwiatki ! Swoja droga i tak to to samo  :rotfl:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bagietka12

no to ja już bym tam nigdy nie wrócila   :crazy:

ishka82

MagdaG, ale goopi babsztyl :headbang: Trzymaj się od niej z daleka, tak dla własnego zdrowia psychicznego :point_lol: