Ciastka Cranberry Noel dla Jo

Zaczęty przez sonja, 13 Lis 2008, 14:00:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

o! tego szukalam! jedyne ciastka ktore wyszly mi za pierwszym razem, trzeba powtorzyc :)

wrobelek0403

moje zagniecione, siedzą w lodówce :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

A ja mam składniki i upiekę w pierwszy albo drugi dzień świąt i tak nie będę miała nic do roboty :D
Imagine there is no hate

emcia

Cytat: inkageo w 23 Gru 2012, 16:47:18
A ja mam składniki i upiekę w pierwszy albo drugi dzień świąt i tak nie będę miała nic do roboty :D
inka :D
co Ci jest?

inkageo

Pieczenie zajmuje mnie na jakąś chwilę i nie myślę o głupotach :D A później jeszcze wszyscy chwalą i się nadziwić nie mogą :D Same plusy ;)
Imagine there is no hate

callja

#155
Cytat: inkageo w 23 Gru 2012, 17:30:37później jeszcze wszyscy chwalą i się nadziwić nie mogą  Same plusy
bossssko :D

Ja wałkować musiałabym na podłodze w pokoju, w kuchni nidyrydy ;) No to nie popiekam!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

wrobelek0403

inkageo to ja mam tylko mają rade, zurawine tez pokrój na mniejsze kawałki, duzo lepiej sie formuje te wałki i potem kroi. :)

dzis wyprobowałam i zupełnie inaczej, z całą zawsze mi sie wszystko rozpadało.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Imagine there is no hate

malutenka

Się pieką, siedziały od 1 w nocy w lodówce do teraz kroiłam z ząbkami, nic sie nie kruszyło :)

wrobelek0403

malutenka to moze zalezy od zurawiny, ja miałam dosc twardą, ciezko sie do niej ciasto lepiło i robiły sie dziury z zurawiną w srodku, zamiast pełne wałeczki.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

moja żurawina była taka jak żelki i mało co, a wyjadłabym ją przed zrobieniem ciastek

bozena.dp

Cytat: wrobelek0403 w 23 Gru 2012, 17:51:57
inkageo to ja mam tylko mają rade, zurawine tez pokrój na mniejsze kawałki, duzo lepiej sie formuje te wałki i potem kroi. :)

dzis wyprobowałam i zupełnie inaczej, z całą zawsze mi sie wszystko rozpadało.

teraz to mówisz, jak moje od rana w lodówce siedzą i zaraz idę je kroić i piec ;)
mi się nie chciały za dobrze trzymać te wałki, ale to dlatego, że za duże kawałki orzechów miałam ;D

wrobelek0403

bozena, ja sama na to wpadłam wczoraj w nocy :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

czy zamiast do lodówki, można dać na krócej do zamrażarki?

justynaaaa2

feeling.good ja wkładałam :)

Ale mi smaka narobiłaś, muszę zrobić koniecznie :)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

pyyyyszne są! Pierwszy raz piekłam  :dreaming:

ziuta

nooo nieeee, już myślałam, że w tym roku odpuszczam i nic nie piekę, bo i tak nas ponad tydzień nie ma, ale te ciastka przecież muszę upiec ;D

rilla

uwielbiam je:) na pewno je zrobię... i lebkuchen mniam mniam

magoo

też będe robiła, uwielbiam
w tym roku chce jeszcze wypróbować ciastka chałwowe
a pierniczki chyba odpuszcze

rudasekawf

#170
Mozna je upiec juz teraz na swieta? Lepsze sa jak postoja czy swieze?

wrobelek0403

ja wlasnie zagniotłam swoje na piatek. nie wiem, jak by było po 1,5 tygodnia, bo u mnie tle nigdy nie lezały :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

ja raz po jakimś miesiącu znalazłam parę zagubionych sztuk, były ok :D
bedę robiła w przyszłym tygodniu

feeling.good

Cytat: magoo w 14 Gru 2013, 13:43:50w tym roku chce jeszcze wypróbować ciastka chałwowe


o, uwielbiam chałwę! Z jakiegoś konkretnego przepisu?

magoo

feeling.good z moich wypieków
ale jeszcze nie robiłam, wiec nie wiem czy dobre
http://www.mojewypieki.com/przepis/chalwowe-ciasteczka