Ciastka Cranberry Noel dla Jo

Zaczęty przez sonja, 13 Lis 2008, 14:00:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fasolka1980


jo_miekka

Cytat: Kasia w 30 Gru 2010, 09:58:59
to te same, tylko nie tytułowe cranberry oel tylko ciasteczke pekanowe, które sonja wrzuciła kilka postów wyżej :D

no to też właśnie o tych mowa
te same, tylko bez syropu klonowego zdaje się

wrobelek0403

wyciagam do góry, wszak idzie pora :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Mialam nie robic w tym roku,
ale sa pyszne i chyba zmienie plany:D

wrobelek0403

ja sie wlasnie zabieram, tylko masła nie wyjełam wczesniej, kurcze takie srednio miekkie jest :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

wrobelek0403
Na chwile do mikrofali daj:)

Mi tylko kokosu brakuje:)
Ale bede we wtroek robila,
w srode wezme kilka na christmas party  na ktore idziemy z Dominika:)

wrobelek0403

aniak1211 nie mam mikrofali :D

pokroilam na kawałki, rozłozyłam na talerzyku i juz prawie miekkie :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Tak poznie pomyslalas ze nie masz:D
na cieply palnik daj talerzyk:)
Cieply-nie wlaczony:D ;)

magoo


wrobelek0403

aniak1211 dzieki  :beer: bałam sie ze na palniku mi sie rozpusci :D polozyłam obok, ale niewiele dało, ale jak pokroiłam do szybko zmiekło :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

No to tego.
Jak się już tak rozdziewiczam ciastkowo. :D
Robiłam dziś ciasto i strasznie się kruszyło. Musiałam użyć dużo wody i mleka, żeby cokolwiek zlepić.
Miałam piec dziś, ale chyba potrzymam ciasto do jutra w lodówce.

(surowe ciasto mniam :D)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kata

su Miałam ten sam problem co Ty i też dodawałam mleko żeby się zaczęło kleić. Moje już są upieczone :) może nie wyglądają zbyt wyrafinowanie (mają kształt zbliżony do rulonu a nie koła :) ) i niektóre się spiekły bo wydawało mi się, że ciągle są surowe :P Ale smakują naprawdę świetnie (nie mogłam się oprzeć i spróbowałam mimo późnej pory  :blush:)
Pozdrawiam

Kata

aniak1211

Cytat: Kata w 21 Gru 2011, 23:33:14nie mogłam się oprzeć i spróbowałam mimo późnej pory  blush
Upiec ciasteczka i nie sprobowac???
To dopiero grzech :D

Kasia

Cytat: suegro w 21 Gru 2011, 20:19:10Robiłam dziś ciasto i strasznie się kruszyło.
mi tez sie kruszyło, nie mogłam pokroic tego walca :(
w koncu pourywałam kawałki i palcami uformowałam krażki, ładnie nie wygladały ;) smaczne bardzo były ;)

wrobelek0403

ja dolałam pare kropel smietanki, ale tez w trakcie formowania wałków wywaliłam troche zurawiny, bo sie ciasto nie chciało porzadnie skleic ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

boskie sa, ja musiałam zamknąc puszke i schowac do walizki, zeby mnie nie kusiło :D


chyba upieke jeszcze porcje na sylwestra :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

#142
Ja piekłam je głównie na prezenty, ale mocno mnie wciągnęły. ;)

Chyba przez żurawinę, bo uwielbiam w każdej postaci. :)

Dodany tekst: 22 Gru 2011, 20:37:13

A orzechy jakie dałaś?
Bo ja wymieszałam laskowe, brazylijskie i nerkowce.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: wrobelek0403 w 22 Gru 2011, 20:26:18w trakcie formowania wałków wywaliłam troche zurawiny, bo sie ciasto nie chciało porzadnie skleic wink
Tez wyciagalam żurawinę:D

malutenka

Wyszły wspaniale, ale muszę zwiększyć ilość składników, bo ich nam zdecydowanie za mało wyszło. ;)

magoo

jak robiłam pierwszy raz to mi sie niesamowicie kruszyły podczas krojenia
ale potem dłużej ucierałam masło i na koniec jak już wszystko dodałam to chwilę ręką pomiąchałam ciasto i nic się nie kruszyło
a i posiekałam zurawinę, tez się łatwiej kroi

natka

#146
i ja jestem po pieczeniu tych ciastek. ciasto wyszło w miare, choć faktycznie był problem ze zlepienie. pierwsza partia mi sie przypalila, druga wyciągnełam szybciej :) mąż od razu przylepil sie do talerza :D aaa, kroilam zwyklym ostrym nożem, bez ząbków i dało radę :)

malutenka

Ja naładowałam zurawiny sporo, ale się nie rozpadały :)

wrobelek0403

natka ja nawet wole bez zabków, wtedy sie mniej kruszy :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve