Niania vs żłobek

Zaczęty przez twinnie77, 12 Lis 2008, 23:44:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Cytat: zuzia w 02 Lut 2009, 11:08:18
Kasia
w tym na bemowie to nawet na pesel oka przymknąć nie chcą  :zly: :zly: :zly:


zwariować można

chyba bedę musiała skorzystać z mojego wątpliwego asika w rekawie  :zly: :zly: :zly: :zly: :zly:
bedzie trzeba sciemniać ... że sie jest bardziej chorym niż naprawde  :stupid: :stupid: :stupid: :stupid:

zuzia

Kasia
na Bemowie JUŻ mają 170 wniosków.

czarnasia13

Ja byłam zapisać do żłobka w zeszłym tyg. i też powiedzieli że mam przyjść jak dziecko będzie miało pesel. U nas jest żłobek przepełniony i 180 osób na liście rezerwowych, a przyjmują na zasadzie jedno dziecko odchodzi ze żłobka to jedno wchodzi na wolne miejsce. W takim tempie to moje trafi na miejsce w wieku trzech lat :crying:

Kasia

Cytat: zuzia w 02 Lut 2009, 11:11:06
Kasia
na Bemowie JUŻ mają 170 wniosków.

to do czerwca bedą tysace ...

zuzia

Cytat: Kasia w 02 Lut 2009, 11:12:35
Cytat: zuzia w 02 Lut 2009, 11:11:06
Kasia
na Bemowie JUŻ mają 170 wniosków.

to do czerwca bedą tysace ...

i obawiam się, że asy w rękawie niewiele pomogą :(

elve

ja pierdziu.... to coś mi się czarno to widzi....
albo nie będziemy spłacać kredytu
albo znajdę opiekunę co się dzieckiem w soim mieszkaniu zajmie

Kasia

no jak czytam to zarzadzenie to wychodzi na to że nie ma szans na przyjecie ólrocznego dzieciaczka

chyba poszukam żłoba w innej dzielnicy - słyszałam że na Woli raczej sa wieksze szanse na miejsce w złobku - bo dzielnica stara a złobków mnogo

zwierzatko_mojej_mamy

jak to nerinea orzekla ostatnio bedac - najlepiej zalozyc samemu taki domowy i jeszcze na tym zarabiac ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

Kasia
no ja obstawiam mokotów przede wszystkim.

elve

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 02 Lut 2009, 11:22:26
jak to nerinea orzekla ostatnio bedac - najlepiej zalozyc samemu taki domowy i jeszcze na tym zarabiac ;D
to może otworzy? za rok jej coś podrzucę

Kasia

Cytat: zuzia w 02 Lut 2009, 11:24:47
Kasia
no ja obstawiam mokotów przede wszystkim.


no ja musze gdzieś w mojej okolicy

będę walczy,c o miejcse na bemowie
ale marnie to widzę
więc tylko wola lub zoliborz zostaja

zuzia

Cytat: Kasia w 02 Lut 2009, 12:07:50
Cytat: zuzia w 02 Lut 2009, 11:24:47
Kasia
no ja obstawiam mokotów przede wszystkim.


no ja musze gdzieś w mojej okolicy

będę walczy,c o miejcse na bemowie
ale marnie to widzę
więc tylko wola lub zoliborz zostaja


dla mnie mokotów bo to blisko z pracy.

Kasia

Cytat: zuzia w 02 Lut 2009, 12:15:09
Cytat: Kasia w 02 Lut 2009, 12:07:50
Cytat: zuzia w 02 Lut 2009, 11:24:47
Kasia
no ja obstawiam mokotów przede wszystkim.


no ja musze gdzieś w mojej okolicy

będę walczy,c o miejcse na bemowie
ale marnie to widzę
więc tylko wola lub zoliborz zostaja


dla mnie mokotów bo to blisko z pracy.


no tak

ale jak np. bedziesz chciała mieć wolne i dac dziecko do złoba bo bedziesz musiała cos załatwić lub np. wykurowac się to niepotrzebnie przez całą Wawe jechac bedzie trzeba

zuzia

Cytat: Kasia w 02 Lut 2009, 12:30:55
Cytat: zuzia w 02 Lut 2009, 12:15:09
Cytat: Kasia w 02 Lut 2009, 12:07:50
Cytat: zuzia w 02 Lut 2009, 11:24:47
Kasia
no ja obstawiam mokotów przede wszystkim.


no ja musze gdzieś w mojej okolicy

będę walczy,c o miejcse na bemowie
ale marnie to widzę
więc tylko wola lub zoliborz zostaja


dla mnie mokotów bo to blisko z pracy.


no tak

ale jak np. bedziesz chciała mieć wolne i dac dziecko do złoba bo bedziesz musiała cos załatwić lub np. wykurowac się to niepotrzebnie przez całą Wawe jechac bedzie trzeba

no ale na bemowie to sama wiesz, że jeden jest i d..a blada.

Kasia

Cytat: zuzia w 02 Lut 2009, 12:32:25
Cytat: Kasia w 02 Lut 2009, 12:30:55
Cytat: zuzia w 02 Lut 2009, 12:15:09
Cytat: Kasia w 02 Lut 2009, 12:07:50
Cytat: zuzia w 02 Lut 2009, 11:24:47
Kasia
no ja obstawiam mokotów przede wszystkim.


no ja musze gdzieś w mojej okolicy

będę walczy,c o miejcse na bemowie
ale marnie to widzę
więc tylko wola lub zoliborz zostaja


dla mnie mokotów bo to blisko z pracy.


no tak

ale jak np. bedziesz chciała mieć wolne i dac dziecko do złoba bo bedziesz musiała cos załatwić lub np. wykurowac się to niepotrzebnie przez całą Wawe jechac bedzie trzeba

no ale na bemowie to sama wiesz, że jeden jest i d..a blada.

no własnie wiem
nie sadziłam że to aż TAKI kibel

zuzia

Kasiano to nic tylko przenieść się do ministerstwa Infrastruktury - oni chyba mają własny żłobek.

Kasia

no ja poszukiwanie ministerialnych stołków rozpoczne jak ulokuje dziecie w jakimś żłobku lol lol lol lol

elve

A u mnie nie ma żadnego państwowego żłobka
No chyba że do Krakowa będziemy wozić....

Kasia

zreszxta to też mnie nie urzadza
bo autobusem dziecka nie zawiozę :)

jak żłobek bedzie gdzieś dalej to mąż bedzie woził ... chociaz tak to by dzieciaka zawiózł i PRZY OKAZJI mnie ;) lol

ishka82

Dziewczyny, zorientujcie się ile naprawdę biorą opiekunki, bo może da się znaleźć "tańszą" niż te 15zł. Na pewno wiele zależy od miasta. U mnie za opiekę nad niemowlakiem zarabia się 5-7zł za godzinę. A do starszego, to już za 3-4zł można znaleźć opiekunkę ;) Sama zarabiam 3,50 za godzinę opieki na 8 latkiem :crying:
Szczególnie, jeśli nie chcecie opiekunki na cały etat, to może to być sensowne rozwiązanie ;)

Kasia

ishka82 zwykłą opiekunke można znaleźć i za 10 zł

ale ona nie zawsze może dostosowac sie do potrzeb/grafiku
nie zawsze wie jak się zająć, zabawić

a taka z doświadczeniem to raczej na klientów nie narzeka więc i kasę wyższą trzeba zapłacić
no i zgrafikiem też moga być problemy jezeli bierzemy tylko na godziny


eva_luna

nie dosc, ze to zalezy od miasta, to i od dzielinicy......... u nas same mlode rodzinki z dziecmi wiec nianiek brakuje. w "starszych"dzielnicach nianiek w brud i ceny inne. Ja zastanawiam sie czy nie zostac w domu rok dluzej na wychowawczym i wziac dziecko pod opieke w wieku Tosi... chociaz troche boje sie tego pomyslu.

justynaaaa2

zgadzam się z Kasią :) moim zdaniem jeśli ktoś tak jak kasia np. chce opiekunkę nie na "cały etat" to musi dać jej taką stawkę, żeby jej się opłacało przychodzić co drugi dzień ;) bo ciężko może być jej znaleźć inną rodzinę, która też potrzebowałaby opieki co drugi dzień, przeciwny do dni kasi ;) poza tym jest jeszcze kwestia tego typu, że jak taka opiekunka raz, drugi, piąty usłyszy "nie musi pani jutro przychodzić, bo np. babcia może zostać z dzieckiem" to dla niej to strata zarobku, więc może jej się to nieopłacać :( dlatego czasem opiekunki chcą jakiejś średniej pensji ale za cały miesiąc, czasem jest to mniej godzin, czasem więcej, ale ona przynajmniej wie, że zarobi a nie na koniec miesiąca się okaże, że akurat pracowała tylko połowę obiecanych wcześniej godzin i zarobi marne grosze ;)
w sumie to logiczne, bo chyba każda z nas będąc taką opiekunką by się wkurzyła gdyby ktoś dzień wcześniej do nas zadzwonił i odwołał akurat opiekę a my byśmy straciły zarobek, którego za bardzo nie ma jak odrobić  :hmm:

Kasia

justynaaaa2 no własnie tak do tego podchodzę


u mnie może sie okazać że to będzie naprawde mało godzin w tygodniu

bo D. pracuje na zmiany, ja mam blisko do pracy i pracuje tylko 7 godzin
no i jeszcze jest moja mama która pracuje co drugi dzień

dlatego dla mnie idealny byłby złobek
dawałabym tam dziecko tylko w razie awarii

no chyba że ktoś wpadł na pomysł prywatnego żłobka na godziny - to byłoby SUPER :)

justynaaaa2

#99
Kasia są takie klubiki, gdzie można oddwać dziecko na godziny :) albo płacisz za godziny albo wykupujesz sobie abonament i po sprawie :)