Niania vs żłobek

Zaczęty przez twinnie77, 12 Lis 2008, 23:44:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gatka2804

nerinea gratuluję,

czyli omijacie żłobek i prosto do przedszkola!

ishka82

twinnie, nerinea, świetne wieści :thumbup:

Kasia

dziewczyny, mamy

moze sie orientujecie na jakiej zasadzie mozna zapisać dziecko do złobka?

właśnie sobie weszłam na www żłobków w Warszawie
i się zdziwiłam bo juz sa zapisy na rok "szkolny" 2009/2010

i co teraz

mam już zapisywać nienarodzone dziecko?
jak nie zapiszę to w czwerwcu bede mogła zapomniec o posłaniu malucha do żłobka - myśle o styczniu, lutym
po maciezyńskim chce wrócic do pracy

co z dzieckiem???????

nionczka

Cytat: Kasia w 02 Lut 2009, 09:50:20
dziewczyny, mamy

moze sie orientujecie na jakiej zasadzie mozna zapisać dziecko do złobka?

właśnie sobie weszłam na www żłobków w Warszawie
i się zdziwiłam bo juz sa zapisy na rok "szkolny" 2009/2010

i co teraz

mam już zapisywać nienarodzone dziecko?
jak nie zapiszę to w czwerwcu bede mogła zapomniec o posłaniu malucha do żłobka - myśle o styczniu, lutym
po maciezyńskim chce wrócic do pracy

co z dzieckiem???????


Jesli tylko przyjma zapis, zapisuj. Ja tego nie zrobilam i teraz moge sie pozegnac ze zlobkiem przynajmniej do wrzesnia! Nie ma miejsc ani w panstwowych ani  wpolpanstwowych ani w calkiem prywatnych pelnoplatnych...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

tylko muszę wiedziec kogo mam zapisać - Julke czy Michała ;)

to jakas paranoja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jutro ruszam do żłoba ;)


elve

Kasia w Krakowie zapisują nienarodzone jeszcze dzieci, gatka mnie uświadomiła, ze jeśli chce zaraz po macierzyńskim wrócić do pracy to za miesiąc dwa powinna dziecko zapisać do żłobka

nionczka

U nas zapisuja nienarodzone jako X plus nazwisko :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

tam gdzie się przeprowadzamy jest tylko to:
http://www.klubdladzieci.pl/
(wiem miałam się nie interesować, ale jakoś tak samo mi się sprawdziło)

Kasia

Cytat: elvelve w 02 Lut 2009, 10:10:23
Kasia w Krakowie zapisują nienarodzone jeszcze dzieci, gatka mnie uświadomiła, ze jeśli chce zaraz po macierzyńskim wrócić do pracy to za miesiąc dwa powinna dziecko zapisać do żłobka


Kurde dobrze że sobie z ciekawosci weszłam na tą stronę z żłobkami ...

jutro idę zapisac dziecko, mam tylko nadzieę że jeszcze nie zamknęli zapisów ......

elve

a ja jestem w do duszy sytuacji.... no przecież nie zapisze teraz! a chciałabym zapisać na początek 2010

Kasia

elvelve no przecież ja tez chcę zapisać na poczatek 2010 roku

w czerwcu urodze wiec najpier wykorzystam maciezyski, póżniej urlop i dopiero wtedy bedę chcioała oddać dziecie do żłobka

no ale poczatek 2010 roku to ten najblizszy "rok szkolny"

elve

wiem i to mnie martwi
a nie mogę nie pracować przez pół roku, zeby załapać się na 2010/2011

Kasia

DUPA DUPA DUPA DUPA  :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying:

REKRUTACJA DO ŻŁOBKA


Zarządzenie nr 84/2008

Dyrektora Zespołu Żłobków m.st. Warszawy

z dnia 10 grudnia 2008 r.


zmieniające Zarządzenie nr 3/2007 w sprawie zasad prowadzenia rekrutacji w placówkach Zespołu Żłobków m.st. Warszawy


Na podstawie § 7 ust. 1 statutu Zespołu Żłobków m.st. Warszawy stanowiącego załącznik nr 2 do uchwały nr XXV/474/2004 Rady m.st. Warszawy z dnia 26 lutego 2004 r. w sprawie utworzenia Zespołu Żłobków m.st. Warszawy (Dz. Urz. Woj. Maz. Nr 64, poz. 1022), zarządza się, co następuje:



§ 1

W celu usprawnienia procedury składania i weryfikacji wniosków o przyjęcie dziecka do żłobka zmienia Zarządzenie nr 3/2007 w sprawie zasad prowadzenia rekrutacji w placówkach Zespołu Żłobków m.st. Warszawy z dnia 17 stycznia 2007 r. w ten sposób, że § 2 Zarządzenia nr 3/2007 otrzymuje brzmienie:

,,§ 2.1.    Wniosek o przyjęcie do żłobka może zostać złożony z chwilą, kiedy dziecko posiada nadany  PESEL lub inny dokument potwierdzający jego urodzenie.
2.       O kolejności przyjęcia dziecka decyduje data złożenia wniosku u Kierownika żłobka.

3.       Nakłada się na rodzica/opiekuna dziecka obowiązek aktualizacji wniosku przez złożenie osobistego oświadczenia w formie pisemnej najpóźniej do 15 stycznia roku kalendarzowego. 

4.       Niedopełnienie przez rodziców lub opiekunów obowiązku, o którym mowa w ust. 3 w/w zapisu skutkuje przesunięciem wniosku dziecka na koniec listy oczekujących na przyjęcie do żłobka.

5.       16 stycznia danego roku Kierownik żłobka ma obowiązek utworzenia aktualnej listy oczekujących z zachowaniem dotychczasowej kolejności zgłoszeń.

6.       Wnioski złożone od 2 stycznia roku kalendarzowego otrzymują kolejny numer na liście oczekujących na przyjęcie do żłobka.

7.       Najpóźniej do dnia 30 maja roku kalendarzowego rodzice dzieci z najstarszej grupy wiekowej składają deklarację o pozostaniu dziecka w żłobku na kolejny rok".



§ 2

Ustala się tekst jednolity zmienionego Zarządzenia nr 3/2007 w brzmieniu stanowiącym załącznik do niniejszego zarządzenia.
W tekście jednolitym zmienionego zarządzenia nr 3/2007 pomija się dotychczasową treść § 5 w brzmieniu: ,,Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania z mocą obowiązującą od 22 stycznia 2007 r.".


§ 3

Tekst jednolity zmienionego Zarządzenia nr 3/2007 podaje się do wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń w siedzibie Zespołu i żłobkach, oraz na stronie internetowej Zespołu Żłobków m. st. Warszawy.



§ 4

Wykonanie zarządzenia powierza się Kierownikom Żłobków.



§ 5

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania - z mocą obowiązującą od 15 grudnia 2008 r.




elve

Kasia idź się upewnij, może mają jakąś nieformalną listę oczekujących

Kasia

na pewno pójdę

brak żłobka bardzo skomplikuje mi moje plany życiowe i zawodowe :(

a na perywatny szkoda mi kasy ... chyba opiekunka wyjdzie taniej


elve

Kasia u mnie opiekunka odpada, bo pracuję w domu

Dodany tekst: 02 Lut 2009, 10:37:31

a ten żłobek jedyny co jest u mnie to się fajny wydaje, bo w grupie maluchów jest tylko 4 dzieci

nionczka

Prywatny zlobek drozszy niz opiekunka?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

nionczka napewno nie
z tym, ze jak dziecko do żłobka nie chodzi to nie zwracają pieniędzy, a opiekunke można odwołać

fasolka1980

Cytat: elvelve w 02 Lut 2009, 10:39:52
nionczka napewno nie
z tym, ze jak dziecko do żłobka nie chodzi to nie zwracają pieniędzy, a opiekunke można odwołać


własnie!

opiekunka w wawie rzadko wezmie mniej niz 15 zl za godzine

Kasia

Cytat: nionczka w 02 Lut 2009, 10:38:11
Prywatny zlobek drozszy niz opiekunka?

u mnie opeikunka nie byłaby codziennie

tylko powiedzmy co drugi dzień tak na 8 godzin MAX

a do tego jakby mój mąż miał wolne to też nie bralibysmy opiekunki


nionczka

U nas jest ciezko ze zlobkiem bo po pierwsze nie ma miejsc a po drugie maja rozne kryteria wedlug ktorych przydzielaja miejsce w danym (albo jakimkolwiek) zlobku, np.
-miejsce zamieszkania OK
-miejsce pracy OK
-rodzic pracujacy w danym zlobku NIE
-rodzina wielodzietna NIE
-Inne dziecko w tym zlobku NIE (a to daje cholernie duzo punktów, co jest logiczne, ale nam nie na reke)
-niepelnosprawne dziecko NIE
-Niepelnosprawny rodzic NIE
-niskie dochody NIE (ja uwazam, ze mamy niskie dochody, ale wdlug ich tabelek zalapujemy sie do najwyzszej grupy! Szkoda tylko, ze z naszymi dochodami nie mozemy sobie pozwolic na opiekunke...)
w tej sytuacji moge soie pozegnac ze zlobkiem innym niz prywatne, w ktorych tez zreszta nie ma miejsc, ale przynajmniej nie stawiaja mi takich wymagan...

Dodany tekst: 02 Lut 2009, 10:47:05

Cytat: Kasia w 02 Lut 2009, 10:41:09
Cytat: nionczka w 02 Lut 2009, 10:38:11
Prywatny zlobek drozszy niz opiekunka?

u mnie opeikunka nie byłaby codziennie

tylko powiedzmy co drugi dzień tak na 8 godzin MAX

a do tego jakby mój mąż miał wolne to też nie bralibysmy opiekunki



No to ma sens. Tez pomyslalam o opiekunce na godziny nie na etat. Wtedy moglabym pracowac z domu i opiekunke wysylac na 3 godzinne spacery z mala ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Kasia
a o jakim żłobku myślisz?

Kasia

#72
Cytat: zuzia w 02 Lut 2009, 10:47:54
Kasia
a o jakim żłobku myślisz?


o jedynym na Bemowie
na Klemensiewicza

ja jesteś z innej dzielnicy to jeszcze gorzej bo miejsce zameldowania też ma znaczenie



Dodany tekst: 02 Lut 2009, 10:56:49

strona warszawskich złobów

http://zlobki.waw.pl/


justynaaaa2

Cytat: Kasia w 02 Lut 2009, 10:41:09
Cytat: nionczka w 02 Lut 2009, 10:38:11
Prywatny zlobek drozszy niz opiekunka?

u mnie opeikunka nie byłaby codziennie

tylko powiedzmy co drugi dzień tak na 8 godzin MAX

a do tego jakby mój mąż miał wolne to też nie bralibysmy opiekunki

co drugi dzień to właśnie wyjdzie mniej więcej tyle ile za żłobek prywatny ;) biorąc pod uwagę, że opiekunka bierze jak fasolka podała 15 zł/h  :crazy: no tyle, że faktycznie żłobek nie zwróci kasy za nieobecność ale z drugiej strony opiekunka jak ma płacone stałą pensję to też jej tego nie odejmiesz :(

swoją drogą to faktycznie niezły sajgon jest z tymi żłobkami  :headbang:

zuzia

Kasia
w tym na bemowie to nawet na pesel oka przymknąć nie chcą  :zly: :zly: :zly: