Pielęgnacja w ciąży - codzienne zmagania

Zaczęty przez asko8, 12 Lis 2008, 12:37:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


panikarola

wrobelek, a o odtluszczanym mleku to czytalam tez w "Dobry zawod lekarz" w ktoryms wywiadzie. o, chyba z kardiologiem. wit a i d jesli rozpuszczalne w tluszczach, to myslisz, ze w mleku 0,5-2% to za malo, nie rozpusci sie? mi nie smakuje pelnotluste, wiec sie pozywiam najczęsciej albo 0,5% albo 2%. ale ja jem tez tylko maslo, margaryny do chleba mi nie smakuja, wiec jakbym tez tluste mleko codziennie pila to bym sie pewnie wylała ze spodni...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

nionczka

Mi wlosy i paznokcie sie wzmocnily. I wlosy wlasciwie sie nie przetluszczaja!
Tez pije wiecej wody. I tak pilam, ale teraz prosi mnie o nia mój organizm.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Cytat: wrobelek0403 w 12 Lis 2008, 23:36:09
dziwczyny, na krwawiace dziąsła polecam paste Biodent - mnie bardzo pomogła, choć ne jestem w ciąży ::)

no ale niestety nie mozna je stosowac w ciazy :(

abkasia

krwawiace dzisla to typowy objaw ciazy- najbardziej krwawia w 4 i 5 miesiacu..
moje naszczescie nie krwawia i nigdy nie krwawily.. brawo
a co do pasty ajona, to ona nie ma w swoim skladzie fluoru, ja bym polecala jednak pasty z fluorem( zapobiega on prochnicy)
jesli dziasla mocna krwawia, nalezy pojsc na zabieg higienizacj do dentysty..

wrobelek0403

panikarola mi chodziło o odtłuszczone - takie 0,0%  :green:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: siog w 13 Lis 2008, 09:24:51
Cytat: wrobelek0403 w 12 Lis 2008, 23:36:09
dziwczyny, na krwawiace dziąsła polecam paste Biodent - mnie bardzo pomogła, choć ne jestem w ciąży ::)

no ale niestety nie mozna je stosowac w ciazy :(


no nie strasz  :Jumpy: to czym ja bde myc zeby w ciazy??????
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

a, nie, to 0% to sama woda. watpie, że komuś to w ogóle smakuje.

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

abkasia

ja nie bardzo rozumiem, dlaczego nie moze byc stosowana w czasie ciazy.. to jest pasta na bazie ziol.. nie ma w niej zadnych silnych srodkow dzialajacych..

zuzia

Cytat: abkasia w 13 Lis 2008, 09:51:04
a co do pasty ajona, to ona nie ma w swoim skladzie fluoru, ja bym polecala jednak pasty z fluorem( zapobiega on prochnicy)
jesli dziasla mocna krwawia, nalezy pojsc na zabieg higienizacj do dentysty..
ale ja myłam zęby 2 razy - raz zwykłą pastą i raz ajoną. żeby mieć i to i to.

abkasia

Cytat: zuzia w 13 Lis 2008, 11:17:02
Cytat: abkasia w 13 Lis 2008, 09:51:04
a co do pasty ajona, to ona nie ma w swoim skladzie fluoru, ja bym polecala jednak pasty z fluorem( zapobiega on prochnicy)
jesli dziasla mocna krwawia, nalezy pojsc na zabieg higienizacj do dentysty..
ale ja myłam zęby 2 razy - raz zwykłą pastą i raz ajoną. żeby mieć i to i to.

ha.. jesli ci sie chce.. to pewnie ze mozna :)

zuzia

Cytat: abkasia w 13 Lis 2008, 11:21:49
Cytat: zuzia w 13 Lis 2008, 11:17:02
Cytat: abkasia w 13 Lis 2008, 09:51:04
a co do pasty ajona, to ona nie ma w swoim skladzie fluoru, ja bym polecala jednak pasty z fluorem( zapobiega on prochnicy)
jesli dziasla mocna krwawia, nalezy pojsc na zabieg higienizacj do dentysty..
ale ja myłam zęby 2 razy - raz zwykłą pastą i raz ajoną. żeby mieć i to i to.

ha.. jesli ci sie chce.. to pewnie ze mozna :)

wiesz... moje dziąsła naprawdę były w strasznym stanie, niezaleznie od miękkich szczoteczek etc. coś trzeba było zrobić :)

siog

Cytat: abkasia w 13 Lis 2008, 10:30:21
ja nie bardzo rozumiem, dlaczego nie moze byc stosowana w czasie ciazy.. to jest pasta na bazie ziol.. nie ma w niej zadnych silnych srodkow dzialajacych..

Abkasia, sorry pomieszalo mi sie z takimi masciami specjalnymi na dziasla leczniczymi z apteki lub od dentysty. Nie chodzilo mi o paste do zebow:)
mnie zadne pasty i szczoteczki nie pomagaja :(
i w ogole dzisiaj znowu jakies g..na mi na twarz rzucilo :wall:


brawurka

#39
Cytat: dragonfly w 12 Lis 2008, 22:42:12
siog  :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:
z tym owlosieniem to chyba normalne, podobno "po" wraca do normy.... mi pierwsze co sie stalo to urosly mi czarne  what what what wloski od pepka w dol (ja mam raczej jasne wlosy, takie mysie); wzielam i zgolilam cholerstwo bo nie moglam na to patrzec i juz nie odrosly...
a i z tymi dziaslam tez mam, ale teraz sobie to uswiadomilam, myslalam, ze mi sie do past przyzwyczajaja (yeah, przez 7 m-cy  :wall: :hammer: :wall: )

a mi znowu wlosy przestały rosnąć:) moge sie wogóle nie golić.niestety na glowie tez wolno rosną:( choć ogólniebardzo sie wzmocniły. i uprzedzam dzwieczyny,po ciazy to dopiero wlosy wypadają :surprise: zrobily mi sie łyse place,na szczescie juz ok

aniak1211

No kilka tygodni po porodzie wlosy mi wylazily jak szalone,na szczescie juz troszke mniej,
za to w czasie cizay jak znalazlam wlosa na grzebieniu to bylam zdziwiona,wogle mi nie wychodzily:)

abkasia

ja poki co mam genialne wlosy.. rowniez tam gdzie nie trzeba- na brzuchu mi urosly.. :( paznokcie mocne :)