Pielęgnacja w ciąży - codzienne zmagania

Zaczęty przez asko8, 12 Lis 2008, 12:37:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asko8

Witajcie,
Powinnam chyba dodac - witajcie po krotkiej nieobecności- jak juz udało mi sie zauważyć - sporo tu starych ;) znajomych ze strefy przygotowan slubnych. Wyglada na to, ze przejscie z jednego do kolejnego działu jest nie tylko naturalne i szybkie, ale i nieuniknione.:)

Ciaza, to stan, w ktorym wlasciwa i systematyczne pielegacja jest szczegolnie wazna - to taka inwestycja w przyszlosc - im wiecej zrobimy teraz, tym latwiej bedzie pozniej;)

jak wy planujecie (i realizujecie) codzienna pielegnacje? i to szeroko rozumiana - nie tylko od zewnatrz, ale i od wewnatrz (macie jakies ulubione wskazowki dietetyczne?)

u mnie, jako,  poczatek i czasu brak, to:
1) zakupilam na allegro plytke : aktywne 9 miesiecy
2) znalazlam klub fitness, gdzie zajecia odbywaja się na zywo;)
3) przeczytalam setki wypowiedzi na temat skutecznosci roznorakich preparatow na rozstepy itd (forum wizaz) i w chwili obecnej sama nie wiem, co zaczac stosowac;)
4)co drugi dzien (zalozenie jest ze codziennie, ale teraz wiekszosc czasu przesypiam i brak mi zelaznej woli;) ) robie peeling calego ciala - to nawyk przedciazowy
5)do tej pory nie stosowalam jeszcze specjalistycznych preparatow przeciw rozstepom - wcieram balsam z body shopu - tez przed ciazowy (sklad przeczytalam, przeciwskzan nie znalazlam)
6) czasami wcieram oliwke dla dzieci bambino, ale to tez robilam przed

pozdrawiam
i na razie wracam do pracy:(

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login




Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


panikarola

no wlasnie, asko! a w ktorym tygodniu jestes? do kalendarza mykaj sie zapisac!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

abkasia

mamy nowa zaciazona:)
witamy..
co do dbania o siebie w ciazy, to ja mialam bardzo ambitne plany- cwiczenia i takie, tam... poki co jakos nic mi z tego nie wychodzi..
jedyne co robie to smaruje sie kremem na rozstepy- mustella

nionczka

Ja wlasciwie w ciazy nie zmienilam nawyków ani zywieniowych ani pielegnacyjnych. Nie byly one moze zle, ale tez dobrym przykladem dla innych (szczegolnie jesli chodzi o pielegnacje) nie jestem.

- rzucilam calkowicie alkohol, ktorego i tak duzo nie pilam juz w czasie staran
- 4 espresso dziennie ograniczylam do 1
- staram sie jesc bardziej urozmaicone posilki,  zeby zawsze malej dostarczyc nabialu, witamin, zelaza, etc
- zanim zjem cos co nie ma wartosci odzywczych dwa razy sie zastanowie czy warto. Bo sportu uprawiac jak przed ciaza nie mozna.
- nawilzam cialo, ale bez przesady i nie uzywam specjalnych preparatów
- spie wiecej i staram sie wiecej odpoczywac i mnie stresowac

Asko8, uwazaj na kosmetyki przeciw rozstepom bo wiele z nich jest dopuszczonych dopiero po 12 tygodniach. nie pytaj czemu, ale tak jest. A domyslam sie, ze jestes jeszcze na samym poczatku.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

asko8

co do zmian zywieniowych to wlasciwie nie zmienilam nic drastycznie w odniesieniu do okresu przedzciażowego, ale podobnie jak nionczka
1) calkowicie prawie wyeliminowalam kawe - tzn czasami pije w pracy bardzo bardzo slaba - jak obawiam sie, ze zaraz zasne;)
2) alkohol wiadomo - zreszta przedtem nie pilam wiele;)
3)faktycznie nie jem smieci - a szczegolnie slodyczy - bo jak powiedzial moj lekarz - dziecku nic z nich nie przychodzi a pani odklada sie tluszczyk
4) jem sniadani - przedtem roznie bywalo
5)codziennie staram sie wypic sok jednodniowy z marchewki
6)po przeczytaniu artykulu w wysokich obcasach z tej soboty (8.11) pije mleko (1, 2 szklanki), zreszta dobrze je toleruje i smakowo tez ok - wiec nie jest to trune
7) swieże owoce - teraz faktyczni pilnuje tego codziennie
8)i kontynuje nawyk przeciazowy - tzn dorzucam mala lzyzeczke otrab do jogurtu

rubin04

Ja jak na razie tylko krem fossan wcieram w piersi bo sie martwie ze mi sie rozstepy zrobią - a kedys ten kre uratowała w moje roztsepy na udach wiec wierze w jego skutecznosc. Oczywicie nie wcieram go codziennie, bo nie mam tyle samozaparcia.
Oliwką się smaruję raz w czas..

I tak jak Nioczka - myślę o tym co jem i zamierzam zjesc..

No i staram sie odpoczywac i nie stresowac..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

co do smarowania, to ja smaruje i brzuch i piersi juz od poczatku ciazy.. na brzuchu jeszcze nie mam rozstepwo, ale jeszcze najwieksze rosniecie przed nim, wiec zobaczymy.. na piersi mam ze 2 chyba takie malutkie rozstepy.. pod spodem .. ale wiadomo ze skora na piersiach jest bardzo delikatna.. nie wiem tez jakby wygladaly, gdybym sie nie smarowala.. a smaruje sie 2 razy dziennie

wrobelek0403

Cytat: asko8 w 12 Lis 2008, 14:26:23

6)po przeczytaniu artykulu w wysokich obcasach z tej soboty (8.11) pije mleko (1, 2 szklanki), zreszta dobrze je toleruje i smakowo tez ok - wiec nie jest to trune


asko, co za artykuł był w WO?????

lepiej zjesc dwa plastry sera zółtego - ma zdecydowanie wiecej wapnia. Poza tym, jesli wczesniej nie pijałas za duzo mleka (a dwie szklanki to bardzo duzo) - moga pojawic się objawy nietolerancji laktozy czyli np. nieprzyjemne sensacje jelitowe.

MAło kto o tym mowi, ale ok. 30% dorosłego społeczenstwa wogole nie toleruje mleka krowiego. Np. ja ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

aja

#10
mi moja dermatolog powiedział, że na rozstępy w czasie ciaży to nic nie ma skutecznego i zaprosiłam mnie po"wszystkim" a smaruję się Mustelą  i jak na razie nic - ani jedego(ale bardziej jestem przekonana że to nie dzieki kremom)
stosowałam na początku i olejek bambino ale źle go moja skóra tolerowała ...
- nie ćwiczę (nie chciało mi się)
- jakoś szczególnine diety nie zmieniłam( kawy raczej nie piłam i tak więc problemu nie było)
- jadłam więcej owoców bo miałam na nie wielką ochotę
NIESTETY
nie potrafię odmówić sobie słodyczy  :D ograniczałam je dwa miesiące i nie dałam rady dłużej

abkasia

aja bo tak to jest z rozstepami.. jak sie ma sklonnosci, to pewnie i tak wyjda.. te kremy moga co najwyzej zmniejszyc ich ilosc, i sprawic, ze nie beda tak widoczne..

wrobelek0403

Cytat: panikarola w 12 Lis 2008, 15:17:05
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,53581,5885397,Bezcenna_droga_mleczna.html

tu masz, wrobelku.

dzieki panikarola:piwko:

a co do artykułu: nie zgadzam się z nim

<<Dlatego nawet tym, którzy cierpią na nietolerancję laktozy powodującą wzdęcia i biegunki (jest takich osób ok. 12-15 proc. na świecie), zalecamy mleko słodzone, popijane małymi łykami przez wiele godzin, >>>

bzury na patyku, jakbym popijała mleko przez wiele godzin to siedziała bym te wiele godzin przytulona do białego przyjaciela. To mowie ja - nietolerujaca laktozy jedynie z mleka słodkiego (reszta przetworow bez ograniczen).

I skad ta gloryfikacja mleka???? Ser zółty ma wiecej wapnia i witam A i D, jogurty i kefiry sa zdrowsze dla zołądka. Owszem ser biały jest raczej jałowy, ale pozostałe produkty o wiele lepsze od mleka.

Poza tym, od kiedy wit A i D jako rozpuszczalne w tłuszczach mają się lepiej w mleku chudym (lub wrecz odtłuszczonym)?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

#13
Asko8 witamy:)

btw nie powinno sie sie robic peeling calego ciala co dwa dni. tylko raz na tydzien, skora wrazliwa raz na dwa tygodnie.

u mnie malo zmian nastapilo:
- cwiczenia mam czekac do 16 tyg na plywanie i od 18 tyg na yoge i aquaerobik dla ciezarnych.
- smaruje kremem na rozstepy w ciazy i po Palmers, reszta nawilzenie zawsze po prysznicu jak i przed ciaza.
Uwaga od kosmetyczki!: smarowac nie tylko piersi i brzuch, uda ALE tEZ uda od tylnej strony az do kolana! wiekszosc kobiet o tym nie wie/zapomina a tam podobno takie wory moga sie zrobic ze koszmar!
- kosmetyczka raz na miesiac
-fryzjer raz na miesiac, zmienila mi farbe na taka bez zadnych chem dodatkow
- jem zdrowo (tak jak i przed ciaza)
- prawie przestalam pic kawe (bylam kawomanka:) poprostu mi ie smakuje
- no alkohol ( ale ostatnio pozwolilam sobie na mala szklaneczke guinnessa, doc powiedzial ze ok bo ma duzo zelaza i raz na miesiac spokojnie moge)
- wiecej spie i odpoczywam (ale tez fizycznie szybciej sie mecze)

negatywy:
- ostatnio jakies cuda mi sie z cera i skora dzieja. na twary jakies krosty i czerwoe plamki, pojawiaja sie i znikaja. i na dekolcie.
- no i jestem owlosiona wiecej niz normalnie  :shy: :ranting: :ranting: :wall: >:(
- dziasla krwawia  :ranting: :wall:

dragonfly

siog  :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:
z tym owlosieniem to chyba normalne, podobno "po" wraca do normy.... mi pierwsze co sie stalo to urosly mi czarne  what what what wloski od pepka w dol (ja mam raczej jasne wlosy, takie mysie); wzielam i zgolilam cholerstwo bo nie moglam na to patrzec i juz nie odrosly...
a i z tymi dziaslam tez mam, ale teraz sobie to uswiadomilam, myslalam, ze mi sie do past przyzwyczajaja (yeah, przez 7 m-cy  :wall: :hammer: :wall: )

zuzia

siog, dragon
są specjalne pasty na krwawiącę dziąsła. jedna nazywa się ajona lub ijona, do dostania tylko w aptece i stosuje się jej tyle co główka od zapałki.
mi też zaczęly znowu krwawić - mam chroniczne zapalenie dziąseł, ale jakoś nad tym panowałam do niedawna  :wall:

siog

Cytat: dragonfly w 12 Lis 2008, 22:42:12
siog  :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:
z tym owlosieniem to chyba normalne, podobno "po" wraca do normy.... mi pierwsze co sie stalo to urosly mi czarne  what what what wloski od pepka w dol (ja mam raczej jasne wlosy, takie mysie); wzielam i zgolilam cholerstwo bo nie moglam na to patrzec i juz nie odrosly...
a i z tymi dziaslam tez mam, ale teraz sobie to uswiadomilam, myslalam, ze mi sie do past przyzwyczajaja (yeah, przez 7 m-cy  :wall: :hammer: :wall: )

:piwko:

jeszce negatyw: wlosy mi wylaza garsciami kiedy je myje  :wall: :ranting:

z pozytywow: bylam w pon u lekarza i jest zaskoczony moimi wynikami krwi, oraz powiedzial ze dziecko jest bardzo mocne i zdrowe!!!

dragonfly

ja jak wiekszosc, nawilzanie w sumie jakie bylo przed takie jest i teraz, plus stosuje Clarinsa krem i oliwke przeciwko rozstepom (to to nawet maz mi kupil, tyle tego, ze jeszcze polowy nie zuzylam), na razie nic nie przyuwazylam, zeby jakies niespodzianki wyskoczyly...
pilates raz w tygodniu, basen juz niet bo ciagle cos mi sie przyplatuje od tej wody (tylko w ciazy)
rower juz baaardzo rzadko wyciagam...
reszta - fryzjer, kosmetyczka - jak przed
paznokcie mi sie wzmocnily jakos ale na wszelki wypadek stosje odzywki (moje odkrycie stulecia - allesandro)
no i duuuuzo wody pije!!!!!  bardziej tego pilnuje niz "przed", samej nie moge ostatnio, bo nie smakuje mi, wiec dodaje troche soku z cytryny i miodu

siog

Cytat: zuzia w 12 Lis 2008, 22:48:57
siog, dragon
są specjalne pasty na krwawiącę dziąsła. jedna nazywa się ajona lub ijona, do dostania tylko w aptece i stosuje się jej tyle co główka od zapałki.
mi też zaczęly znowu krwawić - mam chroniczne zapalenie dziąseł, ale jakoś nad tym panowałam do niedawna  :wall:


wiem Zuzia, mam inna paste ale nie powinno sie je stosowac w ciazy  :nono:

zostaje miekka szczoteczka,+ mocniejszy plyn do plukania 3 razy dziennie +stala opieka dentysty...
uslyszalam ostatnio ze odrazu po jedzeniu tylko poplukac woda i odczekac 30 min i dopiero czyscic zeby i to delikatnie. zeby jedzenie c zostalo nie podraznialo dziasla.

dragonfly

siog, zuzia  :piwko:
mi wlosy tez zaczely wypadac, ale zaczelam stosowac szampon Vichy (tez z czerwonej serii) i juz nie wypadaja, zreszta scielam sie na krotko teraz bo wiem, ze "po" moge nie opanowac wypadania jednak....
musze poszukac tej pasty....
a, wyniuki zawsze mam super, nie biore zadnych dodatkowych wit, nie kazali
siog no super, ze mlode sie zrowo chowa  brawo brawo brawo
moje zdrowe, chociaz z dzisiejszego skanu wynika, ze ciagle male (tzn. chude jakies ale dlugie) - nie kazali sie przejmowac, to sie nie przejmuje, tez bylam dluga i chuda jak sie urodzilam (juz mi przeszlo dawno ;) )


wrobelek0403

dziwczyny, na krwawiace dziąsła polecam paste Biodent - mnie bardzo pomogła, choć ne jestem w ciąży ::)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

o dzizas, to ja chyba bede non stop broczyc krwia w ciazy - ja teraz przy normalnym szczotkowaniu i elmexie albo sensodyne + miekka szczoteczka pluje krwia po calej umywalce ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


zwierzatko_mojej_mamy

wtedy obawiam sie, ze moglabym zaczac pluc zebami :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 12 Lis 2008, 23:40:08
o dzizas, to ja chyba bede non stop broczyc krwia w ciazy - ja teraz przy normalnym szczotkowaniu i elmexie albo sensodyne + miekka szczoteczka pluje krwia po calej umywalce ;)

witaj w klubie, mi pomogła ijona później elmex (chociaż okropny). zmieniaj pasty co opakowanie!