dekoracja kościoła - sztuczne czy żywe kwiaty?

Zaczęty przez bagietka12, 07 Lis 2008, 17:29:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bagietka12

Do ślubu jeszcze  8 miesięcy ale zaczynam się zastanawiać już nad szczegółami :) teraz na tapecie jest dekoracja kościoła.

Będę wdzięczna za opinie na temat wystroju z kwiatów sztucznych jak i żywych :) no i oczywiście fotki mile widziane :) może mnie coś zainspiruje bo narazie nie mam pojęcia jak się za to zabrać  ???

Poniżeż 2 fotki kościoła w którym będziemy brali ślub i fotka ławki :)

Kasia

ja nie lubię sztucznych kwiatów wiec głosuję za żywymi :)

bagietka12

Kasia dziękuję za pierwszą opinię i polewam  :piwko:

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

justynaaaa2

TYLKO i WYŁĄCZNIE żywe  :announce: a jeśli nie żywe to lepiej...nic ;)

aniak1211

Jesli nie zywe to kokardy z ladnej tkaniny,organzy czy tiulu do tego galazka bluszczu z lasu-za darmo :D
i bedzie ladnie i po kosztach  ;)

bagietka12

no widze że same zwolenniczki żywych kwiatów :) ja tez raczej jestem za żywymi tylko... nie wiem jak to z kosztami  ???

jak macie jakieś zdjęcia to będę wdzięczna za dołączanie  ;)

malybob

Tez mowie zywe!
Nam prosta, ale elegancka dekoracje zrobila forumka Justynaaa :)
Troche widac na tym zdjeciu

cumberland

#8
bagietka12 kwiaty - tylko żywe !!!

dla mnie osobiście to jest tak trochę jak z kawą... od biedy rozpuszczalną kawę też nazywają kawą ale czyż nie lepiej napić się świeżutko przygotowanego espresso pachnącego słoneczną Italią ...?  zwłaszcza w dniu swojego ślubu ! ;) no !

a u nas było tak

justynaaaa2

to ja jeszcze coś dopiszę  :-[ akurat malybob wkleiła foto, gdzie widać głównie tiul przy ławkach i pojedyncze goździki ;) ja mam jeszcze foty kwiatów przy ołtarzu, jak się dorwę do drugiego kompa to wkleję co nieco  :) akurat u malegoboba kwiatów za dużo nie było, ale czasem mniej znaczy lepiej :yes:
poza tym taka moja uwaga jeszcze:
zwykle dekoracje do kościoła ze sztucznych kwiatów są wielkie, bogate, jest ich dużo, bo wiadomo sztuczne kwiaty są tańsze a dodatkowo są wielokrotnego użytku, więc firmy dekoratorskie, które je wypożyczają mogą sobie na więcej pozwolić a wiadomo jak wygląda duuużo sztucznych kwiatów - wg mnie mało ciekawie, co tu ukrywać :-[ więc jeśli chciałabyś dosyć skromną dekorację, ale ładną to czasem warto zainwestować kilka złotych więcej i zafundować sobie skromną dekoracje z żywych kwiatów niż przepych ze sztucznych za tą samą cenę  :)
ale to tylko takie moje spostrzeżenia ;;)
ja mam ogólnie swoje zboczenie, że sztucznych kwiatów nie toleruję, więc ja raczej nigdy nie wypowiem się za sztucznymi dekoracjami  :)

malybob

:( przepraszam justynaaaa2 , szukalam, ale nie znalazlam  lepszego zdjecia naszych dekoracji.. Fotograf sie nie koncentrowal na dekoracji oltarza ;)
Wiec tylko dla wyjasnienia- my wlasnie chcielismy taka  skromna dekoracje, zeby komus do glowy nie przyszlo, ze dekoratoka kwiatow nie lubi ;)

zwierzatko_mojej_mamy

malybob pewnie szukalas zdjecie pod siebie - bo pieknie na nim wygladasz  :lollol: spryciara ;)

ja mialam sztuczne przy tych kokardach na lawkach - reszta zywe oczywizda

tak to wygladalo:

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


(cholera - jakie stare zdjecie ;D)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

bagietka12

dzięki dziewczyny za pomoc :) macie rację że lepiej mniej a żywych kwiatów niż przepych ze sztucznych :)

czekam na Wasze fotki  ;)

zosia2007


gioseppe

zalezy w jakim sezonie :) i czy finanse bardzo sie lciza czy nie ;)
najladniejsze sa zywe choc sztuczne ozdoby tez bywaja ladne

mi sie bardzo podobaja mieczyki
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

giga

bagietka12  ja proponuję wybrać żywe kwiaty. :flowers:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bagietka12

dziękuję wszystkim za opinie :)

a wiecie ile kosztuje dekoracja z żywych kwiatów??

giga

bagietka12  Podaję link,może ustalisz ile kosztuje dekoracja kościoła.
http://www.slub.hg.pl/teksty/dekoracje.htm
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

bagietka12 ceny dekoracji są różne, zależy to od kilku czynników, m.in.
- z jakich kwiatów ma być dekoracja,
- jakie elementy będą wchodziły w jej skład, czy chcesz tylko kwiaty na ołtarzu, czy też przy ławkach, wejście, krzesła itd.
- no i oczywiście od miasta/regionu, wiadomo, że w większym mieście będzie drożej no i pewnie kwiaciarnia/firma bardziej licząca się na rynku policzy więcej niż jakaś mała ;)
to tylko takie podstawowe rzeczy, które decydują o cenie dekoracji :)
najlepiej żebyś się przeszła gdzieś u siebie do jakiejś kwiaciarni i zapytała jak u nich mniej więcej kształtują się ceny, to będziesz miała już jakieś pojęcie :)
a rozrzut może być duży, może być skromna dekoracja za 400 zł. a może być i za 3.000 zł. możliwości jest bardzo wiele  :)

bagietka12

giga dzięki za stronkę :)

justynaaaa2 wielkie dzięki za rady, chyba faktycznie przejdę się do jakiejś kwiaciarni i zorientuję się jakie mają ceny  ;)

rilla

Cytat: cumberland w 07 Lis 2008, 22:44:48
bagietka12 kwiaty - tylko żywe !!!

dla mnie osobiście to jest tak trochę jak z kawą... od biedy rozpuszczalną kawę też nazywają kawą ale czyż nie lepiej napić się świeżutko przygotowanego espresso pachnącego słoneczną Italią ...?  zwłaszcza w dniu swojego ślubu ! ;) no !

a u nas było tak

aaaa to mój kościoł?! nie poznałabym... hm super... o której mieliście ślub? bo tak ciemno w nim jest

giga

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

u nas też były tylko żywe kwiaty i to mało

koszt ok 300 zł

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tutaj akurat widac jak to było montowane:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bagietka12

Cytat: giga w 10 Lis 2008, 17:20:59
bagietka12 tu masz link.Tu są podane ceny.

http://www.agrosalon.pl/content/view/447/190/

super, przynajmniej mniej wiecej wiem czego sie spodziewać :)

cumberland

#24
Cytat: rilla w 10 Lis 2008, 17:10:57
Cytat: cumberland w 07 Lis 2008, 22:44:48
bagietka12 kwiaty - tylko żywe !!!

dla mnie osobiście to jest tak trochę jak z kawą... od biedy rozpuszczalną kawę też nazywają kawą ale czyż nie lepiej napić się świeżutko przygotowanego espresso pachnącego słoneczną Italią ...?  zwłaszcza w dniu swojego ślubu ! ;) no !

a u nas było tak

aaaa to mój kościoł?! nie poznałabym... hm super... o której mieliście ślub? bo tak ciemno w nim jest

rilla, w kościele ciemno nie było, ilośc światła na zdjęciach jest wprost proporcjonalna do umiejętności fotografujących ;)
tu nasz kościół w "umięjętnym obiektywie" ;) tyle, że dekoracje mało widoczne sorry bagietka ;)

special for rilla: