peeling z kawy

Zaczęty przez mika, 06 Lis 2008, 07:54:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mika

Specjalnie dla Zuzi i Riannki, ale też dla Was wszystkich peeling z kawy by GOHA z Gimblii
Skład
- kawa sypana
- cynamon
- sól (np.bocheńska)
- żel do kąpieli

Ja najczęściej mieszam sobie suchą część mikstury tzn. kawę+cynamon+sól i trzymam w słoiczku przy wannie. Żel dodaję dopiero jak robie peeling w ilości jednorazowej 

Na 0,2-0,3 kg kawy dodajemy jedną łyżkę stołową cynamonu i soli.

Zalety
- możliwość idywidualnego doboru "ostrości" peelingu - niezależnie od tego czy jesteśmy fankami peelingów delikatnych czy zdzierających skórę  . Same dobieramy sobie proporcje - im więcej żelu, tym peeling delikatniejszy; im mniej, tym bardziej ostry

-kawa - najlepsze źródło kofeiny czyli podstawowego składnieka kremów antycellulitowych (innymi słowy mamy esencję działania bez wydawania majątku w perfumerii). Pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu poprawia jędrność skóry. Peeling połączony z masażem pomaga uporać się z cellulitem.

- cynamon - olejek eteryczny zawarty w cynamonie ma działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i antywirusowe. Zewnętrznie cynamon działa pozytywnie na skaleczenia, zranienia i zapalenia skóry. Dodatkowo ujęrnia i napina skórę

- sól - najlepiej lecznicza, dostępna w aptekach np bocheńska, z morza martwego
Wcześniejsza ciepła kąpiel rozpulchnia naskórek, dzieki peelingowi składniki mineralne zawarte w soli łatwo przenikają odżywiając skóę i jednocześnie pomagając pozbyc sie toksyn. Sól działa antyseptycznie i wspomaga leczenie chorób skóry, działaja przeciwzapalnie, odkażająco, antyreumatycznie

UWAGA - jeśli mamy na skórze jakies ranki, rezygnujemy z soli, żeby ich nie podrażnić

Polecam i życzę powodzenia w bojach o gładka i jędrną skórę 

Peeling jest super skuteczny

suegro

OO tak!
Uwielbiam ten peeling! :love:

Ja jeszcze robie czasem wersje z oliwą z oliwek - super nawilża.

(Tylko nie znoszę po nim sprzątać)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: suegro w 06 Lis 2008, 08:45:49
(Tylko nie znoszę po nim sprzątać)

troche sie syfi, to prawda.


Aha - peeling nie nadaje sie dla osob z problemami naczynkowymi!
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rilla

oo super to sobie zrobie! jak w sloiczku mozna tryzmac wieksza ilosc! swietnie!

zosia2007

ale fajny peeling :)

ja to wogole lubie domowe receptury na piekna skore ;)

moze ktos ma wiecej fajnych "kosmetyków"

tachogti

Ja robie sobie z soli, cynamonu i oliwki zazwyczaj, kawowy z rzadka jak mnie juz moj udowy cellulit dobije ;) ale sa rewelacyjne :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

malutenka

Ten peeling jest świetny. Robiłam sobie jeszcze kiedys cukrowy, tzn. cukier do zelu pod prysznic i tak dalej, ale za bardzo się klei.
No i z własnego doświadczenia: Kawowy na twarz sie nie nadaje... :)

Basia

Cytat: mayagaramond w 06 Lis 2008, 08:51:36
Aha - peeling nie nadaje sie dla osob z problemami naczynkowymi!

Ups, a już chciałam sobie zaserwować...

może aż tak bardzo nie zaszkodzi moim naczynkom.... :hmm: :hmm:
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

mayagaramond

Cytat: Basia w 27 Lis 2008, 20:24:30
Cytat: mayagaramond w 06 Lis 2008, 08:51:36
Aha - peeling nie nadaje sie dla osob z problemami naczynkowymi!

Ups, a już chciałam sobie zaserwować...

może aż tak bardzo nie zaszkodzi moim naczynkom.... :hmm: :hmm:

ja bym uwazalam, bo on bardzo rozgrzewa. Moze zastosuj tylko tam gdzie nie masz problemow?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

riannka

mikuś

:beer: :beer: :beer:

miałam się zwrócić do Ciebie o ten przepis, proporcji zapomniałam :stupid:

Basia

Cytat: mayagaramond w 27 Lis 2008, 20:37:10
Cytat: Basia w 27 Lis 2008, 20:24:30
Cytat: mayagaramond w 06 Lis 2008, 08:51:36
Aha - peeling nie nadaje sie dla osob z problemami naczynkowymi!

Ups, a już chciałam sobie zaserwować...

może aż tak bardzo nie zaszkodzi moim naczynkom.... :hmm: :hmm:

ja bym uwazalam, bo on bardzo rozgrzewa. Moze zastosuj tylko tam gdzie nie masz problemow?

Ok, tak spróbuję...

:beer:
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

justynaaaa2

słyszałam o tym peelingu już jakiś czas temu, brzmi fajnie, podobno faktycznie działa, ale na sobie nie próbowałam - ja z tych co nie lubią się kremować, wcierać, masować, wklepywać itd. :headbang: i jakoś te domowe mikstury do mnie nie przemawiają  :blush: zresztą te kosmetyczne też nie bardzo  ;) a balsamowanie się codziennie to dla mnie katorga, dlatego zwykle tego niestety nie robię  :blush:

golinda

a ja na sobie od paru dni testuję - efekty są - cała łazienka w kawie ;)

Angie

Uwielbiam peeling z kawy. Tylko ja zawsze robie uproszczona wersję. Kawa, żel pod prysznic i ewentualnie trochę zwykłego peelingu.

Fakt łazienka zawsze jest uwalona  ;). Ale skóra po zabiegu bardzo przyjemna w dotyku :)

mayagaramond

Taka uswiniona na brazowo lazienka to dosc osobliwy widok  :mocking:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

riannka

Cytat: mayagaramond w 28 Lis 2008, 10:53:56
Taka uswiniona na brazowo lazienka to dosc osobliwy widok  :mocking:

do mojej to uświnienie pasuje kolorystycznie  :rotfl:

golinda

Cytat: riannka w 28 Lis 2008, 12:18:24
Cytat: mayagaramond w 28 Lis 2008, 10:53:56
Taka uswiniona na brazowo lazienka to dosc osobliwy widok  :mocking:

do mojej to uświnienie pasuje kolorystycznie  :rotfl:

do mojej też - kafelki pod prysznicem są teraz kremowe nakrapiane ;D