nasze greckie wakacje :)

Zaczęty przez zuzia, 03 Lis 2008, 14:37:51

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

zebrałam sie w końcu, żeby skrobnąć pare zdań i wrzucić kilka fotek z naszych wakacji na Krecie.
to była taka nasza spóźniona podróż poślubna - po ślubie nie udało nam się nigdzie wyjechać tak "tylko we dwoje".

Kreta jest piękna.
trafiliśmy do małej miejscowości turystycznej - Stalida (Stalis). jest to miejscowość w stylu naszej Ustki czy Łeby. Piękna plaża, piaszczysta (co ważne, bo nie wszędzie na Krecie tak jest), drinki z parasolkami. Żyć nie umierać.
Nie mogliśmy sobie darować wyprawy na Santorini. Iraklio (ang. Heraklion) o świcie - stamtąd wypływaliśmy - jest przepiekny. tylko pora wypływania mało odpowiednia z hotelu wyruszaliśmy o 5.30.
Santorini nas zachwyciła - przepiekne krajobrazy, te błękitne kopułki kapiczek i czysta woda. jednym minusem wyspy jest zejście do portu - to "tylko" 600 schodów.
wśród fotek z santorini jest jedna przedstawiająca krzewy winogron, które można zbierać wyłącznie nocą. robi się z nich specjalne wino - nichti (fotka nie najlepsza - robiona z autokaru).

na 2 dni wypożyczyliśmy samochód i postanowilismy zwiedzić Kretę trochę mniej turystyczną. Zahaczyliśmy oczywiście o niektóre turystyczne miejscowości, ale generalnie widzieliśmy wyspę trochę inną niż oferują to wycieczki z biur podróży.

Popłynęliśmy na Spinalonge (dzięki sweedee). Wyspa fantastyczna. tylko niektóre z tych obiektów zbudowane zostały dla trędowatych - reszta to fortyfikacje wojskowe. Nie zabrakło na wyspie oczywiście 4 angielek, które robiły sobie zdjęcia nawet na cmentarzu!

nad morzem libijskim (południe wyspy) praktycznie nie ma turystów. woda jest czysta, ale znacznie chłodniejsza niż na północy. za to plaże nie są najładniejsze. po spacerze moje białe rybaczki nadają się wyłącznie do przefarbowania na czarno - zostały mi jakieś dziwne czarne kropki, które nie chcą zejść mimo kilku prań  >:D po plaży biegały tam z nami 2 urocze szczeniaki. planowaliśmy nawet porwanie i wywóz do Polski, ale mieszkanie w wawie to nie to samo co przestrzeń i tereny do biegania tam :(

nam się bardzo, bardzo podobało.
a tutaj trochę fotek:
http://picasaweb.google.pl/zuzia8/Kreta#

ps. przywieźliśmy sobie małą pamiątkę z Grecji ;)
http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,981.690.html#msg267129

rilla

jaka pamiatke?:)


zdjecia cudowne... piekna pogoda, piekne widoki...

magdalinska

Zuzia - co to za pamiatka?? czyzby to co mysle ??   what

wrobelek0403

alez cudne zdjecia  :love: az mi się stare dobre studenckie (socratesowskie ;) ) czasy przypominaja, ech....  :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

giga

zuzia kochana pamiątka. :baby:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

aha, no, zdjecia i widoki piekne..... zaaferowałam sie niespodzianka i zapomnialam napisac ;)

vobi

zuzia, pieknie.....  :yes: i szczeniaczki sliczne...  :hihi:

a niespodzianka mala - na razie malenka, ale poczekaj troche a zobaczysz  ;D

sputnik_sweetheart

piękne!  :)
ale "pamiątka" najpiekniejsza- sprawdza się moja teoria wakacji, wypoczynku, relaksu, słoneczka :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

vobi

sputnik_sweetheart, to kiedy jedziecie na wakacje? ;)

ishka82

zuzia, śliczne fotki, a pamiątka najlepsza jaką mogliście sobie sprawić :hihi: :D

goga

zuzia - pamiątka boska :hihi: nie mówiłam że tylko wakacje :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

mayagaramond

Piekne widoki! I nawet kota sfotografowaliscie :)

Gratuluje udanych wakacji, nie tylko zdjecia przywiezliscie na pamiatke ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: mayagaramond w 03 Lis 2008, 22:38:26
Piekne widoki! I nawet kota sfotografowaliscie :)

koty i psy są tam wszędzie. są niejako bezpańskie ale są dokarmiane i czyste! grecy bardzo szanują te zwierzaki.

mayagaramond

Cytat: zuzia w 03 Lis 2008, 22:46:53
Cytat: mayagaramond w 03 Lis 2008, 22:38:26
Piekne widoki! I nawet kota sfotografowaliscie :)

koty i psy są tam wszędzie. są niejako bezpańskie ale są dokarmiane i czyste! grecy bardzo szanują te zwierzaki.

jak tam tak duzo kotow to moze tez sie wybierzemy :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zosia2007

zuzia piękne zdjęcia, jak je oglądam to przypominam sobie moja podroz poslubna

a i najlepsza to ta "pamiątka" :)

sierpniowajulka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sputnik_sweetheart

Cytat: vobi w 03 Lis 2008, 15:38:53
sputnik_sweetheart[/b], to kiedy jedziecie na wakacje?
nosz byliśmy i z pamiątek to magnes na lodówkę i pluszowy wielbłąd :ag:

salsa

Zuzaczku, wreszcie obejrzałam ;) fotki piękne! chciałabym sie tam przenieśc lol

a w ogole to UWAGA UWAGA - moj mąz przekonał sie do miotłowego magnesu i nawet używa go lol
dziekujemy ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

sputnik_sweetheart

salsa co to jest "miotłowy magnes" ?

sweedee

zuzia, zdjęcia fantastyczne!
jak ja Ci zazdroszczę Santorini...  :cry:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

aniak1211

Ale tam pieknie!!!!

A Pamiatka cudowna i na cale zycie :)